Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quest alırken disconnect olmak

Ractamainus

Öne çıkan mesajlar

Quest alırken ya da tamamlamışken npc ile konuştuğumda disconnect oluyorum. Questi tamamlıyorum ama hemen arkasından dc oluyor. Lakin hala oyunda kalıyorum, direkt login ekranı gelmiyor. Bir süre sonra geliyor login ekranı.

Sebebi hakkında bir fikri olan var mı?[signature][hline]is all that we see or seem
but a dream within a dream?

Edgar Allan Poe
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.blizzard.com/support/wowgm/?id=agm01788p

şöyle birşey buldum. işine yarayabilir. ilk çözüm olarak WBD ve WTF klasörlerini silip tekrar oyuna gir. hatta interface klasörünü de başka biryere kopyala addonsuz çalıştır.[signature][hline]Wagner - Level 60 Undead Rogue - Bladefist
It's actually a popular misconception that everyone was a noob at some point. Some of us were just born pro.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok emin degilim ama teorilerimi soyleyim server high mi bilmiorm senin ama servera cok fazla yuklenince dc alabilio olablrsn tabi bunu questlerle bagdastrmam ama ... 2. teorim wow installda veya sonradan yapilan bir etkiyle komut degisimi . aslinda wow dosyalarn buyuk 3 4 parca halinde oldugu dusunulnce az bi ihtimal gibi geliyor ama sole olablr yani NPCyle konustuktan sonra kendi kendine log-out komutu veriyor olabilir . kullandgn add-onlar varsa kontrol etmeni tavsiye ederm onlari aktive etmeden gir dene bi[signature][hline]HEIL TO THE MOONLIGHT !

WoW | Magtheridon EU
60 Night Elf Rogue
60 Human Paladin
52 Human Mage >> soon 60
40 Night Elf Druid
38 Dwarf Warrior
Sosyal ağlarda paylaş

ben de quest verirken DC oluyom :D
şu ana kadar 1 çözüm işe yaradı o da arada oluyor. diğer herşeyi uyguladım ne yazık ki hiç faydası olmadı. Bende işe yarayan çözüm -ki arada işe yaıyor- "Interface" klasörünü silmek. Nolur nolmaz kes-yapıştır yao başka bi klasöre belki daha sonra geri kurarsın[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

valla aynı sorun bende de vardı hatta bu konus hakkında uzun bi baslıkta açmıstık arama yaparsan bulabilirsin sanırım.

sorun ethetnet kartından kaynaklanıyor, bikaç ayar yaptıgında bende düzelmisti durum.

edit: konu bu linkte çözüm lamutix nick li arkadasın anlattıgı gibi, yani en azından bende çözüm olmustu.

http://forum.paticik.com/view.php?id=137201&page=48

[signature][hline][b](EU) Magtheridon
< GrimSoul > OmeN
[b](EU) Burning Legion
Toraman -
Catch

[Bu mesaj OmeN tarafından 25 Aralık 2005 23:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok
aynı sorun bende basladıgımdan ebrı var defalarca abslık actım ugrastım blızzle konsutum yok

blızz ın mantık
suyunu kontrol et bu calsııyormu makınenın sıcaklıgı vs vs vs

sorun tamamen clıent tan kaynaklanıyor

clıent quest teslım ederken rep exp vs vs hesaplıyor ve bu bılgı alısverısı ozellıklede quest ın yenı bır devam quest ı varsa cok fazla bılgı gonderıyor
bazı mdoemelr bu kadar yogun verıyı saldırı olarak algılayıp net baglantısını kesıyorlar kımısı sadece clıent ın dısconenctıyle kalıyor ozellıkle turkıyede yaygın kullanılan motorola 4400 serısı kablo modemlerde sık sık yasanıyor bu sorun

ole wtf wdb lerı sılmekle offload checsum kapatmakla olmuyor bu ısler blızz ın arada bır hatanın kendınde oldugunu anlaması lazım
kardesım hardware e gore yazılır softwareler ama omrumde ılk defa software e gore ayarlanan harware goruyorum onu duzelt jumper tak kabloya ızcı dugumu atıp dene

bıktırdın be blızzard[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...
31 CD ve 4-5 DVD tutan arşivi...
Görmek için mail filan atmayın,ben sizi ararım bir ara...

"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

viktor "alakası yok" değil. bu konuda ilk verilen linkte de blizzard'ın resmi açıklaması, ethernet kartından olabileceği yönde. omen'in verdiği linkte bu yönde bir çözüm sunuyor. şu anda yapılandırdım omen'in verdiği linktekine göre. ilk questimde dc olmadı ama garantisi yok tabii... bir kaç denemeden sonra emin olunca sonucu buraya yazarım. bana mantıklı geldi.[signature][hline]is all that we see or seem

Edgar Allan Poe
Sosyal ağlarda paylaş

repairle fılanda alakası yok aylardır bogusuyorum ben bu sorunlu bırakında bı kac level atlııım heheh

blızzardın butun buglarla ılgılı offıcal acıklamalarına bakın hıcbırınde sorun bızden kaynaklanıyor demez

butun troubleshootingleri

WDB WTF dosyalarını sılın ınterface ı sılın dıye baslar
blızzard stılı "workıng as intended" dır adamalrın bug ları kabul etmesı haftalar duzeltmesı ıse ayalr alır

1.9 da bu konuda bısey yapmsıalr ama daha rezalet eskdıen quest ı tamamlardın sonra modem kıtlenırdı halıyle dc yerdın
modem e restart attırıp gene gırmen gerekırdı ama quest ı tamamlamıs olurdun

1.9 da ıse clıent bunu sezıp anında dısconenct edıyor ve karaketr oytunda asılı kalmıyor ama questı tamamlıyamıyorsun

o yuzden oturdum 1.9 gelene kadar delı gıbı quest yapıyorum tek bır quest takılsa aptlıcam
blızzden bana gelen yardım ıse kablo modemını degsıtır oldu
tabı 5 yıldır sorunsuz calısan modemı blızz ın software ıne uysun dıye degsıtırıcem

blızzardın teknık departmanı sux[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...

Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

of çok bela bir sorun bu. bana zamanında (6 ay önce) olduğunda araştırmıştım ethernet kartı sorunu deniliyordu. ki zaten zoom x5 modeminin de içine ediyordu, internet gidiyordu tamamen, benim bilgisayar falan resetleniyordu. çok çektim yani zamanında. ayrıca geri girer girmez yine kitleniyordu, ancak arkadaşa söylüyordum başka yere götürüyordu.
ethernet kartınızın driverini değiştirmeyi deneyin siz en iyisi.[signature][hline]oasis.gen.tr
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lamutix, 21 Ağustos 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
ağ bağlantısına şöyle bişey yapmışım ben, deneyin belki düzelir:

denetim masası (control panel)
ağ ve internet bağlantıları (network and internet connections)
ağ bağlantıları (network connections)
yerel ağ bağlantısı - sağ tık (local area network)
yerel ağ bağlantısı seçenekleri (local area network propertioes) penceresi açılacak
bağlanırken kullan: (connect using:) yazısının altında network kartının adı yazar, yanında da yapılandır (configure) tuşu vardır, ona tıklıyoruz
açılan pencerede gelişmiş (advanced) sayfasına geliyoruz
özellik: (property:) altında "checksum offload"un karşısında "enabled" yazıyorsa onu "disabled" yapıp tamam diyoruz.
bu kadar...

beyler bunu uyguladım ve 2 gündür hiç bir questte sorun çekmiyorum. sorun software'in (oyunun) ethernet kartına bir anda fazla veri yollaması ile alakalı. bu yöntem bundan önce bir kaç kişide olduğu gibi bende de sorunu çözmüştür.
denemenizi tavsiye ederim.[signature][hline]is all that we see or seem

Edgar Allan Poe
Sosyal ağlarda paylaş

cozmuyor valla bende bu defa modam kıllık cıkarıyor[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...

Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

aynı sorun bende de var ama şöyle ben wow u 2 yerden oynuyorum öğlenleri iş yerinden vakit buldukça akşamları evden öğlen yani işyerindeki pc den hiç bir zmn DC olmuyor ama evde daha iyi bağlantı olmasına rağmen dc oluyor devamlı q verirken alırken vs. ayarları kontrol ediyorum aynı addonlar aynı anlamadım gitti.[signature][hline]For The Horde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...