Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yine bir bilgisayar toplama konusu

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Dün dota sırasında anakartı yakınca pcyi yenilemek farz oldu dolayısıyla şöyle bişey topladım.

ASUS P5BMX WIFI P946 LGA775 DDR2 PCI.EXP
SPARKLE 8800GTS 320MB 320 BIT PCI.EXP. GDDR3
2x KINGSTON 1 GB 800MHZ DDR2
INTEL C2DUO E6600 2.40GHz LGA775 4MB 1066MHz
sata 2 150-200 gb bi sabit disk
ve kalanlar felan

şimdi hem 6 senedir sistem değiştirmemiş biri olarak en baba oyunları oynamak istiyorum.bide 3dmax solidworks ile çalışıyorum.sistem nasıl bide sisteme uygun ve abartı bir fiyatı olmayan bir kasa lazım
yardım pls
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS P5BMX WIFI P946 LGA775 DDR2 PCI.EXP , Bu anakart bu sisteme yaramaz ,946 çipsetli anakart mı alınır ?birde ddr 800 ram alıyorsun ,bu anakartta 667 olarak çalışacak anakartın ddrII 800 desteği yok ,boşuna israf .Şimdi diyeceksin core2duo anakartlar ateş pahası ucuz ve kaliteli Biostar TP35D2-A7 Intel P35 çipsetli, quad desdekli , 110-115 dolar +kdv bir araştır
Sosyal ağlarda paylaş

ilk önce bu çipset yaramaz demedim ,bu sisteme yaramaz dedim. 946 çipseti intelin 945 çipsetinin ucuz versiyonu olarak çıktı ve ömrünü doldurdu ,eğer celeron veya 2140 / 2160 için alsaydı ağzımı açmazdım.
İkinci bölümegelince 8 yıldır bilfiil donanım dünyasını takip ederim, işlemci/ekran kartı /anakart vb.Zaten bugün artık donanım siteleri sayesinde her şeyi günü gününe takip edebiliyorsun,performanslarını görebiliyorsun ,ayrıca üreticilerin web siteleride iki tık uzakta :)
Yabancılardan
www.xbitlabs.com
www.anandtech.com
yerlilerden
www.pclabs.gen.tr
www.darkhardware.com
www.donanimhaber.com bu siteleri 1-2 ay düzenli takip ederek temel bir bilgi birikimine sahip olursun.
Bu arada tavsiye verirken en dikkat edilecek şey tavsiye isteyen kişinin kesesine göre bir tavsiyede bulunmaktır.Yoksa en pahalı anakartı/ekran kartını tavsiye etmek maharet değildir.

[ Mesaj 28 Ağustos 2007, Salı - 03:13 tarihinde, jagd tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...