Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gözlük Bezi Nasıl Yıkanır?

Smooth

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

Bright said:

4-5 sene gözlük nedir abi max. 3 sene bütün gün gözündeyse ki o bile fazla yani. İdeali 1.5-2 sene.

tek gözlük kullanırsan öyle de yedek varsa uzuyo süre.

Farklı gözlüğün camlarının numaraları aynı olsa da eğriliği farklı oluyor, göz alışamıyor hemen benim. O açıdan hep tek gözlük kullanıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ki de 4 sene oldu, siyah çerçeve kulak üstü ter lekesi de belirdi, şöyle biraz dar degilde hafif geniş olsun ama harry potter gibi de olmasın diyorum.

Mesela geçen denk geldi görünce fark ettim. Şurada ki https://www.google.com.tr/amp/s/onedio.com/amp-haber/758834

Baya vardir dedim ama 3gozlukcu gezdim bulamadım. Ulan ıstanbul da herşey buluyorduk hemen
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

gozlugu bezle falan silmeyin abi kilcal cizik atiyo ve antirefle kaplamayi yok ediyo bi sure sonra.

gozlugu sivi sabun ve suyla yikadiktan sonra 2-3 kere havluya degdirin yeter.

alırken "solvent/alkol malkol değdirmeyin" uyarısı gelince sabunu sormuştum, yok onu da değdirmeyin demişti. gözlük bezi ölünce/yoksa en rahatı su basıp kağıt havluyla kurulamak. mini tozları da üflemek.

Bright said:

Farklı gözlüğün camlarının numaraları aynı olsa da eğriliği farklı oluyor, göz alışamıyor hemen benim. O açıdan hep tek gözlük kullanıyorum

şu olay da camın eğriliğinden değil de merceğin odağının ayarlanmaması falan diye biliyorum. eskiden her yeni çerçeve/cam aldığımda bana da olurdu. son aldığımda biraz daha teknolojik ölçtü, en son bi ince ayar yaptı manuel (makina anca kabasını yapıyor, bizim de kendimize göre bi zanaatimiz var şekli) hayatımda ilk defa yeni gözlük alınca o "yokuş aşağı mı la bura" hissi olmadan çıktım dükkandan. yanlış biliyorsam düzeltin :)
Sosyal ağlarda paylaş

İz kalıyor arcanein dediği gibi yıkayınca, kalmaması için bulduğum yöntem şiddetli üfleyerek su damlalarını akıtmak. Aksi halde suyun izi kalıyor kesin, tekrar yıkamak gerekiyor.

Ayrıca devamlı yıkanmaz gözlük yani günde kaç kere silmek gerekiyor, işi gücü bırakıp onla uğraşılmaz. :p bez yıkama konusunda ben de iyi bir çözüm bulamadım ama, deforme oluyor suyu yiyince bezler. Temiz tutulurlarsa iyi bir bez çizmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

İz kalıyor arcanein dediği gibi yıkayınca, kalmaması için bulduğum yöntem şiddetli üfleyerek su damlalarını akıtmak. Aksi halde suyun izi kalıyor kesin, tekrar yıkamak gerekiyor.

Ayrıca devamlı yıkanmaz gözlük yani günde kaç kere silmek gerekiyor, işi gücü bırakıp onla uğraşılmaz. :p bez yıkama konusunda ben de iyi bir çözüm bulamadım ama, deforme oluyor suyu yiyince bezler. Temiz tutulurlarsa iyi bir bez çizmiyor.

onun iyisini helsinki'de sileceksin yalnız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...