Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WOD MMO

nightstalker

Öne çıkan mesajlar

Hatırlarsanız white wolfun CCPyi satın almasının (yada birleştiler diyelim kibar olsun. :) ) WOD temelli MMO nun gelişini işareti olarak yorulayanlar olmuştu.. çok pis haklı çıktılar. Geçen hafta WW gerçekten böyle bir niyetleri olduğunu ve 4-5 yılda bu projenin gerçekleşeceğini açıkladı.

Ortada hiçbir bilgi yok tabii ki. başlık eksik kalmasın diye açtım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerge dc++ indir sonra zkoobgpr.no-ip.org:4111 bu adrese baglan istemedigin kadar cok WOD kitabi bulacaksin.

Bu arada yanilmiyorsam buna benzer bir konu daha once acilmisti ama erindim, arayip linki yapistiramadim, uzgunum.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 23:23 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Yapabilirler mi orasından pek emin değilim.

New age yapamazlar heralde, Masquerade i yapmaları imkansız gibi bişey. Çatıdan çatıya zıplamaktan, sokak ortasında adam yemekten çekinmeyecek tipler bol olucaktır. Sanctuary, safe zone vb. yaparlarsa da oyun cıvık olur, ruhunu kaybeder. Ayrıca cadde ortasında çıplak dans eden nosferatular görmek istemiyorum ben.
Dark Ages yapmaları daha kolay olur, ama o da çok klişe olacağından new age e yöneliceklerdir.
Bi de Requiem var, ama onu hiç bilmiyorum. Bilen varsa hafifçe değinebilir mi sosyal yapısına filan, MMO için uygunmudur?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
arcane said:

Ne secretı lol, bilinen birşey.
+1

bi de wod diyince hemen mage veya vampir olmak zorunda değil. wod un core kitapları filan normal insanların oynandığı korku hikayeleri.

ShadowFury said:

Yapabilirler mi orasından pek emin değilim.

New age yapamazlar heralde, Masquerade i yapmaları imkansız gibi bişey. Çatıdan çatıya zıplamaktan, sokak ortasında adam yemekten çekinmeyecek tipler bol olucaktır. Sanctuary, safe zone vb. yaparlarsa da oyun cıvık olur, ruhunu kaybeder. Ayrıca cadde ortasında çıplak dans eden nosferatular görmek istemiyorum ben.
Dark Ages yapmaları daha kolay olur, ama o da çok klişe olacağından new age e yöneliceklerdir.
Bi de Requiem var, ama onu hiç bilmiyorum. Bilen varsa hafifçe değinebilir mi sosyal yapısına filan, MMO için uygunmudur?

geç oldu ama olsun. şimdi wod denince hemen vampir olmak zorunda değil. dediğim gibi aslı normal insanlara wod un. daha da changeling i, mage i, werewolf u filan var.

ama bi supernatural olsa muhtemelen vampir olurdu gerçekten. :P mage zaten kafadan imkansız...

requiem in en büyük farkı bir metaplotunun olmaması. vampirler nerden geliyor filan belli değil. bi arkaplan hikayesi veya dünyayı saran komplo ve organizasyonlar yok.

e cain filan olmayınca generation da yok haliyle. onun yerine blood potency var. 50 yılda bir otamatik olarak artıyor veya xp yle arttırıyorsun. yani sire ın kim olursa olsun gücünü sınırlamıyor.

güç demişken; çok eski vampirler ortalarda yok. aynı şekilde 5. seviyenin üstü güçler filan yok. masq. e göre setting deki karakterler baya güçsüz sayılır.

sadece 5 clan var ama olay clanların arasında değil covenantların arasında dönüyor. ayrı yeten BP 2 olunca bloodline lara katılabiliyorsun ki asıl çeşitliliği sağlayanlar bunlar. (mesela toreador artık daeva clanının bloodline ı)

clanlar ventrue, nosferatu, gangrel, daeva , mekhet. üçü eski hallerine çok benziyor zaten.

ya farkındayım biraz uyduruk oluyor ama idare edin; akşamdan kalmayım hem de daha kahvaltı etmedim :P .

neyse efendim clanlardan sonra dediğim gibi bir bloodline a katılabiliyorsunuz. bunlar sonsuz sayıda ww durmadan yeni bloodline kitabı çıkarıyor. bloodline lar mekanik olarak size fazladan bir disiplin ve fazladan bir weakness veriyor. bloodlinelara girmek için o bloodline dan belli BO ıda birinin kanını mı içip bişey yapman lazım filan. tam hatırlamıyorum şimdi. bu bloodline lar genelde belli covenant lara ait oluyorlar.

politika ve entrikaya gelirsek, bunların klanlarla pek alakası yok. covenantlarla alakalı. "o ne?" derseniz; vampirlerin ideolojilerine göre toplandıkları gruplar.

invictus: klasik aristokrat vampirler. en eski covenant. eski camarilla ya benziyorlar biraz. masquerade i filan en çok savunanlar.

lansea sanctum: dindar vampirler. genelde katolizme benzer bi bi sosyal yapıları var. işte o Hz. İsa'yı öldüren lejyonerin vampirlerin azizi filan olduğuna inanıyorlar. bible tarzı bişeyleri var.(WW bastı bunu) kendi büyüleri var. banu shaitan diye müslüman kanadı var.

ordo dracul: dracula nın kurduğu covenant. vampirliğe bilim adamı mantığıyla yaklaşıyorlar.vampirlerin weakness larını azaltan coil denen disiplinleri var.

carthians: kurulmuş düzene başkaldıran vampirler. genelde gençlerden oluiuyorlar. pek bi olayları yok açıkcası. en berbat kitaba sahipler.
Sosyal ağlarda paylaş

Gelişme var:

Oyunu young female player'lara yönelik hazırlıyorlarmış.

Quest'lerde vampirlerle romantik ilişkilere girecekmişiz maksat twilight tayfası oynasın.

Haberin kolpa olma ihtimali var ama zannetmiyorum gayet sağlam bir kaynaktan geliyor.

http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/mediatechnologyandtelecoms/5344839/Virtual-world-is-a-real-money-maker.html

"all profits are currently being reinvested in Eve Online and also into creating World of Darkness, a new online subscription game about vampires targeting an 18-25-year-old, female demographic. "
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...