Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akvaryum Tutorial

Fistan

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
40 cmlik bi akvaryum kursan filtresiydi taşıydı kumuydu herşeyiyle 40 tl ye çıkarsın. Bütçen nedir bilmiyorum. Fanusta besleyeceksen 5-10 tl ye fanus, 2-3 tlye de balık alabilirsin. Long term de filtrasyonlu bi 40 cm akvaryum daha sustainble tabi ki. Fanusun sürekli suyunu pisliğini temizlemek zorunda kalacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
offff Özcan'ın en iyi post'unu şimdi görüyorum ya

Fistan said:

Öncelikle belirtmek isterim.Ben 12 yaşımdan beri akvaryumla haşır neşirim.

Fistan said:

yaklaşık 7-8 sene aktif olarak balık besledim.

Fistan said:

arada bir kaç yıl kaldırmıştım.

Fistan said:

Bir çok cinsi üretme şerefine eriştim.
Sosyal ağlarda paylaş

Divin said:

Deniz akvaryumunda yeni iseniz ufak kurmanızı tavsiye etmem. Ne kadar su hacmi yüksek olursa o kadar az müdahale/uğraş gerektirir. Onun haricinde yardımcı olmaya çalışırım.

60-70 civari bir tank var. Deniz akvaryumuna bu şekilde girişilmeyeceğini düşünüyorum araştırmalarım sonunda. Büyük akvaryum koyacak yerim de yok malesef.

Deniz akvaryumu yerine 1 çift Discus alıp, içine deniz bitkileri ekmeye karar verdim. sanırım yeterli 70lt civarı bir tank 1 çift discus için.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

off olum yaa

Ya sana yazamadım. Buradan yazayım. Facebooka giremem şuan.

Şimdi kız arkadaşım ilk defa balık bakacak. Hiç tecrübesi yok. Büyük akvaryum ile başlamadan önce minik tanklar var. 10-20lt yoktur sanırım. Onlarla başlasın, bir keyfine varsın işin. Su değiştirmeyi filan görsün dedim.

Japon alma dedim direk. Betta çok güzel ama o da çok sakin, hareket etmeyen balık. O yüzden sıkabilir belki hiç bu işi yapmamış olanı.

İzlemesi keyifli ufacık akvaryumda olabilecek, 6-8 balık koyabileceği renkli, cıvıl cıvıl balıklar önerir misin? Beginner seviyesinde.

Cichlid eledim direk, hem tecrübe hem akvaryum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Deniz bitkisi değil ya. Yanlış olmuş o. Ot mot işte. adını bilmiyorum. Araştıracağım.

1 çift e olmaz mı ya. Internette olur eğer çift olarak kabul ederlerde birbirlerini yazmışlar.

Lepistes dışında ne olur diğer için? Böyle rengarenk, cümbüş olsun istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...