Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xp rezaleti...

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Poff niye çıkarmışlarki xp yi :(
Kullanışlı güzel birşey ama donanım bölümünden berbat hiç bir türlü modemi tanımıyor kızılötesi bağlantısını kuramıyor kızılötesinden modemi bile tanıtamadım :(
Ne yapmam lazım nokia 6510 modemimi tanıtmak için?[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi Windows XP oyunlarda verdiği iki gramlık performansı cd yazma gibi işlemlerle geri alan, düzgün çalışması için ( düzeltiorum; daha az pagefile kullanması için )512 MB RAM gerektiren ve çalışma şekli bakımından Linux'a en çok benzeyen Microsucks™ İşletim sistemi. Tanımadığı aygıtlarda çıkardığı iki tür sorun var benim rastladığım:

XP' nin Linuxluğu tutmuş, genelde Winmodem veya soft modem olarak bilinen işini çipe değil yazılıma yaptıran modemleri biraz nazlanarak çalıştırıyor. ( artık Linux sürümleri bu modemleri rahat rahat çalıştırıyor) External modemlerde pek sorun duymadım. external modemler delikanlı gibi her işini kendisi yapıyor, dolayısıyla da işlemciye az yük bindiriyor. Kahrolsun işlemciden otlanan modemler. :)

Nokia 5510' u XP de çaıştıramamıştım. Aradım buldum Google sağolsun nasıl yapıldığını ve neden çalışmamaya direndiğini buldum: Özeti şu: Windows hazretleri, bizim yüklemeye çalıştığımız sürücüde Microsucks™ onayı olmadığını söylüyor. Dolayısı ile iki saat listeden aratıp bulduruyor. Sonra da Bak akrdeşim, bu bizim testten geçmedi, aklınızı başınıza devşirin..! Gerçekten yüklemek istiyor musunuz? Elinizde patlarsa karışmam... gibi bir uyarıyla beraber aleti yükleyebiliyorsunuz nihayet. Sebebi Nokia' nın aletlerine duyulan bir gıcıklık sanırım. Olayın detayını araştırmadım; fakat yabancı sitelerde bu tür konuların çözümleri var. Google' dan bir aratırsanız bulursunuz.

Sonuç:
Microsoft yakında TCPA adı altında kendisinin beğenmediği ürünleri bize çalıştırtmayabilir... Bugünden tepkinizi belli edin.

ANTI-TCPA

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Evet sonuc olarak 98 yada me dönmek iyi olabilir...
Xp de kurmayı başardım hem xpnin gıcıklığı hemde salak nokiacıların bilmemezliği...
Sanırım danışma hatlarına güven yakında yitirilecek gibime geliyor...
Doğrusu oradaki kişilerin pek fazla birşeyden anladığını söyleyemem...[hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

Heryerde, herkes Win 98 kullanıyor zaten.
İnsanlar XP'yi karalıyor.

XP tr alcam ama çekiniyorum bu yüzden.

Win ME hakkında bir dolu laf edilmişti. Gittim Win Me (korsan) aldım geldim gayet rahat çalışıyor herşey gayet rahat(windowsta türkçe harf hatası dışında herşey mükemmel).

Win XP (gene korsan) alıp denemeyi düşünüyorum. Büyük ihtimalle gene rahat rahat kullanıcağım, bir problemimiz olmayacak.

Ama sıkıldım Win 98'ten ben be.[hline]I am QAOSbringer!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bence pek daha iyi olduğu söylenemez belki me de biraz daha az donanım olabilir ancak tanıtmada hiç bir zorluk çıkarmıyor ya xp kendisi takıp takıştırıyor derler ya öyle birşey yapıyor ve pek fazla birşeye olanak vermiyor...
Ayrıca xpde oyunların gayet iyi çalıştığını görmedim...
İyi birde makina özellikleri istiyor...
Kıl bir sistem 98 ve Me rullz derim...

Bone sen me de sahte cd alacaksan sorun cıkaracagını sanmam ama xpde cıkarabilir cunku xpler sadece bir bilgisayara falan yuklenebiliyor...[hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende xp alıcaktım kararsız kaldım bu yorumlardan sonra ehhe
windows xp professional mı home mu diye topic açıcaktım

peki xp prof la home arasında çok fark warmı[hline]Lord British Sucks
This song is for anyone........fucky
HARR <------ Evet evet tıkla sende istiyosun.... :)

[Bu mesaj -Mandrake- tarafından 01 Şubat 2003 18:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Xp DEN MEMNUNUM, gecen aylarda win98 yükleyim dedim 2.sistem olarak kafayi siyirmak üzereydim, her yükledigim zerre kadar update, zerre kadar program bile restart istedi, ve hatta internetten patchleri bile teker teker secip dl edip restart etmen ve sonra digerini cekmen lazim.Tek kelimeyle igrenc bisey 98.Ve burda bisürü sorun yazan arkadaslara tek cevabim, ben XP kullandigimdan beri hicbir donanimda problem cekmedim yasamadim,özellikle su mavi ekran dalgasindan kurtuldugum icin cok cok mutluyum,xp diger ms sistemlerine göre cok cok daha iyi[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
orc_lord, 01 Şubat 2003 19:04 tarihinde demiş ki:
Pro damı cıktı yeni duyuyorum...
Ha bu arada windows long hoursda yolda duydunuzmu bilemiyorum ama ;)[hline]===> orc_lord <===

longhorn...

evet pro ve home diye iki ayrı xp var.
ama farklarını bilmiyorum biri sölesin...

ayrıca xp alıcam önce korsan cd deniyim de ona göre alıyım[hline]I am QAOSbringer!
Sosyal ağlarda paylaş

ben winxp pro kullaniyorum ve cok memnunum problemimde oldu ancak mede ve 98de yasadigim problemler aklima geldikce yatip kalkip dua edesim geliyor bill amcaya win2000prodan bile daha stabil ancak performansida eski winlerden daha az yinede xp iyi bir isletim sistemi bence zaten cogumuz kopya windows kullaniyoruz birde adamlara niye cikardin demek filan sacma[hline]

[Bu mesaj dehsetkarizma tarafından 01 Şubat 2003 19:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw Su Xp ile Ne Alip Veremediginiz Var Anlamis Degilim...
walla Xp cikmadan 4 ay once elimde xp vardi ve hala kullaniyorum yani HicBir Sorun Yasamadim Yasamda Ufak Tefek Seylerdi Yani Ms i sevdigimden degil ama bana su ana kadar en rahat ve kullanaisli win xp yani 98 felan bos...
birde iyi donanim= 0 mavi ekran demissiniz Gecen Gun 0 kurdugum bir pcde driver tanitirken(ethernet) aldim mavi ekrani
sistem [intel p4 CPU D845EBG2 512DDR Ram 40GB 7200 IBM HDD GeForce4 Ti 4600 3Com Ethernet ] Ve bu Sistemde Mavi Ekran Aldim Yani Demekki Bazi hatalarin sistemle alakasi yok sanirim...
Bu arada Xp pro ile Home un arassinda Bildigim Kadariyla Sadece Network BAzinda Farkliliklar var pro Network Olaylarinda Daha Esnek Ve Daha Fazla Olanak Saglayabiliyor bildigim kadariyla..:)[hline]Amele Olmak Hassasiyet Ister....
Sosyal ağlarda paylaş

XP guzel bi sistem neyi taksam hemen tanıyo takır takır
Multi Taskingi süper.. 2534523 tane programı sorunsuz çalıştırıyo aynı anda (p2 450) ve bahsettiklerim de icq kazaa e-mule explorer neroburner photoshop frontpage media player.. bunların hepsi çalışırken de 4 dakka da cd yazabiliyorum bu arada icqda mesajlaşabiliorum falan
Ama tek problemim bi süre sonra kendiliğinden bi problem çıkarıyo. Mesela reset atıyorum sonra XP açılırken aniden Logoff oluyo ve Login penceresine dönüyo
istediğin kadar login ol login olur olmaz direk geri logoff yapıyo
henuz bi çözüm bulamadım nedendir anlamadım
bilen varsa sölesinde çözüm üretelim[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

Xp ye bok atma bence o kişinin birşeyleri becerememesinden kaynaklanıyor. Yani sonuçta XP deki o driver signature olayı aslında senin iyiliğin için yapılmış. Sen netten çektiğin bir driverda yazan adam belki windows'taki başka bir şeyle çakışmasına neden olabilecek bir hata yaptı. MS te bunu deniyor çalışan driver'a uygundur belgesi veriyor. Ayrıca çoğu donanım içinde XP sürücüsü kullandığında sorunsuz çalışıyor. Birde XP yi 9x le kıyaslamaya bile gerek yok sonuçta isimleri windows olsada temelleri farklı. XP NT üzerine yapılmış bir işletim sistemi.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
and in the darkness bind them.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...