Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pazar Alanı (İkinci El) Bölüm Kuralları.

kermit

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar.
-Öncelikle baskasinin topigi icinde ayni maldan sattigindan bahsetmek vs yasaktır...
-Yayıma hazır hale getirilen bir eserin aslının veya çoğaltılmış nüshalarının, eser sahibinin izni olmaksızın herhangi bir şahıs tarafından satılması, kiralanması veya ödünç verilmesi hakkın ihlali anlamına gelir. Ayrıca, herhangi bir eserin yurt dışında çoğaltılmış nüshaları, eser sahibinin izni ve/veya eser sahibinin iznini haiz yayma hakkı sahibinin izni olmaksızın ithal edilemez. İthal olunan ürünün orijinal olmasının 23/II maddesine göre bir farkı bulunmamaktadır. İthali yasaklanmıştır
-Sadece mesaj atmak icin yazilan, Örn: "psp satiyorum" topigine 10 ytl filan yazan kisileri istemiyoruz...
-Pazar Alanında Dizi arşivi Film Arşivi satmak Orjinali Dışında kesinlikle yasaktır.

kardeş kardeş geçiniriz pramızı kazanırız ne güzel..
İyi satışlar bol kazançlar herkese...
Sosyal ağlarda paylaş

Peki mesela adam konu açmış "Hede'den getirmiş olduğum Hödö'yü 100 milyona satıyorum" diye, öbürü de mesaj atıyor altına, "Bizim aşağıdaki bakkalda satılıyor orjinal Hödö, 50 milyon" diye, bu yasak mı?

Çünkü bir noktada sahtekarlığı/kazıkçılığı engellemiş oluyor. Yoksa sen komisyonuma bakarım, gerisine karışmam mı diyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
Yanlız şunu farkettim de,hiç bir konuda kisme fiyatları beğenmiyor "yok çok pahalı,manyak mısın bu kadar para eder mi?" vs bence bu da çok hoş değil belirtmek istedim...Her topicte böyle bir sürü yorum var ki yorum yapılan çoğu şeyin belli bir fiyatı da yok,şu kadardır diyebileceğimiz bir durum yok(account vs)...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi fiyatı belirlemek satıcıya . fiyatı beğenmemekte size düşüyo. görüşünüzü güzel bi dille belirtirseniz satıcıda sizi dikkate alıyor zaten. ama kalkıpta hayvanlaşırsanız fiyatın pahalı olduğu konusunda o zmn satıcıda çıldırıyo sizene lan mal benim gibisi cevaplar verebiliyo.
acc konusu garip biraz. sonuçta üzerine emek veriyosun ne ne kadar eder sen belirliyosun. indirim yapmakda sana kalıyo.
ama sabit fiyatlı ürünlerde (örn:cep telefonu) zaten almadan önce fiyat araştırması yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
zaten herkes istediği fiyata koyuyor
yorumlara göre yada birisi ilgileniyosa pazarlık yapıp fiyatta indirim felan yapılıyo
ama ben diyelim bi domates satarken bi topicte başkasıda "bendeki domates daha ucuz şu kadar bendekini al" demek biraz yanlış oluyo
ayıp kaçıyo
o yüzden başka bi topic açıp ordan satmanızı daha uygun buluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

özelden söylerseniz daha uygun oluyo böyle şeyler.
sonra şikayet gelebiliyo yani.
kendi yerinize koyun mesela elma satıyosun 5 liraya birisi link veriyo 4 liraya burda denildiğinde hoşunuza gitmez ama ilgilenenlere özelden yazarsanız daha güzel olur.
konuyu açan kişi ağlıyo zırlıyo konuyu baltalıyolar diye bizde mesajları silmek ozrunda kalıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • 7 ay sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...