Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Yaprak Daha Düştü Ağaçtan...

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 2 yıl sonra ...

"Ana Mumi senin topiği gördük" diye bir kaç pencere açıldı sağdan soldan...İlginç,bu topiği bende harddiskimde saklıyorum,ama yapısı böyle değil malesef.Gene 1-0 yeniksin baştan.Tarihin tozlu sayfalarından "orjinali" gibi bir sayfayı çıkarmak "zordur"..

Herneyse,bir mesaj atıp çıkacağım.Uzunca yazayım,kısaca anlayın,anlatayım yada anlatmaya çalışayım...

İrtifa edeyim,Uykusuz olmasaydım,o ağacı sana yedirirdim Bone...Eskiden bir bir "insanlar" vardı...

Sevdiğimiz,değer verdiğimiz...Sohbetlerini görmekten zevk aldığımız,

saatlerce güzel güzel ciddi seviyedeki muhabbetlerde zaman geçirebileceğimiz insanlar...

Değer verilerek, "uğurlarında" bittiğimiz insanlar...

Şimdi ki insanlar,elde bir avuç kalmış bil çareler...

"Pragnatikbilmemney" ne dersen de..."Bilmeden" satırları yazmak zor.

"Geri geleyeceğim" diye birşey yok..Sadece senin yazdığın satırlara ve konuşma ardından mesajı hortlanman misalinden hoşlanmadığım için yazıyorum..Tepedeki satırlar zaten ana nedenleri belli etmiştir.

Bir insanın nişanlısı terk ettikten sonra,

Olimpiyatlara şansı olupta aşka yenik düşmekle bıraktıktan sonra,

Kendi vatanından 2000km uzakta vaktiyle vatanını işgale gelipte,çanakkalede çatır çatır denize döktüğü düşmanlarına para ödeme misalinde kalınca,

insanın hali ile hayata bakış açısındaki bir kaç şey değişiyor..

Paticik bana güzel şeyler kazandırdı.Bir avuç dolusu tatlı dost kazandım.Gerisine baktığım zaman "Bu ne?" diyebileceğim şeyler gördüm. "Ya Sen Paticikteymişsin listeme ekliyeyim" "iyi" ..."Ekle"

Ama 2 sene listemde durup seninle bir satır konuşmamışsam,kusura bakma,boşu boşuna listemde yer kaplıyorsun demektir...

Herkez "vay Mumi,güzel,süper" derken,Tayttan ottan b*ktan gülümserken,terini döküpte,ilçeler arası çatışma yüzünden,Avrupa şampiyonasından çıkarılıyorsan,ve elinde şansların varken sen sadece "olamayacakları" biliyorsan,

Hayata daha farklı ve değişik yönlerden bakarsın.

Buradaki insanların %99.9'u,üniversite,eğitim vs vs... hayali kuran yada okumuş yada bir yerde çalışan insanlar.Ben bir "doğa sever" değilim,zil zurna aşığıyım...

Hayatında arabayla geceleri geçemiyeceğin orman içindeki binlerce metrelik yoldan,geçerken,farını kapatıp yıldızları izleyen,rüzgarı dinleyen bir insanım...

Kısaca,"benim limitlerimde olmayan" yada 3 sene listemde durupta 1 kere selam vermeyen insanlarla artık işim olmuyor..Dolayısı ilede,artık hayatımda özde olan şeylerimi seçmeye başladım...

[b]Forumdaki eskiler, "U-23 YARIŞCISI" yazan zamanlarımı hatırlar...[b]

DÜNYA 301.si olduğum günde ben hatırlıyordum,listeye hüzünlü bakarak...

Türkiye 5.si olduğum günüde...

Haklarımın yendiği günüde,

Hasta bir başıma gülümseyerek evde bisikletimi temizlediğim günüde...

1 Sene içinde, 2-3 mesaj atarak, "Pragmatik olmuş" diyebileceğini sanmazdım zira..

Vaktiyle görüştüklerime bakıyorum forumdan,ara ara "Acep nerede ne yaparlar?" derdim eskiden.Artık belli kesim ortaya çıktı.Düşünen,selam veren,yada arada sırada Merhabalardan önce "Merhaba" gönderen.

Ben bir geldiğimde,karşımdaki kişi 2 geliyorsa,benide 4 ile kendisine selam ve hürmet etmeye gönderecek kadar dostluk bağı yaratıyorsa,işte bunun-bu kişilerin tatlılığına varmak istiyorum. "Slm heuehe" diyenlere değil.O yaşı geçeli,takribi bir 10 küsürlü yıl oluyor.

Kişileri iyi yada kötü-Yararlı yada yararsız olarak ayırarak kendime elek dokuyarak,3-5 tanesini tutmak,tabii ki çok tatlı bir misaliyet.

Örnek vermem gerekirse,Karakedide yazdığımı,afedersin,YUH DİYECEĞİM ŞEKİLDe "BİLE BİLE", "aaa hadi yaaa" dediğinde baktım yani öyle...

Bir insanın hal ve hatırı sormak ZOR değil,İMKAANSIZ oldu artık.Bunu bildiğimden dolayı 3-5 tane hal hatır soran insan toparladım çevremde..

Kimsede kusura bakmadan "Gururumuzsun Mumi" demesin laf-sözle peynir gemisi yürümüyor.Elin gavuryalarında BBC bana "Gel bacanak sana program yapalim,Demon sağlam olmuş" derken,bizde "Hehe"ler oluyor sadece...

"Hehe" deni

İlgi,algı farklı...

Kitap okumaya ilgi diye birşey kalmadı.Dağ evime çekilip kitap okuyup,soba yakmak benim için en tatlı düşlerden bir tanesi.Karnımı doyuracak kadar yemek param çıksın yeterli.

Yazacak çok şey var ama kesiyorum "kısa"...Hatta biliyorum,buraya kadar okumayanlar yada ne yazdığımın zerresini bile anlamayanlar olacak.

Geyiğe vaktim yok.Vakit kaybına vaktim yok.Mumi şöyle böyle olmuş demeden önce,insanın "yetkiyi" görebilecek kapasitede olması ve kişiyi bilmesi gerekiyor malesef. 1 sene aradan sonra dalış yaparken ki avatarı(o kadar yazı boşuna yazıyorum zaten) görüp "Dalgıç mı oldun" demektense, bir mail listesi kurarsın,ara ara herkeze toplu mail atar sorarsın hal hatır..Cevap vermeyenleride çıkarırsın tek tek.Hem zaman kaybın olmaz,hemde "cevap yazamayacak kadar meşgul" olanlarıda,meşgul etmemiş olursun.

Tavsiyemdir.

Benim kelepçem yok..

Olmayacakta..

"Mumi naber?" diye bilecek kadar vakti olanlarda,nerelerde,ne yaptığımı soranlar...

Dynamick,sağolsun,bir elin parmağı kadar insan arasından TEK MAIL ATAN tek kişi çıktı...Bir kaç hafta öncede uzaklarda bir yerlerde bir Japon lokantasında yemek yemeden önce beraber gezinip konuşuyor,eğleniyorduk bol bol muhabbette...

100 kişide 1 kişi çıkar.
1000 kişi olacak olsa 10 yeter...

10.
iki elin parmakları kadar "GERÇEK" ve "HATIRCI".

Yarın öbür gün "Aaa Mumi askere mi gittin geldin Şırnağa?" diyebilecek pencereler beklemiyorum.Dost gibi bulmak isteyen,sormak isteyen,"bulur" diyorum.Haricinede vaktim yok zaten.

Çocukken hayallerim vardı.Hepsini gerçekleştirdim.Tam olmasa bile,o kağıttan gemileri yapıp yüzdürdüğüm günler gibi gülümsedim ve hiç umudumu yitirmedim...

Xentius'un dediği yazıta eş değer oldum.

"Ağaç" vardı...

Kurudu gitti..

Bir kaç yaprak kaldı,kurumasına bile inat.

Mumi-The Half-

Sosyal ağlarda paylaş

anlıyorum ve hak veriyorum mumi, kendin için en doğrusunu yapmışsın.

belki de buraya bakmayacaksın tekrar ama burada şunu da söyleyesim var özelden mesaj atmak yerine..

hal hatır sorma konusunda aktif biri değilim, maalesef diye eklesem mi onu da bilemiyorum hani. yoksa unutulacak veya hatrı sorulmayacak bir insan değilsin, belki de daha doğrusu ilk hatırlanacak ve hatrı sorulacak insanlardan birisin şuradan tanıştıklarım arasında. kusuruma bakma lütfen. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mumiciğim,

Senden ilk özür dileme işini Sam yapmiş gerçi. Nadir girdiğimden ben de sana pek ulaşamıyorum. Yerçekimine rağmen direnmesini bilen o birkaç küçük yeşil yapraktır mumican. Benim en tırtsal ruhsal hallerimde bunalım dönemlerinde birkaç cümle laf paylaşıp iki şiir patlattığımız ozan kardeşimdin. Belki de şu an çok gay bir yazı yazıyorum ama duygusallığımızla dalga geçeceklerse de varsın geçsinler. İstanbula geldiğin zamanlarda az mı bisikletçi dolaşmadık seninle? Layik olduğun yerin çok aşağısında kalmış fakat çabalamaktan yorulmuş duygusallıktaydık. Özledim be.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...