Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bateri nası alınır?

Xelee

Öne çıkan mesajlar

zilleri karışık almanı öneririm.
ride olarak en iyi istanbul funky rock.
gerçekten tonu müthiş.
alchemy serisinin de crashleri güzel.
ayrıca alchemy power hihat de uygundur.
istanbul'un mehmet serisine bulaşma derim.
ben sevmiyorum o yüzden yani.
bide zildjian var hepsi olur paran varsa set al.
Sosyal ağlarda paylaş

glam senin davulanahtarinin admini maillarina hic bakmio heralde. basvurdum kaldi oyle... :(

davul icin pearl 5li set dusunuorum. diger adaylar tama ve yamaha idi de vazgectim sonra etrafımdan duyduklarımdan...

ziller icin zildjian kesinlikle istanbuldan daha iidir die bi sey var mı? yoksa istanbulun bazı parcaları daha mı iyidir?

not: eger zildjian her turlu daha iyiyse o zaman ondan set almak zilleri tek tek satın almaktan daha ekonomik olucak gibi bi dusuncem var (?)
Sosyal ağlarda paylaş

Pek tama'yi bilmiyorum ama Pearl ve Yamaha iyidir.
Zillere gelince,calacagin muzik tarzina veya nasil bisey aradigina gore degisir tamamen.Yani zildjan'da cok iyidir istanbul'da cok iyidir.Ama sen crash'e vurdugunda yada hihat'ten nasil bi ton bekledigine bagli.Benim fikrim zilleri deneyebiliyosan deneyerek almandir.Seslerine bak seç al,cunku burda zil hakkinda kim nederse,kisisel fikir olcak.

Yani ben veya baskasi "istanbul'un x model serisi cok iyidir" desek,belki sen o serinin tonunu sevmezsin.Belki ben ride'in tonunu cok parlak severim,ama sen bisure sonra "off bu ride'da cok parlak tonu" diye yakinabilirsin :)

Oyuzden en guzeli deneyerek almaktir,seslerini tek tek dinleyerek almaktir,benim fikrim.
Sosyal ağlarda paylaş

Xelee said:
glam senin davulanahtarinin admini maillarina hic bakmio heralde. basvurdum kaldi oyle... :(

davul icin pearl 5li set dusunuorum. diger adaylar tama ve yamaha idi de vazgectim sonra etrafımdan duyduklarımdan...

ziller icin zildjian kesinlikle istanbuldan daha iidir die bi sey var mı? yoksa istanbulun bazı parcaları daha mı iyidir?

not: eger zildjian her turlu daha iyiyse o zaman ondan set almak zilleri tek tek satın almaktan daha ekonomik olucak gibi bi dusuncem var (?)

zilleri toplama al daha iyi bak tek tek seç set alma
Sosyal ağlarda paylaş

Davulda ilk olarak ne tarz çalacağına iyi karar ver bence. Tama karakter olarak daha "rock" bir markadır mesela. Yamaha nın Absolute Custom serileri de inanılmaz derecede rock/fusion a yatkın setler. Biz okula bahsettiğim Yamaha setten aldırdık örneğin, maple tamamen ve inanılmaz güzel tonları var. Pearl ve Mapex biraz daha orta karar davullar diyebilirim. Ha eğer hakkaten "param var alıcam en iyisinden vurucam kırbacı" diyosan, Pearl ün üst serileri de gayet babadır, candır ciğerdir.

Zil konusuna gelince, İstanbul Alchemy ler rock müzikte son derece işe yarar, yine çalacağın tarz önemli. Zildjian bütün dünyada yaygın kullanılan gayet toşanklı bir marka olmasına rağmen, Zildjian kullanan bütün davulcular stüdyo kayıtlarında niyeyse İstanbul zillerini tercih ediyolar:D Yine de, diğer arkadaşların da söyledikleri gibi, zilleri elinden geldiğince deneyerek almanda fayda var. Bodoslama zil almak pek parlak sonuçlar doğurmaz genelde. Daha ayrıntılı falan konuşmak istersen pm le falan ulaşabilirsin bana, elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...