Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır'daki Olaylar...

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

heeeee heee ırkı temsil eder, hepimiz 1.50 çekik gözlü bozkırda at süren tiplerdik. neyin ırkı ya ırk mı var.

artık kimseye bok yedirilmiyor (kaldı ki 12 eylül döneminde sırf kürtlere yapılmadı o işlemler), kimsenin konuşma özgürlüğü elinden alınmıyor.

artık şiddettin savunulacak yönü kalmadı. (hani o zaman için var olsa bile ki orda olanlarla ilgili kesin bilgim olmadığı için söylüyorum bunu.)

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 19:47 tarihinde, Rahan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

yaaa bırakın abi ordaki ayaklanan kürtlerin alayı serefsiz pkklılar kurtmus kurt dosutymus soyleymis boylemyis 2 bilemendin 3 ay once pusuya dusurulen bir birligin cenazeleri kalkıyo iclerinden 1 tane cenaze guneydoguyya geliyor ve orda o olen sehit mehmeticigin haberi biterken sonlarına dogru babanın 1 sozu var suan aklımda degil ama kendisinin ve oglunun kürt oldugnu o kisilerin ise kurtlugu bahane eden bir grup canin sahtekar oldugunu anlatıyodu cumhuriyet kurulurken ne deniyo bu vatan icinde yasayan herkes turktu bunun rumu-ermesi-kürtü-abaza fark etmez türk vatandasi kabul edilmis ama bunun anlamayan serefsizler simdi ulkemizi bu hallere soktulr hepsinin allah belasını versin
Sosyal ağlarda paylaş

başlangıc olaraktan bu olayı tum kürt lere yıkamazsınız. kürt olup da bu ülke için canını feda edicek kaç kişi vardır. ben kürdüm ona bakarsanız. ama aynı zamanda biliyorum da zamanında dedemin kardeşlerinin ona ne şerefsizlik yaptıklarını yada köyümüzdekilerin neler yaptıklarını ama bu demek değildir tümü böyle.
Aynı zamanda PKK bu işi kürtlük adı altında yapıyor ve içteki savaşı etnik ayrımcılıgı kızıstırmaya calısıyorlar. burdan da anladıgım kadarıyla cok da guzel başarmışlar bunu
Sosyal ağlarda paylaş

@kabul edelim güneydogu gitti diyenler;
yavaş gitti güneydoğu. Savaşacak mıyız denmiş. Evet savaşırız. Ve güle oynaya veya zor, kontrol altına alırız doğuyu. Bir sürü şehit veririz ama alırız. Zaten adımız çıkmış soykırımcıya... harbiden bi soykırım yaparız otururlar yerlerine. Silah kullanmayı öğrenir öğrenmez de giderim savaşmaya. Bu benim fikrim tabii. Güneydoğu gitti diyenler de otururlar izlerler Tv'den kaç şehit var kaç köpek leşi var diye.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
t.c. ye vatandaşlık bağı ile bağlanan herkes türktür
anayasa da yer alsa bile buna katılmak mümkün değil.
türk kelimesi bir ırkı temsil eder kimseyi zorla türk yapamassın, türkiyeli dersin, x=x şeklinde t.c. vatandaşı dersin.

forgiver ordaki türk kelimesi ile kastedilen de zaten türkiyeli.
atatürk'ün milliyetciliği zaten türk derken bütün türkiyelileri kastediyor. niye illa ırk olarak alıyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

nuke yanındayım ama sadece güneydogu degil bu vatanin her biryerine giderim vatana bu ulkeye bu insanlara canim feda ama arkadaslar tüm kürtleri aynı katagoriye koymayin benim gibi düsünen birsuru kürt tanidigim var kendilerini kürtten cok türk kabul edip atatürkü atası bilmis pek cok insan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
türkiyeli dersin, x=x şeklinde t.c. vatandaşı dersin.

tayyip?

said:
ordaki türk kelimesi ile kastedilen de zaten türkiyeli.

said:
Türkiyeli olarak gören

türkiyeli ne demektir ya? yuh.
yuuuuuh.

türkiye'de yaşayan kişiler türk'tür. istersen ürk ol istersen kürt ol istersen zart ol istersen zurt ol...
türkiye'nin vatandaşımısın? bitmiştir. o dakikadan sonra türk'sün.

türkiye nedir? türk'lerin yaşadığır yer anlamına gelir.
yani çerkez de olsan, laz da olsan, kürt de olsan, bilmemne göçmeni de olsan sen t.c. vatandaşı olduktan sonra "türk" adını taşırsın.
kimse "ya sen trakya göçeminisin, türk değilsin" "aa sen lazmışsın, türk değilsin" demez.
ama "türkiyeli" lafını çıkartan cahil insanlar yüzünden vatandaşlar arasında ayrımcılık yaratılmaya çalışılıyor.
oysa çok basit bir denklem. "türkiye vatandaşı = türk". illa bilmemkaç soydur orta asya türklerinden gelme gibi bir zorunluluk mu var da türk demekten bu kadar çekinir hale geldik insanlar türkiyeli gibi zırva bir laf uyduruyor :S
Sosyal ağlarda paylaş

Şiddetin savunulacak bir yanı yok elbette Rahan.
Benim söylediklerim bu olaylara yol acan politikaların özeleştiriydi.

Kaldı ki,dışkı yedirme 12 Eylül'de değil, yakın tarihte ciller dönemide oldu.Kürt'lere karşı aşırı milliyetcilik ve hoşgörüsüzlük son zamanlar törpüleniyor.

Tüm bunlar bir yana bir topluma,kesime yaptığınız yaptırımlar,politikalar etkilerini uzun yıllar devam ettirir.Yaraları o kadar kolay kapatamazsınız.Siyahı ırka yıllar yılı yapılan köle muamelesi,ırkcılık bugün etkilerini sürdürmüyor mu?

Kaldı ki bunlar 1 asır önce değil,azami 20 yıl önce olan şeyler.Şiddet,anarşi kötü bir şey,kabul ama bunun nedenide sensin sonuçta.

Eğer bunlara bir son vermek istiyorsak,huzuru istiyorsak kabullenmeliyiz,hata yaptık.

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 21:35 tarihinde, hikmetozsahin tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben olaya

"biz onlara karşı hata yaptık diye bir şey yok.

biz ve onlar diye iki şey yok.

aynı vatanda yaşıyorsak, sivil halka karşı yapılan hukuksuz eylemlerde o eyleme maruz kalanın milliyeti ırkı dili dininin önemi yok.

ona yapılan bana yapıldı."

diye bakıyorum ama tabi bunu anlayabilecek olsalar zaten oooo ooo..

@Kojiroh; ece temelkuran'ın milliyette yazı dizisi var onla ilgili. kuzey ırakta çalışan türkiyeli kürtlerin hayatlarını anlatıyor.yazanlar doğruysa emin ol hiç kimse gitmez oraya.

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 23:02 tarihinde, Rahan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Danimarkadaki Halsiyetsiz şerefsiz bir Kanal Adını bile sölemek istemiyorum bir yazı yazıyor bu olaylar çıkıyor. Halk okadar cahilki hemen galyana kapılıp isyan ediyorlar. Bu olaydada ölenler bir illet grubun adamları çoluk çocuk sokaklarda taşlarla geziyor.

Ama askeriye tekrardan Olağan Üstü Hal bölgesi ilan edecek.
Diyarbakır'ı olağanüstü halden çıkardılar yine azıttılar(tüm diyarbakır halkı için geçerli deildir bu olaya katılanlar)
Askeriye yine devreye girince bakalıp ozaman ne yapacaklar nasıl ayaklanacaklar.

Bu gibi durumlarda eski komutanlarıda aramıyo değil insan Efsane Albay Korkut Eken Diyarbakırda görevdeyken Diyarbakır Surlarının her yerine devasa TÜRK Bayrakları astırmıştı. Hiç birkimsede azını açamıyordu.
Bu tip şahıslara sertlik lazım
Allahından bulsunlar ve şunuda unutmasınlar Bu topraklar bizimdir bizim kalacak.

Ne Mutlu Türküm Diyene!!!
Sosyal ağlarda paylaş

anayasa: MADDE 66. ; Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

ayrıca Atatürk:Ne mutlu "türküm" diyene.

burasıda benim yorumum:

türk ırkından olmak birşey deil,meziyet fln değil

tc vatanşı olşan kişilere "türk" deniyor,burdaki türk "türk ırkından gelen" anlamdında değil "tc vatandası olan" anlamında

türküm diyen,türktür.etnik kökeni fln ne olursa olsun

gönülde biten birşey.

bu ülke vatandası herkes,"ben türküm" diyebilmeli.

[ Mesaj 30 Mart 2006, Perşembe - 23:36 tarihinde, DoGMeaT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hocam verelim adamlara istedikleri topraklari. zaten allahin siktirettigi yerler. batidaki kurtleri de gondeririz guneydoguya. vize kuyruklarinda aclik cekince anlarlar ne bok yediklerini.

devlet o bolgeye her yil milyar dolar mertebesinde yatirim yapiyor. kac para vergi geri geliyor?

en azindan o paralar batiya harcanir.

bizim teror orgutu dedigimize adamlar ulusal lider diyor. kantarin topuzu kacti artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan bölünmez falan diyenler ne kadar eminler hayret ya.
Senin vatanın bu kadarmıydı arkadasim bundan 100 sene once o zaman nasi bolunduyse su anda çok rahat bölünür yani bu adamların ırkında var hainlik tarih bunlarla dolu aç bak.Zamanında araplara da güvendik arkamızdan vurdular gitti aşşağı taraflar şimdi zenginlik içinde yüzüyoduk ama o gerzekler yüzünden şimdi ne biz ne de onlar sefasını çekiyo.Elin conisi gelmiş nerden sömürüyo .
Hiçkimseye güvenmiceksin bu topraklarda , iki tane zamanı tükenmiş salak devlete yaranmak için binlerce insan ölüyor ya yeter artık gerçek bi soykırım yapsalarda kurtulsak be bu ne..

Ha bi de bugun internethaber de gördüm adamlar bizim polise ne varsa sallıyo bizim polis sapanla taş atıcam diye ugrasiyo bu duruma düştüysek artık bırakın su marjinal kardeşlik ayağını eğitim bilmem ne fln.Devletin yaptıgı hastanelere saldırmadılarmı bugun gebersinler salgından..

[ Mesaj 31 Mart 2006, Cuma - 01:54 tarihinde, diablero tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer
pati § 31 Mart 2006, Cuma - 00:18 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

hocam verelim adamlara istedikleri topraklari. zaten allahin siktirettigi yerler. batidaki kurtleri de gondeririz guneydoguya. vize kuyruklarinda aclik cekince anlarlar ne bok yediklerini.

Sen bana su an ki bulundugun koordinatları bi versene. Ya siz iyicene ucmussunuz argoya kacıcam ban yemek istemiyorum bu aralar ne demek verelim abi sen Allahın Rum u yada Ermenisi misin ki verelim su toprakları da olsun bitsine getiriyosun.Bi git kardeşim hap mı içtin alkol mu aldın ayıldıktan sonra gel.
Sosyal ağlarda paylaş

kürt halkı tercihini yapmalı.
ya hakları verilir,demokratikleşen hukuk devleti yolunda ilerleyen türkiyeye atalarının devlet kurmada yardım ettikleri gibi katkıda bulunurlar.bir birey gibi adamakıllı yaşarlar..

yada bi cinnet ülkesinde türkiyede rezil bi şekilde kaderlerini yaşarlar.
tercih onların.

pkkya düşmeyecek kadar önemli bi tercih dönemindeler kürtler.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyarbakır'da uzun bir süre kalmış (kalmak zorunda kalmış) biri olarak gönül rahatlığı ile diyebilirim ki her şey televizyon ekranlarından izlendiği kadar basit ve çözümlenebilir değil.

"Asker niçin birşey yapmıyor" diye sormuş bazı askeri strateji uzmanı arkadaşlar. Müdahele yapılmaması, bölgedeki askeri gücün yetersizliliğinden değil, bölgeden sorumlu komutanların yapacakları müdahelelerin sonuçlarını bizden dahi iyi etüd etmiş olmalarındadır. Hiç merak etmeyiniz ordumuz eline molotof kokteyli almış 13-14 yaşındaki ergen veletler karşısında aciz duruma düşecek güçte değildir.

Ayrıca bütün D.Bakırlı'lar haindir, bölücüdür, tü kakadır demek de ne oluyor?

O bölgede azımsanmayacak kadar Türkmen, Zaza ve başka etnik gruplar da bulunuyor. (Çözümü namlu ucunda aramayan Kürtler de çoğunluktadır bölgede)
Tek derdi geçim sıkıntısı olan insanlar çoğunlukta orada. İki üç tane zibidi yüzünden bütün bir bölge insanını damgalamak terbiyesizliktir, cahilliktir. Yapmayınız, etmeyiniz.

Bu üzücü olaylar bittikten sonra yolunuz düşerse oralara, Sur'un oralara gidip çay bahçesinde oturup çayınızı kahvenizi yudumlayın bir ağaç gölgesinde, ya da Ofis caddesinde dolaşıp alışverişe çıkın. Emin olun hiç ummadığınız gibi bir yer çıkacak Diyarbakır ve insanı.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan herife bak demiski :

devlet o bolgeye her yil milyar dolar mertebesinde yatirim yapiyor. kac para vergi geri geliyor?

en azindan o paralar batiya harcanir.

bizim teror orgutu dedigimize adamlar ulusal lider diyor. kantarin topuzu kacti artik.
Bir vatan uzerinde ayrım yapmadan doguya egitim yatırımı yap bakalım,nolucak...Doguda egitim denen seye destek yapsanız bole tiplermi kalacak...
hey allahım ya
Sosyal ağlarda paylaş

Askerimiz oraya sert bir müdahale yaparsa olaganüstü hal ilan edilir diger kişilerin dedigi gibi kaos ortamı oluşur. bu kimin işine yarar? tabii ki dış güçlerin. direk bm olaya müdahale eder ve o bölge tam anlamıyla kontrolümüzden çıkar. Başlarda askerler niye bu kadar sessiz niye bu kadar sakin duruyor diye düşünürdüm daha sert bir tepki vermesi gerektigine inanırdım fakat zamanla ne kadar zekice hareket ettiklerini farkettim. bkz şemdinli olayları. önce soykırım meselesi sonra orgeneral anıtın çete kurma iftiraları şimdide ekonomik kriz yolda. bu olayların hepsi meger önceden hazırlanan bir projenin parçasıymış. ekonomik krizden sonra bize bazı şartlara baglı olmak üzere yardım eli uzatmak isteyenlere dikkat edin çünkü onlar bizi bu kaosa asıl sürüklemek isteyenlerdir. önümüze iranı koyucaklar ve eger yanlış bir politika izlersek ve irana girmek gibi bir hata yaparsak bu bizim sonumuz olur -ki böyle bir ihtimalin olma şansı böyle bilinçli askerlerin oldugu sürece gerçekten düşük. Ayrıca kürtlerin bu kadar parlamasının geçmişten gelen bir sürü nedenide var. Sen o ögretmeni doguya sür bu doktoru doguya sür sonra nefret etsinler devletten ve bu nefreti orada yaşayanlara aşılasınlar , siyasi politikan yegeninin pastörize likit yumurta işinden çıkar saglamasına göre likit bir hal alsın sonrada gel aa noluyo bu ülkeye diye sor. Burası Laik ve demokratik bir cumhuriyettir ,burası Türklerin vatanıdır ve burası Türkiyedir. Her ne kadar
çok zor zamanlardan geçsekte "Ne mutlu Türküm" diyebilmeli ve birlik içinde olabilmeliyiz , bazı şeylere nefretle ve şiddetle karşılık verirsek aynı şeyler çok büyük oranlarda karşımıza engel olarak çıkar. Bu arada şuan ismine bakamıyorum fakat Atatürk'ün Gençlige hitabesini sticky yapan arkadaşıda kutlarım okurken gözlerim doldu 100 sene önce şuan olabilicek durumları görebilen bir zeka karşısında hayran kalmış vaziyetteyim. Sadece Atatürk'ün sözlerini okumak , anlamak ve bu sözleri baz almak bile insana bu ülkeyi yönetebilme vasfını kazandırabiliyorken bu ülkenin nasıl bu halde oldugunu hala çözebilmiş degilim (aslında çözüyorumda şimdi açmıyayım agzımı). Zaten son günlerde Türk bayragı hariç her türlü bayragı görüyorum bu yüzden 23 insana bugünden hazırlanıp bayragımızı asmayı düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...