Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mutlu olmak için ihtiyacımız olanından çok fazlasına sahibiz.

Chasten

Öne çıkan mesajlar

dünyada yapılan yardım kampanyaları var hayatım,en basidinden doğum günü hediyelerini www.thehungersite.com'den alabilirsin kızılayın online şubesinden de yardım gönderebiliyorsun tsunami olsun deprem olsun istediğin yere. deniz feneri yine kurban bayramında orlara et götürüyordu hatta pişirip dağıtıyordu. (ki ben et yerine patates götürme taraftarıyım birim para başına daha çok enerji verir.)

ama bunlara yardım etmeden evvel, kafayı kaldırıp bi "niye adaletsizlik için şükrediyorum lan?? yoksa ben zurna mıyım heaa?" diye sormak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

adaletsizliğe tanrıya bağlıosan şöle düşünmeni tavsiye ederim sana..gerçi anlamadım neye bağladğını ama.

mustafa koçu düşün,sen ve ben salonda oturuoruz şimdi.
adam tomarla parayla girdi içeri işte bi kasa.
sana 200 milyon dolar para verdi.
bana da kalktı 5 milyon dolar para verdi.
şimdi ben tutup adama teşekkür edecem yerine nie adama ne adaletsizsin diim ki?zaten benim hiç olmamış o para.hiç yoktan para gelio elime.bi nevi harçlık,alın kullanın gibi bi para o.teşekkür ederim.

islamiyette mesela şükredince rızkın artacağı söylenir.bu da biraz bunla alakalı.

yine islamda fakirlere muhtaçlara yardımla sorumlusun.yani zekat denen bi ibadetibu insanlara yardım bu din de farz olan bi şey.

ondan müslüman ne durumda olsun şükreder,ama yardımı eksik etmez,elinden geldiğince de başkarını yardımı esirgemez.

yanlış anlama sana karşı konuşmadım,genel konuşmak istedim.

[ Mesaj 07 Nisan 2006, Cuma - 14:37 tarihinde, malik tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sen şanslıyım diye allah'a şükr ediyorsan, yani senin şansının sebebi allah'sa, onların şanssızlığının sebebi de allah'tır??

dolayısıyla adaletsizliğin sebebi de allahtır???

eğer ordakilerin şanssızlığı/senin şansın,
insandansa/kendindense sen niye şükrediyorsun?

yardım etsene??

diyorsun 5 yaşında sürüne sürüne açlıktan gebermek de 5mil$lık büyük bir şans. vay be müthiş savunma mekanizman varmış.
Sosyal ağlarda paylaş

rahan...
dediklerim okur musun sana zahmet.

yardım edelim diorum,ediioruz diorum.
sen yardım etsene diorsun.

sana hiç yoktan bi nimet verildiği için ne durumda olursa olsun şükretmelisin,ama başkalarına yardımı eksik etmemelisin diorum.sen hebele de hübele.
bi oku.

edit:artı sen adalet düzenini rızık ve mal varlığına göre kuramazsın.yargılar hükümler fikirler davranışlar üzerine kurarsın ve eşit seviyeliler arasında kurulur adalet.belki sana göre adalet olmayan bi konuysa para,çok başka dengeler üzerine kurulur adalet.mal varlığı olan adam ona göre sorumlu tutulacak belki.

ki zaten emredio sana din yardım edeceksin,eğitim yapacaksın,okutacaksın,hor görmeyeceksin die.

[ Mesaj 07 Nisan 2006, Cuma - 14:56 tarihinde, malik tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben nimet bulduysam şükretmeliyim, peki nimet bulamayanlar da küfür mü etmeli? eah..

neyse sen şükret, ben bunları gördükçe dünyanın haline ve bu hali değiştirmeyi istemeyenlere küfretmeye devam edeyim.

ama bak bir gün sen de aç kalırsan, sana bakıp böyle oh çekip, şükredenlere kızma. tamam?

[ Mesaj 07 Nisan 2006, Cuma - 15:02 tarihinde, Rahan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...