Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su anki nickiniz nerden akliniza geldi ve ilk nerde kullandiniz?

Foxx

Öne çıkan mesajlar

hmm du bari q2deki nicklerimide yazim :P

Colombia, The Dog, Knight ( ehe geyik olsun diyeydi yoksa q2 ile hiç gitmeyen bi nick )

bu arada foxx evet 99 temmuzdu ama o zaman başladıgımda doomknight`tı nickim :)

sonra accountta bi sorun çıkmıştı çözememiştik yeniden almıştım uoyu o zaman popeye oldu işte[hline]Salvador "Colombia" Thompon
Nick "KuLee" Miyashiro
Brainnn
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 1991
Volfied oyunuyla yeni tanışmışım, kanım da ısınmış, sürekli oynuyorum. ya Prince of Persia, ya da Volfied
arada Vivi oynardmı (neşeli bi snake oyunu)
Sonra nete girdim, nikim ne olsun, Simpsons hayranı olarak Bart koydum, ismime de benziyo :) Sonra arkadaşlarla masa üstü oynuyoruz, nikin ne olsun dedi arkadaş, Volfied diye atladım, sonra Ravensoft, favori oyun firmamdı, etkiledi beni o kuş ve Volfied Raven oldu. Şimdi bazı dümbükler Volfi diye çaırır, bazı arkalr Volf der, iyidir :-P

Yine de nikimden memnunum kulandım, kullanacam :-D[hline]I put my hands up to my eyes but the holes in my palms let me find a way...
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk nete gırdıgım zamanlarda nıckım Mithrandir di o zmnlar Lotr u fazla okuyan adam yoktu ne zmn ki okumaya basladılar
"Eheheuhe gri hacı" gibi geyiklerden kurtulmak amacıyla Elimin altındaki tum mıtoloji kitapları ansiklopediler vs arastırdım en sonunda Kharontas da karar kıldım buda zamanla "eheheuhe pocohantas" gibi geyiklere kurban gidince onu biraz kestim KHaRoN oldu. Bu nicki de 3-4 senedir kullanıorum daha bisey bulamadılar ki bulsalarda ztn deistirmem.[hline]KHaRoN
The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

99 ta snn den account almıştım..
Darklight84 uo kayıtlı ordan gelme..
Kingpin var snn de uo oyunucusu olaraktan :-P
birde susturucu var oda cs beta 6.1 den beri kullandığım nickimdi :)[hline][i]Experience My Dead Side
KinGpiN

[Bu mesaj Darklight84 tarafından 28 Aralık 2002 14:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ilk net alemi nicklerim imam, ceset, kelle gibi isimlerdi sirasiyla (cs de ne alaka bilmem.) Cs 6.1 çikinca oyunu biraktim. Snnde uoya baslama karari aldim. Yeni aleme girince nick degistirmek gerekiyordu. Lotru yeni okumustum. Estel dedim kendime. Gel zaman git zaman estel ismiyle iyi bir madenci oldum. Taniniyordum biraz... Daha sonra Alderiaya girerken Estel Glorfindel'in ogLu oLacaktim. Adimi Estel_Anorien koydu. Umut isigi. Güzel dedim onu kullandim. Burayada oyle kayit oldum. Daha sonra nebulanun acildigi zaman adimi Zaknafein koymustum. (yeni okudumda anayurtu o zamanlar). Gmler bilinen bir isim diye starrooma beni cekip adimi abidik yapip birakmakla tehdit edince icqdakilere danisip ilk gelen ismi koydum. Querquobad Quane. Gel zaman git zaman bu isimle baya bagdastim. Cok hosuma gitti. Hala kullanirim. En son bir nick yaratalim dedim arkadasla Tilion Imlach ortaya cikti. Ayin dümencisi göz yasi anlamina geliyor elfçede :) ne alaka bilmiyorum :P o da güzel oldu. Simdi bu üç nicki kullanirim...[hline]Devlet-i Osmani ahalide terfiyi temayuz ilim irfan ile olmaz,
ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni haz,
ya da olacak delikle temas...(Osmanli Atasozu)
Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

sene 2000
mevsim yaz .. ben gideceğim filmin sinema dünyasında bir çığır açacağını biliyorum
gidiyorum izliyorum salondan çıkıyorum keyifli ötesiyim
hayatımda izlediğim en karmaşık we kurgusu en mükemmel filmlerden birini izlemişim (lynch filmlerini saymıyorum :))

eh filmde hayali karakter war adı sammy jankis
lan güzel isim soyad diom .. hepsini kullansam uzun sadece adı sammy fazla klasik jankis iyi diyorum hop çalıyorum

ama kimin aklına gelirdi soradan koskoca jankis cankız olarak çağırılacak (ben dışında herkesin aklına geldi lol)
beah beah beah[hline]i feel i'm coming to an end
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 28 Aralık 2002 17:08 tarihinde demiş ki:
yazamam çok uzun.
wanderer ve raidera anlatmıştım..

ayrıca sanki bir foruma daha yazmıştım.
belki yazarım sonra[hline]Aşıksan korkuyorsan kayıp
Sevip de susuyorsan ayıp

amma kasmışın hoca bea :)[hline]i feel i'm coming to an end
Sosyal ağlarda paylaş

bari diğer nicklerimi yazayım bende

snn işte baymıştı nebula açılıyordu dedim oraya gideyim.Açıldı ilk charımın adı Craven idi ama bişeyler oldu nebula açıldığı günlerde servera reset atılacağı söylendi.Arkadaşım [D'akmor] ben hep ablam olsun istemiştim dedi biz abla kardeş olalım dedi.Düşündüm ne isim koysam ne koysam.D2 de amazon charımın adı Kruggera idi onuda eski korku filmi Fredy nin soyadı idi Fredi Krugger dedim bayan ismi olsun Kruggera koydum.Öylede kaldı oralarda[hline]www.hayalkent.com/freestyle
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben Predator nicki ile counter oynardım. Sonra bu forumlardaki souldrinkera blackrose uo yu yollada oda bana verdi.
Baktım şimdi böyle eski çağlarda predator olmaz. Aklıma ilk gelen şeyi yazdım. Yani resmen salladım. O zamandır kullanıyom.[hline]Oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur. Lütfen ayağa kalkalım.[:yapma:]
Sosyal ağlarda paylaş

esas nickim kingsword'dur ve halen kullanırım ancak ilk kullandığım yer olan unreal tournament'taki klan liderimiz bir cs klanına katılmak isteyince değişik bir nick kullanmamı istedi, ben de bunu her oyunda adet haline getirdim. bu nedenle gandalf'ın her diyarda başka isimle tanınması gibi :) ben de ut'de MiniGun, (magnvs'un 1 yıllık ban'i nedeniyle) cs'de Alric, (myth serisindeki kral) d2'de Cruniac (myth 2'deki subay) ve uo'da Sam(wise) (lotr karakteri) olarak bilinirim..

96'da turk.net'te ilk kullandığım chat nicki (o vakit 1-2 ay bayağı chat yapmıştım) MMX idi, bunu kullanmıştım bir süre. daha sonra Mithrandir yapmıştım 98'de. ekim 2000'de ise kingsword şeklinde değiştirdim, kabataslak tasarımını hazırladığım bir strateji oyununa dayanıyordu isim (King's Word), bir miktar da d2'yi ilk oynadığım zamanlarda bulduğum King's Great Sword'dan esinlenme vardır. :)

Sam'e gelince, aralık 2000'de BlackRose'un gönderdiği cd ile ;)snn'de uo'ya ilk başladığımda oyun hakkında teknik açıdan bilgim çok sınırlı olduğundan iddiasız, oyunu öğrenmeye yönelik miner bir deneme karakteri yarattım, Samwise'ın alçakgönüllü ve beceriksiz olmasına dayanarak. :) 1-2 gün sonra test bitince karakterlerin silineceği söylenince mining gibi geliştirilmesi vakit alıp çok eğlenceli olmayan bir uğraş yerine sağı solu gezebileceğim bir karakter yaratmaya karar verip ismini Samwise koydum. osmo ve eşkiyaları :-p beni klan tag'im olan .MeL. olarak çağırmakta ısrar edince forum nickini de samwise_uo'ya çevirdim. ne var ki insanlara Sam'i söylemek kolay geliyordu, daha sonra buradaki hesabımı da bu düşünceyle sadece Sam olarak yarattım.[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Peeeh
Şimdiye kadar 3,5 nick kulandım
İlk nickim (sene 1996) Blade'di. filmi filanda çkınca bayağı gaza gelmiştim ama sonra herkez onu kullanıyodu.
Orjinal olmadığımı farkedip 1 ay kasıp BlueDevil'ı buldum sonra gamezone'da icqda falan arattığımda bir kaç milyon bluedevil gördüm.. bayağı sinirlendim.
Sonra bir isim aradım ama karizmatik olsun ayağına..
Geargock'u buldum ama nick olarak fazla kullanmadım çünkü karizmatik olamamıştı :). Sadece geocities de yahooda falan kullandım... Sanane ye girerken fantastik birşey olsunki adam gibi frpci olayım dedim.. Değişik, bu aleme yabancı bir şey olsun dedim we sanane ultimatr we nebulada kullanmak üzere StRencher'ı yarattım....
Tabi duyan herkez Stranger olarak anladı we duyma merkezleri şahsım tarafından kesip alındı...[hline] Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

-... . -. . .- - .... - .... . --. .-. --- ..- -. -..
Sosyal ağlarda paylaş

Bishop..

benim için cok anlamı olan bir isimdi bu.başlarda (yaş 9-10) x-men de en sevdigim karakterdi asar keserdi zenciydi gözünde M dövmesi vardı

sonra Bishop un Piskopos demek oldugunu gördüm bir yandanda cüppeli gizemli mage karakteri oluştu aklımda

ardından gelişti özgeçmişi kabardı Cleric oldu sonra Fallen Cleric bishop tu o

sonra hayatımın hatasını yaptım Bishop De'req karakterimi(uo) birine sattım

adam Bishop ismini dagıttı bi anda içq da nick imi degiştirdim Bishop u unuttum bi anda sevmiyodum artık.

o karakteri silene kadar da rahatlıyamıycam

ühü
Sosyal ağlarda paylaş

1996 senesinin yazında ilk olarak ircye gireyim dedim o sıradada mp3lerden offspring çalıyordu offspr diye girdim ircye 6ay filan öyle takıldım o zaman içersindede kendime başka nickler aradım bir ara D-Devil ve Bbounce oldu.Ama bunların hiçbirinin netlen bir ilişkisi olmadığı için beni pek sarmamıştı Virus yapayım diye oldukça düşündüm sonuna }_Virus_{ diye kaldı uoya başladım Satan Virus diye değiştirdim en son şeklide SatanixVirus oldu.[hline]You Create The Worlds
We Destroy Them.....
Virus[DS]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 28 Aralık 2002 02:19 tarihinde demiş ki:
Murat Mithat :D

nasil yazdigim belli degil :P[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
---
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)

lol... hiç bir alakası yok...ama tebrikler iyi sallamışsın =)))

said:
Craven, 28 Aralık 2002 02:27 tarihinde demiş ki:
muammer muharrem falandır muammer die arkadaşım var mumi deriz seninde odur belkim[hline]www.hayalkent.com/freestyle

Hayır değilim...

açıkca:

M u m i

Any Questions?[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Findovz?Yeah!it Sux!Linux Rule...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 28 Aralık 2002 13:37 tarihinde demiş ki:
babacum utv cs serverında bi ara gördüğüm beni tanıyan ama kim olduğunu çözemediğim numunelik sensin herhalde.. yazılışı aynıydı.vay topaç vay..[hline]I come along but i don't know where you're taking me
I shouldn't go but you're wrenching dragging shaking me
Turn off the sun pull the stars from the sky, the more i give to you the more i die

ehe icq infomu bi up-date leseydin daha rahat görürdün :)
bi de kaç kişi gelip sana "arcane bu akşam bizi diskoya götür..." diyor bakiim? :)[hline]I am the Fallen
You are what my sins enclose

I seek deer
Sazanlar Kulübü müracat formu
Sosyal ağlarda paylaş

benim ilk nickim DeViL idi ilk irc de kullanmistim ne seneyi hatirliyorum nede nedenini ama buyuk ihtimalle ya aklima ilk gelen seydi yada karizma olur demistim:P
zamanla nickten s1k1ldim bi turlu icime sindirememistim gunlerden birgun benim en iyi arkadasimin babasinin sahip oldugu dalis malzemeleri dukkaninda kitaplari karistirip nick ariyodum kendime baktim kitaptan bakmakla olcak gibi diil vaz gectim diyip kitabi kapadim bikac dakka sonra kendimi en sevdigim palete aptal aptal bakarken buldum sapsari ve uzerindeki siyah yazilariyla karsimda cressi-sub spacefrog duruyodu arkadasimda ayni anda bana spacefrog diyince nickim bu oldu:D yani benden cok arkadasim belirlemis oldu nickimi

[Bu mesaj SPACEFROG tarafından 29 Aralık 2002 04:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...