Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Grup - Albüm Tanıtma Köşesi

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

İlk olarak kısa bir süre önce keşfettiğim fakat özellikle son 3-4 gündür beni yeniden kendilerine esir eden grup, İsveç'in en sağlam ekiplerinden birisi, Draconian ile başlamayı istiyorum.

Grubun Tarihçesi

1994 yılında Johan Ericson (bateri ve vokaller), Andy Hindenäs (gitar) and Jesper Stolpe (bas gitar ve vokal) Kerberos adı altında gruplarını toplamış daha sonraları grubun ana solisti Anders Jacobsson, Susanne Arvidsson (vokal ve keyboard) and Andreas Haag ve flütçü Jessica Eriksson gruba dahil olmuştur. Kurulduktan sonra uzun bir süre orijinal şarkilar hazırlamış ve 1995 yılında ilk çalışmaları olan Shades of Lost Moon adlı kaydı yapmışlardır. Ancak calışma 1996 yılına kadar ticari olarak sunulmamış sunulduktan sonra ise bütün dünyada çok olumlu kritikler almıştır. İkinci demo çalışmalari olan In Glorious Victory grup içi anlaşmazlık sonucu yayınlanmaktan vazgeçilmiştir. Daha sonraları keyboardçı Andreas Karlsson'da gruba dahil olurken Susanne Arvidsson ayrılmıştır.

1998-1999 yılları arasında The Colosed Eye of Paradise adlı demolarını hazırlamışslardır. Ancak teknik yetersizlikler çalışmanın istedikleri gibi olmasını engellemiş ve kayıtlar üzerinde ekstra efektler uygulamak zorunda kalmışlar ve sonuçta diledikleri kaliteye yakın sonuçlar almışlardır. Bu albümde Lucifer, Fallen Angels ve Tanrı'nın gerçek yüzü ve yaklaşan savaş hakkında konular işlemişler ve çok iyi yorumlar almışlardır. Susanne Arvidsson'da sesiyle çalışmaya destek vermiştir.

Daha sonra Frozen Features ve Dark Oceans We Cry demoları gruba sağlam bir yer kazandırmış birkaç grup elemanı gruptan ayrılırken yenileri eklenmiş ve nihayet 2003 yılında tam sürüm ilk albümleri olan Where the Lovers Mourn albümünü yayınlamişlardir. Bu albüm gurubun gelmiş geçmiş en iyi calişmasi olarak tarif edilmiştir ve gothik metalin en iyi örneklerini içerdiği genel olarak kabul edilmektedir.

2005 yilinda ikinci tam albümleri olan Arcane Rain Fell'i yayınlamış ve gothik doom metal dünyasındaki yerlerini iyice sağlamlaştırmışlardır. 2006 yilinda ise bir bonus albüm olan Burning Halo'yu yayınlamışlar bu albüm daha çok Closed Eyes of Paradise albümünün yeniden yorumlanması, üç yeni parça ve iki cover içermektedir. Bu albüm ile birlikte grup gothik doom metalin en saygin basarili ve özgün ürünlerini veren grup olarak kabul edilmistir. Bu albüm Isvec Gothik Doom tarzının en başarılı ürünüdür ve yoğun ve ağır gitar rifleri, hızlı ve tempolu bateri melodileri, atmosferik keyboard geçişleri, agresif ama duygusal erkek vokalleri, romantik ve melankolik bayan vokaliyle Gothik metal ve Doom'un mükemmel uyumunu sağlamışlardır (kaynak: Vikipedi).

Grup Elemanları

- Anders Jacobsson - Vokaller
- Lisa Johansson - Vokaller
- Johan Ericson - Gitar
- Daniel Arvidsson - Ritm gitar
- Jerry Torstensson - Bateri
- Fredrik Johansson - Bas gitar
- Andreas Karlsson - Klavye

Kişisel yorumlarıma geçmeden önce grubun albümlerine de kısaca göz atalım.

Albümler

Where Lovers Burn
1. The Cry of Silence (mp3 örnek)
2. Silent Winter
3. A Slumber Did My Spirit Seal
4. The Solitude
5. Reversio ad Secessum
6. The Amaranth
7. Akherousia
8. It Grieves My Heart

Arcane Rain Fell
1. A Scenery of Loss (mp3 örnek)
2. Daylight Misery
3. The Apostasy Canticle
4. Expostulation
5. Heaven Laid in Tears (mp3 örnek)
6. The Abhorrent Rays
7. The Everlasting Scar
8. Death, Come Near Me

The Burning Halo
1. She Dies (mp3 örnek)
2. Through Infectious Waters
3. The Dying (mp3-sample)
4. Serenade of Sorrow
5. The Morningstar
6. The Gothic Embrace
7. On Sunday They Will Kill the World
8. Forever My Queen

Grubu ilk olarak 1 sene kadar önce duymuştum, nasıl olduysa. İlk dinlediğim albümleri Arcane Rain Fell'di ve daha önce dinlediğim hiçbir gruba benzemiyorlardı. Gerçekten sağlam bir kayıt (dolgun davul ve gitar tonlarına bayılırım), mükemmel şarkı altyapıları ve sağlam besteler bir anda beni esir etti bu arkadaşlara.

Hemen ardından grubun diğer iki albümünü de sipariş ettim internet üzerinden (ki yurtdışından getirttiğim ilk müzik cdleri bunlardır) ve ne kadar doğru bir iş yaptığımı bir kez daha anladım.

Her biri birbirinden depresif, kimi zaman insanı intihar eşiğine getiren ama çoğu zaman da anlamsız bir boşluğun içine bırakıp atan şarkılar kuşkusuz şu son yılda bana arkadaşlarımdan öte destek verdiler.

Yukarıda grubun sitesinde yer alan 3-4 parçanın örnekleri var, hepsini inleyip kendiniz bu tecrübeyi tadın. Fakat bunlardan sonra lütfen ilk albümdeki "The Cry of Silence" şarkısını bir şekilde (legal, illegal) edinin ve dinleyin. Ekşi sözlükte bir kullanıcının dediği gibi 10 küsur dakikalı bir şarkının nasıl "koma" anını, ardından da "ölüm"ü insana tattırdığını daha iyi anlayacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

WJlik yapmaya üşendiğim için sevdiğim bir grubu burdan tanıyorum, eğlenceli bir grup :p

Video kliplerini ben de ilk defa izledim youtubedan ama 1 senedir falan dinliyorum grubu. Tarz olarak genelde rock, hardrock ve rock-blues arası gidiyor şarkıları. çok sayıda albümleri var ve tarzları albümden albüme değişebiliyor (bazı albümlerini çok severken bazılarını hiç sevmiyorum hehe).

Electric Worry

Pure Rock Fury

The Mob Goes Wild

Burning Beard

The Devil and Me

Sosyal ağlarda paylaş

hard/Glam/heavy olarak adladıran tarza sahip grubumuz 87 de kurulmuştur bir cok grup gibi eleman değişiklikleri yasamıstır.değişmeyen adamımız ''kip winger''dır bas vokal ve klavyeden sorumludur.Grup 2001 yılında bir best of albümü ve 2003'de "headed for a heartbreak and other hits" adlı albümlerini çıkarmıştır.Kip Winger solo hayatına devam etmektedir.Hatta çakal cenk eroğlu kendisini kapmıs xcarnation grubuna dahil etmiştir.(O da ayrıca cok taş bir grup olmustur ,neyse buna sonra değinelim)I love 80's diyorsanız buyrun diyor ve grubun yıllar sonra keşfettiğim su sıralar da tiryakisi oldugum sarkısıyla baslayalım o zaman diyorum,iyi dinlenceler...

spell I'm under

http://www.youtube.com/watch?v=n-f_go0KNfg

madalaine

http://www.youtube.com/watch?v=DJeEFTY3fh0&feature=related

miles away

http://www.youtube.com/watch?v=JI10SMxBjMg

seventeen

http://www.youtube.com/watch?v=XZHVkJ1wVFM

esay come,easy go

http://www.youtube.com/watch?v=qiHTQoyuBkQ

Sosyal ağlarda paylaş

About BostUnder&BK PRODUCTİONS
Bostunder 2003 yilinda NiKOTiL ve CanDemir tarafindan kuruldu.Bu ikili 2 sene birlikte çalistiktan sonra Candemir Bostunderla çalismayi birakti.2005 senesi içerisinde NiKOTiL yeni bir bostunder kadrosu ile çalismaya koyuldu ve 2006 basinda NiKOTiL o zamanki çalisma arkadasi olan Ender'in ortak produktorlugunde Bostunder Mixtaper vol.1 hazirladilar.Ayni sene içerisinde NiKoTiL kendi altyapilarindan olusan BOSH STEP adinda underground bir E.P. yayinladi.2007 senesinde KADRAJ,Hazir Tut Kendini Mixtape'ini cikardi.2007 sonunda KRiSTA,Birileri Mixtape'i hazirladi ve sundu.NiKOTiL ise 2.Solo albumu TABiR-i TACiZ'i 2008 yili icerisinde tamamladi.istanbuldaki bircok partide performans gösterme sansi buldular ve parti imkani sundular.Bostunder kadrosu suan (NiKoTiL ,MeTa,Kadraj ve Krista Eskiya) 4 kisiden olusmakta.Sahibi olduklari BK(Bostunder Kayithanesi)rock&rap studyosunda calismaktad--rlar.BK bünyesine ise 2007 senesinde BANDOGGE ve Gitaristleri MERTCAN YURT dahil oldu.BOSTUNDER&BK PRODUCTiONS icerisinde suan herkez solo calismaktadir..

BOSTUNDER&BK produktoru NiKOTiL ayri olarak istek uzerine sample yada beste beat hazirlamaktadir.Kayit,mix,master imkani saglamaktadir.iletisim icin myspace sayfamiz yeterlidir.Saygilariyla...

- BostUnder BK - www.myspace.com/bostunder

Krista Eskiya : www.myspace.com/kristaeskiya

Meta : www.myspace.com/metaa

Nikotil : www.myspace.com/nikotilspermabluka

Kadraj : www.myspace.com/kadrajcrown

Bandogge : www.myspace.com/bandoggeakalucabrasi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Ilse de Lange

13 mayıs 1977'de Hollanda'da doğmuş. Pop-rock ve country yapıyo diyebiliriz. Hem çalıyor, hem de söylüyor.

Müziğe 8 yaşında başlamış, Hollanda'da bir sürü yetenek yarışmasına katılmış, ödül almış. Daha sonra, Joop Liefland adında bir gitaristle grup kuruyolar.

Official sitesi:

http://www.ilsedelange.com/

En güzel şarkılarından biri:

http://www.youtube.com/watch?v=ESYvadTa070

Diskografi:

1998 - World of Hurt
1999- Dear John
2000- Livin'On Love
2003- Clean Up
2003- Here I am
2006- The Great Escape
Sosyal ağlarda paylaş

Septicflesh - Communion

Önceden isimleri Septic Flesh'miş, artık Darkthrone'a mı özendiler bilmiyorum da Septicflesh olmuşlar niyeyse.

2003'te dağılmışlar, sonra geri toplaşıp Communion'u çıkarmışlar (7. albümleri). Tarz olarak senfonik death metal gibi bir şey zırvalayabilirim, Metal Archives Death/atmospheric metal diyor, ama toparlarsak adamlar Dimmu Borgir'in biraz daha kötüce prodüksiyonlu ama daha sağlam müzikalite sahibi bir hali, ha bir de o kadar bilek değil.

İster istemez Demon Burger'le karşılaştırdım bu albümü. Öncelikle Demon Burger'daki kristal gibi kayıt pek yok, kayıt "kötü" değil, ama kristal gibi de değil.

Davul tadında (çok iyi, suyunu çıkartmamış), bas eh işte (burda eşit gibi bir şey Demon Burger'la), clean vokale az dokunulmuş (Vortex kadar değil ama güzel yani) ve çok rahatsız edici bir brutal vokal kullanımı yok (çok sert vokal sevmeyenler için söyledim bunu). Blast beatler çok tadında kullanılmış. Senfonik havayı veren hedeler daha bir oturaklı müzikle, sırıtmıyor.

Ha bi de, bu abiler komşu, Atina'dan bildiriyorlar. Daha önce gelmişler sanırım hem. Ayrıca Dimmu Borgir karşılaştırmam tamamen benim kendi karşılaştırmamdır, aslında tarz olarak o kadar da benzemiyorlar.

Ek bilgi olarak, adamlar şarkıya nasıl girilir biliyor. Giriş riffleri genelde baya bir güzel.

Albüm 38 dakika falan ama boş şarkı olmadığını da ekleyeyim, tavsiyem olsun. Bana da MADBOY tavsiye etti, repleri ona gönderelim. Şu noktada Arsis'ten sonra en çok beğendiğim 2. albüm oldu bu yıl içerisinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

Baya boş bırakılmış burası. Ben de hazır bahsi geçmişken Arsis diyeyim.

Amerika'lı bir tech death metal grubu oluyor kendileri. İlk albümleri "A Celebration of Guilt" 'ten son albümleri "We Are the Nightmare" 'e kadar bariz bir değişiklik yaşamışlardır. Şöyle ki ilk zamanlarında teknik özellikler barındıran ama daha çok "damar" diye nitelendirilebilecek albümler ortaya koyarken, 2008 yılında çıkan We Are the Nightmare, yeni gelen davulcu (davulcu değil mitralyöz) Darren Casca'nın da etkisiyle tam bir hayvan tech-death albümü özelliği taşıyor. Ha, bu olay müziğin kalitesini düşürmüş mü? Tabi ki hayır, teknik olacaz diyip de sıçan gruplardan olmamış arkadaşlar. Son albümden "A feast for the liars tongue" buna örnektir mesela.

Genel olarak enstrüman yorumu yapacak olursak;

davullar, ilk dönemlerde fazla teknik ağırlıklı değil. Ama hoş, güzel partisyonlar, sağlam blastler arada.
İkinci, yani 2008 döneminde.. Dinleyin abi, of.
Bas, neredeyse her death metal grubunda olduğu gibi çok geri planda. Bu bence bi eksi sayılmalı.
Gitarlar, riff açısından çok iyi, neredeyse kendini tekrarlayan şarkı hiç yok, yetenek ve kalite kokuyor.

Necrophagist, Quo Vadis, The Faceless gibi şeyler sevenlere tavsiyedir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
N-Closer: Colors of Julia

Alıntı:n-Closer is an industrial trip-hop band, influenced by a range of artists from NIN to Aphex Twin. Their mood is dark and their music is sophisticated. Released in 2000, their album is called "colours of Julia" being one of the few early electronica albums in Turkey and it is still the only one in its style. The band was formed in 1997 by Anil Savas Kilic and Onur Mercan. They spent their first year on defining the musical formula that n-Closer would use. In 1998 they started to produce their album which would have been ready by Sept 1999. In the last few months of the production proccess Gokalp Ergen joined the album with his vocals and as a producer. Finally, the album was released in 2000 by Zihni Music. Currently Onur Mercan lives in Germany and is working on his electronica project called "Faul". He is also working on graphic design. Anil Savas Kilic is one of the partners of the production company "Tasoda ( www.tasoda.com )" and produces albums.

Sanırsam Türkiye'de çıkıp arada kaybolmuş,değeri bilinememiş hayvan kaliteli işlerden biri N-closer.Yıllar sonra aklıma geldi.Trphop temelli oldukça şık bir albümdü ''Colors of Julia''.
Tarzla ilgilenenler bence bir iki dakikasını verip en azından Myspace'indeki şarkılara bir göz atmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Karl Sanders - Saurian Exorcisms

Çıkalı bi kaç ay oldu, sazlı sözlü enteresan bişeyler neye giriyo pek kestiremiyorum sdf

Bu da örnek şarkı

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/5f2e54967998eb131b68c0119fd620ae2e4cc923e59b0213f8a65db5e54d3647fd923abe5b2aa88716495

Direk görebilenler için de:

http://www.youtube.com/watch?v=ynm9pMbar_o
Sosyal ağlarda paylaş

Oh be üşeniyordum iyi oldu yazdığın sdf.
Karl Sanders Nile'ın beyni gibi bir şey, kafayı antik Mısır'la kırmış Amerikalı bir abimiz. İlk başta Nile için hazırladığı girişleri vesaireleri geliştirerek birkaç yıl önce Saurian Meditations'ı çıkardı, Ardeth'in koyduğu hoşunuza giderse ona da bakmanız önerilir (tarz aynı).
Bu yeni albümde daha çok bağlama var, adam bağlama (ve Orhan baba, şaka değil) fanı. Normalde hayvan gibi gitar çaldığından çok sıkıntısı yok gibi gözüküyor. Antik Mısır kafasına çok müsait bir tonu olduğunu düşündüğünden ve perdeleri yarım yarım ilerlediği için (anladığım kadarıyla, adamın röpörtajından çıkardığım için çalan biri detay verirse iyi olabilir) çok daha rahat o kafada müzik yapılabildiğini düşündüğünden bağlama kullanmış. Kimseye anlatmakla falan uğraşamam diyerek perküsyonu davulu falan da kendisi halletmiş. Vokal başka bir dayı, abim brutal vokal icra ediyor çünkü.
Nile bilenler zaten illa bir bakar, bilmeyenler için albüm tamamen fiksiyonel antik Mısır müziği. Antik Mısır dönemi müziklerinden esinlenme falan değil, sadece o kafayı yaşatma maksatlı bir müzik. Asya taraflarından da çorlamış bir şeyler zaten. Dinlerken piramit falan düşündürüyor yani sdf.

Abim normalde perküsyoncu olmadığı için ritimler olması gerektiği kadar ve sade tutulmuş. Vokaller güzel gayet, bağlama açısından Orhan baba beklemeyin tabi, çünkü sonuçta adam türkü çalmıyor. Türkü çalmadığından çok garip geliyor bağlama gibi bir aletten böyle şeyler duymak ama gerçekten güzel fikirmiş işin açıkçası.

Allahtan üşenmişim şaka maka sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Efendim sıkıntıdan keşfettiğim başka bir grupla daha karşınızdayım. Fransa'dan çıkan güzide grup Kalisia!

Yaptığım araştırmalara göre yaklaşık 15 sene önce çıkmış ilk demoları, 1 sene sonra da ikincisi.

O zamandan beri de grup ne yapıp etti bilemiyorum, çünkü pek fazla bilgi yok kendileri hakkında.

Benim asıl bahsetmek istediğim ilk albümleri olan Cybion. 70 dakikalık bir şaheser olan bu albüm tek parçadan oluşuyor. Dinleme sırasında kolaylık olsun diye her bölüm için ayrı isim verilmiş gerçi ama buna kesinlikle ihtiyaç duymuyorsunuz.

Brütal vokal bayan vokale, saksafon gitara, davullar elektronik efektlere o kadar güzel yedirilmiş, sözler ve müzikler o kadar güzel harmanlanmış ki ortaya arkaplan müziği değil, sahici müzik çıkmış.

BU albüm kesinlikle kitap okurken veya ders çalışırken dinlenilecek bir albüm değil. Malum havalar da güzel çıkın balkona, pencere kenarına. Gökyüzünü seyrederken sadece melodileri dinleyin. Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Davulların drum machine olması ve müziğin progressive metal tarzında olması çoğu zaman rahatsız eder beni. Ancak burada davulları yazan arkadaş kimse hiç gereksiz atraksiyonlara girmemiş, müziğe uyumlu ne gerekiyorsa onu yapmış.

Albüm metal camiasında o kadar tuttu ki son zamanların en yüksek puanlarını aldı.

Spirit of Metal: 20/20
VS-Webzine: 20/20
Aux Portes du Metal: 20/20
HeavyLaw: 10/10
U-Zine: 10/10
Darkside: 10/10
MetalReview: 6/6
Nightfall in Metal Earth: 5/5
La Grosse Radio: 5/5
Prog Paradise: 5/5
Metal Storm: 9.6/10
Les Eternels: 19/20
French Metal: 19/20
Heavy Sound: 9,5/10
Sivosten: 9,5/10
Power of Metal: 93/100
Rock Hard Magazine France: 9/10 [ Album of the Month ]
Metal Obs': 9/10 [ Selection of the Month ]
Progressia: 9/10
Thrashocore: 9/10
Musicwaves: 9/10
Eklektik-Rock: [ Album of the Month ]

Albümün asıl bombası da gruba bir şekilde destek/konuk olan insanların muhteşemliği. Hemen resmini koyalım:

Tavsiyem albümü almaya çekiniyorsanız youtube'da filan dinlemeniz.

http://www.youtube.com/watch?v=NoOt9_CTCDU

Böyle bir melodi yok gerçekten (girişteki).

Albümüü 14 avroya satın alabilir, fazla geldiyse sadece 3 avroya netten yasal olarak indirebilirsiniz.

Diğer detaylar ve ıvır zıvır için resmi olmayan sitesi şu:

http://www.kalisia.com/
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
önceki mesajlardan sonra hakkını vererek tanıtamiycam ama
geçen gün dimension zero diye bi grup buldum lastfm'in trial'ı sağolsun. Baya hoşuma gitti. Esasen In Flames'deki Jesper Asdasdblöt'ün yan grubuymuş, bu nedenle bazı rifflerde in flamesi çokça andırıyor fakat genel olarak şarkı yapısı farklı. Böyle treş-svidiş det arası bi tarz oluyor sanırım.
At the Gates - In Flames karışımı gibi geldi biraz tarzları.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zamandir anonslarini anlamasamda dinledigim bir polonya radyosunda gecen aksam guzel bir caldilar sarkinin ismine baktım Luna Negra - Night time woman dedim bu ne ola ki gugılladim hemen 2009 yılında Soundproof adı altında 5 sarkilik bir demo cıkarmis elemanlar böle enstrumental QOTSA ya da Them Crooked Vultures tarzi diyebiliriz
http://www.youtube.com/watch?v=PLm-qviDEgE söle bir adet vidyosu mevcut bu da http://www.myspace.com/loonanegra
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
M Walking on the Water - Enteresan şarkıları var bir iki adet koyuyorum. henüz daha albümlerine bakmadan o yüzden albüm tanıtamayacağım hehe

http://www.youtube.com/watch?v=Ez2bydg8STc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tPWr8EAXsXI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cQ9tc-1MgJI&NR=1
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Twelve Girls Band

çinlilermiş. ben japon zannettiydim. zaten 13. de almışlar dükkana.

neyse, geleneksel çin çalgılarıyla (ben bunu da japon sandıydım.) çin ve batı müziği icra ediyor ablalar. hepsi klasik müzik eğitimi almış tabii, aralarında çin ulusal orkestrasından gelenler de var.

naçizane bi' örnek de vereyim: http://listen.grooveshark.com/s/Forbidden_City/1TCfai

yok yok, çin ve batı müziği diye kestirip atmayalım. arada bu çıktı, hastası oldum ahahahaha! http://listen.grooveshark.com/s/Freedom/6Zmo4
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...

Pek folk tanıtımı göremedim o yüzden yazıyorum, ama ilgilenen zaten biliyordur. Falkenbach'tan bahsediyorum. Tek kişilik bir proje, izlanda doğumlu alman Vratyas Vakyas(The Searching Wanderer) takma isimli bir müzisyen tarafından yürütülmekte.
Tanıtmak istediğim ise ortamlara yeni düşen son albümleri "Tiurida". Uzun süredir bu kadar dengeli ve etkileyici bir albüm dinlememiştim. Kuvvetli altyapıları ve yarattığı atmosfer muhteşem, özellikle geceleri dinlenesi bir albüm olmuş, tabii youtubedan falan dinlemenizi, laptop hoparlörleriyle dinlemenizi hiç tavsiye etmiyorum aynı sebeplerden.

1. intro
2. where his ravens fly...
3. time between dog and wolf
4. tanfana
5. runes shall you know
6. in flames
7. sunnavend
8. asaland (bonustrack)

where his ravens fly'dan itibaren kaptırıp gideceksiniz zaten dinlerken, o yüzden hiç "şu şarkı başlangıç için iyidir" diyemeyeceğim...
Yine de bir fikir vermesi açısından örnek bir şarkı koyacağım :

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...