Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çok merak ettiğim bir konu Deniz Gezmiş

Frekans

Öne çıkan mesajlar

Korkak dedin ya daha ne hakaret edeceksin? hakaret etmedim falan deyip yan çizme şimdi.

Birincisi, yabancı işgal gücüde olsa silahsız teslim olmuş durumda düşmanı infaz etmek mi gerekir?
İkincisi, devrimi finanse etmek için banka soyulmuştur. Banka sahipleri ve yöneticileri emperyalist işbirlikçisi idi. Bankanın soyulmasında o kadar kötü bir yan göremedim ben. Sonuçta vatandaşın parası değil bankanın parası çalındı. Sokakta kapkaç yapmadılar, masum halkın parasını çalmadılar. Birileri sen oturduğun yerde alınteri ile kazandığın paranı malikanelerinde çatır çatır yerken, bankadan çalınan paraya mı taktın kafanı? Düzen değişecekse bu çiçek atarak olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen gün gene bir ortamda koyu solcu bir arkadaşla bi muhabbete girdik. yannız arkadaş aşırı derece bilgisiz ve körü körüne birşeylere inanan biriydi. ne desem YOH OLMAZ diye yardırıyodu. ben bile aşırı milliyetçi görüşümle, ondan daha fazla solu savunabilirim. doğal olarak arkadaş gecenin sonunda neredeyse ağlayacaktı. kız arkadaşının yanında 500 e sıfır gibi bir malubiyet alması da cabası. çekti odasına gitti.

sonra oturdum düşündüm. hakkatten herşey okumaktan geçiyor. kahvehane ağzıyla yapılan muhabbet biryere kadar. onca kitap bizim insanımızın çoğuna göre boşa yazılmış.

o olaydan yola çıkarak diyebilirim ki, solcunun da sağcının da cahili hiç çekilmiyor arkadaş. burdaki sol görüşlü arkadaşlardan nacizane ricam, recalla çok da yüklenmeyin. boşu boşuna sinirlerinizi de bozmayın.

çünkü tarih tartışılmaz, okunur...
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

o olaydan yola çıkarak diyebilirim ki, solcunun da sağcının da cahili hiç çekilmiyor arkadaş. burdaki sol görüşlü arkadaşlardan nacizane ricam, recalla çok da yüklenmeyin. boşu boşuna sinirlerinizi de bozmayın.

çünkü tarih tartışılmaz, okunur...

Ben yanlis birseymi soyledim deniz gezmis maerikan ajanimi dedim? Tarih okunur ve yorumlanir. Bunlar 2 + 2 = 4 degildir.

Burda yorum yapiyoruz. Abaza ruhunu cahil birini kiz arkadasi yaninda kucuk dusurerek tatmin etmis olman herkeze ayni muameleyi yapabilecegin anlamina gelmez.

Bence deniz gezmis kahraman falan degildir. Ama senin kahramanin olabilir TARIH bu kahramandir demez olaylari ciplak vaziyette anlatir ortaya cikarir, insanlarda okur ve yorumlar.

Sen amerikan askerlerini birakmasini insani bir davranis olarak gorebilirsin, bu benim gozumde ZAYIFLIKTIR.

Sen banka soygununu orgute sermaye olarak gorebilirsin, bu benim gozumde anarsikliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gözümdede anarşistliktir, yanlış bir yanıda yoktur, güzel bir yanı ise vardır.
konuya burdan bakıcaksan zaten hiç konuşmıyalım.

öbür tarafta abdullah catlıyla Deniz Gezmişi aynı kefeye koyduktan sonra "ben küfürmü etmişim aşğalamışmıyım" demenin savunulacak hiç bir yanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Recall06 said:

Abaza ruhunu cahil birini kiz arkadasi yaninda kucuk dusurerek tatmin etmis olman herkeze ayni muameleyi yapabilecegin anlamina gelmez.

benim de kız arkadaşım yanımdaydı desem, senin boş ve iğrenç muhabbetine katılmış olucam ama yazık yani. cahil biri demişssin. para verip de mi buluyorum. senin gibi yerden bitiyolar işte ben ne yapayım.

Recall06 said:

Bence deniz gezmis kahraman falan degildir. Ama senin kahramanin olabilir

1- deniz gezmiş benim kahramanım değil
2- deniz gezmiş kıyamet kopsa bile benim kahramanım olamaz
3- deniz gezmiş bence kahraman değildi
4- IQ'n kaç senin?

Recall06 said:
Sen amerikan askerlerini birakmasini insani bir davranis olarak gorebilirsin, bu benim gozumde ZAYIFLIKTIR.

amerikan askerini sağ bırakıp bırakmaması beni alakadar etmez. çok istiyosan git incirliğe, kapıdan başla amerikalıları öldürmeye.

ha ama nedir, amerikanın çöküşünü görmek benim bu hayatımdaki en büyük arzularımdan biridir. fakat gidip de amerikalı öldürücek halim yok valla. işim olmaz. gereksiz işlerle uğraşarak harcayacak vakti yok bu ülkenin gençlerinin.

Recall06 said:
Sen banka soygununu orgute sermaye olarak gorebilirsin, bu benim gozumde anarsikliktir.

yazdıklarımı amuda kalkıp mı okuyosun ? banka soygunu bence çok gereksiz ve yanlış birşey diye yazdım ya yukarda. bana hakaret edin diye anırıyosun burda. önce okumayı öğren. ayrıca o kelime anarşiklik değil, anarşistlik tir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
Benim gözümdede anarşistliktir, yanlış bir yanıda yoktur, güzel bir yanı ise vardır.
konuya burdan bakıcaksan zaten hiç konuşmıyalım.

öbür tarafta abdullah catlıyla Deniz Gezmişi aynı kefeye koyduktan sonra "ben küfürmü etmişim aşğalamışmıyım" demenin savunulacak hiç bir yanı yok.

Abdullah Catli ulkuculerin kahramanidir dedim, ikisi ayni terazide dengede durur demedim.

Demek istenen orda ne abdullahi ne denizi ornek almaya gerek yoktur ornek alicak tek kahraman M.Kemal dir dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:
benim de kız arkadaşım yanımdaydı desem, senin boş ve iğrenç muhabbetine katılmış olucam ama yazık yani. cahil biri demişssin. para verip de mi buluyorum. senin gibi yerden bitiyolar işte ben ne yapayım.

Tamam o zaman sen abaza degil. Rahat uyu.

Dragonmax said:

1- deniz gezmiş benim kahramanım değil
2- deniz gezmiş kıyamet kopsa bile benim kahramanım olamaz
3- deniz gezmiş bence kahraman değildi
4- IQ'n kaç senin?

1-Sana demedik.
2-Sana demedim.
3-Sana dememis.
4-@$%^@%@%???!?!?

Dragonmax said:
amerikan askerini sağ bırakıp bırakmaması beni alakadar etmez. çok istiyosan git incirliğe, kapıdan başla amerikalıları öldürmeye.

Cok sert milliyetci ulkucu qral olan sensin sen ulkenden def etsene bu pislikleri?!!

Dragonmax said:

ha ama nedir, amerikanın çöküşünü görmek benim bu hayatımdaki en büyük arzularımdan biridir. fakat gidip de amerikalı öldürücek halim yok valla. işim olmaz. gereksiz işlerle uğraşarak harcayacak vakti yok bu ülkenin gençlerinin.

Sen vatansever filan olamazsin. Ulkenin gencleri senin gibi amerikan ajani turkesci milliyetci cool tikky genclikten cok ote.

Dragonmax said:
yazdıklarımı amuda kalkıp mı okuyosun ? banka soygunu bence çok gereksiz ve yanlış birşey diye yazdım ya yukarda. bana hakaret edin diye anırıyosun burda. önce okumayı öğren. ayrıca o kelime anarşiklik değil, anarşistlik tir.

Anirmak derken ben anirmam ama demek sen cevrende bu uslupta iletisim kuran cok cool bir abaza olmayan qral sevgilisi olan bir genc cocuksun ki herkezi ayni sekilde duyuyorsun.

ANARSIK ve ANARSISTLIK ikiside kullanilir once google searh sonra come and try ayar ok dude?

Mesela bir kitap bile vardir
www.netkitap.com/kitap/5819/anarsik_rehavet.htm

Epic failuresun ama orasi gercek

Not: Turkce klavye degil malesef turkce harf basamiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Recall06 said:

Sen vatansever filan olamazsin. Ulkenin gencleri senin gibi amerikan ajani turkesci milliyetci cool tikky genclikten cok ote.
AHAHAHAHAHHAHABASUIHUHASDCASIFCHOASJFCASDOKCFIJAS

off öldüm gece gece ahahahahaha...

ayrıca google earth falan fişman demişssin de, belli oldu sen tarih bölümünde yenisin. uluslararası ilişkiler bitti, bir kaç ay sonra almanyaya politika bilimi ve uluslararası ilişkiler masterı yapmaya gidiyorum rolf. sen takıl goggle earthte genç yetenek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...