Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şöyle bir yer var mı?

elaidi

Öne çıkan mesajlar

Öyle bir yer olsun ki, kargaşadan kaçmaya çalışıp oluşturulan bir yerleşim birimi, bir bölge, bir kilise, bir cami, bir herhangi birşey yani.

Mümkünse kargaşadan kaçıp gidenler aydın, veya zengin, veya ünlü veya o tarz insanlar olsun.

Türkiye tarihinden olmazsa sevinirim. Floransa Roma gibi değil de daha ilgi çekici, daha bilinmeyen, hikayesi olan bir kaçış, yerleşim ve gelişim belki de.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihten aklıma gelen bir yer var ama sanırım gerçek değildi bu da günümüzden bir örnek bunu da bir yerde duymuştum googledan aratınca çıktı (avusturalyada)

http://www.utopialand.com/

Tarihi olarak bu listeden bak çoğu kurgusal herhalde ama belki gerçek tarihi örnekler de olabilir

http://en.wikipedia.org/wiki/Utopia#Examples_of_utopia
Sosyal ağlarda paylaş

bu yerlerin en unlusu arthur efsanesindeki avalon dur heralde

ha ama boyle yerler tarihle ne alaka cozemedim :p

eskiden kafa dinlemek bir luks degildi, 1 hafta icinde normal insanalrin 1 senede zor kabul edebilicegi olayalri ust uste yasamiyordu insanlar

simdi boyle cennet biyerede gitsen ordada insanlar olucagindan gene ayni kapiya cikicak

o yuzden en mantiklisi antartikaya yerlesmek serin serin

veya gel secitigim bir ada devletinde devrim plani hazirliyorum ayrdimci ol bir basip ele gecirelim kuruyim militarist diktatorlugumu senide muz agiclarindan sorumlu bakan yapiyim purolari tutturelim deniz kenarindaki diktatorluk sarayimda
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
bu yerlerin en unlusu arthur efsanesindeki avalon dur heralde

ha ama boyle yerler tarihle ne alaka cozemedim :p

eskiden kafa dinlemek bir luks degildi, 1 hafta icinde normal insanalrin 1 senede zor kabul edebilicegi olayalri ust uste yasamiyordu insanlar

simdi boyle cennet biyerede gitsen ordada insanlar olucagindan gene ayni kapiya cikicak

o yuzden en mantiklisi antartikaya yerlesmek serin serin

veya gel secitigim bir ada devletinde devrim plani hazirliyorum ayrdimci ol bir basip ele gecirelim kuruyim militarist diktatorlugumu senide muz agiclarindan sorumlu bakan yapiyim purolari tutturelim deniz kenarindaki diktatorluk sarayimda

Viktorcum, ben ada mada sevmem, gel senin bu planında benim Ukrayna'yı ele geçirme planımı birleştirelim, imparatorluk kuralım. Olmadı senin için gider bir de ada ele geçiririz, kendimize bağlarız sen yine puro tutturup muz yersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekte öyle bi yer yoktur heralde, hangi yönetim kendi içinde böyle denetimsiz-bağımsız bi yapıya izin verir? Right of Asylum diye bişey var bide. Göçmenler, politik suçlular falan doldurur anında.

Senin dediğine uygun bi Tanelorn geliyo aklıma, ama o da sadece Moorcock'un dünyalarında var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Man of isle diye bir ülke war orayı arat :D
uluslar arası bir turnuvada görmüştüm, bowling salonları bile var :) bana sorarsan dünyada tanışabilecegin en şeker en tatlı insanlar. Bi ada ülkesi. Her yerden de bağımsız. bi arat istersen bu saatte bu kafayla aratamayacagım :D
kaçmaktan ziyade kendi ülkelerini kurmuş sessiz insanlara benziyorlar ama :D hikayeleri warmı bilemem :D ara bizide bilgilendirmiş olursun hem :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Demron said:
Man of isle diye bir ülke war orayı arat :D

Isle of Man ya da kelt dilindeki adiyla Manau(ayrica bu celtic rap yapan fransiz bir grubun da adi)

Birlesik kralliga bagli Irlanda ve Britanya adalari arasinda bulunan bir adacik.Hayallerimizi bulacagiz diye Britanya nin kopegi mi olalim degil mi ama:p

GOD save The Queen!!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...