Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pati Görsel İstekler

Daesu

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar , kardeşler, analar, bacılar.

Görsel sanatlar gardiyanları olan ben ve Chiptechten istekleriniz varmıdır.

misal,
çizim konusunda benden istediginiz şeyler varmı, ilk orta ve üst düzen tutorialler yapsam size bakar, gaz olur cizermisiniz
hakkını verirmisiniz
istekliler varmı. böle güzel sanatlara hazırlık kursu veren adamlar gibi hissettim bir an kendimi..

gene misal,
benim aklımda paticizgiroman gibi birşey var.eger istenirse bir başlık acalım, 2şer sayfalık konular yazalım bunları ben ve diger isteyen cizer patiler kaleme alsınlar.. savaş temalı bir cizgiroman vardı hatta nette şimdi bulamıyorum chemicalin bookmarklarında vardır isteriz, ona bakıp demek istedigimi daaha iyi anlarsınız..bir konu üzerinden hikayeler cıkarırız..yapar yapar koyarız.kaç senelik paticigin birde romanı olur fenamı.

hatta hemen bu başlık altında senaryoya katkıda bulunmak isteyenleri , cizimlerde kalemini öttürecekleri alalım listemizi cıkaralım.
Sosyal ağlarda paylaş

foto! şu fotoğraf olayını en basitinden anlatabiliyorsanız anlatın yahu.. pek makule geçicek bişi.. ancak sadece milyorr hatta trilyen dolarlık dev SLR aletler için değil; diğer makinelerle de (ne biliim hatta poloraoid ile bile) kullanılabilecek basit bilgiler önemli. nasıl fotoğraf çekilmelidir, kadraj nedir, nasıl bir kompozisyon olmalıdır etc. yoksa yapamayacağım bi iş için gidip kontrilyoorr poundluk makineler almayacağım aşikar.

yani hızlı hızlı gitmek yerine yavaş yavaş gitsin ancak basitten -çok basitten- başlasın, belki +1 fotoğraf düşkünü daha katılır. ha?

lütfeeen
slr makinelerin fiyatı yaratılmak istenen etkiyi katlamak için abartılmış olabilir. tipografik hatalardan kraliçe elizabeth sorumludur. ayrıca vakit oldukça çoook basit ps hedeleri ben de koyabilirim belki.

bu arada hayırlı olsun efendim..
Sosyal ağlarda paylaş

Evet çizim ve PS'de renklendirme gibi şeylerin tutoları olsa efsane olur. Çoğu kendini çizer sananın sitesine 5-10 basar yani.
Bi de mesela en çok tartışılıp konuşulan konulardan biri de çizim tableti olayı. Çok sayıda kişi almak istiyo ve olay hakkında hiçbi bilgisi olmadığı için yanlış şeylere gidebiliyo kafası. Bunların da bi listesi falan olsa, kimin alması gerektiği, kullanım kolaylığı falan gibi, o da efsane olur.
Çok mu istek oldu ya :P
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:
misal,
çizim konusunda benden istediginiz şeyler varmı, ilk orta ve üst düzen tutorialler yapsam size bakar, gaz olur cizermisiniz
hakkını verirmisiniz
istekliler varmı. böle güzel sanatlara hazırlık kursu veren adamlar gibi hissettim bir an kendimi..

adamın iştahını kaçırıyorsun sen :)
Sosyal ağlarda paylaş

Chiptech said:
fotograf konusunda benden istekleriniz olabilir, bekliyorum.
photoshop tutorial' ları hazırlamaya çalışacağım bir de, aklınıza bir şey gelirse sormaktan çekinmeyin tabi.

photoshop'ta en aceminin de en profesyonelin de işine yarayabilecek bilgileri derleyip toparlarsan güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
çizgiroman değişik olmuş aslında ama benim için cok fazla emek isteyen bi iş olucaktır mesela. onun yerine flickr da görmüşssünüzdür belki illustration friday diye bi grup var, her cuma yeni bi konu tek bi cümle veya kelime söyleniyo ve katılmak isteyenler bi sonraki cumaya kadar işlerini teslim ediyolar, herkes tek bi çalışma koyabiliyo her hafta için, karşılıklı feedback ve rep olaylarıyla birbirini yalayan bi komünite oluyolar uzun lafın kısası. eğlenceli olabilir gibi geldi bana siz ne düşünüyosunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Cizgi roman fikri inanilmaz cidden cizimden sonra edit filan lazim olursa gonulluyumdur.-sayfa dizayni yada kucuk ps darbeleri filan(darbe ne demekse)-

tutorial iyi guzel fikirde soylede yapilabilir classroom in a book diye bi kitap var biliyosaniz.Bilmiyorsanizda Adobenin kendi yazdigi tutorial kitabi ornek fotoraflar uzerinde calisiyorsunuz butun toollari filtreleri filan kullaniyorsunuz bu sayede.O upload edilebilir sorularada burda cevap veririz hem daha az vakit alir?Legalligi hakkinda bi fikrim yok ama kitap ucretsiz programin yaninda geliyor diye biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı -Deno- tarafından Pati Görsel İstekler olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...