Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online - OSI: Geçmiş zaman olur ki...

Emaleth

Öne çıkan mesajlar

sevgili paticikler,

bir zamanlar herkes uo oynarkene, paticik'te uo resimler bölümü vardı, içinde bol bol efsane hikayeler anlatılırdı.

azmocan'la konuştuk, dedik ki: yeni nesiller de faydalansın, çok fazla kalabalık etmeden bir adet nostalji threadi açalım, her bi şeyi içeri tıkalım. naha da o thread bu thread.

ne yazık ki birçok hikayenin resimleri zaman içinde düşmüş, ama bulabildiklerimden potburi yapmak boynumun borcu olsun.

geliyor paticik dinolarının birbirinden virane hikayeleri...
savulun netekim :)
Sosyal ağlarda paylaş

eskiii hikayelerden fotoları en tamam olanlardan biriyle başlayalım:

bir ara atl'de bir nevi unholy union olarak gunn ile bendeniz evliydik. iki tane hayvan gibi dexer'den oluşan bu ailenin bir çok macerasından biri işte bu da. bir şekilde bola ball gerekmiş, gereği yapılmış...

LICHBITCH AİLESİ SAVAGE FORT'TA

(a.k.a. "savage fort basıldı, savage odakları ele geçirildi")

orijinali burada

said:
Emaleth 30 Nisan 2002 tarihinde demiş ki:

dün gece kocamla günlük resist çalışma ve lich doğrama seanslarımızı başarıyla tamamladıktan sonra minoc'u işgal eden jukaları mountlarından düşürmek için bola toplamaya, savage fort'a gittik.

çok rulz bi aile olduğumuz için, girişimiz tabii muhteşem oldu (bi ara heallemeyi unutup kocamın ölmesine sebep oldum ama o sayılmaz :p bu minik aksaklığı hallettikten sonra) içeri daldık, kapıya yerleştik, geleni geçeni doğramaya başladık.

sonra baktık bizi zorlayan bişey yok, aşağılara inip iyice geniş geniş takılmaya başladık.

hatta savage abilerin boynuzlu olanlarına, hani belki gaza gelirler de bizi biraz daha zorlarlar diye hakaret bile ettik ama, işimiz daha zorlaşmadı hiç...

bilmeyeniniz vardır, savage ırkı orclara düşman, bazıları orc maskesiyle geziyo. sanırım bir nevi ajan oldukları söylenebilir. orc kalelerine orc maskesiyle girip etrafı kolaçan ediyolar.

bu taktiği bir kenara yazıp işimize devam ettik. birkaç dakika içinde bütün savage kalesi kontrolümüz altındaydı.

trt haberlerindeki tadı yakalamak için ele geçirdiğimiz bütün suç aletlerini dizdik. pozumuzu verdik.

kenara yazdığımız taktik akıllı kocamın kafasında bi takım pırıltıların oluşmasına sebep olmuş olacak ki, iki dakika sonra kocam bir savage olmuştu bile...

o haliyle tükenmek bilmeyen savage’lardan birine yanaştı, bakalım fark edilecek miydi?

bu arada ben de fikrin hastası olup, kendime bi savage kostümü edinivermiştim bile...

denemeye devam ettik, bakalım kocamın sakalları dışında bizi ele veren bir şey var mıydı?

hehe, bi tanesi vallahi inandı, yürüdü geçti yanımızdan. bakın aşağıdaki karede kendisini bizimle hiç ilgilenmezken görebilirsiniz :)

bütün sırlarını öğrendikten sora evimize gittik. bi baktık kıyafet balosu var. bir arkadaşımız ogre kostümünü giymiş bizi bekliyor bile. başka biri de vendor kılığına girmiş iyi mi?

kostümü çok gerçekçi olduğu için senseimi hemen tebrik ettim.

sonra bi baktık mono da orda.

velhasıl kelam, bi gün daha pek eğlendik pek :)

Sosyal ağlarda paylaş

sevgili senseiciğim dark-dr'yi bu aralar pek özlüyorum, ikinci maceramızı da ona adamak isterim.

senseim bir ara atl'de emlak işi yapıyordu. o dönem aşağıda göreceğiniz evi tüm mobilyalarıyla alıp geçici bir süre için içine yerleşmişti. kendisinin dünyevi mallarla pek alakası olmadığı, daha ziyade yönetmekle meşgul olduğu için nerede ne var kendisi bile pek bilmiyordu. ama bendeniz kulunuz araştırmacı uoculuk anlayışımla içeri dalıp her şeyi güzelce inceleyip rapor ettim ki, bu muhteşor ev tarihin sayfalarına silinmemek üzere kazınsın.

işte huzurlarınızda,

ÜNLÜ ŞAHSİYET DARK-DR'NİN ATL'DEKİ YENİ EVİ

orijinali burada

said:

Emaleth 05 Jun 2002 tarihinde demiş ki:

dark'ı evinde ziyaret ettik, bir yandan çekim yapıp, bir yandan da her yeri gezdik :)

gezimiz güzel güzel devam ederken birden minik bi tatsızlık oldu, ama senseim hemen ilgilendi tabe.

ehe ev gezme dışında başka eğlenceler de yaptık allak için, ama burada anlatılmaz. ipucu vermekle yetineyim :)

Sosyal ağlarda paylaş

bu da senseiciğimin anlatımıyla bir gemi savaşı hikayesi. şahsen uo'da en çok eğlendiğim gün olma özelliği taşıyor olabilir.

olayımız yine atl'de ama bu sefer fel'de geçiyor. derdimiz gemi savaşı yapıp birbirimizi genklemek suretiyle medeni medeni eğlenmek :P

gerisini dark anlatmış zaten, enjoy:

SHIP AHOY!

orijinali burada

said:

dark-dr 25 Jan 2002 tarihinde demiş ki:

(bulup düzelttim linki/ema) adresinde threadde bahsedilen partiden sonra,benim uzun zamandır tasarladıgım bi felde gruplara ayrılıp gemilere atlayıp kapısma fikrini hayata gecirmeye karar verdik.
gittim gemi aldım geldim,millet reglerini aldı toplandık, moongateden gectik magincia fel e ve kıyıya gittik.

bu arada kurallar her büyü var, gang plankler acık tutulacak bordalamak var yani hersey serbest.

kendi gemimizi koyduk, atladı bizim tayfa gunnları beklemeye basladık.

gunn un tayfa da(gunn ın tayfa diyip duruyorum kaptanı gunn secmistik onların takımın. bizim takımın da kaptanını fox sectik sözde ama ben yönettim gemiyi ehue) yerlerini aldı.
resimde fox health barımı cek diyen ben görülmüyorum,cünkü fox un icinde duruyorum. yesil robelu maymun kılık pop un axer charı, bıdık manken kılıklı da emaleth :)

diger takımda ise elminsterin charı elrodin, turuncu adam eno, baltalı gunn, tikla suna diyen athe, athenin önünde siyah cloaklu silarin, bi de yelkenin arkasında mono ve sultan duruyo lol

ben 3 e kadar saydım ve basladık ilkönce uzaklasarak, simdi yakınlasmaya baslıyoruz herkes savaşa hazır.

ehueh sonra carpıstı gemiler, büyüler havada savruldu, foxx ya geberdi ya onların gemiye bordaladı emin degilim. ben de karambolde 2 tane field spelli(poison+fire field) taktım onların gemiye sevincimi belirtiyorum :)
foxx gebermiş bu arada.

2 tarafta uzaklastı yaralarını sarmak icin, bi daha karsılastık, bunlar karar almıs heralde herkes dark a diye bi karsılastık ben zart öldüm euheh.

yine uzaklastık, bu sefer pop un ölüsü onlarda kaldı, gunnın ölüsü de bizde kaldı.(axer oldukları icin)
journala bakarsanız pop un gunnı alıp beni vermek istiyolar dedigini görürsünüz ehe

barış diyerek gemileri yanaştırdık ve plankleri acarak birlestirdik, degis tokusu gerceklestirdik

sonra bi karambol oldu, millet yine birbirine girdi karambolde ben de geberdim

tabi simdi anlatıyorum böyle de aslında arada alamadıgım birsürü ss var, birsürü savas döndü falan yani.
yine uzun süre ss alamamısım, girdik birbirimize en son foxx bunların gemiye bordaladı, cast ediyo adamlara, bunlar da 4 kisi bisi yapamıyolar cünkü ben bizim gemiden poison atıyorum devamlı.foxx teker teker hepsinin yanına gidip an mani lasttarget yaparak öldürdü ben poisonlarken. akıllara zarar bi takım oyunu ve taktikti yani lol. ama hepsini tam bitiremeden bunların gemi de biri komutayı aldı ve kactılar, foxx kaldı ben has diyorum partiden msg atıyorum cevap vermiyo, sonunda msg geldi 'verdim hepsine lol' diye ehuehe zafer naralarıyla bunların gemiye gittik ve reslemeye basladık.

ha bu arada bi ayrıntı, bunların gemiyi nasıl bulduk biz diye sorarsanız, oyunun cogunda pop coken clientıyla gunnlarn gemide kaldı. uoam server açtırdım miden devamlı poison atıyorum fıtık ettim adamları :)
ve baglandım, bilmeyen varsa öyle yapınca birbirinizi mapte görebiliyosunuz. pop yani adamların gemide verici görevi gördü lol

yine kasındı adamlar :) , foxxla yine aynı taktigi uyguladık euheh. en son silarini öldürürken görülüyo foxx :)

sonra yeter bu kadar iste yenildik bitirelim yendik bitirelim falandenildi, biz bizim gemiyi bosaltıp drydocklamak icin bunların gemiye atlıyalım dedik, reno ve foxx atladı adamların gemiye bunlar birden kacmaya basladı ve renoyla foxxu ganklediler lol.

neyse bunları aradım baya bi süre, sonra ögrendim coktan kıyıya gidip inmisler, biz de kıyıya gittik. diger gemiyi drydockladıktan sonra tam digerini drydocklarken bi adam(kadın) geldi ve gemiye atladı, backwards diyerek direk kacırabilecegini sandı ama anchor u düsürdügüm icin kacamadı, pop da tam önünde duruyodu resimde görebileceginiz gibi, foxxla bastık eboltları ve aldık asagi :)
ölmeden önce 'not worth count' demeye calisiyodu, yani mc almaya degmez diyodu ama hayır, foxx dark ve popun gemisini gözlerinin önünden calan adamı pk olma pahasına ezeriz :)

o gemiyi de drydockladıktan sonra foxxla gate e döndük. (com uz bu arada 2mizde) tam ben yaklasırken gate e tb fencerın biri foxx a daldı, ama ben gelince kactı. yine de ben daldıgım icin aggressor oldum ve moongate kullanmadan önce 2 dakka beklemem gerektigi icin bekledik biraz. asıl geyik foxxun ayagında 50k lık black sandallar var lol cok güldüm malın haline.

sonra trammela dö...

hikaye burada teknoloji azizliğine uğramış :(
ama sonrasında pek bir şey yoktu zaten hatırladığım kadarıyla. musallat olan herifleri hep beraber neşeyle corp por'layıp kikirdemeye devam etmişizdir muhtemelen :)

hey gidi...

Sosyal ağlarda paylaş

madafaka konusunu arsivlemistim, az bekleyin atiyorum tum konuyu ehah.

edit: ahanda!

athenax said:
SNN'de "Sinisteren Ailesi" olarak bu gece pek eglendik.

Sinisteren Ailesi bireyleri as follows:

Athenax Sinisteren (anne)

Dark Sinisteren (baba)

Cressida Sinisteren (kiz cocuk #1)

Adria Sinisteren (kiz cocuk #2)

Szasstam Sinisteren (damat bey, soyadimizi aldi)

Novilamenja (aile dostu)

DJ Dark'in yeni parcasi Madafakaaa ile costuk, hopladik zipladik. :-D

Sosyal ağlarda paylaş

daha bitmedi, bakin ne buldum arsivi karistirirkene :)

athenax said:

merhaba! ben athenax olympos. eski moonglow post editoru, fotografcisi ve muhabiri.

uzun zaman once emekli oldum ama arsivimden sectigim bazi tozlanmis haber ve fotolari burda sizlerle paylasmak istedim. haber dizimizin ilk bolumu asagida, buyrun...

bundan cook uzun zaman once, eski bi diyarda...

moonglow valisi vasmussen tehar zanaatkarlarin urunlerini satabilmeleri icin bir panayir organizasyonu icin kollari sivadi.

herkes gunlerce canla basla calisti ve kendince hazirlandi panayira. marangoz arton woodsman`in [onu simdi bonepart adiyla taniyorsunuz] hazirladigi masa ve sandalyeler sehir kapisinin hemen disina ozenle yerlestirildi. eserlerini sergilemeleri icin bu masalar cuzi bi ucret karsiliginda zanaatkarlara kiralandi.

sirin adamiz moonglow`a ulkenin dort bir yanindan rahatca ulasilabilmesi icin kalici bir gate sehir kapisi yakinlarinda hizmete girmisti. bu kapi kucuk, kendi halindeki adamizin dunyaya acilmasini saglayacagi icin senliklerle kutlandi acilisi. heyhat, felaketimizin bu kapidan gelecegini nerden bilebilirdik...

panayirin basladigini ogrendigimde olulerin sehrindeydim. bu neseli gunun fotograflarini cekmek icin derhal sehrime dondum.

neseli insanlar, buyuk bir eglence beklerken karsilastigim manzara aklimi basimdan aldi! her yer ceset kayniyordu! sehir kapisi onunde birikmis korkunc bir kalabalik bir agizdan konusuyordu.

solugu hemen valimin yaninda aldim ve olayin ic yuzunu ogrendim. kotu yurekli bir korsan [lol] kapidan iceriye energy vortexleri salmis, panayiri kan golune cevirmisti.

yapacak bir sey yoktu, yaralarimizi sarmaktan ve birbirimizi avutmaktan baska. gerisini fotograflar anlatiyor zaten.

[not: asagidaki fotograflar siddet unsuru onermektedir. cocuklariniza gostermeyiniz]

LOL
faili hala mechul bu olayin =p
kim yaptiysa ciksin ben yaptim desin alnindan opecem! uo`daki ilk sabotajdir ulan bu olay, komp`i`le hastasiyim ehueheu

aciklama: olay bu sitenin kendine ait olan (2001 civarlari) ilk serveri Olympos'da gecmektedir. daha sonra kurulan Olympus'la alakasi yoktur. candir. snnden sonra belkide kurulan en iyi en icten serverlardan biridir. hey gidi...
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

aciklama: olay bu sitenin kendine ait olan (2001 civarlari) ilk serveri Olympos'da gecmektedir. daha sonra kurulan Olympus'la alakasi yoktur. candir. snnden sonra belkide kurulan en iyi en icten serverlardan biridir. hey gidi...

SNN'de bu olay, Olympos değil.

benim bu panayır katliamından sonra yazdığım bir ağıt vardı onu c/p'leyecektim buraya, oynasana forumlarında snn uo forumlarının arşivi var ordan bulmuştum ama şimdi onu arayıp bulmak buraya koymak falan çok uğraştırıcı geldi maalesef =p.
Sosyal ağlarda paylaş

lol memory FAIL

evet dogru konuyu biraz daha inceledimde snnmis, aklimda oly diye kalmis ama. neyse bu vesileyle buradan kendime ve hafizama bir fail resmi gondermek istiyorum

You FAIL

hatami telafi etmek icin atheanin rahip mumuyla yaptigi roportaji gondericem birazdan hehe (bu kesin snn lol)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...