Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeniyim , oyun hakkında birkaç soru.

Thraine_Numeheru

Öne çıkan mesajlar

gerçekten cok güsel bir oyunmuş teşekkür etmek isterim bu server için ayriyetten.

sorularım
*bana saberler hakkında bilgi verirmisniz dual kullanıyorum ama ismine göre seciyorum saberleri.bunlar avantajlari dezavantajları ?
*combatta yapılan hareketler randomm u yoksa bilincli yapılabiliyormu ayriyetten baska bir tuş kullanılıyormu.
*duelloda saber leri nasıl kapatıyoruz.
*ve büyüler hakkındada bilgi verirmsiniz.sanırım büyüler duelloda kulanılmıyor.

birde beni eğitebilcek usta arıyorum.:D

teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

1. saberlar hakkında , tamamen senin zevkine kalmış tabi her saber'ın kendisine özgü special move u var dene tek tek hangisiyle rahat ediyosan onunla oyna derim (ben staff saber kullanıyorum genelde gaz silah)

2. haraketler random değil , menulerde moves diye seçenek var ordan tüm haraketlere bakabilirsin hangi tuş kombinasyonlarıyla yapılacağı da var orda

3. "1" e basınca kapanıyo olması lazım (controllerden 1 de saber olduğu sürece (veya her hangi bi tuşa alabilirsin) kapanır

4. force hakkında nasıl bi bilgi istiyosun ? ben kısaca anlatayım yinede

force push - düşmanı iktirmek için (yerede düşürebiliyosun push ile)

force pull - düşmanı kendine çekmek için

force grip - düşmanı boğmak için (bunu kullanıp uçurumlardan boşluklardan falan atabilirsin düşmanı ayrıca yeterli force un varsa bide yeterli zaman tutabilirsen adamı bi kaç sn saber kullanamıyo

force lightning - bildiğin lightning işte düşmanlarını paratoner etmek için

force healing - force un kadar heal yapabilirsin

force absorb - forcelar etkisiz kalıyo üstünde bunu açtığın zaman

force speed - hızını arttırmak için

force rage - dark sidelar için hızlandırma force u ama açık olduğu sürece dmg alıyosun azar azar

force sense - düşmanı duvarların arkasından falan görmeni sağlıyo bu force

force protect - kalkan görevi görür aldığın her dmg i azaltır

force drain - enerjini doldurmak için karşı tarafa uygulanan bi force

force mindtrick - kullandığında karşındaki düşman seni göremez

işte hepsi bu kadar burda kendine yararlı kombolar çıkarabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

*Saber modeli olarak Single,Dual, Staff(two handed) olarak 3 çeşit

Single ın modları var. mavi,sarı,kırmızı diye(sağ tarafta force barında gözüküyo)

Mavideyken seri vuruşlar yapıyo fakat az hasar veriyo
Sarıdayken orta hız orta hasar
Kırmızıdayken aşırı yavaş fakat sağlam hasar veriyo

Dual ve Staff ın tarzları aynı gibi, bi hareketler farklı.İkisi de güzeldir=)

-İsmine göre seçiyorum demişsin, burada acaba hilt leri(kabza) mi sordu diye düşündüm. Defender, Firebrand vs...
Sanırım onların hiçbir etkisi yok, sadece görünüşte farkediyo:)

*Hareketleri bilinçli yapabiliyosun. Özel hareketler var mesela single kullanıp kırmızı moddayken ileri+zıplama+vuruş yaparsan dümdüz ileriye zıplayıp aşağıya doğru vurma hareketi filan yapıyo, aynı kombinasyonu farklı kılıçlarla denersen farklı hareketler yapıyo, öyle hareketler var işte...Moves listesinde yazıyo hepsi.
(multideyken force harcıyolar ama)

-Bunun dışında normal hareketlerine de yön verebiliyosun.
Mesela normal vuruş yapıyosun, kılıç sağdan sola savruldu ama rakibi ıskaladın, uygun bir hızla sol+geri+sağ+ileri+vuruş yaptığında kılıcı hiç durdurmayıp kendi çevrende 360 derece dönüp kılıcı tekrar savurabiliyosun(özel hareket değil bu, force harcamıyo)
Bunun gibi birkaç yöntem daha var, mesela darben biter bitmez bi kere daha vurma gibi şeyler vardı ama nasıl yapıldığını hatırlamıyorum:)

*options tan lightsaber tuşun hangisiyse ona basarak(default:1)

*bu oyunda büyü yok, hepsi force:)
ne işe yaradıkları kısaca yukarıda açıklanmış

Düelloda kullanılmaması server kurallarıyla ilgili. eğer seçtiğin serverda force yasaklanmışsa force kullanamazsın.
ama genel bir yasak değil o, serverı açanın tercihine bağlı:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...