Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gel Olm Sabancı Muc Muc Muc

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

cuma günü oryantasyon var beni oryante etmek isteyen pati var mı =).Bir de facebooktan oda arkadasimla konustum geçen sene hazirliği verememiş bu senede 4 ay izmir de ielts e çalışacakmış 4 ay gelmicek yurda yani büyük ihtimal 2 kişilik yurtta tek başıma kalıcam patileri beklerim odaya,bir de şey soriyim upper basliyorum hazirliğa ama ders programina baktim a4 yaziyo, upper içinde bir derecelendirme var mi a1-a2-a3-a4 diye yoksa hepimiz aynı dersleri mi görüyoruz ?
Sosyal ağlarda paylaş

pch said:

cuma günü oryantasyon var beni oryante etmek isteyen pati var mı =).Bir de facebooktan oda arkadasimla konustum geçen sene hazirliği verememiş bu senede 4 ay izmir de ielts e çalışacakmış 4 ay gelmicek yurda yani büyük ihtimal 2 kişilik yurtta tek başıma kalıcam patileri beklerim odaya,bir de şey soriyim upper basliyorum hazirliğa ama ders programina baktim a4 yaziyo, upper içinde bir derecelendirme var mi a1-a2-a3-a4 diye yoksa hepimiz aynı dersleri mi görüyoruz ?

öyle bir derecelendirme yok. bütün upper'lar aynı seviyede olur. a4 section'ın senin, yani sınıfın :). upperlar 1 dönem hazırlık okur ve 2. dönem fresh derslerine başlıcaksın. Ki büyük ihtimalle biliosundur bunu :). Umarım tek başına kalmassın yurtta, çünkü sabancının olayı yurt ve keşke oda arkadaşın olsaydı derim. Yada kendine takılacak bir oda bul ve gece yatmaya gidersin odana :). Yoksa tek başına yurt sıkıcı bir hal alabilir. Ben 1 hafta geç başlıcam okula, ama herhangi bir sorun olursa yazabilirsin veya ö.m. atabilirsin. 2 ekimden sonra okulda olucam. Oryantasyon'da yaptırabilirim istersen genel olarak :). Hoşgeldin sabancıya :).
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol =).Fakülteler 1 hafta geç mi açılıyo ? Bi de şey sorıyım internetin hızlanmasi için aylık bi ücret ödüyomussun sanırım,ne kadar ve internet hızı nasil oluyo? Bu arada oda arkadasini falan bilmiyorum ama memnun kalmazsan beklerim odama :)
Sosyal ağlarda paylaş

pch said:

Sağol =).Fakülteler 1 hafta geç mi açılıyo ? Bi de şey sorıyım internetin hızlanmasi için aylık bi ücret ödüyomussun sanırım,ne kadar ve internet hızı nasil oluyo? Bu arada oda arkadasini falan bilmiyorum ama memnun kalmazsan beklerim odama :)

Yok hepsi aynı zamanda açılıyorda ben 1 hafta geç başlıyorum :). O internet olayıda geçen senelerde vardı. Superonline'a para veriyordun 10mbit oluyordu aylık 29 TL'ye. Ancak son sene vermedi o hizmeti. Bu sene verecekmi bilmiyorum. Oda konusunda da merak etme eğer yurt parasını vermediyse arkadaşın, yerine başka birisini mutlaka atarlar :).
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 9 ay sonra ...
Selamlar, ben okula girdiğimden beri çok ölü bura, biraz hareketlendiriyim. 2. sınıfa baslıyorum bu dönem de hangi dersleri alsam bi kararlaştıramadım. Cs e yakın olmakla birlikte kesin bir bölüm tercihim de yok acikcasi, sophomore da cs, endüstri ve elektroniği beraber götürmeye calismak istiyorum, en azindan giriş derslerini alip bakicam. Şimdi, cs 201, math 203, hum ve ens 208 almayi düşünüyorum bunların yanına ne tavsiye edersiniz. Özellikle sözel derslerden ( psikoloji ve felsefe olabilir.) ens derslerinden tavsiyeler bekliyorum, teşekkür ettim.

Bi de sormayı unutmuşum math 202 ve 204 nasıl derslerdir çok zorlar mı onlardan birini de ekleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
selamlar

kardeşim bu sene üniversite sınavına girdi. şimdi tercih yapacak. sabancı da tercihler arasında. şimdi benim bildiğime göre FMAN fakültesine kayıt olup ordan 2 sene sonra FENS'e geçiliyormuş çok rahat, bölüm seçilmiyor zaten. bu sayede puanı daha düşük olan eşit ağırlıktan %50 burstan misal yararlanabiliyormuşsunuz. FENS'in puanı daha yüksek oluyor. böyle salak bug gibi birşey varmış hatta eskiden geçişten sonra burs düşmüyormuymuş ne son senelerde onu düzeltmişler. yani örneğin 2 sene %50 burslu 2 sene burssuz okuyabilir. bu şekilde yapanlar varmış. nasıl olur, ne yapılır bilgi verebilecek olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...