Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

küçüklüğün unutulmaz tatları,heycanları,kapış var!

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

ben bi kere taso kapışında kazaya kurban gitmiştim jip çarpmıştı bana..

hala hatırlarım hangi taso için gittiğimi pigeotto(böyle yazılmadığını biliyorum=)) diyip attı arkadaş tasoyu bende uçtum peşinden tam karşıya geçecekken gümmm. holalop yerdeyim. bayıldım orda. olaydan önceki son dkları hatırlamıyorum pek. arabada uyandım. kalkmaya çalıştım tutyolar. ne olduğunnda haberim yok sölemiyolar. hastaneye geldik. bırakın ben yürürüm diyorum falan tama ayağımı yere bastım.. hoop annem tutmasa beni düşüyodum. noldu bana ya falan diye soruyorum sora yine bayıldım. operasyondan sonra uyandım bekleme salonuna aldılar beni. lan bi baktım bizim tüm elean lar yürüyerek gelmiş hastaneye. nası duygulandım bilemezsiniz.

neyse bi süre yattım falan ama işin asıl boktan tarafı uğruna kaza yaptığım taso pigeotto değil pigeot imiş.. yalancı sinan...

teyy teyy. boncuk tabancaları vardı onlarla savaş yapardık biz.
2 bahce arawsında alcak bi duvar vardı. gruplu savaşırdık...

sonra mermilerimiz azalınca bi kaç tane adam çatışmayı bırakır mermi toplamaya başlardı. alan ihlali yapmadığı sürece ateş edilmezdi ona. ama karşı tarafa geçince üstüne çullanmasalarda ateş edrlerdi bizim mermilerimizi çalıyor diye...

sonra bide tarzancılık vvardı(ada bak lan) . duvarlardan atlayıp tellerden tırmanıp duvarların üstünde yürürdük. teyy teyy..

sonra bilgisayar çıktı mertlik bozuldu..

futbolu sevmezdim pek. hep kötü oynardım.(hala da pek iyi oynayamam ama geliştirdim kendimi:))

hmm başkaaa
misket falan hiç oynamadık biz..
hah hatırladım. mesela bahçeden kovma vardı bizim. kavga ederdik sonra "çık bahçemden!". ulan sanane apartmanın garajı orası. olsun çık benim bahçem.

onun dıışnda saklambaç.. geceleri dehşet zevkli olurdu bu oyun. bizim eczane nöbetçi olduğu zaman nası büyük bi zevkle oynardık bu oyunu be. bende otoparkın kumandası vardı ebe olunca ışığını yakıodum hehe.. şöle bi düşünürsek teletubbilerin ilk çıktığı dönem(hayır izlemiyodum ama hatırlaıyroum bi gece öyle muhabbeti açılmıştı.)

bide şey var " şaklaambaaç oynaayan kaleye mum diksiin"while players<6 { loop }... bla bla bla. elini çeken oynamıyor... vsvs

hala arada özlerim gider bakarım mahalleme ama pek çok şey değişmiş oralarda.. kimse evinden çıkmaz olmuş bilgisayar yüzünden.
ayrıca tabi bu gruba bende giriyorum hayatımın çok büyük bir bölümünü bilgisayar karşısında geçiriyorum.. yanlış olduğunu bile bile.... aslında bu da bir bağımlılık[signature][hline]FASTRELOAD
Spidee, 03 Aralık 2005 00:49 tarihinde demiş ki:
Abi sevgiline atacağın mesajı Paticik'de mi soruyorsun ? Hep beraber mi çıkacağız bu kızla ?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BioHazarD, 13 Aralık 2005 14:49 tarihinde demiş ki:
Ehauh o kapışşşşş olayını bende yapardım küçükken millet aç it gibi koştururdu :D

Hehe gerçi ben 15 yaşındayım burda buraya yanıt vermek gibi olmaz ama :).Pokemon kartlarını kapış diye atardık millet sıraları falan devirirdi birbirini yerdi.Bir onix kartı için arkadaş sabun yemişti.(Tırnak ucu kadar bile değil minnacık bişey :D )[signature][hline]All in all you're just another brick in the wall...
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden sitede otururduk.Arkadaşlar pek sevmezdi beni cok kotü futbol oynardım diye.Onlar iyi oynuyodu bi pok sanıyolardı kendilerini.Sokağın geçtiği tarafa doğru gitmiştik.Arabalara incir atıyoduk(ohaa :D ).Sora beni kovdular :( ne hikmetse gittim ben.Bu salaklardan biri inciri arabanın tam içine atmış.Adamlar köşeye cekmiş arabayı.2 kişi inmiş bu atanları arıyo ben eve cıktım balkondan olayları izliyorum.Sümer diye bi cocuk vardı adam cocu yakalamış dövmüş :).Garibim sakin bi cocuktu onuda sevmezlerdi.İşte boyle bi hikaye :D[signature][hline]All in all you're just another brick in the wall...
Sosyal ağlarda paylaş

bizim ev yokuşun tepesindeydi, toplar hep aşağıya kaçardı, o yüzden bizim evin önünde oynanmazdı, annem de beni bizim evin önünden başka yere salmazdı. oynayamadım ben top falan. çok arkadaşım da olmadı. en fazla odamda oturup resim yaptım.
*küçük emrah mode on*[signature][hline]ice age coming
throw me in the fire
Sosyal ağlarda paylaş

Ya haklısınız ben de az oynamadım misket (gulle derdik) ve tapalarla gerçekten bisosyal ortam wardı şimdiki çocuklar cümle kurmaktan o kadar uzakki.Bi internet cafede çalışıyorum gelen çocukların %90 ıyla hergün aynı diyalog:

-*çocuğun biri önüme geliyor*
-*ben çocua bakıyorum*
-*çocuk bana bakıyor*
* 40 saniye sonra *
-Ne var !?
-abi 1 saat
-1 saat ne
-14
-ne 14 ü ya ne istiyosun kalkıyonmu oturacak mısın
-oyun
-ya geç tamam

bunu yapanlar 7-8 yaşında da değil 14-15 yaşlarında bir cümle kuramıyorlar.Adamlara zorla cümle kurduruyorum burda.Örnek cümleler ezberletiyorum :P[signature][hline]Eh Tıklayın Artık

Sosyal ağlarda paylaş

hehe,bizim zamanımızda internet cafeler yoktu,saklambaç oynardık,kola kutusuyla maç yapardık.
12-13 yaşında,love story tiyatro oynardık sırf kızları öpmek için :lol:

Şimdinin veletleri varsın yoksun internet peşinde[signature][hline]Even the most beautiful woman in the world can not give more than she has...
msn gmail
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi bizim mahallenin yeni çocukları halan daha mahallede top oynarlar,ellerinde kağıtlar var ama ne kağıtları çözemedim onlarla bişeyler yapıyorlar, saklambaç felan oynuyorlar eski tat yok ama henüz neslimizi tüketmedi mahallemizin çocukları :)[signature][hline]Gerçek Taraftarın Sitesi Sakaryaspor / Tatangalar >>
O Bir SakaryaLı >>
Sosyal ağlarda paylaş

ben biraz hayvandım. 4. kattan teyzenin kafasına isabet ettirmek için soğan atmıştım, koluna gelmişti. morarmaktan öte kararmıştı kolu.
istop vardı bide renk sölerdin millet bulmaya çalışırdı hep kavga çıkardı o bordo değil kırmızı diye.
sora yazlıkta arkadaş amerikadan bi alet getirmişti 2 silah 2 de göğüse takılan bişi, birbirine ateş edince ötüyodu 10 kere atınca ölüyodun, 10 kişi bunu oynardık ama 2 alet olduğu için diğer çocuklar sadece yer söylerdi =)
bide bizim apartmanda birbirinden kaçma olayı vardı. bigün birine gıcıklık yapmak istediğimiz zaman aşağıya çağırıp("xxx aşşaa incekkmiiiiiii") o inmeden kaçardık.
torpil alıp heryere atardık karşı apartmandan çıkar bağırırlardı bize.[signature][hline]"bir katilin,bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette,dürüst kişilerin yerinin ya mezar,ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek"-Fidel Castro
Sosyal ağlarda paylaş

ben en çok kertenkele yakalamayı severdim çatlaklara girerlerdi alırdım elime bir dal parçası aşağıdan yukarı ya doğru gezdirirdim üstede elimi koyardım hep işe yarardı sonra da alıp kavanoza koyardım eve götürürdüm sonra arkadaşlarda toplanır etrafıma bakiim bu seferki ne kadar büyük die önceki günkü hasatın yorumunu yaparlardı.Birde meyve talanı zamanı vardır ilk bahar - yaz erik,kiraz,ay çiçeği hatta bazen yeşil soğanları kopartıp yediğimizde olurdu (: birde böğürtlenler vardı ki onlar tatlıydı en sevilen olaydı büyük ve siyah olanları topliyanlar günün şanslı veledleri oluyordu çoğunlukla değiş tokuş yapardık birde 5 tane kırmızı böğürtlen veriyim sen bana 2 siyah böğürtlen ver.Zaten mahallelerde veled bakımından zengindi yan mahalleyle birleşir erik ağacı talan ederdik ağaç ağaç olmaktan çıkardı.Kalabalık olduğumuz için kimse çıkıpta sopayla kovalamadı bizi daa çok polisi arıyoruz veya bu erik zehirli die kandırmaya çalışırlardı.En çok revaçta olan olayda daa yeni ilaçladım çocuklar ilacın etkisi geçince toplarsınız yersiniz olayıydı sonra 3 gün sonra bi gelirdikki adam bütün erikleri toplamış bize hiç birşey kalmamış:) akşamları 30 kişiyle saklanbaç kdr zevkli bir olay yoktu zaten hurra herkes koşuştururdu bağrışlar çağrışlar.Mayıs ayında ateş yakma olayı vardı birde arabası olanların kapılarını dolaşıp patlak lastiğiniz varmı die sorardık ki o zmn pek abez bi soru kaçmazdı bu :) birde kan kardeş olayı vardı kör jiletlerle kan akıtma çabası ayrı bir olaydı zaten.Hadi kan kardeş olalım hadi kankardeş olalım kolumuzda çizik olmayan yer kalmamıştı.Birde ufak çapta hırsızlıklar vardı onlarda ayrı bir tattı suç işlemenin verdiği haz bi başkaydı.Tek korktuğumuz kişiler babalarımızdı o zmnlar.Baban eve geldi koş çabuk gel depar ata ata eve giderdik :) ne günlerdi be he heyt hatırlayınca tkrar çocuk olasım geldi[signature][hline]"Abidin,bana mutluluğun resmini çizebilirmisin?"
Mutluluk
Sosyal ağlarda paylaş

said:
InneR_ChaoS, 13 Aralık 2005 19:56 tarihinde demiş ki:
said:
RabbiT, 13 Aralık 2005 14:48 tarihinde demiş ki:
Köktükten sonrada haydööööö haydöööö diye dalga geçmek yokmuydu ah ulem ne günlerdi. =)

Zhauhauha lem bursalı olduğun nasıl belli

+111

said:
bide şey var " şaklaambaaç oynaayan kaleye mum diksiin"while players<6 { loop }... bla bla bla. elini çeken oynamıyor... vsvs

bu olayın "elime mum diksiiiin" versiyonunda da şöle bi geyik dönerdi. "oolm eline mum dikince allahı bıçaklamış oluyomuşun" (ohaaaa)[signature][hline]if u kill a man you are a murderer
if you kill thousands you are a leader
if you kill millions you are a god
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shimana, 15 Aralık 2005 01:20 tarihinde demiş ki:
said:
InneR_ChaoS, 13 Aralık 2005 19:56 tarihinde demiş ki:
said:
RabbiT, 13 Aralık 2005 14:48 tarihinde demiş ki:
Köktükten sonrada haydööööö haydöööö diye dalga geçmek yokmuydu ah ulem ne günlerdi. =)

Zhauhauha lem bursalı olduğun nasıl belli

+111

said:

bu olayın "elime mum diksiiiin" versiyonunda da şöle bi geyik dönerdi. "oolm eline mum dikince allahı bıçaklamış oluyomuşun" (ohaaaa)

bursa'nın cocugu oldugumuz gerçekten belli.. sonra cilli derdik miskete. favori cilline de kaftik gibi birşey derdik. başaltı gibi oyunlar oynardık hey yavrum hey.[signature][hline]G3NK-Ster paradayzo!
Sosyal ağlarda paylaş

abi bursa deyince aklam gelen ilginçliklerden diğeri de tombilibiliştir. hani dokuz taş denir heryerde. ama bursada tombilibiliştir onun adı. gecenin bi körü dokuz taşı üstüste dizer "tombilibiliiiiiiiş" diye bağırırsın :D[signature][hline]if u kill a man you are a murderer
if you kill thousands you are a leader
if you kill millions you are a god
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shimana, 15 Aralık 2005 02:01 tarihinde demiş ki:
abi bursa deyince aklam gelen ilginçliklerden diğeri de tombilibiliştir. hani dokuz taş denir heryerde. ama bursada tombilibiliştir onun adı. gecenin bi körü dokuz taşı üstüste dizer "tombilibiliiiiiiiş" diye bağırırsın :D

bir de kuka vardı.. yolun ortasında bir top. asklambaç gibi. ebe birini gördüğünde topa basardı. eğer biri topa vurursa oyun yeniden başlardı. ayrıca benim çocukluğum sıradan bir bursa gencine göre daha garip aktivitelerle geçmiştir. dereler, şelaleler, ağaç evleri dalan gibi :)[signature][hline]G3NK-Ster paradayzo!
Sosyal ağlarda paylaş

futbolcu kartlarıyla 40 ar 50 şer oynayanları derbi maçı keyfinde izlemek gibisi var mıdır dünyada...''köken'' tarafın elindeki kartların bir kısmını ''Kapiiiiş'' nidasıyla havaya atmasıda ayrı bir heyecandır...ah..eski arkadaşlarımı özledim..

Değişiklik:imla

[Bu mesaj Arkasokak tarafından 15 Aralık 2005 13:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkasokak, 15 Aralık 2005 13:22 tarihinde demiş ki:
futbolcu kartlarıyla 40 ar 50 şer oynayanları derbi maçı keyfinde izlemek gibisi var mıdır dünyada...''köken'' tarafın elindeki kartların bir kısmını ''Kapiiiiş'' nidasıyla havaya atmasıda ayrı bir heyecandır...ah..eski arkadaşlarımı özledim..

bizdeki kartlarla oynama sisteim son rakamları aynı olduğunda kişi kökerdi ve eline alırdı taki karşının kartları bitene kadar.[signature][hline]G3NK-Ster paradayzo!
Sosyal ağlarda paylaş

@DoGMeaT
özledim lan o günleri akşamları otururduk parkta saat 1 lere kdr geyik yapardık gündüzleri de senin pc daha iyi oldugundan siz de oyun oynardık :) Can bilgisyar a giderdik yolda "yagsız dürüm" yazısını her gördügümzde kopardık :)

way bea[signature][hline]
Oosjo satılıktır... gerekli bilgi için tık...
Casa Bonita xD
VashTheStampede'in imzasından alıntıdır;
"Efendiler! Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanmıştır. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklâl vardır ki, ecnebilerin nasihatleri ile ecnebilerin plânları ile yükselebilsin. Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir."

- Mustafa Kemal Atatürk

6 Mart 1922, TBMM
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...