Jump to content
GERGE

Fantastik edebiyat - Bir rehber

Öne çıkan mesajlar

§ 02 Şub 2016, 01:11
Sanderson Mistborn 5 ve 6'yı çıkarmış
Bakmıyordum 3-5 aydır ikisini birden görünce inanılmaz sevindim
Calamity'i de bu ayın ortasında çıkaracakmış :3

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Şub 2016, 01:30
oo güzel haber, gerçi steampunk a alışamamıştım 4. kitapta

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Şub 2016, 23:11
çok iyiydi shadows of self
bands of mourning vakti şimdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Haz 2018, 07:17
Abi devam etsene su konuya adını sanını bilmediğimiz o kadar yazar varmış ki anlatamam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Eyl 2018, 22:18
GERGE bilmiyorum ne kadar içindesin ama şunun bir de Sci-fi'ını yapsan feci sevap olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Eki 2018, 18:45
off ne aradım bu postu - masaüstü imiş. karalama defterini falan talan ettim. neyse. kaybetmem artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2021, 01:55

Topigi hortlatiyorum. Biraz tavsiye biraz fikir alisverisi; zaten Winds of Winter'in gelecegi yok bari baska serilere bakayim dedim.

@GERGE, @dreagloth dizisi de cikiyor diye kafam Wheel of Time a gitti; ASOIAF vs leri de okuduktan sonra Wheel of Time hala ust seviye mi sizce? Yoksa Malazan'a mi girmek lazim. Gardens of the Moon'a soyle bi 50 sayfa filan baktim kafam karisti cok ciddi yatirim gerekecek gibi. Gerci WoT da 14 kitap ama dizi gaziyla gidebilir. 

Stormlight da Way of Kings guzel bitti ama hala bana nedense karakterler cok basit geliyor. World bence gayet ilginc ama karakterler hala cok tek duze gibi bilemedim (Shallan chapterlari filan asiri bayiyor nedense), Words of Radiance a da baslamadim. 

Gerci bunlari derken beni worldbuilding her zaman daha cok etkiler karakterlerden cok. Ne ariyorsun mesela dersen atiyorum stories within stories severim genelde, birseyin arkasinda bi background olsun, bir gecmisi olsun. ASOIAF da Bran chapterlerini hep ondan sevmisimdir zaten dunyayi genislettigi icin. Sanderson da ise mesela Hoid ve Cosmere baglantilari neredeyse tek ilgimi ceken olay. 

LOTR da main quest uzerine bir hikaye ama 4 Age'lik inanilmaz bir tarihin uzerinde bir main quest. 

Acikcasi ASOIAF'dan beri giremedim bir turlu yarim yarim okuyup birakiyorum diger kitaplari. Yoksa salla WoT'u Malazan'i, Stormlight daha iyi mi diyorsunuz. Ayni anda 2-3 kitap yapardim eskiden artik kafa almiyor birine konsantre olmak istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2021, 05:15

Wot güzel bir seri, çok karakter var o açıdan asoiaf’a benziyor ama gore ve dark değil onun gibi. World building de var baya mecburen, spoiler vermeden anlatamam o kısmı ama en sevdiğim serilerde ben stormlight ı hep 1’e wot’u 3 e koyuyorum, 2 de de şeref yoksunu rufuss un kral karili var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2021, 06:19

Patreon'dan ayda $5k üzeri kazanıyor zaten.

Kitaplar çok iyi ama, içindekiler sayfasına girip bununla ePub yapabilirsin: https://chrome.google.com/webstore/detail/webtoepub/akiljllkbielkidmammnifcnibaigelm

Bunun kadar epic, gaza getirici öykü zor gelir. Özellikle karakter gelişimleri inanılmaz iyi, sonuna geldiğinde başında küfrettiğin karakterlere öyle bağlanacaksın ki üzüntüleri senin de içini sızlatacak. Bence şu anda devam eden en iyi 2-3 fantezi serisinden biri, bu mu yoksa Stormlight mı derseniz tereddütsüz bu derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2021, 06:31

Yıllık 60 bin dolar kitapları satan bir Amerikalı yazar için para değil ama.

Açıkçası zevk için okuduklarımı basılı okuyorum ama buna bir göz atayım madem övdün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2021, 07:46

Martian da boyleydi, adam blog gibi yazmis kitabi. Fan kitlesi olusup ilgi cekince basilip filmi cekildiydi hemen. 

Yazim ve yayim kulturu degisiyor yavas yavas.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 06 Tem 2022, 17:57

Gerge tavsiyen üzerine A Practical Guide to Evil'i ebook yaptım başlıcam bakalım nasılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Tem 2022, 11:09

Malazan serisi de türkçeye cevrilmeye başlandı hatta ikinci kitap yakın bir zamanda çıktı.umarım bütün kitaplar çıkar ama zor bu piyasa şartlarında:(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...