Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden Orc, neden Human?

AnuriaAlptekin

Öne çıkan mesajlar

said:
AnuriaAlptekin, 28 Aralık 2005 22:29 tarihinde demiş ki:
Bunu kastediyorum zaten aragorn. Oyun da o filmden (aslında kitap) esinlenilerek yapılmış.
Bu arada Sabrina oyunun hikayesinin Türkçe çevriminden söz etti ama, henüz detaylandırmış değil.

P.S: Lütfen 3. sayfanın sonuna bir göz atın

Yollarsanız çeviririm, siteye girmiyor.[signature][hline]Why can't you see that I try;
Every tear I shed, is for you?
-----------------------------------
PATİCİK FM
Sosyal ağlarda paylaş

Siteye girdim, hatta oyunun hikayesini word dosyası olarak da kaydettim. Ancak buraya yazılabilecek gibi bişey değil bu. Bi öneriniz var mı? :)

P.S: Lütfen 3. sayfanın sonuna bir göz atın[signature][hline]Come let me love you, let me give my life to you, come love me again... You fill up my senses......
------------------------------
Server:Xigenon
Nation: Karus
Job: Elemantal Lord
Clan: New_Age (Leader)
Lvl: 6x
Np: şimdilik yeterli değil
Sosyal ağlarda paylaş

Bi deneyelim... Şimdilik sadece resim yollayabiliyorum :)[signature][hline]Come let me love you, let me give my life to you, come love me again... You fill up my senses......
Sosyal ağlarda paylaş

http://rapidshare.de/files/10051586/KE_hikayesi.rtf.html

oyunun orjinal hikayesi burda arkadaşlar. Başka çevirmek isteyen varsa sevinirim..[signature][hline]Come let me love you, let me give my life to you, come love me again... You fill up my senses......
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Human açma sebebim tamamiyle sakin bir yapıya sahip olmam intikam fln gibi düşüncelerin yok mesela.. Sebebli sebebsiz kimseye küfür etmem ama kavgaya bayılırım özelliklede ezilen biri için kavga ediyorsam bu yüzden human oldum. Arkadaşlarım karus oldular çünkü daha kalabalık ve eziciymişler. Tabiii bende bu gidişata dur diyebilmek için Human oldum onlar beraber kastı ama hep benden geride kaldılar çünkü benim ulvi bir amacım vardı diye düşünüyorum... Bilmem açıklayabildimmi??[signature][hline]G€L€N €LÇİ$İ D€İL AZRAİL 0L$UN, KAÇAR$AM ANAM AVRADIM 0L$UN
Sosyal ağlarda paylaş

Bence burda bir kavram karmasasi var. Soyle ki , yazilanlarda kisinin gercek hayattaki yansimasi olarak düsünülmüs. Hmm evet bir bakima dogru olabilir ama bu sadece bu oyun acisindan düsünülemez. Net ortaminda takilan maskeli baloya dahil olan %99 da ayni mantigi güdüyorlar.

Bu oyun bir MMORPG . Yani sonunda bir Role Playing Game ( her ne kadar bilincsiz insanlar tarafindan oynanip oyunun amacindan mantigindan uzak bir CS , Half Life mantigi ile önüne cikani kes mantigina donmus ve FPS first person shoot'a donmustur) . Simdi söyle örnek vereyim. Ben cok uzun senelere FRP oynamis kendi capimda cevremdeki arkadaslara DM'lik yapmistim. Oynadigimiz gruplarda genelde kisilerin karakterlerine zit karakter vermek ile taninirim. Kisi kendi gercek karakterine uygun bir chari rahat oynayabilir ama yaraticilik aliskin olmadigin hatta taban tabana zit bir karakteri oynayabilmek , zekani ve yaraticiligini kullanabilmektir. Karakter geregi bir wood elf olmam gerekirken oyunlarda genelde Dark Elf ( Drow ) oynamisimdir. O zaman daha cok zevk aliyorum cunku aliskin olmadiigm bir durumla karsilastigimda bir an durup hmmmm acaba bu karakter ne yapardi diye düsünüyor ve o anlik reaksiyonumu veriyorum ve inan ki bu daha eglenceli. Kendi yasamin ile uygun bir karakteri oynamak cok kolaydir. Rutine koyarsin gider.

Bu oyuna human olarak basladim. Cunku drow mantigima orctan cok , cogu FRP hikayelerinde gecen evil yada neutral human tercih ettim. Bu yüzden ki ilk charimin adi Rune La Fey idi. Forgotten Realms serilerinde gecen bir Drow arch mage / raider. Sonralardan humanlardaki ortamin cidden cok bozuk oldugunu gördüm. Kisisel fikrim oyun mantigini anlamayan abi naytonlayn diye bisi var hadi oynuyoruz diye ortama dalan kisiler , klasik Türk mantigini güderek " Ben iyiyim , kahramanim kötülere karsi savasirim" diye düsünerek oyuna girmeye basladilar.

Reaktif oldum ve orc tarafina gectim. Hala da orc oynuyorum en azindan oynamak istedigim stile uyuyor. Kliseleri sevmiyorum[signature][hline]Somewhere along the days of my life
I found my faith in you

(Cry for me)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu girdiğin konu. "hmm.. bu karakter nasıl bir tepki vermeli?" sorusu yani, başka bir sayfada açmak istediğim bir tartışma konusu aslında. Çünkü karakterin ayrı özellikleri olduğu gibi, karakterler de skill verilişine göre farklı özellikler gösteriyor. Ama evet, budur. Yakalamak istediğim birşey vardı, sen onu söylemişsin. Ben henüz bunu tam olarak yapmadım sanırım. Orc ırkının hakkını vererek oynamıyorum. Şimdi yanımda arkadaşım var (ki kendisi bu oyuna başlamama neden olan zat-ı muhteremdir) ve konuyu bir kez de onunla konuşulım bakalım.[signature][hline]Come let me love you, let me give my life to you, come love me again... You fill up my senses......
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz daha düsündügümüzde konu iyice karmasiklasiyor. Gecen gün bir arkadasla da bunu konusuyorduk. Bir human priest düsünün. Priest dendiginde aklimiza ne geliyor .. Adi üstünde ruhban sinifi rahip yada imam yada her neyse.. Heal eder kisinin almis oldugu yaralari iyilestirerek yasam gücünü tekrar olmasi gereken seviyeye getiren yada inandigi tanrilar tarafindan bahsedilen gücü kullanarak yasam gücünü arttiracak büyüler kullanmak ( buff ) ya aura/talisman . O bilgidiniz ismi kullanmak istemiyorum . Battle Priest biraz daha iyi. Ama bu priest iyi olmak zorunda. degil mi ? O zaman neden malice , parasite , torment , massive kullaniyorlar ? Bunlar Curse yani lanettir. Kendi irkini korumak amaci ile mi karsi tarafi koruyorlar ? Tekrarliyorum onlar ruhban sinifi .. karisik degil mi ?

Aslinda bu oyunun kurgusu cok aceleye getirilmis . Siniflar cok daha iyi degerlendirilebilirdi . en azindan bir necromancer sinifi yaratilip curse buyuleri ona devredilebilirdi.

Bu oyunun RPG mantigi üzerine saaterce konusulup yüzlerce mantik hatasi ortaya cikarilabilir. Neyse uzun konu kimsenin basini agritmak istemem .[signature][hline]Somewhere along the days of my life
I found my faith in you

(Cry for me)
Sosyal ağlarda paylaş

ben human bp yim curse kullanıyorum ama kötülük seviorum ama iyilik adına mı kötülük yapıorum yani düşmana kendi silahıyla saldırarak en büyük hücum strateejisini kullanıorum yani napıorum saçmalıorum :D[signature][hline]tüm cemaat-i orG burdan size sesleniorum
eger cz de BuFFs_BuNNy adında bi priest görürseniz dalmayın fındık fıstık o:D
Sosyal ağlarda paylaş

Ben açtım karşıma human çıktı başka bir ırk olduğunu bilmiyordum bile :D

Ama bu oyunda en mantıksız bulduğum şey ırkların human ve orc olması... Human olmamalıydı diğer ırk Dwarf ya da Elf vs olmalıydı. Ya da ne bileyim tek ırk olmalıydı da reds blues falan olmalıydı....Çünkü bu oyunu oynayan herkes human yani insan olmuyor yani:D[signature][hline]Class: Rogue/Archer
LVL: 68
NP: 170xxx
Clan: JokerS
Server: Ares
Durum: Az kaldı...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bilinc, 30 Aralık 2005 00:35 tarihinde demiş ki:
Ama bu oyunda en mantıksız bulduğum şey ırkların human ve orc olması... Human olmamalıydı diğer ırk Dwarf ya da Elf vs olmalıydı. Ya da ne bileyim tek ırk olmalıydı da reds blues falan olmalıydı....Çünkü bu oyunu oynayan herkes human yani insan olmuyor yani:D

:D Dragonlance okuyoruz galiba red , grey ve white siniflar. Evet aslinda daha hos olurdu . Biraz karisik olurdu ama .Bu arada bilmeyenler icin not düseyim

Beyaz : iyi
Gri : Tarafsiz
Kirmizi : kötü

olarak gecer .Ikinci irk icin dwarf cok zor olurdu . Elf cok güzel giderdi. Ki karakterler mükemmel olacagi icin eminim %90 Elf olurdu güzel görüneyim sekil olayim diye. Badem gözlü, mukemmel fizikli vs. Karakterlerinin düzgünlügü, insanlara dogaya saygilari ile taninan elfleri düsünsenize KE'de

Moradon'da ana avrat küfür eden bir Elf cleric yada Eslantta KS yapan bir elf archer. Karakterliklerinin agirligi ile taninan bir elf'in agaaaaaaaa nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr clan pls aga nolurrrrrrrrr diye konusacagini. aman iyi ki Elf olmamis ...[signature][hline]Somewhere along the days of my life
I found my faith in you

(Cry for me)
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu baştan sona okudum ve burada böyle bir topic görmekten çok mutlu oldum. Bunu söylemeden geçemiyeceğim.

Ben oyuna ilk El- Morad saflarında başladım. Çünkü o sıralar ciddi bir con. oyunu hazırlığındaydım ve elf mage oynatacaktım. Bende Baelithilie nickli el morad magei actım sarı uzun saclı tipi (en azından "saçlar uzun kulakları kapatıyor" diye avuttum kendimi :'( ) Oyunda muhabbet faslında o charla oynadığım sürece mümkün olduğunca elf gibi davranmışımdır sanırım. ( rune ile aramızı bu güne getiren bir etmende budur bence)

Küfür eden human olmaz mı? olur. Ama oyunla ilgili rp içeren hoş cüce küfürleri yerine anaya bacıya ulaşan hayvanca ithamlardan iğreniyorum...Bunu yapanları el-morad / karus diye ayıramayız....

Şu an orc oynatıyorum...genelde normal/shout chat kapalı geziyorum ve pmlerde aga diye başlayan bişey varsa gerisini tahmin edebildiğimden ya cevap atmıyorum ya da english pls diyorum.

Bu oyunun bu hale gelmesi zaten Hack'n Slash üzerine kurulu rp dışı bu oyuna cafede LAN üzerinden CS oynarken bile wallhack kullanan adamların dolması sebep bence... Çünkü frp bilmeyenler oynamamış olanlar, alınan her xp nin geldiği olayın yarattığı o heyecanı anlayamaz... Daha serverda 60+ lar yokken ben 30 olunca oyunu bitirdim gibi gelmişti hiç devam edesim yoktu mesela... Sonra kaptırınca oyun + muhabbet daha iyi gelişti ve bu oyunu bir RPG olarak görmemeye başladım... Daha çok interaktif chat room + sanal ticaret oldu benim için.

Irkdan bağımsız bir konu daha var aslında... Single player oyunlarda oyun üreticilerinin tüm iddialarına rağmen angutluk seviyesini aşamayan yapay zekalı yaratıklarla kapışmaktansa, karşıma kosper da olsa gercek insan alıp, onunla kapışmak taktik üretmek devamlılığı sağlayan tek şey bu oyunda...[signature][hline]-Haaaapşuuuuu!
Sorry i'm alergic to bullshit...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
exclamation, 30 Aralık 2005 01:39 tarihinde demiş ki:
orc um hep orc tum,,ölede kalıcam...ilk açtıımda arkadaşlarımın çoğu orc die orc olmuştum ama sonra anladım ki arkadaşlarımın çoğu human da olsa bn doru yolu bulup eninde sonunda orc olurmuşum:D....

lol ehehehe bencede orc cunku oynun zevki orcla cıkıyoo insanin icinde kötuluk olmaya görsünn :))[signature][hline]karakter: paper mage
level:62
ırk: org:)
np:166 k
Clan justice

KARAKTER SATILIKTIR ARTIK BIRAKIYORUM İLGİLENENLER [email protected] sorabilir

Sosyal ağlarda paylaş

cafedeki bütün arkadaşlar human olduğu için mecburen human olarak karakter actim.yoksa cz de monitöre bakarak beni kestiklerinde;
-aha aha noob..
-zuhaha kek nbr ?
-sen yetmiş olsan kac yazar
-zamaninda dedim sana human ol diye ama dinlemedin
-keriz npsi geldi
-ahaaa arkadan geliyo vay uyanik
-yetişin hbnin arkasinda ... beni kesecekkk
demelerine müsade etmemek için mecburen EL morad saflarında yer aldım :-/[signature][hline]now kasing..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...