Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

manipulation?

Dynun

Öne çıkan mesajlar

öğrenmek istediğim fotoğraflarda manipulasyon.

basit olarak resimlere yapılan genel işlemler hangisinde nasıl olmalıdır? nasıl öğrenirim. tuto kaynağı var mı?

türkçe olursa çok minnettar kalacağım.[signature][hline]Swansong for the Wish of Night
God it hurts, give a name to the pain
Our primrose path to hell is growing weed
Sosyal ağlarda paylaş

photoshop kullanıyorsan oncelikle shadow/highlight ve brightness/contrast la oynarsın. daha sonra eğreti duran yerleri clone tool la silip brushla keskinleştirebilirsin. on plan ve arka plan ayrımı varsa resimde arka plana blur verebilirsin bir miktar daha. en son da çerçeve yaparsın.

[Bu mesaj elvyn tarafından 16 Ekim 2005 20:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben paintshopda ki olayı biliorum..

İki tane layer var biri gökyüzü resmi öteki surat resmi sende gökyüzünden çıkan surat yapmak istiosun [?] diyelim..

İki resmide açıosun sonra birincisinde sadece suratı seçip, [bu durumda magic wand ı kullanabilmek için arka rengin sabit olması tercih edilir] copy diosun öteki resme geçip paste as new layer diosun.. sonra istedin gibi yerleştirip opacity i ayarlıosun layer bölümünden.

Bunun daha karmaşık bi olayı daha var ama unuttum o kadarını psp tutoriallerde ara bi istersen layers bölümünde.

Bu arada benim deviantart sayfamdaki New Millennium çalışmama bakabilirsin sadece örnek olsun die..[signature][hline]Siamon @ DeviantArt

Sosyal ağlarda paylaş

peki bir soru daha sorayım.

az ışık ya da herhangi bişi sonucu resimler kumlu çıkıyor ya hani. onlara nasıl müdahale edebilirim?[signature][hline]Swansong for the Wish of Night
God it hurts, give a name to the pain
Our primrose path to hell is growing weed
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...