Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aoc sorunlari :.

Adrael

Öne çıkan mesajlar

Aoca Basladigim günden buyana Sürekli sorunlarla karşilaşıyorum ve genel olarak herkezde mevcut..

3-4 gundur yeni bir sorunla ugraşıyorum :D oyuna girdikten bir kac dk. sonra kitleniyor ve hata mesajı cıkıyor daha sonra yaklasık 10 dk sürecte pc tamamen kitleniyor. Ekran karti normalde 70 80 derecede iken oyun icinde 120 lere cıkıyor. ilk olarak ondan suphelendim ama aoc forumunundada buna benzer kitlenmeler yaşıyan oyuncular var bunla karşılaşan veya bir cözüm üreten varmidir :)
pc config;
GIGABYTE P35-DS3L Bearlake ICH9R PCI-E x16
SAPPHIRE ATI RADEON X1950 PRO 512MB 256BIT GDDR3 PCI-E x16
INTEL CORE 2 DUO E6550 2.33GHz 4MB CACHE 1333MHZ
KINGSTON HYPERX 4GB 800MHZ

120 dereceyi gorunce fanın bozuldugunu sandim ama sorun yok kasada feel hurricane solda onde arkada Biri buyuk Fanlar var..
Bu sorun oyun kaynaklami yoksa donanimsalmi anlamış değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Adrael said:
Aoca Basladigim günden buyana Sürekli sorunlarla karşilaşıyorum ve genel olarak herkezde mevcut..

3-4 gundur yeni bir sorunla ugraşıyorum :D oyuna girdikten bir kac dk. sonra kitleniyor ve hata mesajı cıkıyor daha sonra yaklasık 10 dk sürecte pc tamamen kitleniyor. Ekran karti normalde 70 80 derecede iken oyun icinde 120 lere cıkıyor. ilk olarak ondan suphelendim ama aoc forumunundada buna benzer kitlenmeler yaşıyan oyuncular var bunla karşılaşan veya bir cözüm üreten varmidir :)
pc config;
GIGABYTE P35-DS3L Bearlake ICH9R PCI-E x16
SAPPHIRE ATI RADEON X1950 PRO 512MB 256BIT GDDR3 PCI-E x16
INTEL CORE 2 DUO E6550 2.33GHz 4MB CACHE 1333MHZ
KINGSTON HYPERX 4GB 800MHZ

120 dereceyi gorunce fanın bozuldugunu sandim ama sorun yok kasada feel hurricane solda onde arkada Biri buyuk Fanlar var..
Bu sorun oyun kaynaklami yoksa donanimsalmi anlamış değilim.

ekran kartı 120 dereceye cıkıyorsa ve normal olarak gördüğün ısı 80-90 ise bence genel bir ısı sorunun var
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda yaklaşık 25-70 arası fps alıyorum istisnai ortamlar hariç. (solo instancelarda 100fpsye kadar çıkarken aynı anda 4-5 char varsa ekranda veya şehirdeysem 20 fpsye düşebiliyor) Genelde ekran kartı ısım 50yi geçmedi şu ana kadar. Hatta geçen haftaya kadar 48i geçmemeişti ama havalar 1-2 derece ısınınca doğal olarak sistemde ısındı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin gibi oyunda kilitlendikten sonra bi 10 dk kadar makinan açılmıyorsa büyük bir ihtimalle bir hardware sorunudur.
Bu ekran kartının yada işlemcinin aşırı ısınmasından dolayıdır. Bence de bir Riva kur ve fan ayarlarını sonuna daya.
Bende de 8800gt var ilk çıkan Sparkle modeli. Fan otomatik ayarda oyunda 90 derece çıkıyor. Fanı %60 lara getirdiğimde ısı 60 derecelerde geziniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

OC yapmadım, Vista Ultimate Türkçe kullanıyorum.

Gigabyte DSC3-
Intel Quad Core 6600 2,4 İşlemci
His Radeon HD 3870 512 Mb.
SeaGate Sata II 320 Gb Hdd. + 160 Gb Harici Hdd.
Kingston 4 Gb DDR II 800 Mhz Ram

[IMG=http://img58.imageshack.us/img58/5544/pclw7.th.jpg]

jungle said:
KillerLord said:
bende reset'den sonra açılmama gibi bir problem yok diğer arkadaşlarda olabilir o zaman o AOC den değildir.

senin yaşadığın sorunu tam açıklarmısın yardımcı olmaya çalışalım
işletim sistemin nedir mesela
son driverlar yüklümü
overclock yapıyormusun
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
-ekran katım 1000 dereceye çıktı
-oyundandır

-küresel ısınma varmış
-oyundandır

-rüştü topu ıskaladı
-oyundandır

-otobüsü kaçırdım
-oyundandır

pfff

sen ve guru buralarda cikip aglamasın kızılcık sopasıyla ikinizi de falkaya yatırırım... su aglamanı su sekilde remizleyeyim:

- Shadowbane ote oyun ahrika oyun kırıp geciyor bu oyun yuzyıl ayakta kalır
- Official announcement: ebonlore kovuldu. server sayısı 2 ye indi allah sonumuzu hayrede.

- Dark & Light geliyor: mukemmel oyun.. kırıp gecek... yok satacak... kimse oyundaki potansiyelin farkında değil...
- Official announcement: Oyun çıkmayacak. iptal proje.. dağılın evinize gidin kardeşim.

- Age of Conan: ote oyun... yok boyle birsey... hicbir kusuru yok kusur bulanı sabunsuz....
- Possible official announcement: Serverları merge ediyoruz. zaten çalışanlarımız da Mythic'e kaçtı bir kısmını da sony çaldı. sanırım biz beceremeyeceğiz oyunu da SOE işletsin diye sony'e satıyoruz.
- Public Announcement: Age of Conan take-over from Sony
- Official announcement and conclusion: Station pass'e bunu da dahil ettik... 6 ay geçer .... AoC shut down...

Ya bi gidin olm siz oyununuzu oynayın.. tavsiye falan vermeyin.. oynayanlar begenir begenmez boyle dunyanın en iyi oyunu muamelesi yapmayın. Buldunuz zilyon tane abuse edecek bug bir de abuser guild takiliyonuz iste aglamayın ortalıkta:)

-experience talks-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...