Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayatta en cok zevk aldiginiz an

Draven

Öne çıkan mesajlar

Hayatta en cok zevk aldiginiz an neydi?

(bastan soyliyim, fiziksel falan degil, kimse atlamasin sex diye :P)

Benimki, ilk grubumla verdigimiz, okulun bahar senldigindeki konserdeydi; ilk konserimdi, cok ama cok heyecanliydim. Studyodaki gibi degildi. Bir yandan gitar caliyordum, bir yandan heyecandan cifte telli oynuyordum. Sarkilardan birtanesindeki soloda bir hata yapmistim, icimden kendi kendime kufurler ediyordum. Butun konser kabus gibi gelmisti o andan sonra, hadi artik bitsinde kurtulayim gibiydi.

Ama, ama son sarkidan sonra seyircilerin uzerimize olan bakislari ve alkisliyislari, iste o an, iste o an, kalbimden butun vucuduma simsicak bir sey dagildi, yani o an olsem, gozum kapali mutlu olurdum.

O hissi tekrar yakaliyamadim hayatimda...

Ya siz?
Sizin nedir hayatta en cok zevk aldiginiz an?
O an, iste hayat budur diyip, yasama olan tutkunuzu iyice arttiran an?
Sosyal ağlarda paylaş

iki tane var ilk aklıma gelen:
64ler adlı bilgisayar dergisinde yazar olarak çalışırken otobüste birisinin benim yazımı okuduğunu ve arkadaşına "bu adamın yazılarını çok beğeniyorum" dediğini görmüştüm (16 yaşındaydım lol)
ikincisi taksim meydanındaki bir konserde çalıyorduk gurup olarak, bizden önceki guruplar virtiöz gibi çalmışlardı ama "halkı" yakalayamamışlardı, biz bi şekilde yakaladık kalabalığı, sahneden inince kızlar t-shirtlerini ve göbeklerini falan imzalatmışlardı (19 yaşındaydım) hatırlıyorum ayaklarım yere değmemişti eve giderken.
Sosyal ağlarda paylaş

konu başlığı ilginç aslında. rahatlıkla "en rahatladığınız anlar"a da "kendinizi en mutlu hissetiğiniz dönemler"e de, "kalbinizin en çok çarptığı, en heyecanlandığınız anlar"a da, efendim nebleyim "en huzur duyduğunuz anlar"a da gidebilir.

ben kendimi zorladım zorladım iki şey geldi aklıma:

birincisi dynamo festivali. 21 yaşındaydım. 3 gün boyunca sürekli bir hayranlık/şaşkınlık/mutluluk/merak/heyecan/şükran halinde gezindim durdum. 20ye yakın grup izledim 80.000 tane o grupları izlemeye gelmiş insanla beraber. hatta o kadar mutluluk sarhoşuydum ki (tabe aslında gerçekten de sarhoştum ama o ayrı :P) doğru dürüst hatırlamıyorum bile nasıl geçti o 3 gün.

ikincisi de öys'den bir gün sonra yola çıkıp gittiğimiz tatildir. 18 yaşındasın, öys bitmiş, hayatında ilk defa arkadaşlarınla (hem de en yakın 14 tanesiyle birden) tatile çıkıyorsun filan. tatlı günlerdi çok, o kadar kaygısız bir zaman dilimi daha yaşamadım ondan sonra hiç. hatta hala bile durup durup o tatili anarız o grupla hala, "vay be" deriz, "amma da tatildi..."

bakın bi tane daha geldi: dergimiz hala çıkarken okuyucu mektupları aldığımda, hele ki bu okuyucu mektupları sadece beğeni belirtmekle kalmayıp bir abladan teselli ister nitelikte olduğunda çok ama çok tatlı birşeyler hissederdim. hani böööle hiç tanımadığın/bilmediğin bi insanın hayatına ortak olmak, o ,insanın seni hayatına ortak etmesi, buna izin veriyor olması, bunu da oraya yazdığın iki satır bişey sayesinde yapması hoş bişey çok.

şimdi kasınca aklıma bir kısmı "an" olan bir sürü şey daha geliyo ama çoğu buraya yazmak istemeyeceğim şeyler.

bööle işte...
Sosyal ağlarda paylaş

Henuz i$te bu dedigim bi an olmadI gerci oluyo ama demekki $u ana kadar aklImda tutamayacagIm kadar onemsizmi$ hepsi.. HayatImIn anlarI ilerde ya$ancak; bi kac ay sonra ehliyetim cebimde arabam da altImdayken sanIrIm :)[hline]Mooom this cat's being dildo
Sosyal ağlarda paylaş

valla en mutlu olduğum an diyemeceğim çünkü hayatın her zamanından mutluluk alıyorum.(Felsefe yapar)

h2000 de american pie bile solda sıfır bırakacak kadar olaylar yaşadık..

2.cisi ise yakın zamanda kız ark trafik kazası geçirmişti onun arabadan sağlam çıktığını öğrenince oldu[hline]Öss Öys
Biri Bize
Cevapları Sölese!!!
Sosyal ağlarda paylaş

3 yaşımda annem gazlı fırını açmıştı. Gittim fırının yanına, fırının ateşini merak ettim. Elledim. Sol avucum yandı. Annemin tedavi etmesine doğru dürüst izin vermediğimden elim hala yanık kaldı.

Anaokulunda kütüphanesinde konuşanların ağzına bant yapıştırılıyordu. Gittim orda konuştum. Tam neden konuştuğumu hatırlamıyorum. Ağzımı bantlamak istediler. Karşı çıktım. İki üç kişi üstüme çullandı ağzımı bantlamak için. 19-21 yaşlarında insanlardı diye hatırlıyorum. Daha direndim. Paketlerin o mor-mavi parlak lastiklerinden getirdiler etrafıma dolamak için. Mücadele ettim bağlayamadılar, hoca geldi kurtardı.

Gamze'ye bir gün "çok güzel olmuşsun bugün" dedim. Hatta silgi verirken felan her defasında elini tutmaya çalışıyordum.

Komik ve saçma. Ama bu anlarda çok mutlu olmuştum.
Hâlâ da düşündükçe mutlu olurum.[hline]Aşıksan korkuyorsan kayıp
Sevipte susuyorsan ayıp
Sosyal ağlarda paylaş

En cok zevk aldigim anilarimdan biri 5 arkadas (Odion,Foxx,Ben ve 2 arkadas daha) 2 hafta aramizdan birinin evinde yaptigimiz network ve FRP ziyafetiydi...Basimiza gelmedik kalmadi desem daha dogru olur, yazligin havuzundan cikip evin icinde birbirine bagli 5 bilgisayarin ve kablolardan halinin bile gözükmedigi bi ortamdan gecerek banyoya kadar yürürken carpilmamamiz bi mucizeydi, bunun yaninda kesilen sular yüzünden yigilan bulasiklarin o yaz sicagindaki inanilmaz kokusu arasinda mutfagin yaninda (amerikan mutfak yani odayla birlesik) Odion un bilgisayarini kkurmus olmasi ve kokudan geberik bi sekilde bilgisayar oynamasi, Foxx un her mutfaga girdiginde basini mizrak ucu gibi sivri olan lambaya günde 50 defadan fazla carpip herseferinde küfretmesi benim yazin ortasinda 40 derece atesle bilgisayar oynamaya calismam...Hatta en sonunda delirip kovayla havuzdan su alip bahcede bulasiklari yikamamiz, Serdar in havuzdan yüzerken havuzun yanindaki duvara kulac atark kendini yaralamasi, Odionun kapi girsindeki yerdeki mermer parcaya ayagini gecirip günlerce mor bi parmakla dolasmasi ve üstünde cam olan 2 metre capindaki masayi foxxla birlikte evden disari cikarirken o koca cami düsürüp sonrada birbirimize anlamsizca bakarken Buragin (yazlik sahibi) ben annemlere ne dicem lan simdi türünden anlamsiz bakislari, kisaca hersey muhtesemdi ne kadar ters gitsede...Netten 5 kisi Rogue Spear oynuyoduk hatta herkes kendini o kadar kaptirmisti ki kimse sandalyesinde oturmuyodu gülmekten catlamistik, Foxx oyun sirasinda Serdar i (ikisi ayri takimlardaydi) heyecanlandirip karsisina biri ciktiginda "VUR VUR!!!" diye bagirarak kendi arkadaslarini öldürtmesi inanilmaz komikti, burda anlatinca o kadar komik gelmesede o ortami görmeniz lazim hayatimin en cok eglendigim 2 haftasi ve daha burda yazmadigim yüzlerce anida bunlara ek olarak yasandi...Sunu yazarken bile aklima geldikce catladim gülmekten yaw...:lol:[hline]Dont make me more agressive then devil...
Sosyal ağlarda paylaş

ehe daha burda anlatılıcak kadar güzel bir an yaşamamış nadir insanlardanım.
*!depresyondadır*
bu arada monitör yok bozuk. karar aldım 2 ay yokum hakkaten gidiorum dediim zamanda sölediim gibi. 2 ay sora gelicem. o zamana kadar monitör yok anca shortcut sayesinde winamp açıp sadece müzik aracı olarak kullanıcam ehe.[hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Sosyal ağlarda paylaş

Zevk aldığım "anlardan" biri; yelkebn yaptığım dönemlere dayanır.
3 ya da 4 yıl önce filandı. İstanbulun fırtınalarını ilirsiniz deniz kabarır filan, rüzgar desen del igibi eser. Bizim çatlak antrenörümüz böyle havalarda kıyıda duracağına çıkartırdı bizi denize. Optiler desen küvet gibi zırt zırt su alır =)
Küfrede küfrede çıkardık canımız çıkardı,hertarafımız donardı resmen. Ama antreman bitip kıyıya döenrkenki halimzi görmeniz lazım. Herkes "denizin efendisi" havalarında.Denize çıkmamak için 1000 takla atan (ben e fealorth dahil) adamlar süperdi müperdi diyoruz.
Herkes daha bi dik duruyordu.
Ne güzel günlerdi.

Dimi Fealorth?[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while…
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Berk, 08 Ekim 2002 17:46 tarihinde demiş ki:
Zevk aldığım "anlardan" biri; yelkebn yaptığım dönemlere dayanır.
3 ya da 4 yıl önce filandı. İstanbulun fırtınalarını ilirsiniz deniz kabarır filan, rüzgar desen del igibi eser. Bizim çatlak antrenörümüz böyle havalarda kıyıda duracağına çıkartırdı bizi denize. Optiler desen küvet gibi zırt zırt su alır =)
Küfrede küfrede çıkardık canımız çıkardı,hertarafımız donardı resmen. Ama antreman bitip kıyıya döenrkenki halimzi görmeniz lazım. Herkes "denizin efendisi" havalarında.Denize çıkmamak için 1000 takla atan (ben e fealorth dahil) adamlar süperdi müperdi diyoruz.
Herkes daha bi dik duruyordu.
Ne güzel günlerdi.

Dimi Fealorth?[hline]Do you ever think of me

Ahaha walla süperdi o günler...Fakat bit kadardık o zamanlar resimlere baktıgımda bu kim len diorum yane :)
Ahh o günler ahhh :P[hline]W=a=i=o=r=A
Sosyal ağlarda paylaş

Rüzgar tam gaz esiyor; antrenörle benim diyaloğum:

A:Berk al ıskotanı
B:Alamıyorum
A: Alsana ulan, Çeekk!
B:Gelmiyo!
A: Asılsana ulan
B: Sittir!

Cidden bit kadardık....[hline]Do you ever think of me
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Berk, 08 Ekim 2002 17:56 tarihinde demiş ki:
Rüzgar tam gaz esiyor; antrenörle benim diyaloğum:

A:Berk al ıskotanı
B:Alamıyorum
A: Alsana ulan, Çeekk!
B:Gelmiyo!
A: Asılsana ulan
B: Sittir!

Cidden bit kadardık....[hline]Do you ever think of me

Kaslı Mehmet abi :)
Walla Berk yelkende saçları beyazlattık yane :P[hline]W=a=i=o=r=A
Sosyal ağlarda paylaş

hiç en mutlu anımı hatırlamıyorum çok deli mutlu olduğum anlarda yok hep dıştan mutlu deli rhaatsız içten kuru biriyim ama;

muhabbetin doruklara çıktığı herkesin güldüğü anlar
bi kız ile tanıştığım yada sevidiğini belli ettiği anlar
arkadaşlarım ile gezmekten eve dönerken düşündüğüm anlar
hayal kurduğum anlar
uoda tek mezar basıp bütün mezarı dize getirdğim anlar
birinin telefonumu çaldırdığı anlar seviliyor hissi weriyor mutlu ediyor

ammada çokmuş ama neden biri bana nasılsın dediğinde hep kötü fena değil diyorum peki? pof sorunluyum mff heha[hline]Korkma ondan bundan
Ne ölümden ne hayattan
Bu dünyada gördüklerinin
Hepsi bir hepsi haktan

Sosyal ağlarda paylaş

ortaokuldan mezun olmamız şerefine hayal kahvesine yemeğe gitmiştik, dönüşte 13 kişi arkadaşın evinde kaldık...çok iyi arkadaşlarım + kız arkadaşımla süper bir akşam geçirmiştik

ehe hala aklıma geldikçe suratımda gülümseme olur aaahh ahh[hline]5. aşamaya gelene kadar, ayıya dayı diyecen...bu kadar !
-Meph
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...