Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendini sevmek

Horrible

Öne çıkan mesajlar

Eğer siz kendinizi sevmiyorsanız tüm dünya sizi sevmiş hiç bi işe yaramıyor bugün bunu çok ii anladım...İnsan herşeyden önce kendini sevmeliymiş meğer. Her hareketini herşeyini sevmeliymiş. Eğer siz kendinizi severseniz herkesi seversiniz ve herkeste sizi severmiş. Ya da kimse sizi sevmese bile önemi olmazmış. Çünkü kendi sevginiz (evet çok megolomanca ama böyle) kendinize yetermiş.

Bi de diğer yan var... Siz kendinizi sevmeyince tüm dünya sizi sevsede mutlu olamıyorsunuz. Çünkü siz bile kendinizi sevmezken onların nası sizi sevdiğine anlam veremiyorsunuz. Onların sizi sevmesi size saçma geliyor ve böylece sizde kimseyi çok sevemiyorsunuz. En ufak şeyden karşınızda ki insanların sizden nefret ettiğini çünkü olmak istediğiniz gibi biri olmadığınızı düşünüyorsunuz.

Evet, ben eskiden kendimi severdim ve açıkcası kimlerin beni sevip sevmediğinin bnm için önemi yoktu. Beni sevmeyenleri bile sevebiliyordum. Özgüvenim vardı. Aynaya bakınca çok mutlu olabiliyordum. İstediğim mükemmel insandım sanki. Ama sonra ne oldu bilmiyorum. Kendimi hiç bi anlamda sevmiyorum artık. Aynalara bakmak istemiyorum. Her baktığımda yeni kusurlarımı keşfediyorum. İnsanların bana nasıl katlanabiliğini anlayamıyorum. Hatta çoğu kez biri bana bi şaka yaptığında bile insanların sevmeyeceği hareketler sergilediğimi düşündüğüm için içimde bi burukluk oluşuyor...

Hala beni seven insanlar var bunu biliyorum ama onların beni sevmesine anlam veremiyorum. Benim gibi her anlamda katlanılmaz , aşırı kusurlu bi insanı neden seviyorlar ki? Sevecek çok daha ii birileri vardır çevrede...

Kısaca evet kendimden nefret ediyorum ve doyumsuzum dünyada ki tü insanlar beni sevse bana tapsa bile bana yetmicek bu ... :(
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım kısa bi bunalım dönemidir çabucak atlatırsın.Herkesin seveni sevmeyeni var.Hep boyle olacakta.Ama dedigin gibi once kendini sevmelisin.İnsanları seni oldugun gibi kabullenmesini isticeksin.Böyle kabullenenler (hatalarınla kusurlarınla) zaten seni candan seviyo demektir.O yuzden bosver sen milleti şimdlik kendinle başbaşa kal biraz kendini dinle.Sıkmışlar seni biraz anlaşılan..
Hadi geçmiş olsun. (=
Sosyal ağlarda paylaş

insana kendi sevgisi hiçbi zaman yetmez.insanlar seni severse iyi biriyim demekki millet seviyo der kendine güleryüzle bakarsın.kisme seni sevmezse kötü biriyim kimse sevmiyo der kendine somurtarak bakarsın.ailen ve arkadaşların seni nasılsan öyle kabullenmeye hazır olsan kişiler zaten o yüzden seni hep severler.sen gerçek anlamda arkadaşların ve ailendekilerden başka sevgi alamıyosan yinede mutlu olamazsın bence.dersin onun oğluyum diye seviyo öbürürün yıllardır arkadaşıyım diye ama sıradan olan kisme sevmiyo beni filan.depresyona sokmuşun kendi kendini geçmiş olsun ne diyelim
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar güzel yazmışsın ki Horribble, yaşadığın dönemin geçici olduğunu gösteriyor bu. ^_^ Herkes bazen böyle duygular içine düşer. Bazıları daha uzun süreli düşer. Eminim birkaç ay içinde eskisinden daha çok seveceksin kendini. En doğal şekliyle elbette. İnsan kendini sevmek deyince narsistlik anlıyor. Tabiki kendini sevmenin bununla bir ilgisi yok. Aslında sevmekle demek istenen kendini kabul etmek.

Büyük ihtimalle uzun süredir dilediğin birşeyler gerçekleşmedi veya birşeyleri başarma konusunda endişelisin. Böyle olduğunda sevilmediğini hissettiren bir mekanizmaya sahiptir bazı insanlar. Belki sen de onlardan birisin. Kendini dinler, motive edersen birkaç hafta içinde herşey düzelecektir. Durumu kabullenmekle başlayabilirsin işe, sonra da herşeyin yoluna gireceğine dair kendini ikna etmelesin :))

Kendi üstünde kurduğun baskıyı en kısa zamanda azaltman dileğiyle. Seni sevio insanlar, sen de kendini seversen daha çok sevileceğini biliyorsun zaten. ^_^

Çok içten buldum yazını... Sevgiler ;)

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 21:48 tarihinde, KireiMerodii tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm ben kendimi iplemiyorum..

bazen de kendim beni iplemiyor..

bir ben var galiba benden içerüü.

aslında açıklaması zor ancak bir enel hak kavramına ulaşabilme, layık olabilme isteği var sanki içimde..

denilir ki hallacı mansur idam edileceği vakit yanına şeytan gelir;
-ben de seninle aynı şeyi söyledim.. sen Allah'ın rahmetine ulaştın ben ise lanetine..

hallacı mansur cevap verir:
+sen kendini düşünerek söyledin, ben ise bunu kendimden çıkarak söyledim..

neticede beni bilmek -çünk kişi kendini bilmek gibi irfan olamaz- ama bende uzaklaşmak en doğrusu galiba..

arayışlarımız sürüyor / sürecek
Sosyal ağlarda paylaş

bide şöle bişey var,diyelim dış görünüşünü sevmiyorsun(kilo,vücud yapısı,kıl problemi)yada kişisel özelliklerini(çekingen davranmak,hoşlandiğindın kızla konuşarkan mee-laaa-baa beeen şeeyy diğğcem amma böhühü:P) bu yüzden kendini sevmiyor olabilirmisin?
Eğer sorunun buysa bunları ancak kendin çözebilirsin,psikologdu cart curttu hikaye iş sende bitiyor.Yani geliştirebileceğin özellikleri(skill hesabı ) maximuma çikartirsin(çalişirsin), bu da sana kişisel doygunluk,özgüven kazandırır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...