Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar toplayacam, bütçem var.

Chemical

Öne çıkan mesajlar

21" şart değil bence de. 19" LaCie Electron BlueIV alabilirsin.
ikinci elde çok paalı diildir. ikinci el de olsa alınır. bilkom filan garantili ikinci el satıyo ara sıra.

21" olsun dersen, IBM ucuz, IBM olduu için, ayrıca sony trinitronlar gayet şahanedir.

quadcore + 4gb +xp64
ayrıca yüksek rpm az gb harddisk alıp virtual memory yapmak da olası.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim tavsiyem kesinlikle ve kesinlikle 965 chipset'ten uzak durman.Suan kullanılan E6600 dahil 2008 yada 2009 yılında intel bunların üretimini zaten durdurucak.Alıcaksan P35 chipset bi anakart al.Ayrıca P35'lerin DDR3 ram ve DDR2 aynı anda destekleyen modelleri var.Bunuda geçtim arada 1066 ve 1333 mhz olarak bi FSB hız farkı var.Onuda geçtim,core 2 lerin bi kısmının üretiminide kaldırınca,1 sene sonra yeni bi işlemci atıroyum 4 çekirdekli bi işlemci almak istediğinde anakartın desteklemeyecek.Geleceğe yatırım yaparak anakart almanı tavsiye ederim.Çünkü anakart fiyatları gerek işlemciyi gerek ekran kartını geçiyo artık.
Sosyal ağlarda paylaş

SPARKLE SF-PX88GTS 320MB 500/1600MHz DirectX 10 nVidia GeForce 8800GTS; PCI-E16X; 320MB/320bit DDR3; HDTV-out. 2xDVI; Kutulu

463.44 YTL

ASUS P5B Core2 Duo. Core 2 Quad INTEL; LGA775; PCI-E16X; INTEL P965; DDR2-800Mhz; 8xSes; GLan; SATA RAID; USB; ATX; Kutulu

179.19 YTL

INTEL CPU Q6600 QuadCore 2.4 GHz 1066MHz 8MB

481.30 YTL

Kingston 4GB DDR2 HyperX Ram 800MHz Dual (2048x2) Kingston Ciddi oyuncular için tasarlanmış olan yüksek performanslı bellek. KHX:DDR2

510.25 YTL

1600 YTL

400 YTL kalıyor geriye o parayada ekran klavye mouse kasa alcen... tamammı aslanım... ayrıca toplatırken peşin paraya bu fiyatlarıda inririler... biraz ağlıcen abicim yapmayın etmeyin öğreciyim pls indir dicen %5 indirimi kapicenn...

kaptınmı??
Sosyal ağlarda paylaş

LCD monitör diye kasma bence çünkü nerdeyse en pahalı parça monitör olmuş , eski PCmdeki 2 DVD yazıcı artı Monitörü elde tutup high end PC toplamaya çalışsam 450 Dolardan fazla masrafı olmaz diye hesapladım.Mavibilgisayar'ın sitesi istediğin özelliğe göre PC toplama sihirbazı içeriyor , artık taksit ve benzeri opsiyonları da görüyorsun.

http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=SistemTopla
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bugün bilgisayarcı tanıdıktan liste aldım

"AMD CPU ATHLON 64 X2 4600+ (2.4GHz) 940 Pin D.Core
4 GB DDR2 667 KINGSTON RAM
320 GB HDD SATA2 16 MB
ASUS TA951 KASA
LG 18X DVD RW
INTERNAL MEMORY OKUYUCU
GIGABYTE M55S NF550 ANAKART
MICROSOFT KABLOSUZ KLAVYE SETİ
ASUS EN8600GT 2DHT 256MB DDR3 16X 128BIT
922$+KDV KASA FİYATI

1087$ KDV DAHIL MONİTÖRSÜZ FİYATI"

Ekran crt istiyorum

"21 SAMSUNG SYNCMASTER 1100MB FLAT 325$+KDV"

Önermiş, fiyatları kendisi buluyor, yani piyasanın altında mı üstünde mi bilemiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2050 yılına kadar bekle derim süper modeller çıkacak :)

bu tarz mesajlar teknoloji için gereksiz mesajlar oluyor gerçekten. Ne zaman alırsan al her zaman daha iyisi çıkıyor. Şimdi dx10 için ekran kartı alırsan dx10 oyunlarını süper performans oynayamazsın. doom 3 için john carmack in ge force 4 mx yerine ge force 3 ti serisi alın önerisini hatırlayın. doom 3 ge force 4 ti nin en üst seviye kartlarında bile tatmin edici bir performansta çalışmıyordu.

Dx10 için beklersin güzel bi kart alırsın sora dx10.5 çıkar ertesi gün yine geride kalırsın.

Kısacası alacaksan bütçede iyiyse bugünün en iyilerini al veya iyinin bi kötüsünü al. Yani bugün için 10 üzerinden 8 lik bi makina alabiliyrsan al alamıyorsan 7 lik al. bunu 1 ay bekleyip yapmanın veya şimdi yapmanın bi farkı olmayacak. tecrübeyle sabittir. sonu yok bunun. Her zaman tatmin olmanın tek yolu para. bugün 8800 alırsın ertesi gün 9900 çıkar hemen alırsın sürekli tatmin sağlar. Malesef para olmadan sürekli tatmin olmuyor. Parasızlık işte ah ah :P

[ Mesaj 15 Ağustos 2007, Çarşamba - 03:21 tarihinde, ColdShadow tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

En önemli şeyi Psu yu es geçmişin tagan gibi kaliteli bi marka en az 600 watt lık bi Psu almassan o ekran kartı elinde patlar,yaklaşık fiyatı 200 dolar civarında,max 50 dolarlık psu suz bi kasa alıp psu ya yüklen bence,ayrıyetten kasanın ön tarafına 2 tane fan çıkışınıda büyükçe bi egzost(böyle yazılıyodu galiba) fan alırsan ısınma sorununu halledersin
Sosyal ağlarda paylaş

AMD CPU ATHLON 64 X2 4600+ (2.4GHz) 940 Pin D.Core Neden 4600.. birazcık daha fark verip 5400 5600 falan alsan ? 6400 gelicek zaten eylül ekim gibi bunların fiyatarı da düşer 6000 bile alabilirsin.
4 GB DDR2 667 KINGSTON RAM --> 4GB süper ancak neden DDR2 800 Mhz almıyosun. Özellikle kingston hyperX serisi çok başarılı tavsiye ederim.
ASUS EN8600GT 2DHT 256MB DDR3 16X 128BIT---> ekran kartı için beklemeni tavsiye ederim, g92 serisi gelince high-end grafik kartları şuanki 8800gtx le falan eşdeğer fiyatta olucak.

[ Mesaj 15 Ağustos 2007, Çarşamba - 13:30 tarihinde, Tarist tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

he tamam kardeşim sen her boku çok iyi biliyosun git al dandik bi 400 watt psu,bi elektirik dalgalanmasında götünde patlasın bilgisayarın parçaları.

calculater= hesaplayıcı, madem hesaplayıcı yazmışın niye bida calculater yazıyosun,madem artizlik yapıp calculater yazcan bari hesaplayıcı yazma.

[ Mesaj 15 Ağustos 2007, Çarşamba - 16:00 tarihinde, Dark_Soul tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...