Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gel Olm Sabancı Muc Muc Muc

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

abi 2. midtermden gördüğümüz üzere mantık ya da akılda kalıcı yol falan aranmıyo, ezberleyen geçiyo..

sabah 9 dan beri oturdum tek tek meanleri varyasyonları moment generationları ezberledim her distribution için, budur..

Xaenin said:

Niye öyle bir şey yazmış ben onu anlamadım.

Bu arada sample midterm'ün 6. sorusundaki bu transformation technique muhabbetinin akılda kalır bir yöntemi falan varsa biri yazabilir mi çıldırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Niye öyle bir şey yazmış ben onu anlamadım.
Ben hak verdim
hatta 4 yildir Meric Hoca`ya hak vermedigim tek sey ens 203 dersinin notlarindaki sacmalik onu da kendisi degil asistanlar yapiyor zaten -elektronikten adam kovalamanin en garanti yolu-

Demek istedigi, sitede olan seyleri insanin gozunun icine sokmak icin `ha ben bunu buraya koymustum ama bi daha oku, aman paramizi isteriz` politikasina karsi olmasi
Sosyal ağlarda paylaş

prob final sdfsdf

o kadar 7.chapter ezberledik 1 tane soru çıkmadı.. expected of 1 bölü 1 artı x de 2.midterm sorusunun birebir aynısı.. Bunca yıldır öğrenciyim, 2 sınavda birebir aynı sorunun sorulması durumuyla ilk kez karşılaştım.. midtermde de yapamamıştım finalde de yapamadım. onun dışında güzeldi bence..

curve tahminlerini alalım? :D

rahat 50 diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya işte 40 olursa geçerim, ki hani standard deviation'a ve finalin olası ortalaması dahil ortalamalara bakınca geçme notu 40 olmalı zaten. Daha yüksek yaparsa ayıp olur.. :(

D'ye yazık olmuş da matematikte anca bu kadarım işte, sevmeyince olmuyo

96 ya yazık olmuş cidden. ilk midterme ezberleyerek girdiğin gibi diğrlerine de girseydin bence.

bu arada 2 tane fazla tam quizim var. asistan dönem boyu yatıp daha bugün quiz notlarını girdiğinden son 2 sine de girmek zorunda kaldım belki ilk 5 tam değildir diye..Gurur tablosu valla, hiç böyle quiz patternım olmadıydı :D

Sosyal ağlarda paylaş

İlk midterm'e ezberleyerek girmedim ki. İlk midterm direk mantık sınavıydı, mantığını anladıysan çok rahat yapıyordun. 2.si ezberdi, 3.de de biraz ezberlik soru vardı. Bi tek normal dist sorusunu kaçırdığıma yanıyorum onu rahat yapardım, zaten önceden 2 kere çözmüştüm çalışırken. Ama sınavda uçuverdi aklımdan normal distribution.. Onu yapsam kesin geçmiştim yani. Bi soruyu hatırlayamadım diye kalırsam üzülürüm.

Ama hocadan nefret ettim, ilk sınavda umut vermişti ama sıradan başarısız hoca çıktı. Geri dönsün tez zamanda Bilgi'ye
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İlk midterm'e ezberleyerek girmedim ki. İlk midterm direk mantık sınavıydı, mantığını anladıysan çok rahat yapıyordun. 2.si ezberdi, 3.de de biraz ezberlik soru vardı. Bi tek normal dist sorusunu kaçırdığıma yanıyorum onu rahat yapardım, zaten önceden 2 kere çözmüştüm çalışırken. Ama sınavda uçuverdi aklımdan normal distribution.. Onu yapsam kesin geçmiştim yani. Bi soruyu hatırlayamadım diye kalırsam üzülürüm.

Ama hocadan nefret ettim, ilk sınavda umut vermişti ama sıradan başarısız hoca çıktı. Geri dönsün tez zamanda Bilgi'ye

finalin %50 olması saçmalık zaten.. finalde yaptığın bi soru tüm recit quizleri notuna eşit oluyo var mı öyle dünya.. yaparsan tam yapıyosun, yapamadın mı patlıyosun yani budur.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bak bi soru kaçırdım, sınav stresiyle unutmaktan o da, şimdi kalma durumum var. Rezalet ya. Abi almasınlar başka okullardan dönemlik hoca falan. Okulu, öğrenci profilini, okulda işlerin nasıl yürüdüğünü bilen bizim kendi hocalarımız anlatsın yine. Tatil de tatil diyolarsa parasını bassınlar tutsunlar. Bize zam yapmayı biliyolar
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İşte bak bi soru kaçırdım, sınav stresiyle unutmaktan o da, şimdi kalma durumum var. Rezalet ya. Abi almasınlar başka okullardan dönemlik hoca falan. Okulu, öğrenci profilini, okulda işlerin nasıl yürüdüğünü bilen bizim kendi hocalarımız anlatsın yine. Tatil de tatil diyolarsa parasını bassınlar tutsunlar. Bize zam yapmayı biliyolar

dönem içinde uluğ çapar'dan almadın sanırım?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yok ilk defa alıyorum dersi. De Uluğ'un geçme notu da 40 fix diye biliyorum yani, muzo şimdi 40'ın üzerinde yaparsa kalıcam. 40 yaparsa geçerim. 40 yapsın :(

abi uluğ çapar'dan alıp 1 puanla kalmış biri olarak söylüyorum.. uluğ çapar vermesin de kim verirse versin öpüp başına koy öyle diyim..

amca 80 yaşında, son 50 senedir prob anlatıyo. derse girer, yazar ve çıkar, anladınız mı falan bi interaktiflik yok. o kadar monoton bi sesle hikaye anlatır gibi anlatır ki ninni gibi gelir ve uyuyakalırsın anfide, uyanır etrafına bakarsın bir tek sen mi uyuyorsundur diye, hayır anfinin yarısı uyuyordur... jigglypuff demişti bi arkadaşım. sınavları da lineer gibi olur sayısal işlem falan olmaz direk proof onu proofla bunu proofla, cevaplar formül şeklinde hep. yani emin ol çok acı bişey uluğ çapar'dan prob almak, mümkünse freshken yaz okulunda prob alıp kurtulunmalı, dönem içine bırakılmamalı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...