Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik

kabiastro

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaşlar ben bi devre yapmak istiyorum böle ışık değişimlerinde öten sensörün olan devre yani ışık kapanınca sensör anlıcak ve zil çalacak yada hareket algılayıcı sensörü olacka falan bunla ilgili devre şemasını bilen bir arkadaş varsa yazabilirmi yada netten nerden bulabileceğimi söyleyen biri olursa çok sevinirim
saolun[hline]Je pense,donc je suis
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
elektronik devreler kitapları var piyasada
onlarda bunun gibi pekçok devreninde şeması ve çözümü var

ayrıca istedigin devrenin bi benzeri hobby devre olarakda satılıyor(hem yapılmışı hemde sadece parçaları bi torba içinde -ikisindede devrenin çizimi açıklaması ve kurulum aşaması anlatılıyor, fiyatları kurulu olanı: 11-12milyon kurulmamışı 10-11 milyon arası)
karaköyde ve kadıköyde bulabilirsin[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net

Sosyal ağlarda paylaş

ya evet o hobby biliorum saolasın da o hobbylerin yarısı dandik çalışmıo falan ii değil yane hobby harici diğer markalar iide ben buna benzer bi devre bulamadım ama aradıklarım tek tek var ama hepsi bir arada yok mesela sensörle algılama onu alarma çevirme falan yani[hline]Je pense,donc je suis
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bak mesela devre şemalari içeren kitapalr var bundan al içinde nasıl yapılcagı yazıyor

mesela ben lcr metre(endüktans metre) yapıcaktım
ilk gereken bir volt-amper metre oldu o cihazı aldım üstüne devreyi deiştirip kısa devre yapıp 2-3 direnç ekleyip bobinmetre haline getirdim

yane sözün kısası bişi yapacksan başka bi cihazın üzerine kurabiliyosun
böle durumlarda bazı hobby devreleri işe yarıyor

istediğin devreyi tam olarak bulabilirsem siteme koyup link veririm ama pek sanmıyorum şuan[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net

Sosyal ağlarda paylaş

Valla bizim ilkokulda elektronik dersleri vardi.(is egitimi.) Ama en fazla iki kabloyu birbirine baglamayi, Bir ampul ve bi pilden olusan bisiler yapmayi ogrendim.. Sensor mensor bilmiyorum.[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız
demokratik olun benim elimde sizin nikinizin altına goril koyma imkanım yok! işte ama siz bana goril koyar ben size koyamazsam bu adil ve demokratik olmaz! onun için silmelisiniz goril i!

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

Hareket algılayıcı istiyorsan sana basit bir şekilde hepsini açıklarım....

hatta benim evde kendi yapım lazerli hareket algılayıcı alarmım var :)

..........Lazer.......> 111110001111 |-FOTOSEL--------

Böle bir devren olacak Oradaki 11110000111 li olayda bir kesilme olursa alarm ötücek :)[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Findovz?Yeah!it Sux!Linux Rule...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...