Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

City of Villains ve İzlenimler...

Keyzar

Öne çıkan mesajlar

Eveeeet.. Neresinden başlayacağım bilemiyorum inanın...

İlk olarak karakter sınıflarından ve güçlerinden bahsetmemde yarar var sanırım. İlk başta neyin ne olduğunu bir c/p yapıyım altına da yorumlarımı düşücem...

[spo2=Class'lar (Sınıflar)...]Archetype: Brute
Primary Powers: Melee
Secondary Powers: Defense
Damage: High
Hit Point: High

Brutes live to fight, and as a Brute you revel in hand-to-hand combat. With strong offensive power sets to inflict pain and impressive defenses to take it, you're the best there is in a straight fight. Protracted battles only make you mad, and the madder you get, the more damaging your attacks become. You do lack ranged attacks, which could leave you vulnerable to hit and run tactics without some allies to cover you.

Archetype: Stalker
Primary Powers: Melee
Secondary Powers: Defense
Hit Point: Low

Skill can divert clumsy raw power, and precisely applied force can solve many problems. As a Stalker, this is the core of your specialty. You do your best work when attacking from ambush, and can even hide in plain sight to escape foes. Deadly attacks and good defenses make you a dangerous combatant and assassin, but you can be overwhelmed if you're not careful.

Archetype: Mastermind
Primary Powers: Summon
Secondary Powers: Buff
Damage: Medium

As a Mastermind, you excel at using others to do your dirty work. Perhaps you build killer robots, command deadly Ninja, order hardened soldiers, or summon the undead to do your bidding. Whatever your choice, you have an army of minions at your beck and call. You can summon them when needed, order them to work your will, and even use your own powers to weaken them or enhance your foes. The Mastermind is a difficult class to play, often demanding constant attention to control your minions and stave off the retribution of your enemies.

Archetype: Dominator
Primary Powers: Control
Secondary Powers: Assault
Damage: Medium

As a Dominator, you command a devastating combination of control and assault powers. A Dominator can freeze foes in place, render them unconscious, or cause them to flee in terror. Dominators can also smite their foes with a selection of single-target melee and ranged attacks, albeit not with the same power as a Corruptor. With so much emphasis on diverse offensive powers, Dominators lack in defenses and work best with teammates who can provide protection.

Archetype: Corruptor
Primary Powers: Ranged
Secondary Powers: Buff

Corruptors twist the forces of the universe to do their bidding. As a Corruptor, you might strike your foes down with blasts of fire, entomb them in ice, infect them with radiation, or curse them with pure darkness. As your foes are weakened, your Scourge ability kicks in, increasing your damage to an enemy as their hit points drop. You can even impart a portion of your twisted power to your allies to protect them from harm, heal them, or increase the damage they deal. This wide array of abilities comes at a price. Your defenses aren't strong, and you can quickly attract the ire of your enemies if you aren't careful.[/spo]

Yorumlar:
Brute: CoH'daki Tanker ve Scrapper sınıflarının karışımı olarak ortaya çıkmış bir sınıf. Tanker'e karşılık gelse de Primary Power Set'i Defense yerine Melee. Forumlarda en çok tartışılan konu Tank görevini tam olarak görememesi, nedeni ise CoH'daki Scrapper sınıfına yakın seviyede defansa sahip olması. Bu nedenle de üzerinde fazla agro tuttuğu zaman çok fazla dayanamıyor. Şikayetlere bakılırsa defans yüzdeleri elden geçirilebilir. Hasar verdikçe ve aldıkça artan "Rage" denen bir özelliğe sahip. Bu "Rage" in artışı ise muazzam bir hasar bonusu olarak size geri dönüyor...

Her ne kadar Tank hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak gibi görünse de, oyunun gerçekliğine büyük katkı sağlamış. Sonuçta eğer kötü kahramanları oynayacaksak birbirleriyle dayanışma içinde olan karakter sınıfları beklememeliyiz, ki Tankerler gruplar içindeki iş bölümünde en büyük paya sahip sınıftılar CoH'ta...

Stalker: Scrapper'ların Assassain versiyonları. Hit point'leri oldukça düşük ve oynaması bir hayli zor bir sınıf, ama bir o kadar da eğlenceli. Bütün secondary power set'lerinin ilk power'ı "Hide" denilen toggle(aktif haldeyken sürekli işleyen) bir power, özelliği ise sizi 3 ila 5 saniye içinde gözlerden saklı bir hale getirmesi, düşük bir defans bonusu vermesi ve bu haldeyken yapacağınız atağın "critical damage" vurması. Lvl 6'da seçmeye hak kazanacağınız "assassain" powerınız ise(her primary set'te mevcut) "hide" ile birlikte kullanıldığında inanılmaz bir hasar vermenizi sağlıyor(kendi lvl'ınızda bir Lieutenant'ın enerjisinin yaklaşık %80-85'ini alıyor). Scrapper'larda olan ve son derece gereksiz gördüğüm "taunt" yerine "Placate" denilen ve tam tersi bir işlev gören yeni bir power mevcut. Bunun özelliği, agr
Sosyal ağlarda paylaş

ben şimdi dream team falan diyecem , siz yine yan çiziceksiniz , ama sanki bu sefer solo kasmak daha bi zorlaşıcak gibi...[signature][hline]www.kemirgen.net
Heyd - Jedi Padawan
Deadem - Master Bio-Engineer - Master Ranger
GE-TA, 07 Ekim 2005 17:53 tarihinde demiş ki:
Heey Bush'un tanrısı! Sana sesleniyorum! İki dakika sus da bir rahat edelim be yav!
Sosyal ağlarda paylaş

Kaldığımız yerden devam edelim...

Karakterinizin sınıfını seçtikten sonra, görünüşünü belirlemeye sıra geliyor. CoH oynayanlara birçok tip ve kıyafet aşina gelecek, fakat kötü kahraman olduğunuzu hissettiren bolca kuru kafalı, sado mazo tipli karakter yaratma şansınız var elinizde...

Oyuna girdiğiniz andan itibaren(tutorial), sizi kaosun ve kötülüğün içine çeken bir atmosfer ile karşılaşıyorsunuz. Hapishaneden kaçmakta olan kahramanınız siren sesleri ve hara güre içinde yolunu bulmaya çalışıyor. Oyunun temel bilgilerini öğreten ve sizi oyuna alıştıran bu tutorial kısmından sonra Mercy Island'a adımınızı atıyorsunuz. CoH ile kıyaslayacak olursak, CoH'un ilk iki haritası olan Atlas ve Galaxy City'nin toplamından neredeyse daha büyük bir ada burası. Şehir neredeyse tamamen harap olmuş bir vaziyette; yanmakta olan evler, etrafta cirit atan serseriler ve güvenliği sağlamaktan aciz güvenlik kuvvetleri(ben buradaki atmosferi Robocop filmlerindekine çok benzettim). Bu harabeye dönmüş ve kaosun kol gezdiği şehrin içinde yüksek duvarlara sahip ve sadece belirli kapılardan giriş yapabildiğiniz, Arachnos'lar tarafından düzeni sağlanmakta olan bir iç şehir bulunmakta...

Oyuna tam anlamıyla ısınana kadar zamanınızın büyük bir bölümünü burada geçireceksiniz. Tecrübeli olan arkadaşlar bilir; tek bir karakter açmakla oyun hakkında çok kısıtlı bir bilgiye ve görüşe sahip olursunuz. Hem birlikte vaktinizi geçireceğiniz yoldaşlarınızı daha yakından tanımak istiyorsanız, her karakter sınıfını mutlaka deneyin derim...

Oyunun grafikleri tamamen elden geçirilmiş ve atmosfere katkısı da çok güzel olmuş(blur efekti var artık). Grafiklerdeki yenilikler CoH'a da aynen yansıyacak son eklenti paketiyle(Issue 6). Oyunun fizik motoruda geliştirilmiş, artık düşen yada ölen karakterler fizik kanunları çerçevesinde eğrilip büğrülüyorlar(FPS'lerde kullanılan Havoc fizik motoru sanırım). Seslere gelince, atmosfere uygun çok hoş şeyler çalıyor ve artık girdiğiniz görevlerin başında da müzik çalmakta...

Oyunda en büyük yeniliklerden biride görev sistemi ve görev çeşitliliği. Özel görevler haricinde ve contact'larınız ile ilk temas dışında görev almak için, sadece "contact" menüsündeki gazete ikonuna tıklamanız yeterli. Önünüze 3 farklı görev seçeneği çıkıyor ve her seferinde tek görev seçebiliyorsunuz. Contact'lardan aldığınız bazı özel görevlerde var(banka soymak gibi) ve bunlar diğerlerine oranla oldukça zorlu görevler...

PvP için ayrılmış olan 4 ayrı harita bulunmakta, hepsinin lvl sınırları ve kendine has senaryoları mevcut. Görmüş ve denemiş olduğum haritada(Bloody Bay), iki tarafında kendi üssü bulunmakta(safe zone). Belirli bir süre içerisinde haritayı terk etmemeniz halinde PvP ye açık konuma geliyorsunuz. Haritada player'ların yanı sıra mob'larda bulunmakta ve bu haritaya özel birçok da görev alma seçeneğiniz var. Bunun yanı sıra CoH'daki arena gibi, burada da Gladiator arena mevcut. Fakat bu sefer kazanacağınız ödüller çok daha elle tutulur gözle görülür cinsten...

Devamı Gelecek...[signature][hline]Hatalıysam 155
Sosyal ağlarda paylaş

Eline sağlık keyzar güzel bi başlangıç olmuş... gerisi daha da güzel olsun =)

Ben de kendi beta izlenimlerimi ve görüşlerimi ufaktan yazayım... aklıma geldikçe eklerim...

Karakter seçimi:

+ COH'a göre karakter yaratma ekranımız çok daha kapsamlı, kurt kafalardan, türlü çeşit dikenlerden, ürkütücü zicirlerden bir villain'in yaratılmasında kullanabileceğimiz bir çok detay var, benim çok hoşuma gitti (karakter yaratma ekranında saatlerimi geçiriyorum COH'dan beri :)

+ Yeni sınıflardan en çok hoşuma gideni Stalker, oynaması çok zevkli, ve direk PVP'ye yönelik bir sınıf. Keyzar'ın da dediği gibi Hide mod'da iken assasination atağı devasa damage'lar veriyor, COH'da bizi süründüren liuetenant'ların bir vuruşta canlarının %15'lere indiğini görmek daha da bi gaz veriyor oynarken.

+ Aynı şekilde Mastermind oynaması da eğlenceli eğlenceli olduğu kadar da zor. sürekli pet'lerle ilgilenmek gerekiyor, ama güçlendiklerinde arkada oturup gelen xp'yi izliyorsunuz sadece.

+ COH'da ice/ice blaster'ım vardı, lvl50de bile çok iyi dmg vermesina rağmen enerji sürekli yarının altında geziyordum, çok rahatsız edici bir durum, bütün debt Badge'lerini kazanmış olmam da cabası, Secondary'si Buff olan bir Blaster düşledim aylarca, PlanNC'de sesimi duydu ve sınıfımız : Corruptor. Hem dmg hem heal hem debuff, daha ne isteyebilirsiniz ki :)

Biraz Oyun :

+ Daha oyunun başında olmama rağmen görevlerin konuları ve mekanları çok güzeldi, mesela birisinde yer altındaki yılan tapınağını basıyoruz, bizim eden trial'ına benziyor.

+ Oyun grafikleri ve efekleri COH'a göre çok daha başarılı. Zone'lar ilk bakışta iç karartıcı gibi görünse de yakından bakınca detaylar ve yaratılan mimari çok güzel, CoH'da olduğu gibi sırf manzara izlemek için "Fly" alıcam =)

+ Ve oyunun en çok beklediğim özelliği Base raid'leri. Supergroup'umuzla kurduğumuz base'lerimizi karşı Supergoruplar saldırdığında korumak durumundayız, aynı şekilde karşı Supergorup'lara da saldırabiliyoruz, beta'da inceleme fırsatım olmadı ama yine de yazıyım istedim.

+ Supergroup'umuzla beraber yaptığımız aktiviteler (mission, patrol.. vb) sayesinde "prestige" kazanıyoruz. Prestige'imiz karşılığında base'imizi inşa ediyoruz, insanları solodan çok takıma yönlendiricek bir uygulama, biz hep COH'da kazandığımız "influence"larımızla base'imizi inşa edeceğimizi düşünüyorduk.

Şimdilik bu kadar, beta oynamaya devam... Şafak 9.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sıra bende...

Ben de testte epey zaman geçirdim. Travel power alamadım ama her sınıfı denedim ve ÇOK beğendim. Asla bu tür veya bu power çok güçlü denemiyor.

Ben bir mantık hatası yaparak Brute'uma energy armor aldım. HATA!! brute dayak yedikçe ve dayak attıkça dmg outputu artan bir klas. Energy ise defans vererek mobların misslemesine yok açıyor. yani alınmamalı. sanırım stone armor veya invul çok işe yarayacak bruteda. hatta fire bile süper olabilir ama knockback resistance gene yok.

Corruptor'u da ÇOK beğendim. Yaralı moba DELİ dmg veriyor ve süper debuffları var. healer class yok ama ben thermal radiation aldım. Kendimi heal ederek hiç durmadan ölüm saçabiliyorum.

Grafiklere ve müziklere bayıldım! mission içi görüntüler de süper olmuş.

AMA!
koş koş mob kes kısa sürede sıktı beni. Belki asıl server açılınca beraber team+muhabbetle güzel zamanlar geçirebiliriz.

Dream team planlanıyorsa BRUTE veya corruptor olmaya gönüllüyüm. hatta healer corruptor olabilirim.
Stalker - dominator çok da bana göre değil sanki. Denemek lazım.

Mastermind bana biraz pasif geldi. O da çok uymaz bana.[signature][hline]Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary sayı sistemini bilenler ve bilmeyenler.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin de eline sağlık serim abi, brute class'ında yorum yapacağından emindim yazını okumaya başlarken =)

Dream team konusunda da bir an önce sınıf seçimlerini konuşsak iyi olcak şurda ne kaldı oyunun gelmesine...

Haydin biraz heyecan ya! walla ben mi sabırsızım yoksa kimsede "kahraman ruh" kalmamış mı bilmiyorum... Ben kısmetse şubat-mart'a kadar kesintisiz oynuyorum.

Bu arada ben de takımın Stalker'ı olmaya gönüllüyüm.

...

"Be a Villain be a criminal, be a murderer! ..SSSssneak..."
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...