Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ram sorunsali.. 4 gb var ama 2,5 gosteriyor.

Ceti

Öne çıkan mesajlar

4 gb ddr 400 kingston ram koydum makinaya ama windows x64 xp pro da 2,5gb kullanilabilir diye gosteriyor..
bios da bile 4 gb koymussun ama 2,5 avaible diyor... cevabi olan var mi?
main board un kitapciginda 32 bit windows koyarsan 3 gb dan az algilayabilir falan diyor... yardim edebilecek var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkadaşlar haklı, yazılımdan yada donanımdan kaynaklanan limit sorunu oluyor.. sen 4gb almışsın ama muhtemel kart üst limite gelmiş.. inşallah nasılsa para var almışken 4 gb ram alayım diye almamışsındır yoksa boşa gitti demektir.. hani en azından tesellisi şu olabilir: bir server vs için almışsındır.. anakartı değiştirmen gerekebilir.. keşke daha evvelden araştırmış olsaydın yav :(
Sosyal ağlarda paylaş

anakartim 4 gb ram destekliyor arkadaslar
sorunu cozdum, bios da voltaj ayarlarindan,
ram ve islemci slotuna giden voltaji biraz yukselttim, islemci biraz fazla cektigi icin 4 gb in ram slotlarinda yeterli voltaj yokmus :)
4 gb ram miss gibi calisiyor vallahi
bildiginiz, sli ve amd 4800+ dual core destekleyen boardlar hangileri? ddr2 ram takmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hakketten 4gb ram bi halta yaramıoki.. yani gerisini sistem kullanmıyo yav.. hem kullancak olsa da o 2 gb hadi bilemedin 2,5 gb a gelmeden işlemler bitecektir, 4 gb full performans ram kullancak program ben bilmiorum.. hı tabi belki 3d tasarımcısındır, televizyoncusundur renderlama yapıosundur fln ama.. o zman da burda işin ne, böle bi sorun olmazdı tüm sistemin grafik tasarım sistemi olurdu.. sonra sen de uçardırn.. sonra hayat bayram olurdu.. insanlar el ele tutuşurdu.. hobaa benm 1 gb ram yetmedi iimi :p system down..
Sosyal ağlarda paylaş

zgrw, adresleme limiti 4 gb'tır. windows'un 3gb switchi açılmadan sınırı 2gb'tır ki boot.ini'ye 3-4 karakter ekleyerek sınır 4 gb'a yükseltilebilir. fakat ironik olan windowsun 1gbı kendisine (kernel) ayırması ve kullanılabilir en yüksek meblağı 3gb olarak belirlemesidir. (win2k3 enterprise ve datacenter hariç)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...