Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekomun Oyunları

Jezz

Öne çıkan mesajlar

Hayatımda bir kuruma bu kadar sinir olmamışımdır. Dün gece saat 01:00 de adls imi kestiler.Kesme sebeplerini soruyorum kendileri bile bilmiyolar,illa gayrettepeye başvurun diyorlar. Bugün gayrettepeye gidiyorum, grevdeler. Kapıda 150 polis, telekomcular kendilerini içeri kapamış açmıyolar kapıları ve işlem yapmıyolar haliyle.Deli oluyorum!!!!!

Senaryo: Random userların kullanıcı adlarını veya şifrelerini siliyorlar grev yapmadan bir önceki gün,böylece grev alanına insan toplamış oluyorlar ve insanlar telekom açılsın işlem yapılsın netimiz açılsın diye baskı yapmaya başlıyorlar!!!

Senaryoya devam edersem metal fırtına olacak oyüzden keseyim. Ama deli olmamak içten değil hala kapalı net ve telekomun kapısınada kocaman bez asmışlar yarından itibaren çalışmayı bırakıyoruz diye. 4440375 i arayınca zaten,internetten anlamayan salakları doldurmuşlar oraya, onlarda sizi bir ayrı sinir ediyor.

Ben gidip bi çay içeyim kendime geleyim,bombalıycam yoksa telekomu.[signature][hline]WoW-EU
Al'Akir
Enaunkark Undead Mage
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun kardeşim. Gerçekten çok doğru yazmışsın, kesinlikle bilerek ve kasten yapıyorlar bu tip şeyler. Biz antalya da olmamıza rağmen yaşayacağız bunları. Müşteri hizmetlerini hiç aramadım aramayıda düşünmüyorum adam kablon takılımı modemin açıkmı windowsun varmı diye salak sorular soruyor arayacağıma giriyorum dialup dan o anda hallediyorum işlerimi uğraşmaya değmez. Bir de oturmuş şikayet ediyorlar telekom özelleşti diye. Tabi adamların hepsi yetersiz çalıştıkları iş konusunda ama milyarlarca maaş almayı cukkayı iyi biliyorlar. Ben ayda 30 gün günde 12 14 saat deli gibi çalışayım üç kuruş paraya bunlar hop yup cup diye paraları cukkalasın. Tabi düzenleri bozulacak diyede böyle adice yollara başvuruyorlar. Ben soruyorum herkese bu adamlar işten çıkarılınca kim işe alır bunları allah aşkına. Hiç bir yetenekleri ve eğitimleri yok çoğu zaten eğitimsiz. Şimdi telekomun %55 ini alan şirket hepsini işten çıkarıcak tazminatlarını vererek. Sonra çalışmak isteyen gelsin başvursun diyecek özel sınavlara tabi tutacak ve eskiden 2milyar alana 750 - 900 ytl arası para teklif edecek. Yok beğenmiyorlarsa çok çalışacak okumuş bilgili insan var artık cahil insanların bize hizmet verilmesine engel olunmasının zamanı gelmişti. Ben devletin hiç bir malının satılmasını istemiyorum ancak bir yandanda devletin çalıştırdığı gereksiz ve yeteneksiz insanlardan daha iyi hizmet alacağımı bildiğim içinde bir paranoya yaşıyorum. Çok uzattım ama çok doldum arkadaşımızın başına gelen sadece ona özel değil çünkü hepimiz yaşıyoruz böyle salakça şeyleri. Sonuçta Hepimize Hayırlı Olur Umarım Bu Özelleştirme....[signature][hline]Sırada Reklamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

özelleştirmeye ben de karşı çıkıyodum devleti satıyolar vs. diye ama böle ... böle .... anlayan anladı..[signature][hline]Ex Malruthion...
All I imagine is heaven on earth,
I know it's you
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bizsiziarariz, 15 Kasım 2005 12:30 tarihinde demiş ki:
özelleştirmeye ben de karşı çıkıyodum devleti satıyolar vs. diye ama böle ... böle .... anlayan anladı..

İnsanın içi parçalanıyor gerçekten düşündükçe, bu işletmelerde senin benim arkadaşlarımız gibi veya hiç tanımadığımız binlerce genç yetenekli insan dururken 60 yaşındaki adamı çalıştıran, işin başına getirdiği kişileri ne bir yetenek bilgi testinden geçiren, ne aldığı bilgisiz insanları eğitmeyi bilmeyen o kadar çok kurum varki. Bizler birşey ortaya koymaya çalışsak siyasi görüşleri var derler yada bizi terorist ilan ederler. Yapacak çok şeyimiz yok ne yapsak suçlu oluruz. Bazılarımız tabi hata yapıyor bizimde, ama biz genciz ve iyisini yapmayı iyisini yaşamayı bize şans tanınmasını hak ediyoruz. Çalışıyoruz didiniyoruz tam ömrümüzün en verimli zamanında askere gönderiliyoruz. 2 milyon asker sanki memleketi koruyamıyormuş gibi bir de orada devlete yük oluyoruz. Aklı başında olan insanlara ne veriliyor orada acaba hiç bunu soran yok. Sonra bir dönüyoruz aradan 15 ay geçmiş hayat değişmiş insanlar değişmiş işler değişmiş kalakalıyoruz. Parayada ihtiyacımız oluyor verimsiz işler yapıyoruz. Bir arkadaş tanıdık olurda biryerlerde iyi bir iş bulur bize diye bekliyoruz. Uzadıkça uzuyor işte yani bir dert kapısı olsa kapı kesin ona anlatılanları dinlemekten çatlardı. Yazık oluyor bize yazık ediyorlar bizlere. Allahlarından Bulsun Bize yazık edenler.[signature][hline]Sırada Reklamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

telekomun politikalarını protesto etmek tamam, eylem yapmak da tamam, eleştirmek, hakkını aramak, bulamayınca "telekoma" hakaret etmek de tamam...

ancak "beş para etmez insanların çalıştığı" yer demek tamam değil/natamam

orada çalışan insanların bilgisi ya da bilgisizliği telekomun politikası ve yöneticileri ile alakalıdır, kimse ben telefonlara cevap veremiyorum bilgim yetersiz diye zaten binbir zorlukla girdiği memurluğu/işi bırakıp istifa etmez, o insanların ekmek parası o, işlerini iyi yapmıyor olabilirler ama halen orada bulunuyor olmaları onların suçu değil

eminim ki aranızdan biri aynı durumda olsaydı "hiç sesimi çıkarmadan oturduğum yerde oturayım, iyi kötü bir işim var" derdi, eğer eksikleri varsa ve hala oradaysalar, onları denetleyemeyen, oradan alamayan insanların suçudur bu

bu ayrımı yapabildiğimizi düşünüyorum, benden fazla nefret etmesin kimse telekomdan, ancak lütfen bu ayrımı da göz ardı etmeyelim, "beş para etmez insanların çalıştığı" dediğimiz zaman belki de etrafımızdaki, buradaki insanları, ailelerini, sevdiklerini aşağılıyoruz çünkü[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

telekomdaki bir çok "teknik destek" hizmeti veren kişinin aslında o teknik destek için bir eğitim almadığını düşünüyorum, çocuk esirgeme kurumuna dışarıdan eğitimsiz temizlikçi statüsündeki insanları eğitmen yapan bir devletimiz var bizim, bunun gibi bir çok başka örnek de var

gidin Ankaradaki il milli eğitim müdürlüğüne, bir çok müdürün sekreteri olduğunu, bir çoğunun odasında radyodan Kur'an dinlendiğini göreceksiniz, laik bir ülkede eğitimin yönetildiği bir kurumda daha neler görebileceğinize inanamazsınız (Kur'an dinlemek kadar insana huzur veren çok az şey vardır bence, ama bunun yeri devletin eğitim kurumlarının yönetildiği yer değildir)

yani telekomdaki ve buna benzer bir çok topluca hizmet aldığımız kurumdaki (elektrik idareleri, belediyeler vs) bir çok teknik elemanın ve yönetim kadrosuna kadar yukarıya doğru bir çok yöneticinin her seçimde nasıl değiştiğini, kimlerin nasıl nerelere geldiğini mutlaka gazetelerden okuyup çevrenizden de duyuyorsunuzdur

belki de yarın sizin de başınıza böyle bir "kıyak" gelebilir, bu kadar çok memurun olduğu bir ülkede herhalde memuriyet ve onun bir takım "kıyaklarının" dokunmadığı ev çok azdır

o yüzden yukarıda da anlatmaya çalıştığım şeye geliyor iş, o insanlar birileri tarafından "güdülüyor", hiçbiri de gerek alın teri ile gerekse kıyak yolu ile geldiği o yeri yadırgayıp oraya layık olup olmadığını, yeterli olup olmadığını sorgulamıor, sorgulayanlara için Şener Şen'in başrol oynadığı namuslu memurun başına gelenler filmleri çekiliyor yıllardır, yani enayi deniyor kısaca...

benim şahsi düşünceme göre ne o insanların bunda bir kabahati var ne de bizim onlara yüklenmeye hakkımız var, o insanların seçiminden eğitimine kadar sorumlu olan kurumların da yöneticileri her seçimde değiştiği ve her gelenin planı programı bir şeyler yapmış olmak adına kafasına göre değiştirdiği için (bakınız milli eğitim bakanlığı) yine bence işin çözümü bu tür kurumların özel sektöre devredilmesinde yatıyor

devlete gidip hesap sormanız çok zor, bu yanlış bir hüküm olmasına rağmen böyle, ancak özel sektörden hakkınızı söke söle almanız biraz daha mümkün[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

ben o insanların suçu yok kısmına katılmıyorum.

O insanların hepsinin yandaşı olduğu bir camia-meclis-parti-grup adı herneyse var. Artık öyle bir güç haline gelmişlerki çalıştıkları kurumda, yönetici değişikliğinde bile başlarına gelen kişi onlardan yana davranmazsa yanlı hareket etmezse başlarından atmasınıda öğrenmişler. Bugün bir inceleme yapılsa bir kurumda çalışan en az 4 kişi birbiriyle akrabadır her adamın 4 5 tane akrabasıda o kurumda çalışıyor. Kabahat hem kötüde hemde kötüye uyup kötü olanda. Kısacası kurumu yöneten atayan atanan herkes kabahatli. Mesela bizim iş yerimizin hatlarını kontrol eden türktelekom kontrolörü adam öyle havalı ki sanki başbakan ama onun elindesin ne dese yapacaksın adam kafasına göre canı istediğinde rica minnet geliyor arıza tespitine vs. Ona birşey yapamazsın şikayet edemezsin hadi ettin kesin amcası dayısı kaynatası kayınçosu çoluğu coğucu tanıdığı birisi vardır müdürünün arkadaşı laf söyletmezler adama hasır altı yapılır o durum sonra bide senmisin şikayet eden diye adam inim inim inlertir bir gün hattını kapar birgün cızırtı verir uluslararası görüşme yapar yapar oğlu yapar hep kötü niyet işte, ha bu adam böylemiydi daha önce yok belki değildir ama sistem onuda kötü yapıyor. Toptan değişicek herkes yöneten çalışan başka çözümü yok bu işlerin.[signature][hline]Sırada Reklamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Rose, Oeger Telekom'un özelliştirmeyle ilgili son toplantısını izlediysen son değiştirilen "ultra zeka ürünü" tarife değişikliğini kendilerinin 1 2 hafta önce tavsiye ettiklerini ağzından kaçırmış olduğunu görmen lazım. Artı, kısa ve orta vadede geniş bandla ilgili sadece fiyat politikasında değişiklikler yapabiliriz ama yatırım için daha var dediler (yanılmıyorsam 6 sene sonraki proje'den sonra yatırımlar broadband için).
Yani kısacası, "giden geleni aratır" olayını yaşayabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose iyi diyorsunda, artık kimsenin, işini yapmadan para alanlara, sadece orda oturmak için para alanlara karşı tahammülü kalmadı artık.
Benim gözümde işini yapmayan buna rağmen yüzü kızarmadan parasını alan insan beş para etmez kişidir.
Dikkatini çekersem genelleme yapmadım. İşini adam gibi yapan kimseye karşı bir sözümüz yok, dünyanın en beter kuruluşlarından birinde çalışsa dahi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jezz, 15 Kasım 2005 11:49 tarihinde demiş ki:
Hayatımda bir kuruma bu kadar sinir olmamışımdır. Dün gece saat 01:00 de adls imi kestiler.Kesme sebeplerini soruyorum kendileri bile bilmiyolar,illa gayrettepeye başvurun diyorlar. Bugün gayrettepeye gidiyorum, grevdeler. Kapıda 150 polis, telekomcular kendilerini içeri kapamış açmıyolar kapıları ve işlem yapmıyolar haliyle.Deli oluyorum!!!!!

Senaryo: Random userların kullanıcı adlarını veya şifrelerini siliyorlar grev yapmadan bir önceki gün,böylece grev alanına insan toplamış oluyorlar ve insanlar telekom açılsın işlem yapılsın netimiz açılsın diye baskı yapmaya başlıyorlar!!!

Senaryoya devam edersem metal fırtına olacak oyüzden keseyim. Ama deli olmamak içten değil hala kapalı net ve telekomun kapısınada kocaman bez asmışlar yarından itibaren çalışmayı bırakıyoruz diye. 4440375 i arayınca zaten,internetten anlamayan salakları doldurmuşlar oraya, onlarda sizi bir ayrı sinir ediyor.

Ben gidip bi çay içeyim kendime geleyim,bombalıycam yoksa telekomu.

benim ofisim hemen dibinde bugün resmen bütün ofisin eline bir çekirdek almadığı kaldı muhtelif defalar protestocu güçler çevik kuvvet saflarına saldırıda bulundu başlarda sayıca üstün olan protestocular çevik kuvveti yarsalarda amirin home town dan summonladığı 2 otobüs dolusu çevik tam o sırada gelip çevik kuvvetin çekilmesini durdu ileri gidemeyen ama geri çekilmeyen protesto askerleri öğlen vaktinin gelmesi nedeniyle açlıktan ortadan kaybolan askerleri dolayısıyla geri çekildiler.

saat 1 sularında altları kuru karınları tok sırtları pek protestocular bir kez daha taaruz a geçtiler ağır silahlar ve hatun çantalarıyla panik yaratıp çevik saflarını delmek üzereyken çevik toxic , super weapon çıkartıp protesto saflarını biber gazı ile dağıttı.

saat 2.5 sularında basının gelmesi ile başlayan bir sonraki taaruz hazırlıkları "muhabirin arkasından bok varmış gibi kameraya bakanlar birliği " ile yapılan alliance ile birlikte 4 sularında hazır oldu.

protestocular ve MABVGKBB birliklerinin taaruz a geçmesi ile ortalık birkez daha karıştı , protestocuların
taaruz hazırlıkları sırasında topladıkları resourcelarla yeni askerler yetiştiren çevik güçleri, taşa çıkmış megafonla cabbar taktikler veren prostestocu/MABVGKBB kuvvetlerinin komutanın bütün uğraşlarına rağmen üstünlüğü ele geçirdi bir kısım alliance askerini duvardan aşşağıya döken çevik güçleri daha sonra kaçanları jobdan geçirerek düşmanın toparlanmasına izin vermedi

o sırada mesai saatinin bittiğini farkeden telekom çalışanları savaş alanında bir günün bitiminde daha kurumca kendilerine tahsis edimiş servis araçlarına gururla binerek savaş alanını terk etti

şimdi bunlar size sallama gelebilir ama inanın yalan yanlış ve çarpıtma yok[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde benimde ADSLi kesmişler. Babam sordu adama nie diye. Adamın cevabı ayrı bi komik. Kapamak için şu şu tarihte dilekçe vermişiniz diyor. Adamın söylediği tarihte ise babam Hindistan'daydı. Adama bunu söyleyince pıstı kaldı. En son açılıodu. Şimdi noldu bilmiyorum ama söyleyeceğim bir şey var.

Türk Telekom'a kafam girsin[signature][hline]My Deviants | MSN:[email protected] | a Tale that goes on | Benim biraz oynanmış halim
11 Kasım 2005 - Therion @ Yenimelek
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...