Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunparade Orchestra

kender

Öne çıkan mesajlar

Gunparade March ı izlediğimde "beklenmedik taş baş yararmış" sözüne
atıf yapacak durumdaydım..
ismini hiç duymadığım seri 2003 yılının eniyi yapımlarından birisi idi..
ve bir ps2 oyun uyarlaması animeydi..
normalde ps2 uyarlama animler hiç hoşuma gitmesede bu serinin yeri
gerçekten farklı..

şimdi serinin devamı niteliğinde
Gunparade Orchestra 05.10.2005 tarihinde caponyada yayına girecekmiş...
bekleyelim..görelim ilki kadar iyi bir yapım olacakmı?

sizi akumablade in Gunparade March inceleme yazısı ile başbaşa bırakıyorum...

bu yazı akumablade tarafından 2003-12-14 12:31 tarihinde anime.gen.tr ye gönderdiği yazıdır...

Gunparade March
13 bölüm , 2003 yapımı

Olaylar 1945 yılında başlar.Tam da II. Dünya Savaşı'nın orta yerinde esrarengiz bir uzay/zaman çarpılması olur
ve bunun sonucunda dünya global çapta bir Alien istilası ile karşılaşır.Savaşı bırakan insanlar alelecelade
bir küresel direniş hattı oluşturur fakat Alien'lerin ilerleyişini durduramaz.O zamanın en güçlü silahı olan
nükleer bombalar bile bu yaratıkları durduramaz.Zamanla tüm dünya yavaş yavaş Alien istilası altında
kaybolmaya başlar.Tek biryer hariç...

1990'lara gelinmiştir.Yaratıkların ilerleyemediği tek nokta Japonya'dır , Mecha'larla
ve anti madde bombalarıyla direniş sürmektedir.Fakat Alien'ler tüm güçlerini toplayıp
Kanto eyaletine son bir hücum daha yapacaklardır.Artık insanlık son bir sınav daha vermek zorunda...

"16-17 yaşındaki High School çocuklarının Mecha'ların içinde Alien'lere karşı savaş vermesini"
saçma bulup bulmamak sizin tercihinize kalmış ama yapımcıların bu yapımla II. Dünya savaşı'nda
lise örencilerinin tamamına yakının Kagashima Zero pilotu olarak askere alındığı günlere
göndermelerde bulunmuş , sizi bilemem haliyle beni fazla rahatsız etmedi ,
işlenişi sevdim bile diyebilirim.Hem eğlendiriyor hem de arka planda anlatacağı şeyi anlatıyor yani.
İlk 5-6 bölümdeki geyikize işleniş sizi aldatmasın : 2003'deki Mecha'lardan Macross Zero'nın
dışında daha iyisini bulamazsınız.Usta işi çatışma sahneleri , insan ilişkilerinin dandik Ecchi
kalıplarından farklı olmaya çalışması ve mekanik tasarımların tek kelimeyle mükemmel olması
(Omuzdan atılan füzelerin duman izlerine , bir de AP tüfeklerinden çıkan boş kovanların fırlama
açılarına bakın , dumur olun bakayım! Tüm bu detaylara dikkat eden birinin ayağa kalkıp
JC Staff'a asker selamı vermemesi imkansız bence) Gunparade March'ı üst düzeye taşıyor.
Müziklerin sahneye göre seçimi de olayı tamamlıyor zaten...Sonuç olarak eğer ki izlemezseniz
çok şeyler kaçırdığınıza emin olun.

ingilizce açıklama..

*Based on the new Gunparade Orchestra game for the PS2, a long-awaited continuation
for Takidou Gensou Gun Parade March. Both, the anime and the game are simultaneously developed.*

The story of the Gunparade series takes place in an alternate reality. By the end of World War II,
in 1945, an alien race called the Genjyu suddenly descended upon the war-torn Earth to take it over.
Suddenly, the world has a much bigger thing to worry about than simple matters over pride and land.
These aliens are out to wipe out the human race!
United for the first time in human history against an unprecedented threat mankind have fought
the Genjyu for over half a century, only to see their world slowly swallowed by the devastating
foe invading the planet. Jumping forward to present day (sometime in the year 1999)
in the Japanese region of Kyushu we discover the humans are fighting back with newly devised
weapons known as Humanoid Walking Tanks (HWT), and the hideous power which is the PBE bomb
against the Genjyu "Brains" leading the assaults on the few safe havens that remain.

Ishida Saryou graduated the staff training school Tositake in Tokyo and is assigned as the troop
flight leader of the 4th division of the 108th guard army in Aomori. The troop is lacking any experience
though, as nobody has ever encounter the aliens in a real fight. Above all there`s somebody amongst
the troop who doesn`t welcome her. Just in this hard times the Genjyu appear oncemore and the
4th division gets the order to make a sortie and fight them...[signature][hline]www.animeturk.net
www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com

türkçe mangalar için
http://www.flameriders.com

2000 cdlik ve 100 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

sen diyorsan izliyecez maalesef :-P
şaka bir yana bana ichigo %100 gibi bir manga tavsiyesi bulunsana I"s okudun yanlız :-P[signature][hline]Today you are better that the "You" of yesterday... and tomorrow you will be better that the "You" of today... Little by little becoming stronger through countless battles.
That's what it means to be strong...
Sosyal ağlarda paylaş

emulede nedense son zamanlarda ingilizce subli anime bulamama sıkıntısı yasiyorum ya ne sinir isspanyollardan fransizlardan hatta almanlardan bile nefret etmeye basladim ^^ Gunparade March tada farkli olmadı pff..[signature][hline]
"All those moments will be lost...In time...like tears...in rain." /Bladerunner

Deviant
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar emuleden anime indiriyorsanız anidb gibi bir hazine duruken nasıl başka ispanyolca sublu anime indiriyorsunuz anlamıyorum valla..

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl

emule linklerinin görünmesi için üye olmanız lasım:)

bölüm isimlerinin başındaki + işaretine basınca hangi fansubun versiyonunu indireceksniz ed2 linkine tıklayım emuleden indirin..[signature][hline]www.animeturk.net
www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com

türkçe mangalar için
http://www.flameriders.com

2000 cdlik ve 100 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

İlk Gunparade March bir PSX oyunu uyarlaması olmasına rağmen piyasa Anime'si olmakla en küçük benzerliği olmayan gerçek bir modern klasik adayıydı.Halen de benim ön beklentime zıt orantılı kalitesi olarak en şaşırtan yapım da buydu , o yüzden hala izlemeyen varsa tek dakika kaybetmeden izlesinler diyorum.Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Macross Zero sonrası dönemde her ay Mecha türü seriler daha az rastlanır olmuştu hatırlarsanız , Ecchi'lerin piyasayı aşırı derecede boğmaları yüzünden Gundam SEED Destiny ve FMP Second Raid haricinde kayda değer bir Mecha denemesi göremedik zamanda... Bu yüzden Gunparade'nin dönüşü beni çok ama çok sevindiren bir haber oldu.Kesinlikle indirilecekler listenizin başına gözü kapalı koymanız gerektiğini söyleyebilirim.Dilerim çıkacak tek Gunparade prequel'i bu olmaz , başkaları da gelir zira bu kalitede yapımlar bu aralar sık çıkmıyor , keyfini çıkarın!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...