Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikalı esirler

_Mayhem_

Öne çıkan mesajlar

said:
Jarlaxle, 23 Mart 2003 21:16 tarihinde demiş ki:
Savaş bu adı üstünde,kural mural olmaz..futbol maçımı bu.
sen kafana göre ırak a gir petrol için, silah sanayini tavana vurmak için ,sonra 10 asker yakalanınca vahşilik yok barbarlık diye millete sun.Yok böle bişi
doğru..[hline]Doğdum, konuşmayı öğrendim önce "beşiktaş"dedim,okumayı yazmayı öğrendim önce "beşiktaş yazdım"Yenildik dediler "beşiktaş'a" ağladım..Bayramlarda "beşiktaş" formamı giydim.Sokaklarda İlhan Mansız oldum.gÜzelim kendini ilk aşkım sanıyorsun ama ben önce BEŞİKTAŞ'ı sevdim..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 23 Mart 2003 19:32 tarihinde demiş ki:
said:
Nukem_Verite, 23 Mart 2003 18:45 tarihinde demiş ki:
said:
Androner, 23 Mart 2003 18:04 tarihinde demiş ki:
bagdatin üstüne bamba atip yüzlerce kisiyi öldürürken iyi tabii.
suç islerlerse cezalarini da çekerler[hline]Erkan baba günün birinde demiş ki:
"Bil Mukabele"

çüklerinin keyfine yapıyolardı dimi.[hline]dark-dr, 20 Ağustos 2001 15:37 tarihinde demiş ki:
LOOK DUDE IM LOGGING FROM ***IN TURKEY AND I PING 640. TODAY I PING 200 SO I PK PPL GOT THAT?

Kesinlikle çüklerinin keyfine yapıolar

dogru soylemissin gimli çüklerinin keyfine yapiyorlar, ama çük keyfi bazen zararli olabilir, dikkat etmeleri lazim...[hline]

*! mayhem'in islatmasiyla serinleme firsatini yakalamis olmanin rahatligiyla geyik yapmaktadir"*[hline]Erkan baba günün birinde demiş ki:
"Bil Mukabele"

[Bu mesaj Androner tarafından 23 Mart 2003 23:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
slayer__, 23 Mart 2003 21:11 tarihinde demiş ki:
said:
Exodus, 23 Mart 2003 18:49 tarihinde demiş ki:
esir askerlerin televizyon vs. yayın organlarına çıkartılması antlaşmalarla yasaklanmıştır.

bknz: cnn ve bilimum amerikan kanalı

ayrıca topici açan arkadaşa sorarım ıraklı esirleri izlerken için hiç mi acımadıda amerikanları görünce soğuk terler aktı insan olduğunu anladın veya bağdatta daha 10 yaşına bile gelmemiş masum çocukların cesetlerini görürken için cız etmedi mi

acaba insanlık duygularımız mı çelişiyor...

savaş adı altında gerçekleşen vahşet zaten iğrenç bişi.. ceset görmek parçalanmış insan görmek biraz daha alışılmış bi manzara geliyo..
fakat yaşayan ölü görünce daha çok korkuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ellerini vicdanlarına koyup düşünsünler
gidiyimmi ayrılıyımmı
bizimki gibi degil ordaki askerlik isteyen bırakır isteyen bombalar

hiç acımıyorum cocukların üstüne bomba atanlara...

bu arada saddam amma gaddar adam git terket işte bari halkın ölmesin[hline]M.K
Sosyal ağlarda paylaş

İyide bu görüntülerden sonra niye Iraklılardan nefret edelimki, ortada yanlış bir şey yok ki. Esirlere sorulan sorularsa sonuncusu hariç hepsi kurallar dahilinde ki o soruda kabul edilebilinir bir savaş halinde. Olay görüntülerin çekilmesi ise, zaten hergün esir alınan Iraklılar Amerikan gazetelecilerince çekiliyor, yani onlar yapınca iyi de Iraklılar yapınca mı kötü.[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere şu an tüm medyanın gözü Irakın üzerinde, o yzüden tv lerin önünde esirlere kötü davranmadılar ama içerde onları folloş ederler.
hatta içlerinde bayan vardı bi tane onun yerinde olmak istemezdim.
iki bin kişilik amerikan ordusu 4 gündür uhm kasr denen köyü alamadı, sadce 300 ıraklı var orda da..
öyle havadan bomba atmakla olmaz bu işleri, bi ülkeyi almak için karadan çarpışmak lazım, bana kalırsa amerika 2. vietnam vakası yaşıcak.
şu anda Irak petrolü suriyeye barilini 1$dan satıyo, eğer amerika ıraktaki petrol kuyularına sahip olursa 33$ dan satıcak bu da suriyenin işine gelmez, sonra amerikalı pilotlar iran hava sahasını işgal etti eğer bi daha olursa iranda ırak'ın yanında savaşa katılacak
suriye-iran-ırak amerikaya karşı olcak ki böyle bişey olursa amerikalılar şamara döner.
hiç hiç hiç olmadı en son çare saddam barajları açıcak, tüm askerler boğulcak şehir bataklığa dönüşcek, petrol kuyuları yakılcak
yani her ihtimalde amerika kaybedicek
o yüzden bu gördüğünüz esir olayları vs. daha hiç, önümüzdeki günlerde gerçek savaşı görcez.[hline]Matt Rottinchain - Heretic

Norak, 17 Mart 2003 02:23 tarihinde demiş ki:

herşeyi kafana takmayacaksın yoksa bi bakmışın hiç bişi anlamadan, üretmeden, hiçbirşeye bi katkın olmadan aa mezardasın
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Exodus, 23 Mart 2003 18:49 tarihinde demiş ki:
esir askerlerin televizyon vs. yayın organlarına çıkartılması antlaşmalarla yasaklanmıştır.
Yasağı çiğnerse ne yapacak... Savaş mı açacak? :)[hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

Dua etsinler orada ıraklıların eline düşmüşler. Kazara ABD bize savaş açıcak bizde ABD esiri yakalıcaz hele bide ben yakalıcam vay haline diyorum bi tarafına hortum sokup içini suyla doldurur sonrada boşaltırım AK-47'yi üstüne eleğe döner şerefsizim... Ama 30 yaşındaki zenci kadın bile ıraklı vurcam die hırs etmiş askere gitmiş. Eeee ne demişler arayan belasını bulur mevlasınıda bulmuş teyzem belasını ona neler yapıolardır orda Allah bilir...[hline]Asla kimsenin umudunu kırma; belkide sahip olduğu tek şey o'dur.
XÆ®ø ƒâ®ß®Ìgh™[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Terörist bile olsalar ele geçirdiğin düşmanın bütün güveliği ele geçirenin sorumluluğundadır. Benim ele geçirdiğim bir esire emrim altındaki birisinin bir şey yapması için önce bana bir şey yapması gerekir.

Ayrıca olayı stratejik açıdan düşünecek olursanızda esir olarak ele geçirilen amerikalı teröristleri değeri ölülerden çok daha fazladır. Nedenine gelirsek savaş uzayıp altıncı ayına girince o esirlerin aileleri savaşın bitip çocuklarının eve dönmesi için inanılmaz baskı uygulamaya başlayacaklar. Hele birde esir sayısı binleri bulunca siz o zaman görün amerikadaki şenliği.[hline]
I get knocked down
But I get up again

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 24 Mart 2003 18:57 tarihinde demiş ki:
xaero ordudaysan ve emir geldiyse eşşek gibi yapıcaksın

her amerikan askeri gidipte bi kaç ıraklı gebertiyim diye düşünmüyor

abartmayın bazı şeyleri[hline]Prince"Kazuyama" Cratty

Valla halaoğlu şu an Kuzey IRAK'ta istesek gece kim vurduya götürebiliriz ABD'lileri dio... Haklıda çünkü mehmetçiğin kullandığı silahla mermi , teroristlerin kullandığı silah ve mermiyle aynı...

Valla ben esir falan yakalamam zaten direk öldür... Zaten kafasını kullanan asker esirde düşmez.. Esir düşeceğime çekerim üstündeki el bombasının pimini kim var kim yoksa arada bende kaynarım ama olsun esir düşüp sonradan öleceğime...

je suis la et ailleurs
je n'ai plus rien
je deviens folle
je m'abandonne

[hline]Asla kimsenin umudunu kırma; belkide sahip olduğu tek şey o'dur.
XÆ®ø ƒâ®ß®Ìgh™[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

afferim hala ogluna
öyle bişey yaparlarsa ve yapıldıgı anlaşılırsa sadece hala oglun diil türkiye yanar yada çok fazla kişiyi kurban verirler sırf ülkeye zarar gelmesin diye ki bunların arasında suçsuz insanlarda olucaktır

ayrıca hiç bi çatışma görmeden canlı bi savaşta bulunmadan veya esir düşmeden o anki psikolojiyi yaşamadan böyle esir düşecegime ölürüm tarzı yorumlar yapmak bana saçma geliyo[hline]Prince"Kazuyama" Cratty

je suis la et ailleurs
je n'ai plus rien
je deviens folle
je m'abandonne

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bir de şunu düşünün o adamlar asker işleri geregi ölümle burun burunalar ama ya her gun bombaların gürültüsü altında yaşayan cocuklar acırsam o cocuklara acırım kendi istegiyle insan öldürmeye gelmiş askerlere değil.Bu arada bush için cok iyi ölüm senaryolarım var bushun yarısını 11 eylülde olenlerin ailerleri bu olayı ıraka savaş açmak için bahane olarak kullandıgı için bi taraftan iple cekecek diger taraftanda ıraklı siviller bu cekme sürerken ekonamimizi batırdıgı için bizde cekiçlerle her tarafını kırcaz naıl fikir ama?
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi daha güzeli var, aramızda para toplayalım kutu kutu pringles filan yollayalım. Bir kaç ay önce yerken az kaldı boğuluyordu, inşallah bu sefere boğulur.[hline]
I get knocked down
But I get up again

Sosyal ağlarda paylaş

fedaykin biraz abartmiyomusn savasin aylarca surmesi veya 1000lerce esir alinmasi biraz fazla oldu bea:)
bu arada ıraklı bı cıftcı dede tufegiyle apache helikopteri indirdi diolar yalandir ama ıraklılar harbiden helikopteri ele geçirmis hemde sapasaglam amerika giderek rezil oluyo:D
kendi ucaklarini vuruyolar. çölde kayboluyolar, helikopterlerini cictciler vuruyo, aldiklari zannettikleri sehirlerde catismalar cikiyo kisaca isler amerikanin istedigi gibi gitmiyo bakalim noolcek 2. vietnam olma olasiligi bence cok az bir ihtimal ve ayrica 1 ay a kalmadan bu olay biter ya amerka geri cekilmek zorunda kalir yada saddamı oldururler[hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xechelon, 24 Mart 2003 19:54 tarihinde demiş ki:
bu arada ıraklı bı cıftcı dede tufegiyle apache helikopteri indirdi diolar yalandir ama ıraklılar harbiden helikopteri ele geçirmis hemde sapasaglam amerika giderek rezil oluyo:D[hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."

doğru o haber.. haberlerde gösterdi adam nasıl vurduğunu falan anlatıodu :)[hline]"Do you cling to the past, or can you see through the pain?"
Sosyal ağlarda paylaş

neyse sanırım günah keçisi bulundu :)
demin tvde verdi
amerika peşmergeleri suçluyo

amerikaya kolay olucak fazla direnişle karşılaşmazsınız demiş sanırım peşmergeler amerikada o yüzden hafife alıp böyle kayıp vermişmiş

ne derece dogru bilinmez tabi :) ama sonuçta bi günah keçisi daha bulundu ( tabi en büyük günah keçisi türkiye olucak savaş bitince )[hline]Prince"Kazuyama" Cratty

je suis la et ailleurs
je n'ai plus rien
je deviens folle
je m'abandonne

Sosyal ağlarda paylaş

amerikalılar peşmergeleri yoketmeninde çaresini buldu
bildiiniz gibi peşmergelerin çoğu kuzey ırakta
şimdi amerikan ordusu kuzey ıraktan çekilip türk ordusunu oraya sokucak, ıraklılarla türklerin arasında kalan peşmergeler de bizim kral gerilla savaşımıza dayanamayıp ölücek,esir düşecek yada teslim olcaklar..
adamlar çok ince düşünüyo, bizim kekan politikacılarda her oyuna geldi ya hayret bişey
adamlar resmen türk ordusunu maşa olarak kullanıyo
[hline]Matt Rottinchain - Heretic

Norak, 17 Mart 2003 02:23 tarihinde demiş ki:

herşeyi kafana takmayacaksın yoksa bi bakmışın hiç bişi anlamadan, üretmeden, hiçbirşeye bi katkın olmadan aa mezardasın

[Bu mesaj blur tarafından 24 Mart 2003 20:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...