Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu ıraktan korkulur

Exodus

Öne çıkan mesajlar

aslında türkiye de petrol yok demek aptalca olur bence
Bütün karadeniz çevresi ülkelerde petrol,komur,doğal gaz vs var orta doğu da var hazar da var eee Türkiye de neden yok? Biraz daha genç bi coğrafya ama mutlaka olmalı.. Hee arabistandaki kadar yoktur da, yada o kadar yüzeyde değildir ama gene de vardır. Bunu ne bulmaya nede çıkartmaya paramız ve teknolojimiz yeter o ayrı.
Ayrıca bide bor meselesi varki o da beni gülmekten kıran bi durumdur.. Bor dünyada işlenmesi ve çıkartması en zor madenlerden biridir.. Türkiye de bilmemkaç milyon ton varmış da bunun kilosu 500.000 olsa(atıyorum) 60 milyar dolar para kazanırmış.. Eee masrafı? Ziyanı? Düz mantık diye buna diyorum ben.. orda kilosu 500.000 diyosa bunun arıtılmış halde olannına diyo.. yani kullanılabilir halde olanına. Rezerv olarak 1.000.000 ton varsa bunu kullanılabilir hale getirmek için zaten yarısı gider falan. Yani mailden gelen deli açmalarına çok inanmayın.[hline]ERKEKLIGI TUTTUGU TAKIMIN RENGINE BAĞLAYAN ADAM BIRAK ERKEGI, TRAVESTI BILE DEGILDIR.
Sosyal ağlarda paylaş

bor madeni bitmiyo yanlız paso kendini yeniliyo[hline]Matt Rottinchain - Heretic

Norak, 17 Mart 2003 02:23 tarihinde demiş ki:

herşeyi kafana takmayacaksın yoksa bi bakmışın hiç bişi anlamadan, üretmeden, hiçbirşeye bi katkın olmadan aa mezardasın
Sosyal ağlarda paylaş

ona bakarsan hiç bi maden aniden spawn olmadı.. bazı malzemelerin gerekli şartlarda gerekli süre durması sonucu oluştu.. ve oluşmayada devam ediyo paso

Ama bu paso ne kadar kısa bir süreyi kapsıyo bilemiyorum.PAso kendini yenilese o zaman dünyayı bor kaplar ki buda biraz saçma olur. Eğer dersenki azaldıkça yeniliyo kendini bu biraz zeka ve duyu gerektirdiğinden ve madenlerde de pek bulunmadığından ben inanmam. Hem ben zaten bitiyo demedim ki.Düz hesap yapmak yanlış dedim.
edit: hal eki unutmuşum onu koydum
[hline]ERKEKLIGI TUTTUGU TAKIMIN RENGINE BAĞLAYAN ADAM BIRAK ERKEGI, TRAVESTI BILE DEGILDIR.

[Bu mesaj GeeM tarafından 26 Mart 2003 21:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

GeeM, "o zaman dünyada bordan geçilmez" demişsin
paso kendini yeniliyo dediysek durup dururken çoğalmıyo
ahmet amca gidiyo bor madenini işliyo, orda bor mor kalmıyo, belirli bir zaman sonra aynı yerden tekrar bor çıkmaya başlıyo.
hepsi belirli bir süreç alıyo, mantar gibi haftada bir çıkmıyo yani.[hline]Matt Rottinchain - Heretic

herşeyi kafana takmayacaksın yoksa bi bakmışın hiç bişi anlamadan, üretmeden, hiçbirşeye bi katkın olmadan aa mezardasın
Sosyal ağlarda paylaş

Bende onu diyorum.. Bu bor zekası ve duyuları olan bi maden değilki "Aha beni tükettiler kendimi yenilemeliyim ki daha çok tüketsinler" desin..
Yani bu bütün madenler için geçerli.. sen 1000ton tüketirken o kendini 1 ton yenilese nolcak yenilemese nolcak ki 1 ton yenilemesi mümkün değil. Yani anlatmak istediğimi tam anlamamışsın. HEr maden hatta herşey kendini yeniler zaten.. yoksa burda olmazdık büyük ihtimalle. ama bu uzun sürer ki bu uzun dediğim zaman baya bi uzun. akıl hayal almıcak kadar hatta. yani o bor kendini yenileyene kadar insan türü dünyadan silinmiş bile olabilir. Eğer öyle olmazsa ve hızlı bi şekilde bor ürüyorsa da yakında türkiye de yeryüzü şekil değişiklikleri olmaya başlar.. zaman içindede dünya bor yatakları altında kalır.[hline]ERKEKLIGI TUTTUGU TAKIMIN RENGINE BAĞLAYAN ADAM BIRAK ERKEGI, TRAVESTI BILE DEGILDIR.

[Bu mesaj GeeM tarafından 26 Mart 2003 21:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dünyadaki herşeyin kendini yenilediği iddiası ve bor madeninin kendini yenilemesinin ne kadar zaman aldığı hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıcam.
ama ben şunu bilir şunu söylerim, yakın geleceğin en değerli madeni olacak bor madenlerinin %70i Türkiye'de, bu da bize hem avantaj hem dezavantaj sağlıyo, ülke olarak uyanık olmamız, oyunlara gelmemiz lazım.
netten çıkıyorum, hepinize iyi akşamlar.[hline]Matt Rottinchain - Heretic

Sosyal ağlarda paylaş

haklısın tabi
Ben onu demiyorum zaten
Yani dünyanın en önemli madenlerinden biri tabii ama Yalan yanlış hesaplar e-maillerde dolaşıyo olaya o kadar basit bakmamak lazım biraz detaya inmek lazım..
kendini yenilemek demesek bile uygun durumlarda yeniden oluşur demek daha doğru olur.[hline]ERKEKLIGI TUTTUGU TAKIMIN RENGINE BAĞLAYAN ADAM BIRAK ERKEGI, TRAVESTI BILE DEGILDIR.
Sosyal ağlarda paylaş

Malesef Bu Konu Hepimizi Uzun Süre Meşgul Edecek.
Benim Asıl Korkum Taraflardan Birinin Kimyasal Yada Daha Da Abartıp Nükleer Silah Kullanma Yoluna Gitmesi. İşte Ozaman Tanrı Yardımcımız Olsun. 3 Ncü Dünya Savaşı Çıkar!...İran Şu Aralar Savaşa Atlamaya Hazır Gibi Görünütor. Adamlar Topraklarımıza Bir Füze Daha Düşerse Savaşa Gireriz Gibi Bir Açıklama Yaptılar. (İran&Irak Ne Alaka Diyebilirsiniz. Adamlar Yıllarca Birbirleriyle Savaştılar Ama Konu Amerikayla Savaşmak Olursa 2 Tarafta Bir Birlerine Seve Seve Yardımcı Olurlar.)
Eğer İranda Savaşa Girerse Amerika O Zaman Tutuşur Ve Tutuşan Bir Manyak Ne Yapar Bilinmez Sonuçta İş 1 Düymeye Basmak Artık.(Neydi Eski Meydan Muharebeleri Allah Allah Naralarıyla At Üstünde Kılıçlar Elde. Yanlış Zamanda Doğmuşuz Yanlışş)
Tanrı Hepimize Yardımcı Olsun!.....:-?[hline]Coldox
Clan Dead Fighter
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AcheroN, 26 Mart 2003 21:17 tarihinde demiş ki:
-petrol war türkiyede
-nie çıkarıp zengin olmuyoruz?
-amerika izin wermiyo
-neyse ozmn amerikanın kucağından kalktığımız zmn çıkartırız acelesi yok[hline].ã.¢.]-[.ë.®.ø.][. /// [L.u.¢.!.]

O Kucaktan Biraz Zor Kalkarız Bu Ekonomiyle hehehe Bari Zevk Alsak Gam Yemicem :-O[hline]Coldox
Clan Dead Fighter
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...