Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PES 2009 Yıl sonunda piyasada

Mumu

Öne çıkan mesajlar

Xaenin said:
ps2 oyunları falan oynamak istiyorsan zaten 80 liklerden alman lazım, backwards compatibility onlarda var sadece. MKV ve xvid oynatmayı denemedim, ama oynatıyordur. Beyaz olanından ben de istiyordum ama hep japonu vardı, ben senin yerinde olsam gri olanına bakarım, mgs4 bundle şeklinde satılanı, onun yüzeyi ps2 gibi, parmak izi falan tutmuyor. Default siyahın üstü mahvoluyor parmak izi ve tozdan çünkü.

yeni satılan 80 liklerde backwards comp. yok artık.
ben aldım yok ordan biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Bence gayet güzeldi ya, grafikler muhteşem :)

neye göre kime göre güzel ya? grafikleri boşverin ya ben boşa giden 180 ytl me yanıyorum ya.Pes 2008 i olan kesinlikle almasın ben söleyeyim.
1- hakem hala ayak altında dolaşıo
2- hala hakem seçilemio
3- milli takım kadromuz eksik
4- transferler eksik örn: gs de milan baros ve de sanctis yok
5- oyuncu kontrol etmek çok zor çok sert dönüyor oyuncular
6- normal top alsan bile x ile foul oluyor ne kadar omuz omuzayı ayarlasanız bile foul veriyor
7- spikerin kelime dağarcığı çok arttırılmamış çok fark yok.
8- hala adriano drogba gibi oyuncula paldür küldür koşup geçebilio defansı hala düzeltilmemiş bu durum
ama öte yandan...
1- şampiyonlar ligi gelmiş
2- legend mode gelmiş fifa 2008 deki gibi tek oyuncu seçip kendinizi geliştirebilir ve online olarak oynayabilirsiniz
3- legend moddeki karakterinizle 4 kişi birleşip maç yapabiliyorsunuz
5- grafikler pes 2008 e göre daha iyi ama hala seyirciler kötü, ama yandaki reklam panoları hareketli o hoş bi hawa veriyor

sonuç olarka ben değmeyeceğini düşünüyorum pes serisini çok sevmeme rağmen artık canıma tak etti.Bence bi deneyin sonra alın...
Sosyal ağlarda paylaş

burayada kopyalıyim
Aiko said:
top player da oynuorum 4. sezonun ortasındayım. yaklaşık 40 golüm var 1 kere hattrick yaptım. ss leri koyarım birazdan.

bu tipim
http://img222.imageshack.us/img222/8330/tiplq9.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/5008/ortxj4.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/5840/maadamdv9.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/9906/kartyd1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Hakemin ayak altında dolaşması gerçekçi zaten daha dün GS maçında Baros takıldı hakeme :D

Adamların dönmesine gelince dönememeleri daha mantıklı zaten rahat rahat dönmelerini bekleyemezsin

Faul olayı çok da abartı değil ben gayet rahat hatta x'e basmadan bile top kapıyorum

Hakem seçip de ne yapacaksın ya? :D
Sosyal ağlarda paylaş

d1evas said:
nileppezdel said:
Bence gayet güzeldi ya, grafikler muhteşem :)

neye göre kime göre güzel ya? grafikleri boşverin ya ben boşa giden 180 ytl me yanıyorum ya.Pes 2008 i olan kesinlikle almasın ben söleyeyim.
1- hakem hala ayak altında dolaşıo
2- hala hakem seçilemio
3- milli takım kadromuz eksik
4- transferler eksik örn: gs de milan baros ve de sanctis yok
5- oyuncu kontrol etmek çok zor çok sert dönüyor oyuncular
6- normal top alsan bile x ile foul oluyor ne kadar omuz omuzayı ayarlasanız bile foul veriyor
7- spikerin kelime dağarcığı çok arttırılmamış çok fark yok.
8- hala adriano drogba gibi oyuncula paldür küldür koşup geçebilio defansı hala düzeltilmemiş bu durum
ama öte yandan...
1- şampiyonlar ligi gelmiş
2- legend mode gelmiş fifa 2008 deki gibi tek oyuncu seçip kendinizi geliştirebilir ve online olarak oynayabilirsiniz
3- legend moddeki karakterinizle 4 kişi birleşip maç yapabiliyorsunuz
5- grafikler pes 2008 e göre daha iyi ama hala seyirciler kötü, ama yandaki reklam panoları hareketli o hoş bi hawa veriyor

sonuç olarka ben değmeyeceğini düşünüyorum pes serisini çok sevmeme rağmen artık canıma tak etti.Bence bi deneyin sonra alın...
1)sanki her maç hakeme çarpıyorsun ben 10 maç yapıyorsam 1 kere hakeme çarpıyorum e olsun okadarda asıl içinden geçebilsek yada hakem 50m geride olsa saçma olmazmıydı?
3,4)iyide 5 dk lık iş,olmayan oyuncuları hemen transfer et olsun bitsin
5)zaten pes 2008 i vasat yapan cok kolay oynanış değilmiydi? ne güzel olmuş işte analogla oynamayı dene birde
8)bilgisayara karşı fazla oynamadım ama arkadaşlarımla oynarken bana öyle paldur küldür gol atan çıkmadı ve bende onlara atamıyorum

nedenlerin çok saçma yani insanın canına tak etcek şeyler değil okadarda abartmaya gerek yok bence oyun güzel olmuş toplanıp saatlerce oynanır bağırılır çağrılır
Sosyal ağlarda paylaş

pes 2009 güzel değil diyen zerre kadar anlamıyordur bu oyunlardan.

bu kadar da iddialıyım.

ne istediğinizi merak ediyorum ben gerçekten. 2010 da oyun tamamiyle kendini aşacak siz hala 2009 kötü şöyle böyle diyorsunuz ya.

hakeme çarpıyormuşsun. çarpma o zaman arkadaşım, dikkatli koş. özürlü gibi önüne bakmadan koşmazsan hakeme de çarpmazsın. 100 maçtan fazla yaptım, toplasan 10 kere çarpmamışımdır çok abidik pozisyonlar haricinde.
Sosyal ağlarda paylaş

PES i ve Winning i serilerinin başından beri aldım ve oynadım.
PES 2009 TAMAMEN para, zaman ve sinir kaybı. 2008'i piyasa sürdüklerinden sonra 2009'da pişman olmiyacağımıza dair açıklama yapmışlardı. Ama o da ne? Bug dolu, mantık dışı bi oyun. Fiziğe aykırı vuruşlar, saçma sapan korner out düdükleri. Become a Legend faciasını zaten açmıyorum, neden Be a PRO konseptini arakladıklarına anlam veremiyorum.

Bu rezalet üzerine FIFA 09 aldım, ve gerçek futbol keyfini kesintisiz yaşıyorum.

Long Live EA SPORTSS!!!!1111
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:

bu kadar da iddialıyım.

ne istediğinizi merak ediyorum ben gerçekten. 2010 da oyun tamamiyle kendini aşacak siz hala 2009 kötü şöyle böyle diyorsunuz ya.

hakeme çarpıyormuşsun. çarpma o zaman arkadaşım, dikkatli koş. özürlü gibi önüne bakmadan koşmazsan hakeme de çarpmazsın. 100 maçtan fazla yaptım, toplasan 10 kere çarpmamışımdır çok abidik pozisyonlar haricinde.

mumu biraz agir konusuyorsun. Ben bayagi iyi anliyorum bu oyunlardan ve pes bu sene de maalesef zayif kanimca. Aliskanliktan dolayi halen ustun tutuyor olabilirsin ama iddiali ve agir kelimelerden sakin bence :) malum pes cok cok iyi oyun olsa bile aksisinde gorus tasiyan insan mutlaka olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:

bu kadar da iddialıyım.

tamamen katılıyorum şimdiye kadar oynadığım en güzel futbol oyunu pes2009.
Sosyal ağlarda paylaş

EA sports önce balon top olayını çözsüğn. Bi orta açıyosun bi degaj yapıyosun, sanki o top yere hiç inmeyecek. Top olduğuna inanmak için de bin şahit lazım yani.

Ayrıca dripling mekanizması da bence rezalet FIFA'da. Adam geçme konusunda PES'in sade rahatlığı ve gerçekçiliği yok.

Bana saçmasapan aut yada korner düdüğü çalan hakem olmadı valla bu patidekilerde var bi şanssızlık ama dur bakalım...

Become a Legend da tamamen zevk meselesidir. Ben zevk alıp oynuyorum, sen aman hiç top gelmiyo bekle bekle nereye kadar diye sıkılabilirsin. Normal bişey.

Bi de tabii ne kadar kassa da FIFA hala Arcade, PES ise simülasyon. Gerçek futbola en yakını PES
Sosyal ağlarda paylaş

lol fifa 09u oynamadigini bu kadar belli edemezsin :) oynadim desen bile ne diyeyim, ya asiri onyargili yaklasimin ya da baska faktorler devreye girmis cunku saydiklarinin hic ama hic birisi yok... top gayet gercekci fizige sahip, dogru duzgun uzaya bile yollayamiyorsun full abansan bile son hizda, plase sut yaparak ta istedigin yere cok rahat vurabiliyorsun topu.

Adam gecmeye gelince, peste adami capraza al sonra sprinte bas yaparak adam gecmenin neresi simulasyon? Bildigin kotu oyuncuyla bile sprint ederek adam gecmek mumkun oluyordu ki oyunun bug'i rooney veya adrianoyu alip capraz dum duz kosmak. Fifa daha gercekci o konuda, sprint yapacaksan bile gecebilmen icin fiziksel olarak karsindan daha cabuk olacaksin ve zamanlaman muthis olacak, onun disinda adam gecmenin en iyi yolu pas atarak veya calim kullanarak ki zor o da.

Fifa gayette simulasyon, pes gayette arcade, bu kadar on yargili yaklasmayin, fifa 09'a da bi sans taniyin. Pes hic bir zaman eglencesini yitirmez, ama fifa cok buyuk adimlar atti ve bu sene kendimi pesten cok fifa oynarken bulmaktayim. oyuna bi sans verin siz de begeneceksiniz. Bu arada fifayi oturup konsolda oynayin, pcde degil.
Sosyal ağlarda paylaş

FIFA'yı oynadım ve top hala balon, hele PES'e göre. Çapraz sprint eden adamdan doğru zamanlamayla top kapamıyorsan senin problemindir. Yani laf atmak da istemiyorum ama durum bu. Kaldı ki hızlı Sabri ne defansları geçiyo at gibi koşarak. Ama hala sabri. Yani gayet gerçekçi bi oyun :)

FIFA'nın çalım dinamikleri bence gerçekten çok can sıkıcı ve abartılı. Futboldan çalım fgaktörünü kaldırmaya çalışmışlar resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...