Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BL Invadoria Progress ve oyuncu alımı

fyra

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

Biz zamanlar 40 man yaptığımız guildler uzun zaman öncesinde kaldı güzellikleri yada olumsuzlukları ile.

TBC ye geçtiğinde Invadoria, 5-6 aylık süre sonunda çok büyük çaplı bir yavaşlamaya ve yaz uykusuna girdi, ben de dahil bugünkü yönetimin neredeyse tamamı o zaman normal memberdi.

Sabırla beklendi, ancak yaz sonuna doğru başta GM olmak üzere tüm yönetim, yönetimden tartışmalarla çekildirler, biçoğu ofline oldu, önemli bir kesimi de başka guildlere geçtiler, çok büyük bir potansiyel heba edildi.

Son Raddede guildin gerçek sürükleyicisi ve yöneticisi olan Rakanichu (eskiyim diyen biçok kişi bilir)nunda yanlış kararlar ve gereksiz tartışmalar yüzünden yıpranıp bırakması ile, yeni bir yönetim seçilmesine karar verildi. (rakanichu döndü oyuna bu arada yanında bikaç arkadaşımızla birlikte :) mutluyuz)

Yönetime biçok kişiyi davet ettik, guildin nispeten eski oyuncuları ve sıkı wow oynayan kişileri olarak. özellikle eski oyuncularla o dönem birçok kez bu konu ile görüşmüşlüğüm vardır, ancak olmadı. Guild çıkanlara rağmen, birçok offline üyeye sahip bir yer haline geldi. Bu işin böyle gitmeyeceğine ve guildin çok daha iyi yerde olması bundan da önemlisi en eski türk alliance guildi tag ını taşıyan invadoria nın bir şekilde aktif devam etmesi gereklerine inanan bir birlik oluşturduk. Sonunda benim de içinde olduğum ve kesin olarak korumaya ve 5 kişi bile kalsa progress bile yapmasa kalmaya kararlı bir avuç insan devraldık yönetimi. Gidenlerin gidişleri için bu zaman kadar değişik zamanlarda değişik sebepler öne sürmelerinden ötürü tam sebepleri bilmesekde yadırgamadık.

Sanırım eylül ayı boyunca 5-15 online arasında gezdik. Sonra yeni yöneticilerin kişisel çevrelerinin etkisi ile güçlenmeye başladı yeniden invadoria.

Ekim ayında 0 dan, karazhandan, high king den başladı progress. zamanla yüksek bir raid temposu tutturuldu. haftada 4 gün raid, zamanla 5 son 2 aydır da haftada 6 güne çıkarıldı. Yeni birçok insanla, defalarca karazhan yapıldı, gruuls lair, outdoor bosslar, tk ve ssc tamamen temizlendi. hyjal e girildi. evet her güne 1 first kill yapamadık ama ssc ve tk da (kael hariç, onu biraz daha uzun denedik, vashj da 3 düzgün deneme gününde inmişti) 2 gün üstüste gittiğimiz tüm bosslar indi. (ve böyle gitmeye devam edecek inşallah)

Bugün, daha eskileri saymıyorum, 1 yıldan uzun süredir guildde olan üyerlerimizin bile kaldığı süre, biçok kurulmuş wow guildinin yaşamışlığından daha uzun olduğu için, bizce aslında Invadoria bozulmadan özünü korudu. Curse u ve buffu ile devralınan Invadoria bugün; bu ortama inanan, dışarıda da tanışan görüşen konuşan ve oyunda biçok serverden gelen oyunun başlangıcından beri oynayan üyeleri ile, raid saatinde 40 civarı onlinesı olan aktivitesi ile CL si, Officerleri, RL si, GM si, manevi sahip ve destekçileri, değerli aktif memberleri, kuralları, dkp ve forum sitesi, (yakında çok güzel bir portal yapacağız www.invadori.org) bankası ile sorunsuz, eksiksiz online bir guilddir. Biz ortamımızı koruduk, koruyoruz ve elimizden geldiğince korumaya devam edeceğiz.

=======

Eski yönetim e yada eskilerden emek vermiş hiç kimseye saygısızlık yada hiçe sayma gösterilmedi. Hatta çoook uzun zaman önce bırakmış ama sitede yada bi çekilde karşımıza çıkan insanlara aynı değer verildi, halen invadoria 200 civarında aktif yada değil üyeye sahip bir guild olarak devam ediyor.

Guild sitesinde 1000 mesajı olan (büyük bölümü taktik- strateji-hints-guild kuralı) olan bir üye ve moderatör olan ben, üstlendiğim guild ve raid liderliği ile birlikte bu görevide, for Invadoria deyip, 0 dan girdiğim guilde vefa borcumu ödüyordum.

Oyun oynamayan, (pardon bikaç kişi call of duty oynuyormuş sanırım) mevcut Invadoria guildine son derece uzak kalan ve Communityden ziyade haklı yada haksız birbirlerini savunan bir grubun oluşturduğu site ekibi, kişisel çatışmalara girmekten ve guilde zarar verici bir takım konuşmalardan çekinmedi. (tüm site ekibi demiyim bir kısmı ile neredeyse hiç tartışmama olmadı) Eski diye tabir edilenlerden, hiçbir şekilde tebrik yada yardım almadık sadece devam ettirdiğimiz Invadoria ismi için siteyi kullanıyorduk. (Tebrik almamamızın sebebi, şu anda oyun oynayanların, kendi tabiri ile sayın gc yöneticisinin arkadaşları olmamamızmış, tüm oynayanlar olarak) Sonra tamamen guild-oyun içi yapılan bir yanlış davranışın tepki bulduğu bir konuşmadan kıvılcımlanan gerginlik büyüdü. Nitekim, taraf tutmaktan ziyada hakkı savunan bir yapıda bir insan olarak, her iki tarafa da kendine ait hataları söyledim iyi bir dille, ama kaldırılamadı.

Düzgünce yazılan, ayrılık ve bilgi kararları ile birlikte, özellikle yeni taşındığımız sitede ihtiyac duyacağımız, taktik- strateji-bilgi topiclerim www.invadoria.com adresinden silindi. Neden silindiğini sorduğum topic e bunun bir oyun olduğu, asıl niyetlerinin buna nasıl tepki vereceğimi görmek istedikleri gibi bir garip cevap aldım, sonrasında bunlarda silindi, akebinde, aktif wow içi guild forumlarını www.invadoria.org adresine taşıdık dedik bu da silindi. çok saat harcadım, üzüldüm. varsın olsun.

Uzuuun lafın kısası, bu guildi yönetmiş birçok kişi biliyorum, neden gittiklerini ne sorun yadadıklarını da uzun uzun dinledim buna birçok karşıt taraf da dahil, glebriwyn, oganoic, rakanichu ve birkaç isim daha. Bu ugildden birçok guild ve kişi de ayrılmış varsın olsun, sorunlar hep aynı kalmış sanırım.

Amaaa...

Invadoria öyle bir guildki; her zaman ama her zaman kendisini taşıyacak insanı bulmuş, olay bayrak yarışı olmuş, bayrağı teslim eden yada alan memnun olmasa bile o bayrak hiiiiiiç düşmemiş. Biz de düşürmedik. Mutluyuz, seviyoruz bu guilddeki arkadaşlığı, gururluyuz.

Kesin karar verilmiş olmamakla birlikle Invadoria adı değişsinmi diye bir konuda daha var ama ne bu isim için verilen emek unutulur gibi, nede adı biz bulduk diyenlerin davrı önemsenmeyecek gibi, bakacağız duruma en iyisini bulacağız.

Kim ne derse desin,

Her şeye rağmen, for INVADORIA.

*** Biz her gün istisnasız wowda, tbc de, sonrasında wotlk da sonrasında AoC da ve artık www.invadoria.ORG adresindeyiz efem, bekleriz.
*** www.invadoria.com un da şu andaki invadoria guildi ile alakası kalmadığından, başvuru vs. lerin yeni adresten yapılması gerekmektedir = www.invadoria.org
*** bizlere tepkili yaklaşmayan hiçkimseye en ufak bir kötü lafımız olmaz, olamaz.
*** Çoook uzun, uzak olanlar için fazlaca detay içeren bir yazı oldu, ancak bu guildin çok özel yerini bilenler için okunası olabilir.

Enurale
Guild Leader
Burning Legion-EU
Sosyal ağlarda paylaş

enurale said:
Merhabalar,

Biz zamanlar 40 man yaptığımız guildler uzun zaman öncesinde kaldı güzellikleri yada olumsuzlukları ile.

TBC ye geçtiğinde Invadoria, 5-6 aylık süre sonunda çok büyük çaplı bir yavaşlamaya ve yaz uykusuna girdi, ben de dahil bugünkü yönetimin neredeyse tamamı o zaman normal memberdi.

Sabırla beklendi, ancak yaz sonuna doğru başta GM olmak üzere tüm yönetim, yönetimden tartışmalarla çekildirler, biçoğu ofline oldu, önemli bir kesimi de başka guildlere geçtiler, çok büyük bir potansiyel heba edildi.

Son Raddede guildin gerçek sürükleyicisi ve yöneticisi olan Rakanichu (eskiyim diyen biçok kişi bilir)nunda yanlış kararlar ve gereksiz tartışmalar yüzünden yıpranıp bırakması ile, yeni bir yönetim seçilmesine karar verildi. (rakanichu döndü oyuna bu arada yanında bikaç arkadaşımızla birlikte :) mutluyuz)

Yönetime biçok kişiyi davet ettik, guildin nispeten eski oyuncuları ve sıkı wow oynayan kişileri olarak. özellikle eski oyuncularla o dönem birçok kez bu konu ile görüşmüşlüğüm vardır, ancak olmadı. Guild çıkanlara rağmen, birçok offline üyeye sahip bir yer haline geldi. Bu işin böyle gitmeyeceğine ve guildin çok daha iyi yerde olması bundan da önemlisi en eski türk alliance guildi tag ını taşıyan invadoria nın bir şekilde aktif devam etmesi gereklerine inanan bir birlik oluşturduk. Sonunda benim de içinde olduğum ve kesin olarak korumaya ve 5 kişi bile kalsa progress bile yapmasa kalmaya kararlı bir avuç insan devraldık yönetimi. Gidenlerin gidişleri için bu zaman kadar değişik zamanlarda değişik sebepler öne sürmelerinden ötürü tam sebepleri bilmesekde yadırgamadık.

Sanırım eylül ayı boyunca 5-15 online arasında gezdik. Sonra yeni yöneticilerin kişisel çevrelerinin etkisi ile güçlenmeye başladı yeniden invadoria.

Ekim ayında 0 dan, karazhandan, high king den başladı progress. zamanla yüksek bir raid temposu tutturuldu. haftada 4 gün raid, zamanla 5 son 2 aydır da haftada 6 güne çıkarıldı. Yeni birçok insanla, defalarca karazhan yapıldı, gruuls lair, outdoor bosslar, tk ve ssc tamamen temizlendi. hyjal e girildi. evet her güne 1 first kill yapamadık ama ssc ve tk da (kael hariç, onu biraz daha uzun denedik, vashj da 3 düzgün deneme gününde inmişti) 2 gün üstüste gittiğimiz tüm bosslar indi. (ve böyle gitmeye devam edecek inşallah)

Bugün, daha eskileri saymıyorum, 1 yıldan uzun süredir guildde olan üyerlerimizin bile kaldığı süre, biçok kurulmuş wow guildinin yaşamışlığından daha uzun olduğu için, bizce aslında Invadoria bozulmadan özünü korudu. Curse u ve buffu ile devralınan Invadoria bugün; bu ortama inanan, dışarıda da tanışan görüşen konuşan ve oyunda biçok serverden gelen oyunun başlangıcından beri oynayan üyeleri ile, raid saatinde 40 civarı onlinesı olan aktivitesi ile CL si, Officerleri, RL si, GM si, manevi sahip ve destekçileri, değerli aktif memberleri, kuralları, dkp ve forum sitesi, (yakında çok güzel bir portal yapacağız www.invadori.org) bankası ile sorunsuz, eksiksiz online bir guilddir. Biz ortamımızı koruduk, koruyoruz ve elimizden geldiğince korumaya devam edeceğiz.

=======

Eski yönetim e yada eskilerden emek vermiş hiç kimseye saygısızlık yada hiçe sayma gösterilmedi. Hatta çoook uzun zaman önce bırakmış ama sitede yada bi çekilde karşımıza çıkan insanlara aynı değer verildi, halen invadoria 200 civarında aktif yada değil üyeye sahip bir guild olarak devam ediyor.

Guild sitesinde 1000 mesajı olan (büyük bölümü taktik- strateji-hints-guild kuralı) olan bir üye ve moderatör olan ben, üstlendiğim guild ve raid liderliği ile birlikte bu görevide, for Invadoria deyip, 0 dan girdiğim guilde vefa borcumu ödüyordum.

Oyun oynamayan, (pardon bikaç kişi call of duty oynuyormuş sanırım) mevcut Invadoria guildine son derece uzak kalan ve Communityden ziyade haklı yada haksız birbirlerini savunan bir grubun oluşturduğu site ekibi, kişisel çatışmalara girmekten ve guilde zarar verici bir takım konuşmalardan çekinmedi. (tüm site ekibi demiyim bir kısmı ile neredeyse hiç tartışmama olmadı) Eski diye tabir edilenlerden, hiçbir şekilde tebrik yada yardım almadık sadece devam ettirdiğimiz Invadoria ismi için siteyi kullanıyorduk. (Tebrik almamamızın sebebi, şu anda oyun oynayanların, kendi tabiri ile sayın gc yöneticisinin arkadaşları olmamamızmış, tüm oynayanlar olarak) Sonra tamamen guild-oyun içi yapılan bir yanlış davranışın tepki bulduğu bir konuşmadan kıvılcımlanan gerginlik büyüdü. Nitekim, taraf tutmaktan ziyada hakkı savunan bir yapıda bir insan olarak, her iki tarafa da kendine ait hataları söyledim iyi bir dille, ama kaldırılamadı.

Düzgünce yazılan, ayrılık ve bilgi kararları ile birlikte, özellikle yeni taşındığımız sitede ihtiyac duyacağımız, taktik- strateji-bilgi topiclerim www.invadoria.com adresinden silindi. Neden silindiğini sorduğum topic e bunun bir oyun olduğu, asıl niyetlerinin buna nasıl tepki vereceğimi görmek istedikleri gibi bir garip cevap aldım, sonrasında bunlarda silindi, akebinde, aktif wow içi guild forumlarını www.invadoria.org adresine taşıdık dedik bu da silindi. çok saat harcadım, üzüldüm. varsın olsun.

Uzuuun lafın kısası, bu guildi yönetmiş birçok kişi biliyorum, neden gittiklerini ne sorun yadadıklarını da uzun uzun dinledim buna birçok karşıt taraf da dahil, glebriwyn, oganoic, rakanichu ve birkaç isim daha. Bu ugildden birçok guild ve kişi de ayrılmış varsın olsun, sorunlar hep aynı kalmış sanırım.

Amaaa...

Invadoria öyle bir guildki; her zaman ama her zaman kendisini taşıyacak insanı bulmuş, olay bayrak yarışı olmuş, bayrağı teslim eden yada alan memnun olmasa bile o bayrak hiiiiiiç düşmemiş. Biz de düşürmedik. Mutluyuz, seviyoruz bu guilddeki arkadaşlığı, gururluyuz.

Kesin karar verilmiş olmamakla birlikle Invadoria adı değişsinmi diye bir konuda daha var ama ne bu isim için verilen emek unutulur gibi, nede adı biz bulduk diyenlerin davrı önemsenmeyecek gibi, bakacağız duruma en iyisini bulacağız.

Kim ne derse desin,

Her şeye rağmen, for INVADORIA.

*** Biz her gün istisnasız wowda, tbc de, sonrasında wotlk da sonrasında AoC da ve artık www.invadoria.ORG adresindeyiz efem, bekleriz.
*** www.invadoria.com un da şu andaki invadoria guildi ile alakası kalmadığından, başvuru vs. lerin yeni adresten yapılması gerekmektedir = www.invadoria.org
*** bizlere tepkili yaklaşmayan hiçkimseye en ufak bir kötü lafımız olmaz, olamaz.
*** Çoook uzun, uzak olanlar için fazlaca detay içeren bir yazı oldu, ancak bu guildin çok özel yerini bilenler için okunası olabilir.

Enurale
Guild Leader
Burning Legion-EU

tebrikler basarılarınızın devamı dilegi ile

(biz sizinle aynı sorunu yasayan gm i bir ara 2-3 ay oyuna girmemiş bu yuzden belli oyuncu toplugunun ayrıldıgı onun ardından kalanlarla devam etmenin mümkün olmamasından dolayı guildi disban olmus bir troy lu olarak basarılarınız dilerim )
Sosyal ağlarda paylaş

enurale said:

Bu topicin ikinci sayfasında attığım mesajı tekrar belirtmek istiyorum.

"Burning Legion serverında aktif olarak WoW oynamaya devam eden Invadoria guildinin Invadoria gaming community ile bir bağı kalmamıştır.

Arkadaşlara progresslerinde ve bundan sonraki oyun yaşantılarında başarılar dilerim.

Devo, Invadoria GC Leader"

Herhangi bir sebepten dolayı Invadoria ailesinden kopmuş ve hakaret yağmuruna tutulmuş tüm arkadaşları www.invadoria.com çatısı altında diğer platformlarda birarada olmak üzere toplamaya çalışıyoruz.

Bu topici bu tip kişisel bir çatışma ortamına sürüklemektense arkadaşlarınızın önerdiği üzere isim yoluna gitmeniz daha doğru olur diye düşünüyorum, Vildan Hanım. Sizin için önemli olan isim değil, içinde bulunduğunuz topluluk, öyle değil mi? Bunu bir çok mesajınızda siz dile getirdiniz.

Olayı kişiselleştirmeden guildinizin ismini değiştirmenizi sizden tekrar rica ediyorum. Çünkü içinde bulunduğunuz topluluk her ne kadar kendi içerisinde samimi bir hava taşısa da "for Invadoria" sloganını düstur edinmiş Invadoria grubu ile bir bağı kalmamış, bu sloganı yaratan kişiyi bile tanımayan, kendilerini sadece WoWa özgü, WoW yayımlandıktan sonra oluşmuş bir grubun mirasını taşıyan bir grup olarak görmekte.

WoW haricindeki diğer platformlarda da Invadoria ismini kullanma hakkı bizlere aittir, sizlere değil.

İyi oyunlar,
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkça fikrimi belirteyim, madem forumlara taşındı, yorum yapma hakkını görüyorum kendimde. Bir guild içindeki üyelerle guild'dir, master'ı, officer'ı emekleri çok çok olsada, üyeler olmadan pek bir anlam ifade etmezler, bulundukları noktaya da gelemezler. Neredeyse tamamen bitme noktasına gelen bir guild'i, tekrardan yarışa geri sokan şu anki üyelerinin, Invadoria guildini benimseyip, ismini (tag'ını) kullanmaları en doğal haklarıdır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Catzee said:
Açıkça fikrimi belirteyim, madem forumlara taşındı, yorum yapma hakkını görüyorum kendimde. Bir guild içindeki üyelerle guild'dir, master'ı, officer'ı emekleri çok çok olsada, üyeler olmadan pek bir anlam ifade etmezler, bulundukları noktaya da gelemezler. Neredeyse tamamen bitme noktasına gelen bir guild'i, tekrardan yarışa geri sokan şu anki üyelerinin, Invadoria guildini benimseyip, kullanmaları en doğal haklarıdır diye düşünüyorum.

güzel arkadasım :D guild tagı onemlı degıl denıyor ıcındekıler onemlı denıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

şunlara bi açıklık getirilirse sevinirim..

guildin içinde bulundugu zor zamanlarda,offline olup guildi yanlız bırakarak..

güç bela toparlanmaya çalısılan bi guilde forumlarda demedigini bırakmayan..

guildden ayrılıp baska guildde oynamaya baslayanlara siz invadorialısınız dedigi halde,

adının altında guild tagi olup da bişiler basarmaya calısanları da ben sizi tanımıyorum siz invalı diilsiniz deyip mi community leaderlik yapılır?
Sosyal ağlarda paylaş

Enurale başarılarınızın devamını dilerim, sırf bu yazı için eski accountumu aradım her yerde deliler gibi, bu kadarınıda beklemiyordum, tamamen yorumsuz kalıyorum bu konuda, yorum yazarsam hani zarar verme vs vs var ya çok fena zarar veririm, isteyerek zarar vermek nasılmış anlarsınız.....

Iyi eğlenceler başarılar

o invadoria gaming community mi nedir ne hasta problemli adamlarmışsınız biz ya pes doğrusu!!!

the noobest tank ever
Sosyal ağlarda paylaş

ZiFir said:
şunlara bi açıklık getirilirse sevinirim..

guildin içinde bulundugu zor zamanlarda,offline olup guildi yanlız bırakarak..

güç bela toparlanmaya çalısılan bi guilde forumlarda demedigini bırakmayan..

guildden ayrılıp baska guildde oynamaya baslayanlara siz invadorialısınız dedigi halde,

adının altında guild tagi olup da bişiler basarmaya calısanları da ben sizi tanımıyorum siz invalı diilsiniz deyip mi community leaderlik yapılır?

2.5 sene boyunca liderlik yapmış işte içi full Türk olan( kaynayan kazana) demek ki öylede yapılıyormuş

Haa bu arada olaydan habersiz olan insanlara sadece kendi açınızdan yazıp vıdı bıdı etmeyin eksik bilgilendirmeyin, iki tarafta da hatalar var, bir taraf geri çekileli çok oldu bir taraf hala saldırıyor değişen bu.... Hiç bir zaman da community lideri hiç bir zaman guildin iç işlerine karışmadı, karışmasıda saçma olurdu değil mi?

Ya kişisel tartışmaya devam edecekseniz kendi içinizde edin birbirinizi doldurun patlayın, boşu boşuna burada saçmalamayın.....

Yeni patch falan geliyor bence oyuna harcayın enerjinizi başarılar tekrardan, umarım istediğiniz seviyeye ulaşırsınız ama lütfen artık bütün dünya benim derdimi bilsin, problemimi bilsin bana hak versin olayından vazgeçin, rahatsız ettiğiniz insanlar var ciddi anlamda....
Sosyal ağlarda paylaş

Bir müessesenin kurucusu olmakla sahibi olmak arasında fark vardır sanıyorum.

Mahallemizdeki hacı bakkal istediği zaman dükkanı satar, savar, kapatır. Dükkanın tescilli sahibi olduğu ve yanında çalışanlara maaş verdiği için aktif olarak çalışmasa bile dükkanın ismini değiştirtebilir. Çalışanların o dükkan üzerinde herhangi bir söz hakkı yoktur.

Guild kurucuları ise guildin sahibi değildir, o guildde 2.5 yıldır oynamış, emek vermiş insanlara maaş bağlamadıklarına göre bu sahiplik ortaktır. Bir nevi ev arkadaşlığı gibi. Kimin önce geldiğinin çok önemi yok kirayı ortak veriyorsanız, bulaşığı sırayla yıkıyorsanız.

Kurucular toplu olarak başka bir guilde geçmiş olsalar bir derece haklılar diyeceğim bu isim değiştirme talebinde. Ama çoğunluğu kendiliğinden oyunu bırakmış, birlikte bile bırakmamışlar. Hatta halen guild listesindeler ve yanlarında "inactive member, last online 4 months ago/1 year ago" filan yazıyor.

Kurucular diye bahsettiğime bakmayın, bunca tartışma oluyor ama tartışmada Devrim ve guildle çook zamandır (Devrim'in GM olduğu zamanlar da dahil) ilgisi olmayan bir-iki arkadaş haricinde kimse yok eskilerden. Bu isim değiştirme konusunda aynı fikirdeyse diğer kurucu/eski arkadaşlar, "aha biz kurucularız, falanca kişileriz, dağılın" diye yazsınlar da bilelim bari.

Beri yandan bütün bu tartışmaların halen aktif olan üyelerle hiç mi hiç ilgisi yok, guildin içinde herhangi bir tatsızlık da yok, herkes oyununa bakıyor. Bütün kavga web sitesi üzerinden kopuyor. Dolayısıyla yaratılan dramanın web üstünden halka ve eski Invadorialılara panayır eğlencesi sağlamaktan başka bir etkisi yok.

Eski üyelerle yenilere kıyasla daha yakın bir arkadaşlığım olmasına, hiçbiriyle bir gün olsun tatsızlık, dargınlık yaşamamış olmamıza ve herkes gibi guildin eski günlerini özlüyor olmama rağmen bu konuda mevcut yönetime ve üyelere hak veriyorum. Enurale'nin ve diğer arkadaşların eski oyunculara herhangi bir saygısızlık yaptığını görmedim. En fazla bazen işlerine karışıldığında tartışmanın dozunu kaçırdıkları için ayıplayabilirim.

Sonuç: Invadoria guildi Devrim'in olduğu kadar benimdir, Sharkan'ındır, Mortisnoctem'indir, Enurale'nindir, Krazek'indir, bir ay önce üye olup her akşam raide giren ve guildi sahiplenen kişilerindir. Ne ben çıkıp "arkadaş bu guildin tarihinde en uzun süre çalışan benim, ben oynamıyorsam guild de olmasın" diyebilirim, ne de başkası diyebilir.

Herkese iyi oyunlar, eski arkadaşlara selamlar (/hug Lauranas :)).

Rakanichu
a.k.a. Lamutix of Pepelek/Paticik (eski hesaplarımıza giremiyoruz kardeşim bu nasıl iş)
Sosyal ağlarda paylaş

Nazif, guild üyesi aktif arkadaşlar şu anki Guild Lideri ile tezat duruma düşecek bir şekilde "isimler önemli değil, önemli olan topluluk" diyor ise ben de haklı olarak isim değişikliği talep ederim, kusura bakma.

Vildan ve birkaç arkadaş hariç kaç kişi savunuyor isim aynı kalsın diye.

Şu dediğimden sonra hepsi savunur o ayrı. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazacak gücüm kalmadı sıkıldım yoruldum, tartışmayı dahi beceremiyorsunuz, 2.5 yıl bir şey için uğraşan mı 6 ay sadece biz ben falan yaptık diyorsunuz da sadece kendiniz yapmadınız eskisi ve yenisi ile guild içinde olan onlarca online ile yapılan bir başarı var, tabi bazıları bunu başarı olarak görmüyor o ayrı, neyse worl of warcraft harici başka platformlar için daha aylar öncesinden hazırlık yapan insanların önüne geçmeye çalışma, bu tagi oradan çalmaya çalışmak neden onu anlamadım ben

Olayların bu yere kadar gelmesi konusunda sadece Devo yu suçluyorsunuz ya, bu aynı zamanda yöneticilerin de beceriksizliğidir.....

Çok ciddi olarak söylüyorum, doğruluğundan kendinizin dahi emin olmadığı saçmalıklar yazmayın wow daki başarınızın devamını getirmeye bakın

Benim işim gücüm yok her böyle post yazınca anlaşılan bazı insanlara göre orgazm oluyorum...... Zevkten dört köşe oluyorum

ben DRAMA ile beslenen bir insanım.....

Eski yeni çatışmasını siz yarattınız bir zahmette biz susarken sizde sessiz kalın ortalık daha da gerginleşmesin....

Ne istiyorsanız yapın edin beni alakadar etmez işinize yoğunlaşın, durup dururken suçlama postları yazarken kullandığınız kelimelere ve kimlere yönelik laf atacağınızı adam gibi karar verin ondan sonra yazın....
Sosyal ağlarda paylaş

Jo_jixu said:
ZiFir said:
Yeni patch falan geliyor bence oyuna harcayın enerjinizi başarılar tekrardan, umarım istediğiniz seviyeye ulaşırsınız ama lütfen artık bütün dünya benim derdimi bilsin, problemimi bilsin bana hak versin olayından vazgeçin, rahatsız ettiğiniz insanlar var ciddi anlamda....

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Jo_jixu said:
Benim işim gücüm yok her böyle post yazınca anlaşılan bazı insanlara göre orgazm oluyorum...... Zevkten dört köşe oluyorum
ben DRAMA ile beslenen bir insanım.....

Eraycım, bunları benim yazıma alınıp yazdıysan seni kastetmediğimi, Macit ve Vira'yı eski oyuncu diye düşünmediğim için aklımın köşesinden bile geçmediğini, haddim olmadığını bilmeni isterim. Nitekim ben yazarken senin ilk postun yoktu henüz forumda, aman diyim yanlış anlaşılma olmasın.

Devrim, açıkçası mevcut arkadaşlar önemli olan isim değil diye düşünüp guildin adını değiştirmeye karar verirse o zaman iş değişir. Başkası için değilse de benim için önemli olan isimdir, yeni bir guild kurulursa içindekiler şimdi oynayan arkadaşlar olsa da benim için farklı bir yerdir, katılmak istemeyebilirim.

Guildin diğer oyunlardaki isim hakkı da, eski kurucular birlikteyse, dolayısıyla bir community varsa, elbette onlarındır. Kimsenin de farklı bir iddiası olduğunu sanmam. Benim üzüldüğüm husus kim kiminle ne kadar dargınlık yaşamış olursa olsun hala aktif/inaktif 100 küsur üyesi ve bunca anısı olan bir guildin ismi üzerinde tartışma olması.

Drama, panayır laflarından kastım Invadoria'da her tatsızlık olduğunda bir avuç çekirdek alıp eğlenerek izleyen arkadaşlara eğlence yaratılmış olması. Bu isim meselesi çıkmasa eski/yeni hiçbir arkadaşımla umuma açık forumlar üzerinden tartışmayacağımı bilirsiniz. WoW her ne kadar çoğunuz için bitmiş olsa da hala online oyunlar içinde en kalabalık olanı ve daha expansion vs. gelecek. O yüzden ismin değişmesi benim için koskoca guildin yok olması manasına geliyor. Aktif olarak oynamasam da, haliyle üzülüyorum ve iki çift laf edesim geliyor.

Son olarak: Ege, geçen gün kızılcık sopasını alıp gelmediğime pişman etme beni :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...