Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Av uber healerlar!

numberten

Öne çıkan mesajlar

Ko da ne duzgunkı ? tartısmayalım bıle ko yu sonra ko da assasınden sonra en fazla damage veren char prıest deıl battle prıest battle prıestte healer dan cıkmıs zaten kendı zor ayakta duruor ne defance var ne baska bısı baskasını healleyemıor onun dısında ınt prıestte ko da yıkılmıor saglamsa 411 ın kız arkadasını dıezde oynayanlar bılır lvl 70 olmustur sanırım su anda ben bırakalı cok oldu ıtemları zuper np sı zuper ınt prıest olmuor ama olduremıorda tek basına takıldıgında 400 500 damage ıle saatlerce adam kovalıor :) Ko da duzgun bısı varmı ? Ilk baslarda guzeldı ama adam ustme kosa kosa 5x arrow atınca oto heal oto mana ıcınce 100 200hp ıle town cekınce kendı uyurken kosp la sabahlara kadar abys goblın yada xp kasınca oyununda oynancak bır tarafı kalmadı dıye dusunuorum.ben hakkımla ko oynuorum dıyenlerede allah sabır versın :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
rei, 04 Ocak 2006 09:58 tarihinde demiş ki:
hangi oyundamı sana bi örnek ko da en yüksek damager asasinden sonra priestler

vay be vay be bunu nasıl atladık koskoca devrimsel KO yu nasıl unuttuk

gerçeklerle yüzleşin healer dmg veremez healer pvp yapamaz healer solo yapamaz wow da yapıyor olması blizzardın ticari kaygısındandır[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

öyleyse git sen bi healer aç kimse milleti heal atmakla uraşmak istemez sen savaşcan oda sana heal atacak yokya bi senmi akıllısın burda benm druidim var 26 lvl ve şimdie kadar hiçbi 26 lvl rogue ye yenilmedim[signature][hline] ayrıca ko dan aldıım zewkide hiç bi oyun vermedi bana şimdie kadar

[Bu mesaj rei tarafından 04 Ocak 2006 10:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar Sızın Hatanız PvP Agırlıklı Dusunmenız Oyunda Sadece Pvp Yok Pvp De Dıer Classlar Ustun Olabılır Ama Pve de Prıest Tek Gecerım En Cok Aranan Adam.Prıest Acmamda Kasmamda Hıcbır Oyunda Healler Tabanlı Class la oynamadım cunku sevmıorum ancak Oyle Prıestlerde Bılıorumkı Bl De Adamı Hayata Kusturuyor :) Soyle Dusunun Prıestle Lvl Almanız Kolay Instancelarda Herzaman Sıze Yer Var Yarın Bırgun Guıldle Mc Bwl Yapcaksınız Itemlarınızı Herkezten Once Sız Tamamlıcaksınız Cunku En Cok Aranan Adamsınız Herzaman Heryere Gırer Cıkarsınız :) Itemları Saglam Olan Shadow Prıest Benı Kesıor Akıllı oynayan Class Itemlarıda Saglamsa Ezer Ne Olursa Olsun Prıestle Herzaman Itemlarınızı Dıer Classlardan Daha Kolay Ve Cabuk Tamamlarsınız
Sosyal ağlarda paylaş

edit: @rei;

İleride yenileceksin, acele etme =]

Ayrıca healersan healer olarak oynat diyoruz, kötü birşey demiyoruz ki. Sen healer karakter açıp "yook ben mass dmg dealerım" diyorsan o blizzin değil senin hatan. Tamam kimse healbot olmak istemiyor haklı olarak ama madem "hiç" heal atmakla kasmak istemiyorsun ona buna, dmg temel amacın, niye açarsın priest onu anlamıyorum.
Ben açmayı planlamıyorum şu anda priest, ama açarsam manamın nereye gideceğini bilerek açarım, o yüzden ters benim mantığıma tarzıma diyorum.

Her classın işi var gücü var rolü var; ben hunter oynatıyorum, PvEde "tanka kaydırabilirsek yeniden aggroyu yırtarım, olmadı ben ineyim priest yerine" mantığıyla ölümüne attığım distracting shotın haddi hesabı yok. Ne işim var o zaman benim, bırakayım sana dalsın direk mob, buyur ver dmgını? =]

Ha tabii şimdi heal atmayan prieste mob niye dalsın derseniz cevabım yok ona, hani örnek olsun diye söyledim ehe[signature][hline]
Nefir of BL

[Bu mesaj Nefr tarafından 04 Ocak 2006 10:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilerde dediin ne kadar ilerde 60 lvl mi mesela:)o lvlda pvp yi iyi bilen adam herkesi keser bence bi video var forumlarda druid konu başlığı altında aratırsanız bulursunuz.demek istediim oynamayı bilen keser ki ben oynamayı bilmiyorum oyuna başlayalı 1 hafta oldu :)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tartışma böyle uzar gider... kendi adıma şunu söyleyebilirim grup içerisinde ve instanceda tüm sorumluluklarımı yerine getirdiğimi sanıyorum. Ancak AV dediğinizde iki dakka durun. Dün burda yazılanları okuduktan sonra av de tekrar bi deneyim dedim milleti healleyim bakalım nolcek???? 15 dakka arkadaşlar 15 dakkada belki 10 kere öldüm. Siz diğer classlar av de biz size heal basarken dönüp bi arkanıza bakıyomusunuz??? kusura bakmayın av de 2 saat boyunca sadece mezarlıkla sizin aranızda koşacak başka maratoncular bulun.[signature][hline]Dünyadan çok uzaklaştık. Göstergeler çalışmıyor!!!
My mana is low:(
Sus bakiim sen küçükken kazana düştün
Sosyal ağlarda paylaş

çok fazla uzamış bu tartışma. çok farklı yönlere çekilmiş "heal atmayacaksan niye xxx oynatıyosun, otur sen elinin healıyla diğer classların işine karışma" felan gibi bişeyler söylemiş. madem öyle o zaman bende warriorun horde tanklamasını istiyorum.1h silah+kalkan gidecek, full prot olacak, hordelara sunder çakacakki aggrolarını tutsun...öyle bi anlatıyosunuzki sanki instanceda mob kesiyoruz. o karmaşanın içinde kimi heallıyacam ben? dahada önemlisi, ilk healı attıktan sonra kendimi nasıl koruyacam? 23940853,087 tane warrior charge eder, rogue stun atar bilimum cloth userdan silence yerim sonra ne oldu? 2-3 snde öldüm. böylemi daha yararlı olurum yoksa cat formda arkadan yaklaşıp, adamların healerına 1600+ ravage crit atıp panik içinde kaçmasını sağlamaklamı?[signature][hline]Bi zamanlar PUMA'ydım ben.hazır nick değiştirme hala aktifken değiştiryim dedim ve değiştirdim.yaa işte öyle...

Talaras, Lvl 60 NE Druid of Eclipse-BL (En sonunda...)

Sosyal ağlarda paylaş

Ben "BGlarda işini yapmayan sadece priest" demiyorum aman, bir çekeyim kendimi öyle bir grup varsa onun içinden. 50den düşük BGlarda allianceın durumu ortada -ben onları yaşadım henüz, 50+yı ancak oradan buradan duyuyorum-; daha raid oluşturmayı beceremeyen bir grup şempanze modunda dalıyoruz BGa group olarak girilmediyse, sonrası kim kime dum duma zaten, ne dönüp arkasına bakıyor kimse, ne laftan anlıyor ne de birbirine yardım ediyor HK peşinde deli dana misali koşarken genellikle.

Ancak dediğim şu;

said:
Leopar, 04 Ocak 2006 11:00 tarihinde demiş ki:
...adamların healerına..

Madem var böyle birşey, yani "adamların healerı" var, "bizim" niye yok da "onların" var diyorum. Demek olabiliyor böyle birşey =]

Öte yandan defalarca heal atmaya çalışan priestlerin çatır çatır bir başına kesildiğine de şahit oldum kimse dönüp bakmadığı için, PvP de grup değilse kimseye güvenemeyeceğine ve başının çaresine bakmaya çalışmakta haklı olduğuna katılıyorum tabii ki. Ancak bir grubun içinde yer alıp PvP yapıyorsan da classına göre yapacaksın, çünkü grubun zaten senden beklentisi de o, senin yapabileceğin en büyük katkı da o.[signature][hline]
Nefir of BL

Sosyal ağlarda paylaş

hehe.. yapan nasi yapiyo peki?

healer olarak pvp de yapiyorum, oyundan zevk de aliyorum. her olayda bireysel dusunuyosunuz. KO'dan UO'dan ve CS'den kalma bi aliskanlik bu sanirim. biz genelde 3 4 kisi birlikte pvp yapiyoruz ve ben heal atmaktan zevk duyuyorum. adam oldurmek de zevkli ve cok ayri bi tadi var; ama heal'in olayi farkli. bunun icin zaten insanlara haftalarca priest forumlarinda kendinizi olmadiginiz bi seymis gibi gormeyin dendi. AV'de ise durum farkli ve oranin oynanmasi cok zor. bi raid'e girdigin zaman, sorumlu oldugun kisiler, senin max heal range'inden cikmamali. tutupta warrior ileri charge ediyosa, olmeyi de hak ediyodur. kimsenin oyununu nasi oynayacagina karisamayiz elbet, ama heal atmak icin ben meydanin ortasina cikacaksam o is olmaz, birakirim olur.

su da bi gercek ki ben iki dot atana kadar bi warrior bi rogue'u heal'larsam, o surede daha cok dmg verilir, daha cok adam oldurulur. sonucta olay benim kahraman olmaktansa savasi kazanmak... kahraman olmayi kesip de ekip isini benimseyince her sey inanin cok daha kolay oluyo ve oyun daha zevkli oluyo.

benim gurubum benden uzaklasmaz, eger cok adam varsa totem range'de toplanmaya calisiriz, yoksa belli bi mesafe tutariz ki karsi taraf bana degil warrior ya da rogue'a ya da mage'e saldirsin. bana saldirirlarsa ranged olarak, adam olmek uzere bile olsa, diger 3 kisiden birisi gidip adama saldirir ki adam oldugu yerde duramasin. zaten diger ikisi hali hazirda saldirilani keser, sonra bana saldirani keserler. eger iki kisi saldiriyosa, iki kisi oyundan duser, o iki kisiye saldirir, 3. kisi tek basina keser... is raid bazinda oldugunda da boyle. her ne kadar 40 kisinin bi parcasi olsak da eger guruplar kendi islerini yaparsa, 40 kisi ilerler...[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 04 Ocak 2006 11:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 04 Ocak 2006 11:24 tarihinde demiş ki:
su da bi gercek ki ben iki dot atana kadar bi warrior bi rogue'u heal'larsam, o surede daha cok dmg verilir, daha cok adam oldurulur.

olay bu zaten[signature][hline]Dunemaul Hammerheart
Disappear 60 undead rogue
Disaster 60 orc shaman
Sosyal ağlarda paylaş

tamam nefr bende healer yok demedimki, heallemeye başladıktan sonra 1-5 saniye süren bi yaşamları var onu demeye uğraşıyorum. aklı yerinde bir düşmanın ilk hedefi karşı grubun healerlarıdır. aynı benim karşı grubun (varsa) healerını gafil avlamaya, healini bölmeye çalıştığım gibi onlarda direk bizim healerlara saldırır. o yüzden "ben avde heal edicem, arkadaşlara yardımcı olucam" diyen çoğu priest ve diğer hybrid classlar (belki pala hariç) ikinci healin ortasında elune'un rahmetine kavuşur...haa ama önceden yapılmış bi raid grubu varsa orası ayrı tabii, herkesin rölü bellidir ne yapacağı bellidir. healerlar korunur, healera saldıranlara cc büyüleri yapılır bu şekilde hayatta kalıp heale devam edebilirler[signature][hline]Bi zamanlar PUMA'ydım ben.hazır nick değiştirme hala aktifken değiştiryim dedim ve değiştirdim.yaa işte öyle...

Talaras, Lvl 60 NE Druid of Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

1 heal atarak da ölürsün gerekirse hiç atmadanda ama bu main support olan bir class ın kalkıpda hemşerim ben dps yaparım demesi için bir temel değildir, madem bukadar dmg meraklısısınız niye hunter oynamıyorsunuz niye rogue oynamıyorsunuz.

healersan ve grupta veya değil bir adam görüyorsan bu adam dmg alıyorsa ve sen onu heallemek yerine dot atıyorsan ozaman senin cs ye dönüp köprü altına sinme vaktin gelmiştir.[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

said:
porsuk, 03 Ocak 2006 16:38 tarihinde demiş ki:

once shadow priesti kesin sonra ondan heal isteme hakkınız belki olur

shadow priest kesmesi gayet kolay. en komigide kendilerine feardan sonra bandaj basmasi. adamlarin 5k mana poolu var 3 mind blast dayansan wandla kesiyosun adamlari rofl.[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.
Alliance. Mage. Invadoria.
http://wow.allakhazam.com/profile.html?602031

Sosyal ağlarda paylaş

sağol ben almıyım. 2001den beridir bir kere bile oynamadım... ya şu kendinizden farklı düşüncedeki insanları aşağılama dürtüsü nerden geliyo? "csye dön sen", "kocusun sen başlama bu oyuna" ne demek ya bunlar? random raidlerde hiçbi hayrını görmediğim insanları heallemediğim için cscimi oldum? ya da daha ilginç bi soru, csci olmak kötümüdür? bir hakaretmidir? tamam babs siz çok iyi biliyosunuz bu oyunu biz hiçbişey bilmiyoruz sırf sevdiğim için druid açtım diye 24 saat healbot olmam gerektiğini akıl edemedim döniyim ben o zaman csye (lol)
*!Fire in teh holezor!*

[Bu mesaj Leopar tarafından 04 Ocak 2006 11:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iyide bu kendinden farkli dusunce olayi degil, okudugunu anlama. 5 sayfanin daha basinda denmis ki, random raid durumu zaten tartisildi. bunu konusmanin anlami yok. sen 5. sayfaya gelip yine random'dan bahsedersen haliyle insanlarin tepkisini cekersin, laf da yersin yani... kapanmis konulari bi daha acma nolur. kaldi ki random raid'de bile gurubunla konusursan anlasirsan gayet kolay. belki vent'ten konusmadigin icin cok kolay olmaz ama yine party'den konusup anlasabilirsin elbet. bazen kalaslar cikiyo tabi ama bu konuyu daha once kapattik dedigim gibi.[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 04 Ocak 2006 11:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

adamin hayati instance larda heal atmakla geciyor, tüm itemlari healing up, duelde adam kesemiyor bu yuzden, hangi enemy gorse yolda saldirip kesiyor, ama adam kimseye ne buff hayri olan ne heal atan sadece dps karekterler acip zaten heryerde dps verip egleniyor üstüne eglencesine girilen bg lerde de niye heallemiyorsunuz lan beni diyor,

oldu az yede uşak tut diyoruz bizde
:)

guildce girdigim bi yer diilse yada rahat bi anima denk gelmediyse yada ölecek durumda şansa görmezsem babamin ogluna heal botluk yapmam yapanda salakdir
:)

ne zaman attigim heal la aldigim honor point verilen damage le alinana eşit olur o zaman yaparız[signature][hline]Forme 60 lvl Human Paladin SEVEN
Lokman 60 lvl Elf Priest Pain Train
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Leopar, 04 Ocak 2006 11:29 tarihinde demiş ki:
haa ama önceden yapılmış bi raid grubu varsa orası ayrı tabii, herkesin rolü bellidir ne yapacağı bellidir. healerlar korunur, healera saldıranlara cc büyüleri yapılır bu şekilde hayatta kalıp heale devam edebilirler

demişim zaten riglous, düzenli raidlerde healin gerekliliği tarışılamazki zaten? beni koruyan bi grubum olsun, hep bir grup olarak hareket edelim böyle raide canım feda, heal gearımı giyer ölümüne heal ederim[signature][hline]Bi zamanlar PUMA'ydım ben.hazır nick değiştirme hala aktifken değiştiryim dedim ve değiştirdim.yaa işte öyle...

Talaras, Lvl 60 NE Druid of Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi herkesin aşina olduğu ama çoğukişinin idrak edemediğini düşündüğüm bir kaç konuya değineceğim.

class; hepsi ayrı bir konuda (ya da her konuda bir parça-hybrid-) uzmanlaşmış meslek dalları diyelim.

dps; damage per second. yani hasar/saniye.

hps; healing per second.

mantık; bu konu üzerine yıllarınızı verebilirsiniz tabii. gerekli bişey, konumuz dahilinde de biraz yürüteceğiz :)

gelelim konumuza:

efendim bizler mantıklı insanlarız. oyuna başlarken bir class seçeriz. bunun amacı nasıl zevk alacaksak, o biçimde oyunu oynamaktır. ben verdiğim hasarı görüyüm, çatur çutur iki dakkada indiriyim karşıdakini derseniz (bu sizin yeteneğinize ve bir çok dış etkene de bağlı bir şey tabii) dps'i yüksek bir class seçersiniz. yok efendim ben tek başıma adam kesiyim ama grupta da oh ne güzel insanlara yardımcı olduğumu somut olarak görüyüm(yoksa yardımcı olmayan class yok, pek tabii hepsi bir takımın parçası) derseniz hps'i yüksek bir class almakta fayda var değil mi?
şimdi biraz daha mantık yürütelim. bir grupta warrior varken shaman'ın tanklık yapması ne kadar doğrudur? Ben bu soruya doğru/yanlış diye cevap veremem açıkçası. Gerçek şu ki bu grup benim arkadaşlarımsa ya da guild grubuysa ben o warrion dişlerini söker shamanın kafasına çakarım :D yine böyle bir grupta priest'im "ben mage olmuşam" edasında başlarsa sw:p, mb falan, bende başlarım ona... :) lakin custom grupta iş biraz değişiyor. bir priest çıkar damage'e özenirse, shaman çıkar warrior'dan önce tanklığa özenirse ben önce onları uyarırırım. eğer uyarıdan anlamıyorlarsa ama yine de grup kendini idare edebiliyorsa öyle devam ederim. edemiyorsa da ayrılırım, en fazla koyabileceğim tepki budur.
şimdi uyarma hakkım var mı? hakaret etmedikçe uyarma hakkım var tabii.
neden uyarma hakkım var? efendim class demiştim en başta. herkesin bir uzmanlık alanı var. herkesin bir "en iyi yapabildiği şey" var. peki neden grup adına işlerin daha kolay gitmesi için "en iyi yapabildiğimiz şey"i yapmıyoruz o zaman? grup adına işlerin daha kolay gitmesi demek, grup içindeki bireyler adına da işlerin daha kolay gitmesi demektir. haa eğer grup içinde ana görevinden sıkılan varsa diyorum ki o class ona göre değil. oynamasını tavsiye etmem. oynuyorsada bazı sorumlulukları var, bunları es geçemez. (custom gruplar için bazı farklılıkları yukarıda belirttim.)

şimdi gelelim "priest yeterli damage vermiyor" yorumuna!!!11one1! bu inanılmaz bir yaklaşım zaten :) en üstte ne demişim? hps denen bir kavram var. senin zaten hps'in yüksek bre priest, sen birde yüksek dps istersin. o zaman kim karşında durabilir senin? kalır mı oyunda denge? bu konunun derinine inmek dahi istemiyorum :D anlatabildim derdimi herhalde; mantık - dps - hps

sonuç olarak oyunda grubun ayaktakalmasını sağlayan tek kişi priest değildir. mage add'i sheep'lemesse wipe yenebilir. ya da warrior aggro'yu kendi hatasından dolayı tutamazsa... warlock gereken yerde imp, gereken yerde voidwalker vs. vs. kullanmazsa... malumunuz priest'tende bu zincirde ilk beklenen şey iyileştirici gücüdür (bkz.: hps)

beklentileri karşılayıp karşılamamakta oyuncunun elindedir. herkes birbirine anlayışlı olsa sorun kalmaz herhalde ;)

p.s.: benim çok canım sıkılmış belli, bu yazı ne uzadı böyle![signature][hline]is all that we see or seem
but a dream within a dream?

Edgar Allan Poe
Sosyal ağlarda paylaş

PVE'de DPS Warrior diye bir sey vardir guzel Leopar arkadasim. Saglam Gearla ilk 3'e oynar DMG Meterlarda.. Var mi Shadowforma girip Moblara SWP atan Priest?

Neyse bu tartisma gercekten komik. Random gruplarin Priestleri heallamaz dps yapmaya calisir. Iste bu yuzden premade gruplar random gruplari surekli yener. Cunku premade gruplarda healerlar heal yaparlar ve her zaman hps>dpsdir.[signature][hline]wi$h, the only gay eskimo
Wissy, the Gnomest Warrior

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...