Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

lotr 3.....

behran

Öne çıkan mesajlar

tharkas pardon ama daha güzel nasıl yapılablirdi diye sordunmu kendine madem hayal kırıklıgı yasadın okudun heralde kitabı
ee tabi kitabı okuduysan tolkien'in dünyasının ucsuz bucaksız oldugunu sadece olayların filme aktarılmasının (tamameni kastediyorum) filmi cok daha uzatacagını biliyosundur..
sence daha güzel nasıl yapılabilirdi?

keske filmi olmasaydı diyasan eyvallah bende aynı düsünüyorum bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

benim icin onemli olan sey seneryodur
elflerın ayrdıma gelmesıne bak mesela
tolkıen bı tarafını yırtarak elflerın bır daha ınsanlarla ısbırlıgı yapmayacagını bas bas bagırmıstır ama atraksoyon olsun dıye sırf bıraz gaz olsun dıye boyle bır sey yapıldı
liv tyler ı koyacak delık aramıslar klasık amerıkan fılmıne benzemıs
o kadar cok sey varkı aklın hayalın durur

tek beyendıgım sey muzık ve gorsel efektler ve tabıkı gollum[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

cadıkral'ın nazgul üzerinde theoden'in üzerine çöküşünü ve arwen ile karşılaşmasını john howe'un o muhteşem resmindeki gibi canladırırlarsa dünya ahiret bacımdır pardon kardeşimdir tombik peter jackson..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

said:
THARKAS, 29 June 2003 00:49 tarihinde demiş ki:
bu fılm en buyuk hayal kırıklıgımdır
yapımcısından tutunda fıguranlarına kadar herkesden nefret edıyorum
ucuncu fılmede gıtmeyecem.[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri

hikayeyi bu sekilde filme aktarabildikleri icin yatip kalkip dua etmek lazim. boyle fantazi dunyasina ait edebi eserler olceklerinde cooook buyuktur. tam hakkiyla aktarmak bunlari imkansizdir, cooook uzun sure de imkansiz olacaktir. ornegin conan. kral conan serisinde her bir macerada en az cift tarafli yuzbinlerce kisinin bicistigi savaslar oluyor. hangi guc yeter bunu aktarmaya. ayni zamanda bu hayal kirikligini yasamissin ama, demek ki bu ilk hayal kirikligin okudugun bi edebi eseri sinemada gordugun. bugune kadar ne monte cristo kontu, ne uc silahsorler, bunlar kadar dusuk butce gerektiren romanlar dahi tam anlamiyla tatminkar aktarilmadi sinemaya. sadik kalarak. ben baktigimda lotrda gordum ki, kelt mitlerinden gelen cuce, buyucu, elf, savasci fantastik kavramlari mumkun mertebe efsaneye sadik, folklora uygun sekilde aktarilmis. bircok ad&d frp oyununda dahi ayari kaciriyorlar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

benim icin boyle bu tartısmalarada cok gırdım ancak gene soyleyım
bagzı seyler sırf seyirci cekmek icin yapilmis bu oyle seylerki kesinlikle deistirilemez tipki anayasanin ilk uc maddesi gibi.[hline]

[Bu mesaj THARKAS tarafından 29 June 2003 02:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 28 June 2003 00:18 tarihinde demiş ki:
nereden nereyeeee

a perfect murder'da trende şişlenen adam gelsin aragorn olsun.. :-p çok kötü değil ama iyi de değil ya performansı. o kadar mühim karakter olarak çok silik kalıyor. neyse gandalf'ı o kadar muhteşem canlandırdılar ki o yeter bana, oynaması en zor olur yapamazlar dediğim karakteri kitaptakinden daha iyi bile canlandırdı ian mckellen amcamız..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001

offff abicim harbiden gandalfi hakikaten cok ii yapmislar tam boyle buyucu tipi respektabil helal olsun ian mckellen e ruhu hafif olsun guller icinde yurusun[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

3. filmde en çok merak ettiğim sahne savaşta yaklaşan korsan gemilerinin birden kralın bayrağını açmaları. Borular felan ötüryor o gazla gelip dümdüz ediyolar felan.

Bence film amerikan yapımı olduğu ortada. Kitaptan uyarlanmış ama kitabın aynısı değil dolayısıyla kitabı okuyanlar filme kıl oluyor. Sadece savaş sahneleri (gaza getiriyior) ve gollum güzel. Hatta gollum a oscar bilem vermeleri gerekiyordu.
Yani bütün karakterler gözüksün die çok komik şeyler eklemişler filme.

Gimliyi şaklaban yapmışlar Miğferdibininin surlarının altına delik koymuşlar. Entler bütün ormanı hissedebildikleri halde kesilen ağaçları anca görünce farkedebiliyorlar ve 1 hafatada toplantı yapabilen gurubu 10 dakka içinde toptan savaşa sokabiliyorlar.

Aragorn un kullandığı kılıç ne? Kılıcı tekrar dövül dü mü?
Faramir niye miroğlu triplerine giriyor?
Sam niye küçük emrah gibi hareketler yapıyor?

Filme kötü demiyorum ama yani kitabı okuyanlara göre film sadece epik bir aksiyon filmi.[hline]icq:108382340
Sosyal ağlarda paylaş

ben hep dedim zaten, hicbir zaman bir edebi eserin motamot sinemaya aktarilmamasini beklememek lazim.

benim cok takdir ettigim sey, fantazi dunyasinda olan karakterlerin folklorda oldugu sekliyle bozulmadan aktarilmis olmasi. gimli kitaptaki gimli karakterine gore saklaban olabilir, ama gimli bir dwarf ornegi olarak tam kelt mitolojisine motamot uygun bir dwarftir. balta kullanir, sakallari vardir cabuk ofkelenir, inatcidir, neselidir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

simdi shire temizligi icin bi tanidik araciligiyla bi temizlikci kadin tutulabilir ama o zamanda shirede ne nereye kondu bulmak icin 1-2 hafta gerekir temiz. kadinin temizligi yaparken surekli soylenmesi de cabasi olur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

shire temizliği o kitaptaki son rezil bölüm gerizekalı üç beş hobbit orc goblin falan doğruyor son kitabın son bölümüne 3 günde geldim ve o bölümü tam bir ayda okudum hobbit :lol: heralde tolkeyn öldüde sonunu oğlu falan yazdı dandikti orası bayağı bir tek güzel yeri samin shire döndükten sonra Gıladrielin hediye olarak vediği tohumları ekmesiydi ve sonrada
o dönem doğan hobbit bebeklerin sarışın mavi gözlü olmasıydı ama bunu batırmış adamlar zaten frodo mavi güzlü sam sır saçlı mavi gözlü hepsi mavi gözlü :hrr:kitaplarda çok nadir mavi gözlü ve sarı saçlı hobbit doğar diyor o tombul yönetmeni geberticem senaryoyu yiyen herifide Allah bildiği gibi yapsın.[hline]I'm a lost soul in frp

[Bu mesaj TheSilver tarafından 29 June 2003 16:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

olm silver. aynı düşünüyosun benle. :)
gerçekten seninki yine iyi benimki 2 ay sürmüştü.
allahın ufaq tombul hobbitleri kendilerinin kaç katı yarma orc ları ki bunlar adi değil SARUMAN ın orc larını kesiyolar.
hadi ordan !!! :hrr:
ayrıca birde üstüne üstlüq SARUMAN baba gidiyo o dilenci yaratık tarafından kesiliyo.Ne gösüm dönmüştü warya ...
ayrıca üstüne SARIŞIN HOBBİTLER ! i duyunca küfrü basıp bitsin artıq diye dua etmiştim.filmi başlarda güsel olcaq bence yani ilk part ama 2. bölümde uff sıkılabiliris şişman yönetmen birşeyler yapmazsa.(Arwen :D )[hline]And from The Flames
As chance would have it
The SoulForged The Stainless will rise !
Sosyal ağlarda paylaş

olm orc kesmiyolar ki humnalrı kesiyolar gerçi yine hobbitlere gore fazla ama ne de olsa humanlar deplasmandalar yani hem mErry ve Pippin gibi normal hobbitlerden daha iri ent içicekleri sayesinde heroları var daha ne be...peh!!!!!!!![hline]As a person who had discovered the reality of the life,he says:Blood never ends without the power of wisdom
Bazı cevaplar
Sosyal ağlarda paylaş

Motherland bonusu alıyor hobbitler :D
fılmde cok sey cıkarılmıs ve Migfer dıbıne cok fazla onem verılmıs oda gerı kalan savasları golgelemıs aslında kendı ekledıklerı sahneler olmasaydı fılm rahay kıtapla basabas gıderdı
bır de tabı atlamadılarsa Gandalf ın sarumanın asasını kırdıgı ve Solucandılın palantırı gandalfın kafaya attıgı yerı sıddetle beklıyorum[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...