Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1974 Kıbrıs Komedisi

Goarth

Öne çıkan mesajlar

şu an çok az illet ana (ana derken ilk çıktığı diyorum yanlış anlayıp parlamayın) vatanında yaşıyor.

Amerikanlar: Aslında avrupadan amerika kıtaına göçen göçmenler hepsi

öyle çok örnek var ki mesela zamanında kavimler göçünde türkler bir çok kavmin yerini oynatmış, bunu herkes biliyor

şimdi herkes hoppaaa hadi eski yerlere durumu olsa kaos tan başka bişey olmaz.

dediklerin çok anlamsız, yok neymiş helen uygarlığı brda doğmuş. Anadolu da benim bildiğim Hititler vardı, onlardan sonrada Bizans yani doğu roma.Roma ise bir zamanlar Fransadan Hindistana kadar her yerin sahibymiş.Yani bu uygarlığın doğduğu yer tam olarak Anadolu değil.

Ona bakarsan da bizim uygarlığımızın doğduğu yerlerde şimdi başka insanlar var bizde oralarda hak mı talep edicez?[hline]Aket Atum, Founder and the mentor of the Comachero enstitüsü. Avatar of Odin
Rogman, 20 August 2003 13:30 tarihinde demiş ki:
ahah 5 kişi den 8 sayfalık thread cıkmıs hll walla.. (şu anda 28 sayfa)

[b]frp olmak isteyenler comanchero enstitüsüne
Sosyal ağlarda paylaş

Benim uygarlıklara medeniyetlere ve tarihsel gerçeklere sempatim var.Senin verdiğin örnekle benm örneğimin arasında da fark var benim dediğim Anadolu adamların anavatanı bizim Orta Asya Çinlilerin bugünkü Çin.Çine biz bir kere sahip olmadık moğollar sahip oldular ama asimilasyona uğrayıp çin etkisine girdiler o ayrı konu.Mesela bizim anavatanımız Orta Asya orası Türklerin elinde.çinlilerinki güneydoğuAsya .Yani anlatmak istediğim şu biz adamlardan anavatanlarını almışız adamların bizi sevmemesi normaldir.[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aket-Atum, 29 August 2003 18:03 tarihinde demiş ki:
doğmuş. Anadolu da benim bildiğim Hititler vardı, onlardan sonrada Bizans yani doğu roma.Roma ise bir zamanlar Fransadan Hindistana kadar her yerin sahibymiş.Yani bu uygarlığın doğduğu yer tam olarak Anadolu değil.

Bizans uygarlığı aslında Roma uygarlığından farklıdır çünkü aslında bizans geç helen dönemi uygarlığıdır.Sadce isim olarak Doğu Romadır çünkü bu halk diğer kavimlerle beraber büyük bir imparatorluğun içinde yerlerini almışlardır[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim bildiğim bi şekilde 2 ye ayrılıyodu o
bir ibizans diğeri kutsal roma germen imparatorluğu oluyodu öyle değil miydi?[hline]Aket Atum, Founder and the mentor of the Comachero enstitüsü. Avatar of Odin
Rogman, 20 August 2003 13:30 tarihinde demiş ki:
ahah 5 kişi den 8 sayfalık thread cıkmıs hll walla.. (şu anda 28 sayfa)

[b]frp olmak isteyenler comanchero enstitüsüne
Sosyal ağlarda paylaş

İşte zor durumda kalınca İmparator Theodusyus(Kesin yanlış yazdım:D)işte iki oğlu arasında paylaştırıyor.Doğu Ve Batı Roma olarak ama Doğu Roma zaten helen kültürünün etkisi altındaydı ve sonuç olarak Yunan etkisi yüzünden Doğu Roma bir Hellen imparatorluğuna dönüştü[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Khirsah, 29 August 2003 18:07 tarihinde demiş ki:
Benim uygarlıklara medeniyetlere ve tarihsel gerçeklere sempatim var.Senin verdiğin örnekle benm örneğimin arasında da fark var benim dediğim Anadolu adamların anavatanı bizim Orta Asya Çinlilerin bugünkü Çin.Çine biz bir kere sahip olmadık moğollar sahip oldular ama asimilasyona uğrayıp çin etkisine girdiler o ayrı konu.Mesela bizim anavatanımız Orta Asya orası Türklerin elinde.çinlilerinki güneydoğuAsya .Yani anlatmak istediğim şu biz adamlardan anavatanlarını almışız adamların bizi sevmemesi normaldir.[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda

tamam o zmn sen pilini pirtini topla git yerine bi yunan gelsin[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

dogu roma roma imparatorlugu iki birime ayrildigi zaman dogululasmamisti. bu donemde hala romalilik her yerde devam ediyordu, batida ve doguda. her ne kadar ms 100 deki kadar romali diyemesek de.

dogunun bizanslasmasi 6. yuzyila kadar artan barbar kavimlerin dogu roma topraklarina yerlesmesi ve buyuk veba salgini sonunda nufusun iyice azalarak birbirine karismasi sonucu oldu.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pierre, 29 August 2003 19:12 tarihinde demiş ki:
[tamam o zmn sen pilini pirtini topla git yerine bi yunan gelsin

Lütfen düzgün konuş ben sorulduğu için açıklama yaptım.....çok istiyosan sen gidebilirsin[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...