Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LCD Monitör: Samsung 206bw ve 931bw arasında kararsız kaldım.

Siamon

Öne çıkan mesajlar

Aslında şu an kullandığım monitör hiçbişeyi doğru göstermediği için alıyorum. Fotorafları pcde editlemek & manipule etmek gibi bi uğraşımda war.. Mesela bu monitörde bi kontrast ayarlıorum fotorafın bi bölümünde, bakıorum laptoptaki lcd de başka gözüküo. Gerçi herşeyin en doğrusunu MACler gösterio ama o da beni aşar=).
Sosyal ağlarda paylaş

vatanda bu 2sini ve viewsonic 20" wide inceledim üçünü yanyana koymuşlardı zaten. fotografla manuple ugraşıyorum demişsin benzer bişeyle ugraşıyorum bende 20"wide viewsonic bariz renk ve contrast farkı atmıştı ikisine onu aldım bende :P fiyatı ne şimdi bilmiyorum ama daha ucuz olması lazım.bide bu samsunglarda yükseltme ayarımı ne yoktu

vg2030wm

salla b@b dersen 20"lik samsung al tabiki 100$ ver gitsin.

[ Mesaj 15 Ağustos 2007, Çarşamba - 11:53 tarihinde, Daesu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar tavsiye&yorumlarınız için saolun. Bide şöle bişi var, mesela son çalışmamda simsiyah bi figür vardı, darken brush ile %100 opacity kullanarak üstünden geçtim, ama soradan lcd ekranda baktığımda çok küçük bi bölüm tam siyah olmamıştı, lcd ye üstten bakınca gözüküodu.
Sosyal ağlarda paylaş

resim düzenleme vb. için TN panelden uzak durup S-IPS panel bakacaksınız eğer profesyonelseniz.TN paneller 16.2m ,S-IPs (MVP /IPS vb. türevleri )16.7m renk.Bence en çok dikkat etmeniz gereken konu bu
Kolay gelsin.

[ Mesaj 15 Ağustos 2007, Çarşamba - 15:34 tarihinde, jagd tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

1 yıldır LCd lerle ilgilenmiyorum kendi lcd mi aldığımdan beri, S-IPs philips/LG de (zaten s-ips panelleri philips-lg üretiyor) ,diğer markalardada ips /Super-IPS, Advanced-IPS ve Super Advanced-IPS/ MVA vb. var.
yalnız bu panel tipleri Tn panellere göre pahalıdır ve philips/Lg nin her monitöründede yoktur .Alacağın modelin panel tipini araştırman gerekiyor yani.
16.2m renk diyorsa zaten Tn paneldir , 16.7m renk diyorsa ilk önce yazım hatası olup olmadığını kontrol edersin,sonra samsungun bazı modelleri 6 bit olmasına rağmen 16.7 milyon renk iddiasında bunlarıda elersin . 8 bit diyen paneller için googleda arama yaparsın,kolay gelsin

http://www.darkhardware.com/st.php?u=articles/lcd-genel-1
ediit: link

[ Mesaj 16 Ağustos 2007, Perşembe - 15:27 tarihinde, jagd tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...