Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tavsiye - GUNDAM SEED

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

said:
kender, 26 Kasım 2004 14:36 tarihinde demiş ki:
mecha ların çoğu samuray maskelerinden ve zırhlarından esinlenlenerek yapılmıştır..
senin gıcık olduğun şey adamların milli takım elbiseleri:)

Bak onu hic dusunmedim.. yinede ayni seviyede gicik durumdayim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ytse, 21 Kasım 2004 09:17 tarihinde demiş ki:
u.. mechalarda insan yuzu olmasi.. kilic vs vs gibi seyler kullanmalari.. oldum olasi nefret etmisimdir bu klislerder ...

doğada 1.5 milyar yilda evrimleşerek oluşan ve varliğini devam ettirebilen bi designdan daha verimli ne olabilir ki ???
ben asıl abuk sabuk mecha designlkarına kılım ... max perf + uyumluluk için insan kendi vucudunun devleştirilmiş halinden daha iyive hızlı neye adapte olabilir ?!?[signature][hline]isimler değişsede , kahpeliktir baki kalan ....
Sosyal ağlarda paylaş

Yav bu sırada Gundam sersi sadece Bandai nin oyuncaklarının tanıtımı için yapılan bir seri... Yani adamlar oyuncak pazarlamak için anime çekiyor... (ragnarok the animation gibi). Bu yüzden pek bişey beklememek lazım mechalarda...[signature][hline] Everything is clearer now.
Life is just a dream you know,
That's never ending
I'm ascending...
Cowboy Bebop - Blue
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vicious, 27 Kasım 2004 13:18 tarihinde demiş ki:
Yav bu sırada Gundam sersi sadece Bandai nin oyuncaklarının tanıtımı için yapılan bir seri... Yani adamlar oyuncak pazarlamak için anime çekiyor... (ragnarok the animation gibi). Bu yüzden pek bişey beklememek lazım mechalarda...

açıkçası her oyuncak satmak için yapilan anime gundam'ın binde biri olsa idi türkiyede TV de anime şöleni izlio olurduh yugi-oh yada pokemon veyahutta bayblade yerine ...

bir frame'inin çizilmesine bile katkida bulunacaksam ne mutlu bana bu GUNDAM'ın aldığım oyuncaklarla ...[signature][hline]isimler değişsede , kahpeliktir baki kalan ....
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
said:
mexinth, 17 Kasım 2004 23:59 tarihinde demiş ki:
insanca bir izleme planı istiyoruz

Daha önce hiç bir Gudnam serisi izlemediysen bile Gundam SEED'i izleyebilirsin çünkü Gundam serisi 6 farklı evrenden oluşuyor ve her evren birbiriyle bağlantısız.Gundam SEED "Cosmic Era" evreninin ilk halkası olduğu için gönül rahatlığı iler izleyebilirsin merak etme , seriyi bitirdikten sonra önce Gundam SEED Astray sonra da SEED Destiny'e göz at yanlız SEED Destiny2e geçmeden önce Gundam SEED Episode 51 olarak da geçen 4 dakikalık Inherite the Stars (adı buydu sanırım) bölümünü izlemeyi unutma.Son bölümden sonra ne olduğu anca böyle tam açığa çıkıyor ve Destiny'e gerçek anlamda açık kapı bırakılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gallant, 26 Kasım 2004 01:23 tarihinde demiş ki:
Abartı spoiler yapılmış ne diyim yani.
[spo1=Sezon 2 Spoiler]Yeni bölümlerde maskeli adamın kim oldugunu buldunuz değil mi?:)[/spo]

Hatırlarsanız Gundam SEED'in son bölümünde Kira Yamato kendini feda etmek pahasına bile olsa Providence Gundam ve Raww'ı ortadan kaldırıyordu.Ben seride en sevdiği 2. karakterim olan Raww'ın ölmesine dayanamamış ve "Raww'lar ölmez vatan bölünmez!" diye tepkimi belirtmiştim.Cidden Raww bu kadar zorlu bir savaşla bile ölecek bir tip değildi.Ben de düşündüm , acaba orada ölen yani Providence Gundam'ı kullanan Raww değil de onun dublör babından klonu olduğunu düşünmeye başlamıştım. (PLANT'dakilerin klonlama işinde ne kadar gelişmiş olduğu malumunuzdur) Neyse... SEED Destiny' ile beraber basına dağıtılan karakter listesinde Raww bulunmuyordu ama ondan tek farkı maske rengi olan yeni bir karakter vardı , adını yeni yeni öğrenebildik arkadaşın adı Neo Romaneke
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ytse, 26 Kasım 2004 07:59 tarihinde demiş ki:
[spo1=yeni bolumdeki adam..]yeni bolumdeki bahsettigin adamin sesi eski bolumdeki teymen mwu fraga nin sesi.. ama o adam olmustu.. olmemis olsa bile bu sekilde geri gelip taraf deistirecegine inanamiyorm.. buyuk ihtimal baska bir clone dur[/spo]

Şimdi olay şu :

SquaLL : [SPOILER] İlk clonelama zamanlarında Mwuu'nun genlerinden Raww'I klonlamışlardı , Raww sonra başarısız (daha doğrusu mükemmel ötesi olmayan) bir clone çıkınca kullanımdan çıkarılmış o da ileride geçmişi hatırlamayan ve geleceği de önemsemeyen bir tip olmuştu.Bu arada maske olayı deneyin başarısız olduğun kanıtlayan bir olay olabilir.Hücre metabolizması biraz fazla çalıştığından mıydı neydi yüzü iğrençleşiyordu , yaşlılardan bile daha kötü bir surat filan oluyordu diye maskeyi takiyordu sanırım?

Akuma_Blade : [SPOILER] Zaten klonlar asla orjinallerinden daha iyi olamazlar , her klonlama sonrası DNA yapısı hasar görür yada en iyimser ihtimalle korozyona uğrar.Bunun nedeni kopya bireyin klonlamanın yapıldığı yaştaki hücre yaşıyla doğmasıdır ki bu da klon bireyi hızlandırılmış yaşlanmaya sokar.SEED'deki sürekli ilaç kullanmak zorunda kalan klon ZAFT pilotlarının genetik dengeleyici ilaçları kalmadığı zaman çıldırmaya varan yan etkiler göstermelerinin de sebebi bu olabilir.

Gundam SEED Destiny'deki maskeli arkadaş Raww'ın genlerinden klonlanmış geliştirilmiş bir kopya.Adı da Neo Romaneke : Taraf değiştirme ihtimali doğru olabilir , zaten onun vücudu üzerinde uysallaştırıcı nano makineler yok sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

-GUNDAM SEED (2002/2003)

Ve işte sonunda! Uzun yıllar boyu Gundam hayranları UC evreninin gölgesinden çıkacak güçte bir Gundam serisi arayıp durdular.Bu amaca en son Gundam Wing ile yaklaştıklarını sananlar oldu ama gerçek dışarlarda bir yerdeydi (Tamam , esprim komik değildi) Bir süre sonra duyduk ki bu sıralar başka bir grup büyük ölçüde CGI'ya dayanacak yeni bir Gundam serisi yapmakla uğraşıyordu ve biz de Gundam SEED'i büyük bir şevkle beklemeye başladık ve ilk 10 bölümü çıkar çıkmaz aç canlı formları gibi saldırdık.Peki beklediğimizi bulabildik mi? Azzz sonra...

Gundam SEED'in bende bıraktığı ilk izlenim artık Sunrise'nin cidden Gundam konusunda 3. bir milat oluşturacak bir yapım peşinde olduğu ve Gundam SEED'in böyle ortaya çıktığıydı (İlk milat MS Gundam , 2. milatsa Z Gundam'dı bence) Gundam SEED ise atalarının arasından büyük ölçüde teknolojik cüssesi ile çıkıyor denilebilir.

İnsanlar ve genetik Upgrade'den geçmiş yeni nesil insanlar (Coordinator'lar) kendi aralarında iç savaşlara düşer ve çatışmaya başlarlar.Coordinator'lar dünyadan sürülür ve kendilerine uzayda yeni bir yapay cennet inşa ederler : PLANT adlı bu sistem Coordinator'ların yegane yaşama yeri olur ama dünyadakiler buna göz yummaz ve Coordinator'ları ortadan kaldırmak için koloni sisteminin orta yerine nükleer silahlarla saldırı operasyonu yaparlar.SEED termilonolojisine Bloody Valentine katliamı olarak geçen bu olaydan sonra PLANT yönetimi fanatik derecede sert güç kullanım yanlısı güçlerin eline geçer ve PLANT'ın özel askeri kanadı olan ZAFT (Zodiac Alliance Federation Treaty) kurulur.ZAFT yeni nesil MS'leriyle dünya yanlısı kolonilere saldırmakta , dünyayı ele geçirmek yada üzerindeki yaşamı yoketmekle sonuçlanacak GENESIS operasyonunu hazırlamaktadır.Derken dünya merkezli federasyon bir dizi yeni nesil MS üretir ve ZAFT'a karşı kullanmayı planlar.Fakat ZAFT bunu haber almıştır ve Prototip Strike Gundam dışında tüm MS'leri ele geçirir.Tesadüfen orada bulunan ve ZAFT saldırısından kaçarken yanlışlıkla Strike Gundam kokpitine sığınan Kira Yamato (Amuro Ray'ın SEED versiyonu) tamamen şansının eseri olarak bir kılıç ve omuz topundan başka hiçbir silah olmadan bir dizi MS'yi dağıtır ve federasyon güçlerinin bir gemisine Strike'yi ulaştırır.Fakat hayatını sonsuza dek değiştirecek 2 gerçeği öğrenir : 1- Kendisi de bir Coordinator'dur 2- Çocukluğundan beri görmediği kankası Asran Zara da Bloody Valnetine katliamında nerdeyse tüm ailesini kaybetmiş ve fanatik bir PLANT yöneticisi olan babasının da tesirinde kalarak ZAFT vurucu timine katılmıştır.Kira için zorlu ve uzun bir savaş böylece başlar.

İlk bölümden son bölüme dek son derece yoğun bir CGI bombardımanına tutuluyorsunuz.Ama korkmayın : Vandread tarzı , CGI olsun da çöpten olsun değil de Macross Zero ve Blue Submarine No.6 gibi yapımlarla aşık atacak denli hayvani derecede ayrıntıya girilmiş CGI sekansları sıkça var.Ayrıca öykünün iki tarafa da sıkça geçişler yapılarak anlatılması , iki tarafında amaçları , kaybettikleri , sevapları - günahlarının vurgulanması Gundam SEED'i basit bir iyi adam kötü adam çatışmasından öteye taşıyor.Z gundam kadar olmasa da ölüm öğeleri ve Twist & Turn'lerdeki tutturulmuş ölçü Gundam SEED'i averaj bir Mecha'dan çok daha ileriye taşıyor.Peki gelmiş geçmiş en iyi Gundam serisi mi? Azz sonra!

Gundam serisinin en iyi yönü daima hayvani dercede detaylı ve özgün Mecha tasarımları olmuştur.Daha önce zayıf teknolojinin de etkisiyle fazla etkisine giremediğimiz kimi mecha'ların SEED'de en ufak animasyonuyla bile sizi etkilediğini göreceksiniz.Tüm Mecha animasyonları doğrudan doğruya Motion Capture ile kaydedilmiş , gerçekçi özelliklerden çok aksiyona önem verseniz bile sizi tiryakisi yapabilecek bir dizi tasarım var.Özellikle zırh kaplamasını iyonize ederek enerjisi ytükenmediği (yada saldırmadığı sürece) kendini Predator filmlerindekine benzer bir "Cloaking Device" etkisi ile gizleyen saotaj amaçlı ünite Blitz Gundam ve Sazabi'nin Zeta Gundam'ın tasarımındaki en iyi özelliklerini almış bir MS olan Aegis Gundam tek başına seriyi sırtlayacak kadar başarılı tasarımlar...

Gundam SEED'in başarılı yönlerini vurguladık ya diğer noktalar? Gundam SEED en iyi Gundam değil diyorum.Nedeni çok fazla olmasa da yine de göze batan önceki serilerden aparma öğeler taşıması , 50 bölüme kadar bazı noktalarda gereksizce uzatılmış izlenimi vermesi ve netekim Mecha tasarımlarının çoğunun orjinalitesinin olmayışı gösterilebilir. Örnek mi? İlk bölüm de Kira'nın MS'Leri dağıtması doğrudan MS Gundam'dan arak... Son bölümde Raww Le Kleuze'nin (ki kendisi hayvani ölçüde bir Char Aznable özentisi olmuş , seslendirmesini de Gundam Wing'in Duo'suna yaptırmışlar.Ne alakaysa?) Kira ile yaptığı son savaş doğrudan Char's Counter Attack'tan arak (her saniye başı yarım düzine pod atmasaydınız diyesim geldi bazen) Hakeza hikayenin ileriki yerlerinde ortaya çıkan Forbidden Gundam , Gundam Wing'deki Duo'nun metalik ölüm meleği Deathscythe Hell Custom'dan ; Kira'nın da son savaşta
Sosyal ağlarda paylaş

Gundam SEED Destiny (2004)

Gundam SEED Destiny'de yanılmıyorsam karakter tasarımcısı ve yönetmeninde değişime gidilmiş , iyi de olmuş.Eskisinden çok daha iyi bir seri izliyorsunuz öncelikle.

Seriyi izlerken benim en çok çaçırdığım şey artık eski gücündeki br federasyonun olmayışıyfı.Gerçi tümden silinmiş değiller ama tüm olay 3 taraf (ZAFT , Orb ve OMNI adlı yeni bir grup) arasında geçiyor ve birbirleriyle iyi geçindikleri pek söylenemez.Tam da ateşkes sağlandı derken OMNI 'nin 3 tane matrix özentisi zibidiyle ZAFT üssüne dalıp en gelişmiş 3 Gundam'larından Chaos , Gaia ve Abyys'i kaçırmaları ve de o an tesadüfen orda bulunan Alex Dino (seni birine çok benzettim ama...neyse) ve acılı delikanlı Shinn Asuka da çerez oluyor ortama.Ama fena olmamış , ne de olsa Gundam evreninde asla barış sonsuza dek sürmez demiş atalarımız.Olaylar grubun liderliğini sessizce ele geçirmiş bir adamın dünyaya karşı CCA tarzı bir koloni düşürme harekatı başlatmasına dek varıyor.Ve ilk 10 bölüm bile diyebilirim ki SEED'den çok daha fazla Twist & Turn (İzleyicinin heyecanını taze tutan gelişmelere üst üste yer verilmesi diyelim) ile dolu.

Konuda nerde ilk sezondan ileride şeyler buldun derseniz ilk sezonun belki de en güzel özelliği olan savaşın çok boyutluluğu ve karakterlerin savaştan bağımsız kendi kişiliklerine ayrılan alanın daha arttırılması ve de zaten bir TV serisi için zaten mükemmel denebilecek teknik altyapının daha da mükemmelştirilmesi diyebilirim.Örneğin Athrun Zala'nın (ki ben oluyorum) SEED'in son bölümde elinde silahla malum amaçla girdiği odada gördüğü manzara ve az önceki amacına rağmen o an uğradığı çöküntü onun iç dünyasnı yansıtmak açısından benzersizdi , Athrun'un kendi içinde yaşadığı çelişkileri ve kendi gerçeğine uygun amaç arayışını Destiny'de de görüyoruz.Eski dostu Kira ile birlikle artık Orb altında savaşacak olmasına karşın karşısına bir rival karakter çıkıyor.O da savaş sırasında yaşadığı şehirde yaşanan Orb saldırısı sırasında kazara ailesini savaşa kurban veren ve inanmak istediği tüm değerler için ZAFT 'a katılan Shin Asuka.SEED'i dikkatle izlemişseniz aslında ZAFT'ın yaşasın kötülük diye tepinen insanlarla dolu bir yer olmadığını , başa geçmiş birkaç kişinin hırsı nedeniyle haklı oldukları bir intikam savaşını karşılarındaki herkesi yoketmeye odaklanmış bir katliama çevirmekten kıl payı döndüklerini bilirsiniz (Zaten ZAFT mı Federation mu derseniz ZAFT derim) SEED Destiny'de ise ZAFT mürettebatına bakarken kendinizi ilk serinin Archangel'inde gibi hissediyorsunuz.Kendini başkalarını öldürmeye adamış nerdeyse hiç kimse yok , hatta sırf bu yüzden söz konusu 3 gruptan yegane "kötü" olarak anca OMNI'yi görmeye başladım diyebilirim.Eski kadro demişken Orb'daki teknik eleman kadrosuna tövbekar kaptanımız Ramias bile geliyor.Seriyi izlediyseniz yabancılık çekmeyeceksiniz yani. Seslendirme birinci sınıf , zaten sırf buna önem verdikleri için eski UC Gundam'larında Quattro ve "Red Comet" olarak tanıdığımız karakterleri seslendiren , Kenshin'de en çok hayranı olan yan karakter olduğunu tahmin ettiğim Sou Jiro'yu da seslendirmiş olan yaşayan Seiyuu efsanelerinden Ikeda Shuuichi de Gilbert Dullindal dublajı için seriye dahil edilmiş.İyi de olmuş.

Serinin tanıtımı yapılırken kullanılan en önemli iddialardan biri de eski serinin hayattaki tüm kadrosunun bu savaş için geri döneceği idi.Gerçekten de Kira dahil tüm eski kadro geri dönüyor. (Bu arada geçen SEED bittiğinde manzara icabi Kira'yı öldü sanıyordum ve seviniyordum , SEED'in 4 dakikalık 51. bölümünü izleyince acı gerçeği kabullenebildim) İlk seride ölen Raww Le Kreuze bile klonu Neo Romaneke aracılığı ile geri dönmüş oluyor (Bir Raww fanatiği olarak bu olaya en çok ben sevindim diyebilirim) Ayrıca ZAFT'ın içindeki Zaku pilotlarını da sayarsak bir hayli cast birikmiş oluyor ki bu seri için yeterince güzel.Haberlere göre ileriki bölümlerde misafir oyuncu babından Junk Guild'den Rou'nun (Judou Ashita'nın SEED şubesi olur kendileri) Astray Gundam'ının Windam upgrade'siyle geri dönme ihtimali de varmış (MAHQ' bunu konfirme ediyormuş)

Görüntü efektleri eskiye nazaran karşılaştırıldığında bile çok daha iyi.Sürekli ortaya çıkan yeni gelişmeler ve dinamik senaryo ile sıkılmıyor , sürekli heyecanlanıyor ve kendinizi orda hissediyorsunuz.Seyirlik olarak bile çok güzel bir örnek bence.Belki Z Gundam kadar derin yada CCA gibi hazin bir öykü değil ama ileride gerçekten güzel Gundam serileri arasında sayacağımız da kesin.Sunrise yine çok çok iyi bir iş çıkarmış.Tebrik ediyoruz.

Not : Seri geçen Ekim ayında başladı ve halen devam ediyor.Şu an 13. bölümdeler ve 50 bölümlük planlandığını düşünürseniz daha çook maceramız var izleyecek :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Tüm bölümleri sanırım 10-15 kere izlemişimdir abartısız. Hâlâ da izlemeyen birisi varsa çevremde başına musallat olurum tekrar tekrar izlemek için:).

Gundam Seed yaşam biçimimi ve hayata bakışımı değiştirdi desem yalan olmaz. Seslendirme, müzikler, karakterlerin işlenişi ve hikâye kurgusu kanımca mükemmele yakın derecede. Hele o müzikler yokmuuuuu offff yani...

Destiny'lerde tam gaz geliyor(19'a kadar çıktı en son) ve hikâyenin nasıl şekilleneceğini merakla bekliyorum.
[spo1=Kira ve Shinn]Fansub'ların forumlarında da merak konusu olan birşey var. İleride Kira Ve Shinn, ne olacak da ayrı taraflarda yer alacaklar ve bu süre zarfında Athrun ne yapıyor olacakta bu olup bitene müdahale edemeyecek!!![/spo]
[spo2=Karakterler Hakkında]Ergenlik çağındaki tüm karakterlerimiz gençliğe bir adım atmışlar ve çok da "cool" gözüküyorlar. Athrun zaten karizmadan ödün vermiyordu, şimdi daha da bir otoriter olmuş. Kira'nın o çocuksu ve yönlendirilmeye muhtaç halleri gitmiş, yerine kendi kararlarını verebilen ve de yaşından çok daha olgun gözüken bir Kira gelmiş(Seed'de çocuğun yaşadığı tecrübeler yetmiştir tabi fazlasıyla:)). Bunların arasında Shinn o kadar göze batıyor ve itici geliyor ki, Athrun'a her karşı çıktığında, Cagalli'ye her laf sokuşturmaya kalktığında bir kaşık suda boğasım geldi veleti. Bu itici tavırları ileri bölümlerde de eminim ki devam edecek ve Kira'ya kafa tuttuğu vakit, Kira'dan önce ben pataklayacam bunu(Umarım Sunrise Kira'yı bu edepsiz velet karşısında boyun eğdirmez). Neo(Mwu) ve Rey(Klueze) arasındaki rollerin değişimi hiç göze batmayacak şekilde konuya yedirilmiş ve özellikle Rey çok tatlı olmuş:P. Talia(Minerva'nın kaptanı) çok silik ve etkisiz kalmış; nerde Badgiruel ve Ramius nerde bu hatunnn. Ayrıca Ramius'un tekrar Archangel'ın başına geçmesi ve özellikle ilk bölümdeki favori karakterim Andorew Waldfeld'in yeni bir MS ile yanında yer alması tek kelimeyle şahane olmuş. Bu gemi daha ne aşklara gebe olacak bakalım:). Yzak ve Daerka'yıda hak ettikleri mevkilere koymuşlar(Koloniyi havaya uçurmaya çalıştıkları sırada Zaku'ları ile çalınan Gundam'ların resmen anasını ağlattılar ve performansları görülmeye değerdi. Altlarında Gundam olsa heralde 6. bölümde biterdi herşey:D). Daha çok karakter var ama ben yoruldum yazmaktan...[/spo][signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
türkiye ile ilgili ilginç bir durum oluştu dizide

[spo1=Turkiyede geçen bolümler]keza aslinda o kurtardiklari üs istanbulda (kapalı çarşının eminonunun ve vapurun dikkat çekmemesi ve tanınmamasi imkansiz) ayrica dardanalles ( çanakkale boğazı) de ki savaşin ve barış konuşmasinin çanakkale zaferinin 90. yılına denk gelmesi ve o gün yayınlanmiş olmasi da ayrica bir saygi kazandırdı gözümde diziye [/spo][signature][hline]*Animelist.xls
*Proud member of RELAXOLOGY
*RELAXOLOGY @ GARAJ.ORG
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hired_gun, 24 Mayıs 2005 21:38 tarihinde demiş ki:
türkiye ile ilgili ilginç bir durum oluştu dizide

[spo1=Turkiyede geçen bolümler]keza aslinda o kurtardiklari üs istanbulda (kapalı çarşının eminonunun ve vapurun dikkat çekmemesi ve tanınmamasi imkansiz) ayrica dardanalles ( çanakkale boğazı) de ki savaşin ve barış konuşmasinin çanakkale zaferinin 90. yılına denk gelmesi ve o gün yayınlanmiş olmasi da ayrica bir saygi kazandırdı gözümde diziye [/spo]

İzleyince benimde epey hoşuma gitti çok iyi düşünülmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gallant, 24 Mayıs 2005 22:53 tarihinde demiş ki:
Gundam Seed Destiny torrentleri
http://seed.eatshoe.com/torrents/
Bir önceki sezonun ki nerede bilemiyorum bende arkadaştan almıştım cdleri.

destiny torrentlerini en son bende burdan cektim
daha onceleri ama http://www.downloadanime.org/
http://a.scarywater.net/
adreslerinde de vardi , bi anda kaybolunca noldu diye seyetmistim :) neyse zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

haha bu sırada Justice geri dönüyor... Evet orjinal sitesinde yeni mechalar açıklandı.
Shinn -> Destiny
Athrun -> İnfinite Justice
Kira -> Absulute Freedom olması lazım. Kısa kiranın mechayı biraz yamultucaklar gibi gözüküyor[signature][hline]SenariouS
The Beast That Shouted "I" at the Heart of the World
Sosyal ağlarda paylaş

Her yeni bölümün altyazısız torrenti, cumartesi günü öğleye doğru, altyazılı olanı ise pazar günü, en erken bu sitede çıkıyor bildiğim kadarıyla. Benim gibi her bölümü sabırsızlıkla bekliyorsanız ve bir iki güne dahi tahammül edemiyorsanız... http://www.tokyotosho.com/[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.

[Bu mesaj Keyzar tarafından 25 Mayıs 2005 09:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gundam Seed Destiny Ep32 huhuuhuh herşey çoook karışacak herşey çook karışacak
Bu sırada sizce de destiny konusu seed den daha iyi değil mi ??[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...