Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Flash] Movie yapamama!

Qui

Öne çıkan mesajlar

Fıttırdım cinnet oldum, açılayım buraya rahatlayayım artık

Derdim hazırladığım bir movie clip'in ilgili butona tıklandığında sadece bir kere çalışmasını sağlamak (daha doğrusu sağlayamamak).

Ben ne yaptım? Invisible yaptım, basınca visible oluo. Buraya kadar harika. Ama bir türlü bir kere çalışıp öylecene durmasını sağlayamadım.

Ayrıca.. DublicateMovieClip ne işe yarar? Dublicate yapıo harikada.. Ne için kullanılır?[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
ICQ UIN: 1957744
MSN Messenger: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Onu da denedim.

MovieClip'i başlatması gereken buton'a bastığımda animasyonu oynatıp sonra durması gerekirken direk stop yaptığım yerde duruyo hiç animasyonu oynatmadan.

Ya aslında sorun invisible iken movie'nin zaten çalışıyor olması. Bir movie clip'i başlatmaya yarayan bi function fln yokmudur bunda yahu?? İnvisible derdim de kalmıcak o zaman.[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Oh be yaptım. Ne kadar mantıklı oldu bilmiyorum ama oldu.. Bilseydim dublicate'in bu kadar kullanışlı bişey olduğunu daha once kullanırdım wallaha!

Movie Clip'i yaptım sonunada bi stop koydum. Scene'in başınada bitane invisible koydum o clip için. İlgili butonada dublicate koydum.

Dublicate yapıldığında movie clip başından oynamaya başlıyıp sonundada stopa gelip duruyor.

Dublicate'leri kaldırmak içinde bi fonk. var. Oda başka yere basıldığında kullanmak için.

Daha kestirme bi yol bilen varsa hala tavsiyelere açığım :)[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
Sosyal ağlarda paylaş

yaben biraralar girdim ona bişiler öğrendim.ama sadece siteye menü yapmaya kullanınca bildiklerimin hepsi gitti. ama elime alırsam bi daha hatırlarım heralde.[hline]Drake, 30 Ocak 2003 19:25 tarihinde demiş ki:
dark-dr, fi tarihinde demiş ki:
boyle sairane bir girise ruhsuzca copy paste yaparak pepelek forumlarinin ruhsuzlugunu gostermis oldun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çektim siz çekmeyin arkadaşlar. Sabah 6ya kadar "_root." şeklinde gerizekalı bir kelimeyi arandım buldum mutluyum huzurluyum.

Movie Clip içersindeki bir button vs. herhangi bişeyden movie clip dışına action vermek için herseyin başına _root. ekleyebiliosunuz.

İlgilenenlere duyrulur..[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...