Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayarıma Linux Kursam?

0ne

Öne çıkan mesajlar

Ya bu windows ve virüsleri sıktı artık ota bo.a her yere bulaşıo Ben sadece

winamp+msn+firefox+Counter-strike 1.6 istiyorum peki bu komboyu linüx le yapabilirmiyim.

Not:Bilgisayarımla ilgili sorun sürekli olarak kendini resetlemesi,512Mb Ram vardı yanına 1gb daha koydum resetlemeye basladı sonra 512 yi tek taktım,1gb yi tek taktım,Formatladım fdisk attım şimdi yine xp professional kurdum,yanında winamp,Msn,Mozilla firefox bide sadece Cs 1.6,Yaklaşık 1000 küsür de şarkı ve hemen arkasından Deep Freeze i yapıştırdım ama nafile yine yine ve yine resetliyor makina kendini(Kırasım geliyo bilgisayarı)

NE YAPMALIYIMMMM?????????
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bir windows bug'ı var reset attıran, upgrade ettin mi?

Linux'de CS oynayabilirsin. Msn çalışır diye biliyorum ama Linux alternatifleri var, Pidgin yüklü ben de. Firefox zaten default programı çoğu Linux dağıtımının.

Linux Mint
(Main Edition) yükle ve sonra Windows programlarını çalıştırmak için Wine yükle.
Sosyal ağlarda paylaş

önce hal-i hazırdaki resetleme sorununu çözmenize yardım etsek topluca sonra linux (linüx değil plx dikkat) konusuna ayrıca değinsek daha iyi olmaz mı?
winamp+msn+firefox+Counter-strike 1.6 kombinasyonunu linux ile yaparsınız yapmasına ama ben size alternatif olsun diye amarok+amsn+firefox+cs1.6 önereyim daha sorunsuz olsun. ilk üçü ztn paket listelerinde olan $eyler hatta firefox geçerli browser olarak yükleniyor. amsn (bi plugin ile msn live messenger'dan farkı kalmıyor, kamera kurulumu biraz uzun olabiliyo ama) ve amarok (gerçi xmms de önerilebilir o winamp'a daha yakın) bi kaç tıklama ya da iki komut ile rahatça kurulan $eyler lakin cs 1.6 için ya emülatör kullanmanız gerekçek (windows program ve oyunları için mesela wine ya da winex (yeni adı ile Cedega)) ya da VMware ya da VirtualBox ile sanal bi i$letim sistemi yaratıp ordan çalı$tıracaksınız.

neticede siz ne istediğinize karar verin yardım etmek kolay..

ps: neden bu kadar kibar yazdım ben de bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:
Bir windows bug'ı var reset attıran, upgrade ettin mi?

Linux'de CS oynayabilirsin. Msn çalışır diye biliyorum ama Linux alternatifleri var, Pidgin yüklü ben de. Firefox zaten default programı çoğu Linux dağıtımının.

Linux Mint
(Main Edition) yükle ve sonra Windows programlarını çalıştırmak için Wine yükle.

Ne tür bi bug? Biraz daha açarmısın?
Ya aslında olay şu resetledikten sonra "Sistem Büyük Bir Hatadan Kurtarıldı" Diye hata raporu gelio ve dosyalara bakıorum sysdata.xml(editle birlikte hatırladım) gibi dosyalardan kaynaklandıgını söylüyo ama hiç bişeyi anlayamadım.

Hatalı dosyalar ise

sysdata.xml
Mini012406-06.dmp
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsedilen bug zamanında çok can yakmış bir worm. Adını hatırlamıyorum ama bir pencere çıkıyor ve 60 saniye sonra bilgisayar yeniden başlatılacak diyor. Service Pack 2 (hatta belki 1) o worm ile ilgili yamayı içerdiği için artık pek karşılaşılmıyor o sorunla. Bütün Windows CD'leri SP2 ile geliyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:
shutdown -a

anlamayanlar için açıklama:
ba$lat > çalı$tır (ya da Win + R) ile açılan kutucuğa bu komutu yazarsanız sistem yeniden ba$latma i$lemi durdurulur.
hatta denemek isterseniz görev yöneticisinden scvhost.exe 'leri kapatın, bi tanesinde yine aynı uyarıyı alcaksınız.. sistem 60 sn içinde yeniden ba$latılcaktır bla bla diye.. 60 sn dolmadan bunu yazın, i$lem durmakta..

worm olayına gelince, konu ile ilgili microsof sitesinden bi alıntı: http://support.microsoft.com/kb/317277/tr
Sosyal ağlarda paylaş

Olabilir çünkü bilgisayarı ilk gelen windows xp ile beraber 20 ay kullandım hiç öle bişey olmadı ne zaman ramleri 2 ledim resetlemeye başladı ondan sonrada bi arkadaşımdan aldıgım xp sp2 ile formatladım sürekli olarak.Demekki başka bi xp hatta vista kursam düzelir
Sosyal ağlarda paylaş

Sypro said:
PrudenT said:
shutdown -a

anlamayanlar için açıklama:
ba$lat > çalı$tır (ya da Win + R) ile açılan kutucuğa bu komutu yazarsanız sistem yeniden ba$latma i$lemi durdurulur.
hatta denemek isterseniz görev yöneticisinden scvhost.exe 'leri kapatın, bi tanesinde yine aynı uyarıyı alcaksınız.. sistem 60 sn içinde yeniden ba$latılcaktır bla bla diye.. 60 sn dolmadan bunu yazın, i$lem durmakta..

worm olayına gelince, konu ile ilgili microsof sitesinden bi alıntı: http://support.microsoft.com/kb/317277/tr

svchost exe erişilemez....

en azından kapatmaya calıstıgımda öyle dio
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...