Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft tarihi/hikayesi

sabonis

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar geçende gaza geldim, warcraft the war of the ancients 3'lemesini aldım. finallerim bitince okumaya başlayacam. ama bunlar dışında warcraft 1,2,3 ve expansion packlerinin hikayelerini nerden bulabilirim ve o oyunların hikayeleri kitapların arasına mı giriyo, kitaplardan sonra mı okumam gerekiyo?

ayrıca wow'un hikayesini heralde en son okumam gerekiyor değil mi?

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

yok senin bahsettiğin kitaplar tırt kitaplar, ben direk blizzard tarafından desteklenen üçlemeyi aldım, benim bildiğim diğerleri fantazi romanları şeklinde, benim aldığım war of the ancients üçlemesi ise direk tarihini veriyor warcraft'ın

aha şimdi araştırırken, böle bişe buldum

http://www.worldofwarcraft.com/info/story/timeline.shtml

Span of Years

-10,000 (Novel) War of the Ancients Trilogy:

- War of the Ancients Trilogy: The Well of Eternity (Richard A. Knaak)
- War of the Ancients Trilogy: The Demon Soul (Richard A. Knaak)

- War of the Ancients Trilogy: The Sundering (Richard A. Knaak)

-1 (Novel) Rise of the Horde (Christie Golden)

0 (PC Game) Warcraft: Orcs & Humans

- (Novel) The Last Guardian (Jeff Grubb)

6 (PC Game) Warcraft 2: Tides of Darkness
8 (PC Game) Warcraft 2X: Beyond the Dark Portal

10 - (Novel) Day of the Dragon (Richard A. Knaak)
18 - (Novel) Lord of the Clans (Christie Golden)

19 - (Novel) Of Blood and Honor (Chris Metzen)

20 (PC Game) Warcraft 3: Reign of Chaos
21 (PC Game) Warcraft 3X: The Frozen Throne

23 (Manga) The Sunwell Trilogy

- The Sunwell Trilogy: Dragon Hunt (Richard A. Knaak & Jae-Hwan Kim)
- The Sunwell Trilogy: Shadows of Ice (Richard A. Knaak & Jae-Hwan Kim)

- The Sunwell Trilogy: Ghostlands (Richard A. Knaak & Jae-Hwan Kim)

24 (Novel) Cycle of Hatred (Keith R. A. DeCandido)
25 (PC Game) World of Warcraft Begins

26 (PC Game) World of Warcraft: The Burning Crusade

[ Mesaj 11 Haziran 2007, Pazartesi - 23:44 tarihinde, sabonis tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 11 Haziran 2007, Pazartesi - 23:44 tarihinde, sabonis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

desteklemek demiyim de... üstünde blizzard logosu var bu benim dediğim 3'lemenin (diğerlerinin üzerinde yok bildiğim kadarıyla ama yanılıyor olabilirim). official gibi geçiyor diyebiliriz.

"Blizzard appears to consider the War of the Ancients Trilogy as an official, authorative source of 'true' history, as most articles currently up on the WarCraft Encyclopedia[1] directly reference events in that version, and characters only found in that version have articles there. Please see War of the Ancients (novel account) for more info."

arcane'in dediği kitaplar mesela "lord of the clans", blizzard'ın yapmayı düşünüp sonra vazgeçtiği bi oyunun konusu hakkında, "the last guardian" hayal ürünü bir hikaye vs vs.

[ Mesaj 12 Haziran 2007, Salı - 16:38 tarihinde, sabonis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tırtlığı filan yok o kitapların, Blizzard'daki elemanlar tarafından yazılmadı tamam ama her adımda kontrol edildi, tarihsel olarak yanlış birşey olmasın diye.

Bak mesela:

The Last Guardian

The New Horde

bölümleri kitabın açıkladığı zaman dilimleri.

[ Mesaj 12 Haziran 2007, Salı - 16:46 tarihinde, pekaziz tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tırt? Yok öyle birşey. Bunların hepsi Blizzard'ın yazdırdığı kitaplar, o listede de sadece Metzen Blizzard'dan.

Lord of the Clans'in konusu oyunla aynı ama şöyle birşey var o oyun hiç çıkmadı. Oyunlarla paralel zamanlamaya sahip bir kitap yok zaten timeline'a bak görürsün hepsi farklı zamanlarda geçiyor.

Al birini oku ne demek istediğimi anlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

tırt dediğim şöle tırt, war of the ancients üçlemesi direk tarihi verirken, bu diğer kitaplar daha çok tarih içindeki fantaziler gibi diyebiliriz... yanılıyosam söleyin.

o yüzden dedim war of the ancients official diye. yoksa hepsi blizzard tarafından kabul edilen kitaplar ki, kronolojik tarihin içinde yer buluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

war of the ancient elflerin yavşaklıklrını anlatak bi seri, banane elflerden.

lord of the clans day of the dragon falan daha benım ilimi ceken kısmını anlatıyo tarihin.

bence war of the ancient tarihi anlatır, thrallın yaşadıkları ufacık bı kısı, pekte mantıklı bi yorum değil
Sosyal ağlarda paylaş

ben yurt dışından getirttim kardeşime ama robinson'da olması lazım. en azından 3'lemenin 1 veya 2 tanesi var, istersen de 1-2 hafta içinde getirtiyolar. hem de çok ucuza, amazon fiyatına hatta amazon fiyatının bile altına...

ya ben kitaplara boktan demedim arkadaşlar, okumadığım şeye niye boktan diyeyim. kitaplar güzel olabilir ama "tarih" anlatmıyolar. daha çok yazarların kendi kafalarından tarihin akışına uygun şekilde yazdıkları fantaziler tadında bu kitaplar benim bildiğim...

war of the ancients ise blizzard'ın official tarih olarak kabul ettiği bir üçleme
Sosyal ağlarda paylaş

day of the dragon
lord of the clans
ve last guardian

war of ancients ne ise bunalrda odur

yok blizz desteklememis i filan yok cunki sen gidip thrall hakkinda bir kitap yaz izin almadan bak bakalim ne yapiyor blizz

lord of the clans iptal edilen warcraft adventure oyununun hikayesidir ve caverns of time da adanmis instance i bilem vardir

last guardian medievh ve khadgar in olayini anlatir offical dir yani buda karazhan dan bahseder garona yi analtir vs vs

day of the dragon ise ejderhalarin tarihini ele alir kisaca kaldiki war of ancients uclemesi DIREK OLARAK day of the dragon un devamidir yazarlari aynidir zaten

war of ancients tarihi bri olaydir ama kisisel gorusume gore yavsatilmsitir 3lemede yok zaman yolculari yok bilmemne vs vs

day of the dragon direk tarihtir wow da zaten pek cok iz birakmsitir deathwing in ne oldugunu ve ne duruma dustugunu 5 dragon flight i bilmeden warcraft lore u bilinemez

lord of the clans tarihi olarak en agir basan kitpalardan biridir
warcraft 3 de ula bu pis kaka orclar onur monur dio ne alaka dersiniz okumassaniz

the last guardian ise dark portal in acilmasini gectim burning legion i kuran titan sargeras in kaderini ve neler yaptigini anlatir

oyle tirt mini fantazi hikayeleri degildir bunlar

hicbisey bilmeden yokh o kitapalr tirt demek komik olmus madem okumaya hevesin var fikir aliyorsun neyin ne oldugunu bilmeden tirt diye cumleler kurmasssan sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
Hehehe eski bi konuyu açalım hemen.
Efendim şimdi
*Day of dragon*
*Lord of clans*
*Of blood and honor* serilerini okudum. Bundan sonra sıra ile hangilerini okumamı tavsiye edersiniz. Her kaynakta farklı sıra verilmiş ve elbette tırt tırt kitaplar ile zaman kaybetmeyeyim. Yani Bu üç kitap gibi birbirini takip edip elbette birbiri ile alakalı olup bir de zevk versinler :P
Yani devam olarak mesela Sunwell Triologye mi başlıyım yoksa çok uzaklaşmadan tarihten Last Guardianı mı okuyayım mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...