Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Galatasaray küme düşer"

kertenkel

Öne çıkan mesajlar

Hıncal Uluç'un 19 Mart tarihli Fotomaç yazısı:
http://www.fotomac.com.tr/uluc.html

Tüzük değişmeli

Galatasaray'ın borcu 282 milyon YTL. 2009 yılında UEFA'nın kulüp lisans hükmü yürürlüğe girdiği zaman Galatasaray küme düşer

Liseciler kontrolü yitirmemek için Galatasaray'ın Türk halkına açılmasına izin vermiyor. Bu nedenle kurtuluş da olmuyor

'Polat' diyenler gelecekte Canaydın'ı çok arayacak. Çünkü aynı yönetim devam ediyor. Bir adamın aslı suretinden her zaman iyidir

Kalli, Ankaraspor maçına çıkamadı. Buna karşılık Galatasaray, sahadan galibiyetle ayrılmasını bildi. Bir yandan da adayların kongre çalışmaları devam ediyor. Bunca soruna karşılık Galatasaray'ın yoluna devam etmesi bir başarı olarak görülebilir mi?

Umrumda değil.
Hakikaten umrumda değil. Yani Galatasaraylı olarak hiç ilgilenmiyorum, Galatasaraylı olarak o kongreden de istifa ederek ne kadar doğru yaptığımı düşünüyorum. Hiç fark etmez, bugün 'Adnan Polat' diyenler gelecekte Özhan Canaydın'ı çok arayacak. Çünkü aynı Özhan Canaydın yönetimi devam ediyor, Özhan'ın seçtiği adamlar devam ediyor, bir adamın aslı suretinden her zaman iyidir!..

Polat en güçlü aday olarak görünüyor. Florya'dan başlayıp yeni stada kadar iddialı projelerden bahsediyor. Bunları gerçekleştirebilir mi?

Hiçbir şey olmaz. Bunların hepsini Adnan ile zamanında konuşuyorduk. Ben Adnan'a büyük ümitler bağlıyordum, Galatasaray'ın ümidinin Adnan Polat olduğunu düşünüyordum ama bugünkü Adnan Polat'a hiç inanmıyorum. Söylediği hiçbir şeye inanmıyorum. Bir ay evvel bana herkesin içinde "Ben yokum" diyen adam cumburlop gidip başkanlığa adaylığını koyduktan sonra zaten diyecek bir şey yok. Galatasaray'ın geleceği karanlık. Borcunun 282 milyon YTL olduğu söyleniyor. Bu borcu Galatasaray ödeyemez. 2009 yılında UEFA'nın kulüp lisans hükmü yürürlüğe girdiği zaman Galatasaray küme düşer. Daha kimse farkında değil. 282 milyon YTL'lik borçla Galatasaray'ın Süper Lig'de oynamasına izin vermez UEFA...

G.SARAYLILAR AZINLIK
Galatasaray'ı kurtaracak bir tek şey var: Fenerbahçe'de, Beşiktaş'ta olduğu gibi üye sayısını artırmak. Yeni gelecek üyelerden giriş aidatı alarak önemli bir parayı oluşturmak ama Galatasaray'ın liseye mahkûm tüzüğü de buna izin vermiyor. Bu komik tüzüğün değişmesi gerekiyor. Galatasaray, Galatasaray Lisesi'nden doğmuş bir kulüp. O lise de Galatasaraylıydı o zaman. Liseden çıkan Galatasaraylı olmayanlar da parmakla gösterilirdi. Çünkü Galatasaray Lisesi o zaman yatılıydı. Okullara ruhu veren yatılı öğrencilerdir. Zamanın 24 saatini orada geçirenlerdir. Hele de Türkiye'nin, dünyanın koşullarında. Dışarıda herhangi bir eğlence yok. Sokağa çıksan bir şey yok. En iyi şey okulda arkadaşlarınla beraber futbol oynamak, gırgır geçmek. Sinema yok, tiyatro yok, televizyon yok, kızlarla buluşmak yok, gezmek yok, boğaza inmek yok. Ne yapacaklar? Mecburen... Mülkiye ruhu nasıl oldu, aynen, yatılılarla... Galatasaray Lisesi'ne gitsinler bir anket yapsınlar bakalım. Kaç Fenerli, kaç Beşiktaşlı, kaç Trabzonlu, kaç Sivaslı, kaç Gaziantepli var. Galatasaraylılar azınlıktadır şimdi Galatasaray Lisesi'nde. Çünkü yatılısı yok. Anadolu Lisesi gibi. Samsun Anadolu Lisesi'nden farkı yok Galatasaray'ın. O zaman 'Bu lisenin mezunundan başkası Galatasaray'a üye olamaz' çok çağ dışı kalmış bir hükümdür. Ama kulübü kontrol eden liseciler, bu kontrolün devam etmesi için Galatasaray'ın Türk halkına açılmasına izin vermiyorlar. Bu yüzden tüzüğü tutuyorlar. Tüzüğü böyle tuttukları zaman da Galatasaray yeni üye kaydedemiyor. O zaman da kurtuluş olmuyor. Maddi manevi kurtuluşu yok Galatasaray'ın...
Sosyal ağlarda paylaş

Ne 600 milyon doları kimse şaşırmasın şu anki haliyle en fazla 150 milyon dolar Florya, o da çok iyimser bir tahmin. Emsalin arttırılması, hazineden kiralanmış arazilerin satın alındığını ve hacizin kaldırıldığını düşünsek bile 200 milyon dolar eder bence.
Sosyal ağlarda paylaş

her ne kadar yazılarının çoğu boş konuşmadan ibaret olan hıncal bu sefer liseli konusunda haklı tarafları var. kongrede başkan adayı olmak istiyosan ve liseli değilsen liseli tayfasından destek almadan çok zor. bu da potansiyel iyi gsli başkan ve yönetici adaylarının önünü kesiyor. hıncalın dediği gibi üye alımı bile kısıtlı gs de. belli bir kesim gs yi istediği gibi yönetiyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

600.000.000$ öylemi ? Sizle Aynı istanbuldamı yaşıyoruz biz diye merak ettim.. Arsa ve Dönüm fiyatlarından haberiniz varmı ? Burda megolomanlık yapmak için değil ama biraz bilirkişilik yapmak için bi yorum yazıcam. Floryadaki Arazinin boyutunu biliyoruz. Oldukça elverişli aslında Konumuda kullanışlı fakat 600m $ Bir arsa için ne demek Farkındamısınız siz ? Yıllık 400m $ ciro yapan bir İnşaat şirketinin Patronun Oğlu mevkiisindeyim ve Tek erkek çocuk olduğumdan dolayı doğal olarakta tek varis pozisyonumdayım 22 yaşındayım ve 600m$ Bir arsaya verebilecek gücümüz allahıma şükür var. Ben o araziyi size banko 150-175m dolar arası bir meblaya tekrar diyorum çok rahat şekilde alırım bana 200m dolar wersinler ben o arsayı önlerine atıp 25m dolarıda cebime indiriyim yani ne 600 ü ya
Sosyal ağlarda paylaş

600m$ gelirden bahsediyorlar denmiş onuda açıkliyim.. 600m$ gelir elde edebilirmisin o arsadan ? Evet elde edersin nasıl Elde edersin Arasayı elinden çıkarıp Bir şirketle anlaşıp %51 - %49 ortaklık verirsin %51 ortaklığı kendine alırsın Ve kuracağın işletme için 50-100m dolar arası bi meblayı peşin alırsın Anlaştığın şirket geri kalan 100-125m Dolarlık arsa meblasını Cebinde tutar ve Yatırımı yapar. inşaatın 1-2 sene içinde sonlanır ki bu yatırım ne olacak oda tartışılır.. 10-12 sene içinde 600.000.000 dolarlık bir gelirin sahibi olursun ki senelik 50m dolarlık bir mebla ediyor bu.. 10-12 senelik işletim ortaklığın biter 10-12 sene sonrada Tüm hisselerini mevcut kuruma devredersin 10-12 senede kasana 600m dolar koyarsın ve Floryada hiç bir hükmün kalmaz..
Sosyal ağlarda paylaş

florya 150-200$ nasıl edicek merak ediyorum

imar izni 4-5 kattan fazla olamıyor zaten floryada

kimse o parayı vermez o arsaya

çünkü dikilebilecek en büyük şey flyinn bile olamaz (floryayı bilen bilir, iniş pistine yakınlığı sebebiyle ve imar izinlerinin zorluğu ile tanınır..kat sınırlaması var)
Sosyal ağlarda paylaş

Nazım Durak: ADNAN POLAT BAŞKAN ADAYLIĞINDAN ÇEKİLSİN

Galatasaray Kulübü'nde hafta sonunda yapılacak olağan genel kurul öncesinde başkan adayı Prof. Dr. Nazım Durak, rakibi Adnan Polat'a adaylıktan çekilme çağrısı yaptı.
Durak yaptığı açıklamada, kendisi için ''Nazım Durak, Adnan Bey lehine çekilsin'' dendiğini ifade ederek, ''Niye çekileyim, Adnan Polat benim lehime çekilsin. Ben 'Adnan Polat çekilsin' diyorum, 'başarısız' diyorum. Bu kulübü çok daha kötü günlere götürmesin'' dedi.

Adnan Polat'ı, bugüne kadar kulübe ne kadar para verdiğini açıklamaya davet eden Nazım Durak, ''Ben de onun verdiğinin üzerine para koyuyorum ve paramı geri almıyorum'' diye konuştu.

Durak, Polat'ın kulübe ''Bir lira'' dahi vermediğini iddia ederek, ''Hatta kulüpten 520 YTL alacaklı. Yemek faturalarını kulübe göndermiş. Ayrıca Özhan Canaydın'ın bugün bir lira alacağı yoktur kulüpten. Bunu üstüne basa basa söylüyorum'' ifadesini kullandı.

Nazım Durak, kendilerinin yönetici ismi vermeden 30 milyon dolar koyacaklarını vurguladı.

İsimlerinin ön planda olmasını istemeyen cesur, yürekli arkadaşlarının bu parayı vereceğini anlatan durak, ''Kulüp projeler oluşturmadan yürütülemez, taraftara açılmadan olmaz. Bugün Fenerbahçe forma satışından ayda 1-2 milyon dolar para kazanıyor. Biz hala Avrupa fatihi Galatasaray olarak övünüyoruz. Şu anda bunun kulübe bir getirisi var mı? Tamam, bu harika bir olay. O zamanki başkan Faruk Süren'i, yöneticileri ve Fatih Terim'i yürekten kutluyoruz ama bu aşamadan sonra bizim hep Avrupa fatihi ile övünecek halimiz yok. Para olmayınca olamaz'' şeklinde konuştu.

Nazım Durak, Adnan Polat'ın bir holdingi yönetebileceğini, ancak Galatasaray Kulübü'nü yönetemediğini savundu.

Galatasaray'ın Riva'daki arazisinin satılamayacağını savunan Prof. Dr. Durak, ''Satamazsınız, çünkü önce genel kurul kararı gerekiyor. Ayrıca bu arazi ipotekli'' dedi.
Durak, başkan Canaydın'ın verdiği 52 milyon dolarlık teminatı ortadan kaldırmak için Riva Arazisi'nin Vakıfbank'a ipotek edildiğini ileri sürerek, ''İpotekli malı nasıl satarsınız? Borçlu adam parasını almadan satabilir misiniz'' ifadesini kullandı.

Nazım Durak, stat projesinin artık yok olduğunu savundu ve yüklenici Eren Talu'nun Amerikalı ortağının çekildiğini söyledi.

Sportif başarıların ortada olduğunu ifade eden Nazım Durak, Adnan Polat'ın yaptığı teknik heyet ve futbolcu transferlerini ''Fiyasko'' olarak değerlendirdi.

buna ne dersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Trasty said:
600.000.000$ öylemi ? Sizle Aynı istanbuldamı yaşıyoruz biz diye merak ettim.. Arsa ve Dönüm fiyatlarından haberiniz varmı ? Burda megolomanlık yapmak için değil ama biraz bilirkişilik yapmak için bi yorum yazıcam. Floryadaki Arazinin boyutunu biliyoruz. Oldukça elverişli aslında Konumuda kullanışlı fakat 600m $ Bir arsa için ne demek Farkındamısınız siz ? Yıllık 400m $ ciro yapan bir İnşaat şirketinin Patronun Oğlu mevkiisindeyim ve Tek erkek çocuk olduğumdan dolayı doğal olarakta tek varis pozisyonumdayım 22 yaşındayım ve 600m$ Bir arsaya verebilecek gücümüz allahıma şükür var. Ben o araziyi size banko 150-175m dolar arası bir meblaya tekrar diyorum çok rahat şekilde alırım bana 200m dolar wersinler ben o arsayı önlerine atıp 25m dolarıda cebime indiriyim yani ne 600 ü ya

vay be.
kanka haftaya lan parti düzenlıyom gelsene cs oynayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Trasty said:

ve sen halen bana bi bilet ısmarlamıyosun gidiyosun izmirlere öle mi? Allah cezanı verecek cem kaçamazsın benden aehfueahfuaefheaufha:D
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Allah aşkına madem bu kadar bilgilisin Florya tesislerinin kaç metrekareye yayıldığını ve buranın imar durumunu söyleyebilir misin bana?
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:
florya 150-200$ nasıl edicek merak ediyorum

imar izni 4-5 kattan fazla olamıyor zaten floryada

kimse o parayı vermez o arsaya

çünkü dikilebilecek en büyük şey flyinn bile olamaz (floryayı bilen bilir, iniş pistine yakınlığı sebebiyle ve imar izinlerinin zorluğu ile tanınır..kat sınırlaması var)

1-Evet yukarı doğru 4-5 kat izin veriyorlar ama bunun birde yerin altına doğru olanı var.

2- Ben floryada oturuyorum ve havalimanına en yakın yer flyinn oraya o izni oraya verdiklerine göre. galatasarayın arazisine niye vermesinler ?
Kaldıki Galatasaray tesisleriyle havalimanı arasında baya bir mesafe farkı var uçaklarla ilgili hiç problem yaşanacağını sanmıyorum.

3- abi bırakında Polat bilsin o arsanın ne kadar ediceğini adama işinimi öğretiyorsunuz? Söylermisiniz bana arsanın büyüklüğünü kaçınız biliyor ? 600 etmezin atıyorum 400 etsin iyi bir para ediyorki böyle konuşuyor. Aynı adnan polat 3. köprü yapılmazsa Riva maximim 80 milyon Dolar ederdi şimdi daha fazla edecektir demiş . Oranın fiyatını da 5 e bölüp mü düşüncez ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...