Jump to content
Fistan

Akvaryum Tutorial

Öne çıkan mesajlar

§ 24 Haz 2019, 19:14
5 saat önce, miyaw33 dedi ki:

Deniz çok zor, yapıcam desem hanim beni falakaya yatırır herhalde. Skimmer, soğutucu, balık, canlı kaya vs herhalde ufak motosiklet parası gider

Aslında ikinci el veya amazondan getirebiliyorsun uygun fiyata veya bir tane micro protein skimmer ve cok ufak bir akvaryum iki tane de palyaço alacaksın. Ama sorun var. hemde çok büyük sorun. Bristol wormlar. Bu kurtların üzerinde ki dikenler çok zehirli. Hele benim gibi okyanusun içine devamlı dalan bir adam için. Bir keresinde elime dikeni battı dudağım morardı. Elime battığı yer 2 ay kadar taş gibi sert kaldı. Sırf bu yüzden bu kurtlar yüzünden bıraktım ben. Ne kadar temiz tutmaya çalışırsan çalış bunlar birden akvaryumu sarıyor ve  boyutları 20-30 cm kadar ulaşıyor.  Ama denizin zevki. Bir bakıyorsun ufak bir deniz yıldızı çıkmış kendi kendine ilerliyor... Bir bakıyorsun bir deniz tavşanı belirmiş ufak ufak bir sürü canlı çıkıyor.... eğer kaliteli canlı okyanus kumu paraya kıyar alırsan. Mutlaka bir şeylerin yumurtaları oluyor orda. Anlatamam sana o zevki. O kadar ufak bir cam arasında ki muhteşem dünyayı mutluluğu nasıl anlatırsın ki. Kesinlikle tatlı suyla lakası yok  Müthiş bir şey. Deniz akvaryumu kurmaya karar verirsen mutlaka ara. Yardımcı olurum. ucuza kurarız. Ve ilk başta yapabileceğin hataları aza indiririz. 

akirafes tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 Haz 2019, 11:24

En güzel akvaryum başkasının akvaryumu fkdk. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Ağu 2019, 14:21

Ben tekrardan akvaryuma başlamak istiyorum. Hatta duruma göre akvaryum ölçülerini büyütmek istiyorum fakat yer sıkıntım var. Kucuk ya da buyuk farketmez. Petek önüne koymak zorunda kalacağım(mobilyası ile petek ön-üst gibi kalır). Petek ufak bir petek. Boyu kısa olanlardan.

simdi normalde öyle petek önüne konmaz biliyorum, fakat evde oda termostatı var. Kışları akşama kadar 17derece, akşamları da 22-23 derece yapıyoruz ve o noktada sabit oluyor. Sogudukca devreye giren bir sistem. Akvaryum icinde de ısıtıcı olacak. Yine de sıcaklık degisiklikleri cok sert olur mu? Balıkları etkiler mi?

default cevap petek onune olmaz biliyorum ama oldurmaya kasıyorum. Yapan var mı hiç böyle?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Ağu 2019, 15:09

akvaryumun arkasına ısı yalıtımlı panel koyabilirsin, panele/duvara da o kadar iyice sıkışık şekilde dayamazsın, araya bi 25-30cm boşluk bıraksan çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum AMA tavsiye etmem

Fistan tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Ağu 2019, 15:44

25-30 cm boşluk yok gibi. Akvaryum ölçüsünü de katarsam 70-80cm önde olacak bu sefer. Cam dahil arka planı full straforlasam taban ile birlikte belki oda termostatı ile dengeli oda ısınması ve akvaryum ısıtıcısı ile belki olur dedim.

evde başka uygun yer yok ve çok feci yeniden başlayasım var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Ağu 2019, 14:03

gereksiz ya. bi de kokar dsdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Eyl 2019, 16:16

shark.jpg

shark1.jpg

akirafes tarafından düzenlendi