Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor almayı düşünüyorum acemiyim önerileriniz?

THARKAS

Öne çıkan mesajlar

Beyler haziranin başlarinda motor almaya karar verdim.
Önceharleyler ilgimi cekti daha sonradan street motors dedikleri yarişvari motorlar hosuma gitmeye basladi.

1-hic motor kullanmadim kursa baslayacam.
2-harley lerin kullanimi oldukca zormus kamyon gibi diyorlar bu rahatsizlik verdi bana...ben aninda alip ordan oraya ucabilecegim viraji vs kolay alabilecegim bir motor ariyorum.
3-motoru hizi vs onemli degil hiz tutkunu biri degilim ancak dis gorunuse onem veriyorum.

kullanimi kolay bir harley varmi? 20000euro civarinda limitim var.
yoksa suzukinin hondanin kawasakinin modellerinden onerileriniz hangileri olur?

tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

kim dedi ya harleyleri kullanmak zor diye? yok öyle bişey.
ordan oraya zırt pırt hemen gidip geleyim kolayca diyosan o yol motorlarınıda unut bence.super sporlarıda unut.büyük chopperlarıda unut.
ama anladıgım kadarıyla scooterda istemiyosun.honda silverwing ya da suzuki burgman tarzı.
ama harleylerin ufak modelleri senin işini görür.zor değil.kamyon gibide değil.hatta manevra kabiliyeti görünenden cok fazla.
o fiyata harley Sportster XL 883 alabilirsin.üste para bile kalır.işinide görür.kullanımıda rahat.

ille yol motoru dersen ;
suzuki bandit.

Sosyal ağlarda paylaş

Chopper /Cruiser motorlarının kullanım zorluklarından kastı ağırlık ve oturuş pozisyonlarında dolayı ama tahmin ettiğin kadar zor değil. En rahat kullanım ve oturuş pozisyonu Enduro/touring denen aletlerdedir Bmw gs 1200 , Yamaha TMD gibi. Ben uzun yol yaparım konfroda isterim dersen Touringler vardır Yamaha Fjr , Bmw 1200 Gt gibi , ortamın tozunu atıyım dersen supersport modeller gelir ama onlarda oturuş pozisyonu z şeklindedir ve ağırlık genelde tankı sıktığın için dizlerinde ve öne eğimden dolayı bilekerlindedir ama oda uzun yolda kullanması imkansız birşey değil dünya turu yapan adamlar var. Ben ortaya karışık alıyım abi dersende Suzuki Bandit , Yamaha Fazer gibi modeller vardır . Hem abileri gibi iri değildirler o yuzden şehirde rahat olur , hemde çok şık görünümleri vardır , ayrıca hızlarıda cabası.
Kullanım amacını seçersen motor seçiminde rahat olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bence ilk önce 600lük yada 750 motorluk birsey al... dorudan öle büyük birsey alirsan acemiliginden yapcagin bir hata sonrasi daha cok üzülürsün ( devrilir mevrilir, benim motorum devrildi biekre =) 750 gsx suzuki vardi... ) neyse..

bence ilk önce nasi bi motor almak istedigine karar ver... hiz tutkunu deilsen, super bike almana gerek yok sanirim... enduro falan senin tipin sanirim... neyse senin bilcegin bisi.. her nekadar sacma gelio olsada, bence ilk önce dandik bi motor al.. dandik dedigsem, söle 4-5 bin euroluk.. almanca da bi söz var.. ata binmeyi yasli at ta ögrenebilirsin... =) tr de ehliyet zaten zart diye veriolar.. burasi gibi deil...
kisa kesiim, 2. el al....
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Harley Sportster var, oldukca guzel ve kullanisli ayrica Harley Davidson sahibi olarak her yil onlarca super davete ve olaya katilabiliyorsun, onlarca guzel hatunla tanisabiliyorsun vs.

250 kilo kadar, tek dezavantaji o olabilir, ilk motor olarak biraz agir yani, daha hafif bir motorda kullanmayi ogrenmeyi tercih edebilirsin ama Harley Davidson karizmasinada baska turlu sahip olamazsin, adamlar isi biliyor. Serviside super, evine geliyorlar, aliyorlar, goturuyorlar her cagirdiginda falan.
Sosyal ağlarda paylaş

mephisto ben bu harley fiyatlarini bulamadim bilgin varmi?

streetrod hosuma gitti modellerden 20.000 euroymus tamda bi ara o vardi kafamda

ama spor modellerle arasindaki inanilmaz fiyat ucurumu biraz rahatsiz etti beni...o harleyi alacagima 2tane kawasaki alirim para bile artar dedim.

ama harley sahibi bir arkadasim var yasam tarzi falan diyor dogrudur herhal...halen kararsizim.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar cok insan alma etme canina kiyma dediki 650 cclik almaktan vazgeciyorum sanirim:)

hele en son bi amcayla tanistim vucudunda kirilmadik kemik yok
nerdeyse kemikten cok platin var adamin oda benim baslamak istedigim gibi baslamis motora sonuc bu diyor.

http://www.efsanemotor.com.tr/HDWEB/model/vrsc/vrscb.html

ilk kullanim icin harleyin su modeline bakarmisiniz
minimalist bir model falan diyor bende minimalist takiliyorum zaten dis gorusunude guzel istedigim tarz bisey.
Sosyal ağlarda paylaş

115 bg o_O

Ufaklarla başla derken 250 c.cTwister, CBR125R vb. kolay kontrol edilebilir motorlardan söz etmiştim. Onlarda 3-5 sene piştikten sonra bu tip motorlara geçerdin. Çok heveslisin anlıyorum ama koordinasyonu sağlayıp yavaştan büyüklere geçmek en sağlıklısı. Ağır motorları kontrol etmek çok tecrübe ister. Bunu yıllanmış motorcular sürekli söyler. Hepsi bir zamanlar kurye motorlarıyla başlamıştır. Aman diyim. Sakın böyle bir hata yapma.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne Ducati Monsterı, ER 6F i ? Yeni başlıcam demiş siz ölüme gönderiyorsunuz afedersiniz.
Dostum yeni başlayanlar için 3 motor tavsiye ediyorum ben

Honda: CBF 250 Twister ve CBR 125r (bende bu var sorun olursa çekinme sor)

Yamaha: YBR 125

Yamahanın motoru kurye motoru görüntüsünde ama çok güzel motordur kullanışlıdır.Tavsiyem ilk motorunda 250c.cnin üstüne çıkma hem yorulursun ağırlığı nedeniyle, hemde motoru zaptetmen zor olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet V-Twin diye geçen 2 adet belli açıda konumlandırılmış silindirler. Racing motorlarda da o vardır. Hafifliği açısından tercih edilir 4 silindirlilere göre.

Ama başlangıç motoru olarak Hayabusa almak gibi bir etki yaratır. Olmaz olamaz.

GhostRider denen eleman bile ufaktan büyüterek girmiştir bu dünyaya, yapmayın etmeyin gencimize yazık etmeyin. Başlasın Twister'la, alışa alışa büyüte büyüte elbet Harley'leri de rahat kullanır. (Ak sakallı dede gibi konuştuk ama hakikat bu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...