Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gecici dövme

Albatros

Öne çıkan mesajlar

yapıştırma dövmeler geçici dövmeye tercih edilesi.
geçici dövmeler gittikçe silikleşiyor o halde dolaşmak zorunda kalıyorsun ama yapıştırmaları istediğinde suyla sabunla rahatça çıkarabiliyorsun. Eğer su değmez ise 3-4 gün kadar dayanabiliyor ondan sonra şekilden ufak ufak parçalar eksiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

çok saçma bi olay dövme epidermis ile dermis arasına yapılıyor, sen yıkayınca sanki epidermis in altına su gidiyoda dövme yaptırınca gitmiyo lol :) -18 in şu olayı var bide gelişimini tam tamamlamadığından beden bir süre sonra arası açılıyor dövmenin tabi bu aralıklar doldurulabiliyoda işin ekonomik yönüde var, ucuz deil yani dövmede :)[hline]Aegean the Sazan King!!!(given by BabacumMostors)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 27 May 2003 17:16 tarihinde demiş ki:
Kalici dovme yaptirinca boy abdestiniz kabul olmuyor bu arada, bir dipnot :)[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111

Gerçek diyo
Boy abdesi alırken en büyük kural vücutun dış etkenlere deyebilen heryerine su/sabun deydirmekdir
gerçek bu ayeti de varmış diyorlar
ama piercingde o sorun yok deliğe su tutarsanız
kulak deldirmek gibi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 27 May 2003 18:45 tarihinde demiş ki:
Bu arada Emaleth Albatros 20 yaşında :)

Hint kınası ile geçici dövme iğrenç oluyor.
Aslında seçimde sürülen o boyalardan bulmak lazım.[hline]i love this game!

onlar sadee tırnakda etkili
esası dövmeden önce deriyi sert bir fırça ile iyice sabunlua yıkayıp derinin üst tabakasının dökülücek kısımlarını kazırsanız dövmenin ömrü baya bir uzuyor
sadece su diil ama iyice ovalamak lazım sert bi fırça ile
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 27 May 2003 19:41 tarihinde demiş ki:
çok saçma bi olay dövme epidermis ile dermis arasına yapılıyor, sen yıkayınca sanki epidermis in altına su gidiyoda dövme yaptırınca gitmiyo lol :) -18 in şu olayı var bide gelişimini tam tamamlamadığından beden bir süre sonra arası açılıyor dövmenin tabi bu aralıklar doldurulabiliyoda işin ekonomik yönüde var, ucuz deil yani dövmede :)[hline]Aegean the Sazan King!!!(given by BabacumMostors)

Ama o kısım dış etkenlere deydiği için yani dışarsı ile temas ettiği için orayıda yıkamak kesinlikle gerekiyor(sondajla ahaha)
ama vücuduna kemik kaynaması için titanyum takarsanız sorun değil çünkü onu takmaya ZORUNLU olduğunuz için Allah sanırım affediyor
Titanyum ile sabitlenmiyen kemikler yüzünden sakat kalırsınız hatta kemiğin damarı kesmesi felan ölebilirsiniz
ama dövme sadece zevk için
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 27 May 2003 20:49 tarihinde demiş ki:
tırnakta kalan şey deride nasıl uzun süre kalmaz ki ? tırnak daha kaygan diil mi ?[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

Deriden dökülme nedeni deri altta oluşup üstteki ölü dokuyu parçalayarak bırakmasıdır
e üzerinde dövme olan dokulan ölü dokular olunca dövme çıkıyor
esası dövme hala deride ama deri kopuyor ve deri kendini yenilemek için yapıyor bunu

Tırnakların parmaklarda gördüğünüz kısımda kendini yeniler ama uzayarak ve uçdan koparak/kesilerek(yada benimki gibi katmanlara ayrılarak) yapar bunu ve tırnağın uzayıp kopması çok daha uzun sürer
bi defa deriye dövme üzerine yapılır tırnakda dövme tırnağın üst gibi gözüken ama tırnağın büyüdüğü kısıma paralel duran bir kısma yapılı ve bu kısım kendini yenilemez yani yenilemesi için tırnağın ucuna kadar gitmesi gerekir bu süre gerçekden uzundur

Tırnağa damlatılan boya tırnağa yapışır ve çözücüsü yokdur içindeki su boharlaşınca boya tırnağa çok kuvvetli bir biçimde yapışır
Tırnağın kaykan olması önemli deği/temiz olması önemlidir
dipnot:seçim öncesi şeffaf tırnak ojesi sürerseniz boya kurudukdan sonra asetonla ojeyi çıkarırsanız boya çıkar gider
ama deriye bulaşmışsa hiçşansınız yok:) kalcak orada 1 hafta
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 27 May 2003 14:48 tarihinde demiş ki:
inan geçici dövme daha beter oluyor.
ilk iki gün iyi, ondan sonra iğrenç bir kahverengine dönüyor rengi, konturları da silikleşiyor.
hiç ama hiç tavsiye etmem.
asetat kalemi iyidir, ööle devam et :)
+18 olunca da dövmeci adresi veririz, gider yaptırırsın dövmeni...

emaleth ben bacagıma buz mavısı ve beyaz artı bıraz acık kan rengı karısımında bır melek ellerı ve ayaklarından kelepceli yaptırcam 200$ a anlastık bı dovmecıyle buzz mavısı flm baya pahalıymıs ondan fakat bıldıgın bır yer varsa tavsıye edermısın cok cıddıyım saka flm degıl özelden bana cvp yazarsan sevinrim ilgilenirsen cok makbule gecer. +18 degilim bizimkiler de bisey demior .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 27 May 2003 17:23 tarihinde demiş ki:
Abdestte sonuçta vucudun suyla yıkanması gerekiyor ve dövmede derinin altında olduğuna göre deri de yıkanmış oluyor ki bence (kendi düşüncemdir) abdest ile dövmenin birbiri ile alakası yoktur.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

sana katılıyorum abso kalplerde kaymak :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 27 May 2003 21:18 tarihinde demiş ki:
0480 buz mavisi:) uo da tabi hehe
o renk yapsan güzel olur esası
yok boncuk abartma o vatta bır renk yapamazlar ahaehae hele türkler hic yapamaz bence kimse yapamaz alınmayın fakat türklerin işlemeciligi dövme bakımından cok kötü söyliyim bizm antalyada duyulmustur zorlu diye adam döğöeyi suyla karisitirip yapıor UYY 2 yıl sonra yenıletıorsunuz neyse benım yaptırıcagım yer saglam bi yerdide emaleth e de bı danısalım bana urayım dedı +18 iseniz bakalım onun yerı nasıl belkı daha salamdır :)
Sosyal ağlarda paylaş

bencede belli bir yaşa gelmeden dövme yaptırmak pek doğru değil.. ama 25yaşta çok fazla.Bir birey 20 yaşını geçipte hala belli bir olgunluğa gelememişse zaten yanlış giden birşeyler var demektir. Dövmeden çok,dövmenin yerini iyi seçin ve ilk dövmeniz olabildiğince küçük olsun. Sonradan onun üzerine farklı bir dövme yaptırma şansınız var çünkü.. Bu yöntemle o dövmeyi tamamen kapatabiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 27 May 2003 17:07 tarihinde demiş ki:

Estetik kaygılar?..[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.

Bi nevi...[hline]---------------------------------------------
RK1
"Onzac" The Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör

[Bu mesaj SadButcher tarafından 28 May 2003 10:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
slayerrr, 27 May 2003 21:14 tarihinde demiş ki:
emaleth ben bacagıma buz mavısı ve beyaz artı bıraz acık kan rengı karısımında bır melek ellerı ve ayaklarından kelepceli yaptırcam 200$ a anlastık bı dovmecıyle buzz mavısı flm baya pahalıymıs ondan fakat bıldıgın bır yer varsa tavsıye edermısın cok cıddıyım saka flm degıl özelden bana cvp yazarsan sevinrim ilgilenirsen cok makbule gecer. +18 degilim bizimkiler de bisey demior .

pentagram erhan'ı tavsiye ederim. güzel çalışıyor o, bir sürü dövmesini gördüm, gaaayet şahaneler. benim en sonuncuyu da o yaptı.
yannız 18 yaşından önce yapmıyolar benim bildiğim, annenlerden imzalı kağıt filan isteyebilir :)
ben yine de en az 18-20 olana kadar bekleyin derim, şaka diil bu iş...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...