Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect

arcane

Öne çıkan mesajlar

onun da modunu yapmışlar Legendary Edition için. 

https://www.nexusmods.com/masseffectlegendaryedition/mods/832

Alıntı

The ME3Tweaks group has ported this DLC across from the original game, while remastering it in the same vein as the Legendary Edition and fixing numerous issues. This is the complete DLC: Pinnacle Station including all simulator maps. No content was cut for this port.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Oyun epey sardı, 24 saat olmuş ama daha Chapter II'deyim ve ana görevlerden sadece Liara'yı almayı yaptım. Max level 30 ama level 18'im şu anda. Liara'nın görevinin sonunda zor bir combat var dediler, 15 saniye sürdü hepsini öldürmem. Sanırım 20 saat boyunca aralıksız side quest yapınca (önce onları bitireyim, sonra ana görevin ortasında side quest yapıp immersion bozulmasın dedim) epey overleveled olduk. Talent filan kullanmıyorum, ölüyor hepsi hemen. Düz kadın Shephard template ister misin dedi, isterim dedim, kızıl saçlı bir soldier verdi takılıyoruz. İki sistem kaldı açıklardan gitmediğim, onları da bitirip ana göreve devam ederim.

Bu arada öykü güzel, side questler de iyi yapılmışlar. Fakat oyun yaşlı olduğunu gösteriyor. Side questlerde hep assetler ve mimarı tekrar tekrar kullanılmış.

Şimdiye kadar oynamamakla hata mı yapmışım bilmiyorum ama büyük ihtimalle bu Legendary Edition ile daha iyi bir deneyim yaşayacağım, daha iyi oldu böyle büyük ihtimalle, hem bu yaşımda Shephard ile daha iyi empati kurarım sanki.

PS. Kaidan yazıyor sanki karaktere, gıcık oldum adama zaten, en kötü companion direk.

Sosyal ağlarda paylaş

O kaidan üç oyunda da başka isimle copy pasteleniyor, hep aynı kötü char abi ahah. İkincide adı jacob, üçüncüde vega iirc.

ve evet çok geç oynamış oldun, kesinlikle 15 yılın eskimesini değiştirecek birşey yok leg edition için yazılanlarda. O vakit düzgün tps rpg 3-5 vardı taş çatlasa, şimdiye sayısız çıktı. Asset reuse ilk oyun için hele skyrim öncesi dönem işte, kopyala yapıştır dungeon. Hele ikinci ve üçüncü oyunlardaki dumbed down itemization filan, son asscreedlerde bile daha detaylıydı sistem. Combat başlarken yerden spawnlanan coverlar filan of of.

neyse hevesi kırmayayım da dialog filan oynamış oluyor yeni bir oyuncu, onun dışında nostalji için. Andromeda ancak gameplay olarak güncel sayılır.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

3. oyundayım, şu haini yeni öldürdüm. Oyum MÜKEMMEL! Ve şu anda iyiki vaktinde oynamamışım diyorum. Büyük ihtimalle aralarında 2-3 yıl bekleyince hem eski oyunların detaylarını unuturdum, hem de tüm DLC'ler olmayacağı için 3 ve 2 daha yavan gelirdi (fakir öğrenci olarak DLC almazdım zaten büyük ihtimalle).

En son Baldur's Gate serisini artarda oynadığımda bir oyundan bu kadar zevk aldığımı hatırlıyorum. Ama bu iyice zirveye çıkmış. 1. ve 2. oyunlarda yaptığım her tercihin bir izi var, bağlandığı bir yer var. Benim gibi bu oyunu oynamamış insanlar varsa hiç beklemesin derim. Soldier oynuyorum bu arada, combat çok eğlenceli olmuş. 150 saat kadar olmuş gameplay, baştan beri devam eden şeylerin bağlandığı yerler, ilk oyunda Citadel'de gezerken 2 dakikamı verdiğim figüranların devam eden öyküleri, haberler, immersion zirve. Kesinlikle dünya üzerinde etkin olduğunu hissediyorsun, linear ama değil, çok iyi lan!

Daha yarım saat yazarım oyuna olan hislerimi, bundan sonra ne oynasam bir süre boş gelecek sanırım =(

Sosyal ağlarda paylaş

o ilk oyunda yaptıklarının 3. oyunda bile karşına çıkması harika bir detay. Mesela default oynadığında kayıpsız atlamadığın olaylar var, ama ilk 2 oyundaki kararların sayesinde çok daha iyi bir sonuç çıkabiliyor. Çoğunun hikayeye bir etkisi yok belki ama yine de güzel. Sadece bazı kararlar 3. oyun sonuna etki edebiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Yok zaten bence serileri bu kadar bağlayan birileri olmadı. DA'da mesela tercihlerini soruyordu ama sonra bir şeylerin değiştiğini pek hissetmiyordunuz. 

Bir bu oyuna bak 3. oyunda 1. oyundan yaptığınız tercihe göre bile sahne değişiklikleri falan var türlü türlü olabilecek değişik atraksiyonlar. Birde salak DA2 ye bak dungeonlar bile birbirinin kopyası iğrenç tembel işi bir oyun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

İlgisiz bir yan görev Conrad'ın hayatını kurtardı, sonra hatun buldu. ME1 ve ME2'yi %100'lemiştim, tüm görevlerde de full paragon gitmiştim. Öyle hızlı gitsem ya da renegade takılsam böyle olmazdı sanırım. İlk oyunda canını bağışladığım terörist war asset olarak geri döndü dün akşam. Bu kadar eski oyunların kararlarının sonuçlarını gördüğüm başka oyun serisi görmedim. Tek oyunluk oyunlarda hep böyle tabii ama onlar da tek oyun, böyle yıllar süren öyküler daha farklı bir immersion sunuyor.

DA ve Witcher serisinin böyle olmaması üzdü ama, onları da oynamadım daha.

Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 1 de sanırım sadece 1 tercih 2 de hikayenin gidişini değiştiriyor. 3 de çok ufak hedeler var diyaloglar/flörtleşmeler vs o kadar.

DA da expansionda bile hikaye ayrı olmasına rağmen hayvan gibi etkileşim vardı, DA2 de neredeyse bir halt yok. DA3 ü hala oynamadım. O kadar hypelanıpda pre-order hayal kırıklığı yaşadığım tek oyun DA2. DA vs ME1 derseniz DA derim yanlız, o kadar güzel tasarlanan karakter introları ve hikayeleri hiç bir oyunda yok. Hangi oyunda hikaye bu kadar değişiklik sunuyor female noble başlayıp ana hikayeyi Queen bitirebiliyorsunuz, expansionda askerler sizi gördüklerinde my queen diye eğiliyor falan acaip güzel tasarlanmış. Sonra al bunu Da2 ye importla bir halt fark etmesin ? . 

Seri olarak bakınca ama ME serisi muhteşem kalıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 1.03.2022 at 14:07, Darksun dedi ki:

Witcher 1 de sanırım sadece 1 tercih 2 de hikayenin gidişini değiştiriyor. 3 de çok ufak hedeler var diyaloglar/flörtleşmeler vs o kadar.

DA da expansionda bile hikaye ayrı olmasına rağmen hayvan gibi etkileşim vardı, DA2 de neredeyse bir halt yok. DA3 ü hala oynamadım. O kadar hypelanıpda pre-order hayal kırıklığı yaşadığım tek oyun DA2. DA vs ME1 derseniz DA derim yanlız, o kadar güzel tasarlanan karakter introları ve hikayeleri hiç bir oyunda yok. Hangi oyunda hikaye bu kadar değişiklik sunuyor female noble başlayıp ana hikayeyi Queen bitirebiliyorsunuz, expansionda askerler sizi gördüklerinde my queen diye eğiliyor falan acaip güzel tasarlanmış. Sonra al bunu Da2 ye importla bir halt fark etmesin ? . 

Seri olarak bakınca ama ME serisi muhteşem kalıyor. 

DA Inquisition ı millet çok övdü ama Kore mmorpg sine benziyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben 4. kez bitirmişimdir şimdi yine oynuyorum hala ilk defa oynamış kadar zevk alıyorum. Biri %100'leyip, ikiye geçtim. Oynamadığım diğer seçenekleri seçeyim diyorum yine aynı seçeneği seçerken buluyorum kendimi. O kadar  ilginç teammate var yine de Garrus ve Liara seçmeden edemiyorum. Ashley ve Talia da en sevmediklerim. 

Litminov tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bitti. %100 yaptım 3 oyunu da. 172 saat sürmüş.

Synthesis yaptım en sonunda. Neden sonunu beğenmeyeceksin diyenler var anlamadım, oyun boyunca önüne konulan ipuçlarını toplayınca zaten olan bitenin böyle olduğunu anlıyorsunuz. Özellikle Horizon'dan sonra Leviathan'ı bitirince her şey oturuyor iyice.

Gerçi bu öyküyü tamamlayan, oyunu iyice şaheser seviyesine getirenlerin hep DLC olduğunun da farkındayım. Vaktince büyük hata olmuş bu.

Sonuç olarak ama yaşadığım en iyi oyun deneyimlerinden biriydi.

Sonunu beğendim. Ben de isterdim kurtulayım, Liara'yla çoluk çocuğa karışayım ama olmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...

Bende zamanında 1'i oynayıp bırakmıştım.

LE ile tekrar başladım, 1. oyunun hikaye ve sunumu çok iyi ama combat leş ötesi, inventory management falan akıllara ziyan. 2. oyundayım nerdeyse her konuda 1. oyuna göre çağ atlamış, eşya geliştirme sistemi, ilk oyundaki loota göre bence daha mantıklı ve kullanışlı olmuş. Ayrıca ME 2 için 5-6 tane mod yükledim, zibilyon tane yeni silah, armor geldi. Her gezegende aynı oranda maden çıkıyor, mini game'le tek tuşla çözülüyor, FOV artıyor. Ayrıca ALOT texture diye bir mod var, HDR ile birlikte kullanınca atmosfer ve grafikler çok iyi seviyeye geliyor, cutscene leri bile upscale yapmış adamlar, cyberpunk 2077 havası aldım hafiften. ME 2'de tek uyuz olduğum nokta journal, inventory, takım menüsünün kısayol tuşu yok şaka gibi. Modlar mı bozdu bilmiyorum.

HDR OFF

Spoiler

aYovRNG.jpeg

Spoiler

p8NxUvQ.jpeg

HDR ON

Spoiler

lCdASp1.jpeg

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 09.08.2022 at 10:26, Dark_Soul dedi ki:

Bende zamanında 1'i oynayıp bırakmıştım.

LE ile tekrar başladım, 1. oyunun hikaye ve sunumu çok iyi ama combat leş ötesi, inventory management falan akıllara ziyan.

birinci oyun xbox icin uretilmis konsola yonelik old school rpg idi. konsol odakli oldugu icin interface zorluyor, cunku konsolda old school zor is. Ama serinin kalanina gore farkli isler icin kullanabilecegin gear, planlanmasi gereken karakter gelisimi. (LE yerine upscale edilmis mod lu me1 i tercih ederim. nedenini yukarida tartismistik)

serinin sonrasi rpg soslu aksiyon.

ikinci oyun sinematik yapacagiz derken interaktif aksiyon filminden oteye gecemiyor. dumb down edilmis gear sistemi, basitlestirilmis aksiyon ogeleri, gerizekali oyuncular icin yapildigini gozunuze sokan cover-shoot-cover-shoot-cover. o donemin gozdesi gears of war esinlenmeleri. oynamasi guzel hos da alakasiz bir deneyim ilki ile.

ucuncu oyuna hic girmeyeyim.

birinci oyunun kalitesine yaklasamaz kalani.

Sosyal ağlarda paylaş

ben de yıllar önce yazmıştım da tekrar girmek istemedim ama madem namessar yazmış. birinci oyun combat gameplay sistemleri olarak ezer net. giyilen zırhın, seçilen silahın filan bir anlamı vardı. "şunu upgrade ettim, yeni  birşey giydim" deyince hissediliyordu değişiklik. ikinci oyunda canına okudular, bütün oyunda herşey anlamsız sidegrade.

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben seriyi kaç kez severek oynadım. Henüz LE yi oynamadım gerçi ama bu oyunda yapılan geçişler adamların dragon age 1 den 2 ye geçişte yaptığı sıçışla boy ölçüşemez. ME-2-3 ü yine severek oynadım, hikayelerin önceki oyunlarda aldığınız kararlarla değişmesi falan muazzam. DA1 den 2 ye geçince nasıl ya oluyordunuz. O kadar boktan bir hayal kırıklığı oldu ki birde preorder yapmıştım + ben doğru düzgün hiç bir oyuna hypelamam, DA3 ü halen oynamadım düşünün yani ? . ME andromeda yı da oyanadım gerçi ama olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben sadece LE edition üzerinden değerlendirirsem, 1. oyunun combat kısmı hayatımda oynadığım en kötü action-tps deneyimlerinden biriydi, resmen odunlara ateş edip ilerliyorsun. Mako ile bitmek bilmeyen saçma sapan uzun rotalar falan tam bir kabus.  Hele o inventory management mallık ötesi birşey, aynı itemden 10 tane varsa satana kadar imanın gevriyor falan. Hikaye kısmı ise tam aksine çok çok iyiydi. Immersion kısmında çok iyi iş yapmışlar.

Bence LE 2 serinin en iyi oyunu. Gear tarafındaki mod ekleme kısmı hariç herşey çok iyiydi, actiondaki vuruş hissiyatını zamanına göre çok başarılıydı.Ayrıca ilk oyundaki gibi inventoryde 100 tane item arasından iyi olanı bul upg. et saçmalığının kalkması çok iyi olmuş. Hikayenin gelişmesi, ilk oyundaki seçimlerin sonuçlarını kısmen görebilmek ve özellikle sonu çok tatmin etti.

Şuan LE3 oynuyorum, herkesin çok övdüğü şu modu https://www.nexusmods.com/masseffectlegendaryedition/mods/422 yükleyip başladım. Modla mı alakalı bilmiyorum, oyun baya karman çorman bir hal aldı. Sürekli ordan oraya koşturup birileriyle muhabbet edip diploması kasmak zorunda kalıyorum war assetler için. Action tarafı artık baya oturmuş, hafifden gizlilik seçenekleri falan da var birkaç görevde. 

Bu arada tüm oyunları unofficial patch, ALOT texture&video, EGM armors , QOL  ve content modlarıyla oynadım. Muhtemelen vanilla LE'den baya farklı bir deneyim oldu, sadece unofficial patchlerle modcular 100'lerce bugfix yapmış.

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...